Skocz do zawartości
IGNORED

Lowther - DIY


Gość Synthax

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie chcesz być zdany na poszukiwania w sprzętach mających ponad 30 lat, to jedna z najtańszych opcji jest Bodnar Audio. Nie daj się zwieść pozorom - Baza potrafi dopieścić system. U niego wszystko zagra lepiej, niż gdzieś indziej. Bodnary (Sandglas) z dopasowanym wzmacniaczem zagrają na poziomie tego, co słyszałeś. Masz spory metraż, więc trzeba będzie pojeździć trochę z kolumnami po podłodze, ale przynajmniej wiadomo, że jest odpowiedni potencjał. Znam osobę, która ich słucha w prawie 80 m kw. Oczywiście nie siedzi 10 metrów od nich, lecz typowo. W ogłoszeniach masz te topowe Bodnary z pewnych rąk - dobrze trafiasz, bo oryginalne rzadko są wystawiane. Zastąpione zostają innymi wysokoskutecznymi kolumnami, więc nie z powodu swojej ułomności idą do ludzi. Akurat są w moim mieście, więc nawet je słuchałem. Daleko nie masz. A jeśli masz ochotę na nowe, to w "HiFi Ja i Ty" w Gdańsku je mają lub mieli. Pamiętaj, że od długości tuby w środku zależy dolna przenoszona częstotliwość basowa, więc nie celuj w małe modele. Sonido 145 jest nieduży - oznaczenie odnosi się do średnicy kosza, a nie samego przetwornika (a jeszcze trzeba odjąć zawieszenie, które nie powinno grać). Masz miejsce w pomieszczeniu, więc zaszalej, a raczej zrób to, co rozsądne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLM - dzięki za sugestie. Kolega Audiofil wspominał mi o przetwornikach Sonido - że warte grzechu.

 

U Bazy akurat system nie był na full wypas - miał wpięte słabe kable. Ale wiadomo, że warunki odsłuchowe u Bazy są OK.

 

W "HiFi Ja i Ty" faktycznie widziałem te kolumny. Spróbuję się na odsłuch umówić.

 

A miałeś kiedyś możliwość porównania z Lowtherami?

 

Poproszę podaj mi na priva namiary na sprzedawcę Bodnarów z Olsztyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info zapodane. Słuchałem Lowtherów, ale zabrakło mi skali. Prezentacje z Sonido obejmowały nagrania AC/DC i Yougoton - to rock, który nie przestraszył tych kolumn. A taki L. Cohen, to już w ogóle magia - niski głos musi mieć dociążenie. Jeśli masz przesłuchamy przykład, to łatwo będzie Ci dojść do swoich wniosków. W każdym razie szerokopasmowiec zapewnia najlepszy stosunek cena/jakość. A jaki wybierzesz, to już insza inszość.

 

Gdybyś coś sam "wydłubał", to podziel się - każda możliwość posłuchania kolumn bez zwrotnicy jest ciekawym doświadczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Lowther to w budzie Medalion II (u nas raczej się nie spotka ale plany są w sieci) lub Belkanto - tu planów brak

seria DX wypada niestety blado przy PM ale nikt nie mówił że z Lowtherem będzie tanio

a samo granie? - napędzane dobrym SE w akustycznej i operowej są niepokonane; a to skala stosunkowo wąska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zapakować Sonido sfr 200 w obudowe Aion...o ile zmieści się pod skosami. Z racji budowy miałem okazje ich słuchać i było to dla kolejny raz potwierdzenie, że Sonido to właściwy kierunek. Mnie w ich graniu nie brak niczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-10226-0-12387300-1408560282_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posłuchałem w Solcu Kujawskim kolumn zrobionych na bazie Lowthera PM2A w obudowie Fidelio MKII ze sklejki - w dobrym systemie audio. Zasadniczo to kierunek, który mi się podoba. Dźwięk był bardzo OK. Zarówno z CD jak też z analoga.Jednak preferowałbym nieco więcej basu - zatem większe obudowy by się przydały (All Fun Horn, Voight Pipe). Np. na płycie P. Barber "Verse" brakło nieco wypełnienia kontrabasu. Bezpośredniość, szybkość, szczegóły, przestrzeń - bardo dobre.

 

 

Dźwięk diametralnie inny, niż z słuchanych wcześniej w Gdańsku: DX3 w obudowach Hedlund Horn. Z Hedlundów nie było słychać wielu dźwięków, kompletny brak sceny itp. Prawdopodobnie to "wina" systemu jako całości i złego ustawienia kolumn.

 

Albo Bodnary spróbować.

 

S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nawet daleko się wybierać...

 

Przyłóż dłonie za uszy tak, żeby powiększały powierzchnie małżowin, nachyl je trochę do przodu i masz... Bodnary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję WLM-owi za podanie pomysłu na kolumny. Bodnary zagościły już w moim systemie. Zatem temat kolumn - mam nadzieję na długo - załatwiony. Na razie walczę z ustawieniami tych raczej ogromnych kolumn w pokoju. Szukam punktu "maks".

 

S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję WLM-owi za podanie pomysłu na kolumny. Bodnary zagościły już w moim systemie. Zatem temat kolumn - mam nadzieję na długo - załatwiony. Na razie walczę z ustawieniami tych raczej ogromnych kolumn w pokoju. Szukam punktu "maks".

 

S.

 

Gratulacje. Z czasem możesz zainwestować w dobrą wstęgę i odciąć ją nawet pojedyńczym kondensatorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to wszystko wskazuje, że będzie długie szukanie najlepszego punktu i usuwanie z pokoju części piramidek wygłuszających. Za mocne wygłuszenie pokoju skutkuje bowiem przesunięciem równowago tonalnej w stronę złego basu. A jak dźwięk - bez piramidek - ma się jak odbijać od ścian - jest inaczej, tzn. więcej góry, przestrzeni i "szybciej" gra.

 

S.

 

Chyba dalsze dywagacje przeniosę do wątku "Bodnar". Ewentualnie czy jest jakaś strona bardziej stosowna?

 

S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem (w zakładce Kluby) coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę się z dywagacjami do:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.