Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 09-10.11.2013


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Tobie się w HiFi Clubie podobało, bo znasz chłopaków i słuchasz na Makach...

Stary Audiofil je z ręki chłopakom z HiFi Clubu a przy okazji ' polubił ' brzmienie i smak Maków. Nie znaczy to że system monobloków żle zagrał podczas prezentacji,

zagrał dobrze i wiele osób się z tym zgadza tym bardziej że pokój nie był strojony akustycznie. Kontrowersyjne nagranie Jarreta mogło być zaprezentowane celowo

aby pokazać możliwości systemu. Jesli zrobiono to bez zamierzonego celu to faktycznie nagranie nie powinno znależć się w zestawie prezentacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Audio Klan się nie wystawiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Audiofil je z ręki chłopakom z HiFi Clubu a przy okazji ' polubił ' brzmienie i smak Maków.

 

dobre! - a Elb uderza w inny kierunek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, nie wiem czemu ludzie tak wzdychają do tego systemu. Bas dudnił nieprzyzwoicie, średnica była co najwyżej taka sobie (może nie taka zła, ale przykryta basowym kocem), stękania Jarreta nie było niemal słychać! Pisałem o tym już znacznie wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mnie, znacznie lepiej brzmiał ARC z Wilsonami.

 

Miałem pecha bo się wkurzyłem na te zapisy, byłem z samego rana a zapisy dopiero koło południa a chciałem posłuchać we wszystkich hotelach co mi się niestety nie udało. Skoro Maki jak piszesz grały gorzej od Wilsonów to czym się pozostali tak podniecali? Słyszałem jakk Wilsony poszatkowały całe pasmo równo i zapomniały skleić w jedna całość.Pisałem o tym wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pecha bo się wkurzyłem na te zapisy, byłem z samego rana a zapisy dopiero koło południa a chciałem posłuchać we wszystkich hotelach co mi się niestety nie udało. Skoro Maki jak piszesz grały gorzej od Wilsonów to czym się pozostali tak podniecali? Słyszałem jakk Wilsony poszatkowały całe pasmo równo i zapomniały skleić w jedna całość.Pisałem o tym wcześniej.

 

To i tak dobrze trafileś............bo u mnie zapisy na przyszły rok przyjmuję))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak dobrze trafileś............bo u mnie zapisy na przyszły rok przyjmuję))

 

To już za miesiąc, czyżbyś Arrakisy nabywał; powiedz to zajrzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już za miesiąc, czyżbyś Arrakisy nabywał; powiedz to zajrzę :)

 

Chcesz zajrzeć z tragarzami))

Takie dwumetrowce półtonowe nie sa mi potrzebne........nie ten metraż.

Natomiast myślę,że Avior byłyby w sam raz........do metrażu rzecz jasna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas dudnił nieprzyzwoicie, średnica była co najwyżej taka sobie (może nie taka zła, ale przykryta basowym kocem), stękania Jarreta nie było niemal słychać!

 

A dla mnie to nagranie jest wyjatkowo niepoprawne, dziwi mnie ze ktos zastosowal je do prezentacji.

 

Czy mogą panowie zdradzić tajemnicę, która to płyta Jarretta i które nagranie tak żle zabrzmiało i jest wyjątkowo niepoprawne...???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info i jeszcze jedno pytanie: na czym polega jego wyjątkowa niepoprawność i co jest nie tak z tym nagraniem...??? O ile pamiętam, nagrywany był ten koncert w operze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Audiofil je z ręki chłopakom z HiFi Clubu a przy okazji ' polubił ' brzmienie i smak Maków. Nie znaczy to że system monobloków żle zagrał podczas prezentacji,

zagrał dobrze i wiele osób się z tym zgadza tym bardziej że pokój nie był strojony akustycznie. Kontrowersyjne nagranie Jarreta mogło być zaprezentowane celowo

aby pokazać możliwości systemu. Jesli zrobiono to bez zamierzonego celu to faktycznie nagranie nie powinno znależć się w zestawie prezentacji.

Dokładnie to powiedział prezentujący Maki usłyszcie w którą stronę poszła realizacja muzyki porównując te utwory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: co to znaczy kontrowersyjne nagranie Jarretta...??? Przecież to płyta koncertowa i różnica między nagraniem studyjnym jest ewidentna, zresztą większość nagrań Jarretta to koncerty... i tak naprawdę zupełnie nierozumiem co pan prezentujący miał na myśli mówiąc o kierunku realizacji... to jest jakiś poważny odjazd, te wszystkie dyskusje panów prezenterów z ambicjami inżynierów nagrań... Rozumiem, że płyty z ECM to doskonały materiał na przezentację sprzętu i sam bym skorzystał z tych nagrań, ale na litość boską, nie tylko przecież Jarrett istnieje w katalogu ECM. Dlaczego nikt nie przezentuje wielu innych ciekawych, a może i ciekawszych nagrań od Koln Concert. Taki np. Paul Bley i jego Mondesee Variations zagrane na Bosendorferze Imperial brzmią nieziemsko, albo eklektyczne trio z klasztoru Sankt Gerold... też jazda na maxa, a dżwięk to nie tylko nienaganny fortepian (też chyba Bosendorfer), ale i sax oraz kontrabas w wykonaniu Evana Parkera i Barre Phillipsa z materiałem ocierającym się o free i muzykę współczesną... Moim zdanie słychać tam o wiele wiele więcej szczegółow i niuansów niż na solowym Koln. Czasami odnoszę wrażenie, że audiofile są mądrzejsi od realizatorów nagrywających dla ECM jak i od samych muzyków, bo wiedzą jak powinien brzmieć fortepian, skrzypce, saksofony i inne rury... Nie dziwię się zawodowym muzykom z zacięciem audiofilskim, którzy na co dzień mają styczność z instrumentem, chociaż tu też będzie sprawa dyskusyjna bo na sam dżwięk wpływa za dużo zmiennych w realu... ale niemuzykujący audiofile i te autorytatywne opinie to już istne przegięce. Stasiop, powiedz co jest takiego wyjątkowo niepoprawnego w nagraniach z Koln Concert, bo rozumiem (jak już kiedyś wspomniałeś), że grałeś na instrumencie (niewiadomo do dziś na jakim) i wiesz co i jak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac+Rockport mi się podobał i Magico z MBL,ale nokaut zaliczyłem w pokoju Sounddeco. Coś tam plumkało na kolumnach Alpha F3 z elektroniką AVM. Pan włożył moją płytke i (ten sam utwór który chwile wcześniej słuchałem na ATC SCM40) i po chwili mnie wgniotło w fotel. Spojrzeliśmy na siebie z kolegą z rozdziawionymi ustami.Kompletny, poukładany i przyjemny dżwięk z kolumn na 9 tys. Kontrolowany bas, dynamika,barwa,przejrzystość,równowaga,swoboda, bez ostrości. Takie konstrukcje podtrzymują nadzieje, że to hobby ma sens.Największe pozytywne zaskoczenie w tym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak naprawdę zupełnie nierozumiem co pan prezentujący miał na myśli mówiąc o kierunku realizacji.

MarkN - no bez jaj! nie chcesz chyba powiedzieć, że nagrania realizowało się tak samo 30-40 lat temu jak dziś? A dokładnie o to panu chodziło - puścił względnie współczesne nagranie z damskim wokalem, Jarreta z Koeln i Steva Raya Vaughana - 3 rodzaje muzyki, nagrane w różnych okresach. Różnice było słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice były i to spore, szczególnie w górze pasma i scenie.

 

Jak są roznice w podanym materiale-to dobrze,bo jak system różnicuje płyty to jest prawidłowo.

W samej realizacji płyty jest bardzo duzo zmiennych............mogę wyliczyć ich z pół kopy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila odsapniecia to napisze ze mnie zahipnotyzowal dzwiek w pokoju zingali/entreq.

Ta spojnosc, szybkosc,potega i organiczna gladkosc. Cos niesamowitego. Pokoj niezaduzy a ludzie nawet na podlodze przykucali zeby posluchac muzyki. No i ze to ze zwyklych plikow lecialo to niewiarygodne. Ktos z sali poprosil o fortepian. Jak to zagralo...

W pelni sie zgadzam z tym co Piotr Ryka napisal na swojej stronce "Brzmiało to jak potężny muzyczny miech, przy którym zwykła reprodukcja gra niczym papierowa, ze zrolowanej gazety sporządzona trąbka."

Duze brawa za caly ten tor, bo byl naprawde swietnie zgrany!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Zingali Twenty Evo rzeczywiście grały przepięknie i prawdę powiedziawszy liczę na to, że uda mi się wreszcie gdzieś posłuchać client evo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Zingali Twenty Evo rzeczywiście grały przepięknie i prawdę powiedziawszy liczę na to, że uda mi się wreszcie gdzieś posłuchać client evo

No ale jak Roger miał je w dystrybucji i nawet grały na AS to niewielu się na nich poznało, a graja te paczki,że hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN - no bez jaj! nie chcesz chyba powiedzieć, że nagrania realizowało się tak samo 30-40 lat temu jak dziś? A dokładnie o to panu chodziło - puścił względnie współczesne nagranie z damskim wokalem, Jarreta z Koeln i Steva Raya Vaughana - 3 rodzaje muzyki, nagrane w różnych okresach. Różnice było słychać.

 

No właśnie bez jaj... Jakie to są porównania? Koncertowa muzyka fortepianowa solo Jarretta i SRV plus nagranie z damskim wokalem... zupełnie nie rozumiem. Jak już pan prezenter chciał porównać realizacje, to według mnie powinien odtworzyć wspomniany Koln Concert i współczesne, też koncertowe solo nagranie Jarretta, np. The Carnegie Hall Concert, następnie SRV i coś współczesnego w podobnych klimatach... itd itp. Co do technik nagraniowych i ich porównań, to skorzystałbym zupełnie z innych nagrań... a wracając do nagrań z przed 30-40 lat, a nawet więcej, to mógłbyś się zdziwić co można osiągnąć w kontekscie jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

No ale jak Roger miał je w dystrybucji i nawet grały na AS to niewielu się na nich poznało, a graja te paczki,że hej!

Słuchałem Zingali (jak jescze RCM miał je w dystrybucji) u Jacka i pomimo ewidentnych odstępstw od neutralności to grały na prawdę fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN - coś bardzo emocjonalnie podchodzisz do sprawy, A jakby wziąć 10 ludzi to pewnie każdy miałby inną koncepcję na taką prezentację i ja się bynajmniej nie podjąłbym oceniać, która jest lepsza, a która gorsza. Ot taki pomysł miał człowiek, który żyje ze sprzedaży tego sprzętu i to jego sprawa. A co do nagrań sprzed kilkudziesięciu lat, to nie bardzo wiem, czemu miałbym się dziwić? Należę do osób, które akurat bardzo cenią te starsze nagrania, bo wówczas żeby być muzykiem trzeba było mieć talent, a żeby pracować w studio nagraniowym ogromną wiedzę i doświadczenie, co dziś niestety nie jest warunkiem koniecznym do wykonywania tych zawodów i stąd większość współczesnych nagrań jest słabej jakości (pomijam wytwórnie stricte audiofilskie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Nie podchodzę emocjonalnie, bo to wirtualny świat i tak jak Ty, zabieram głos w kwestiach mnie interesujących... po to uczestniczymy w tym Forum przecież. Nie oceniam, która prezentacja jest lepsza, a która gorsza, tylko przedstawiam swoją wizję w kontekscie przedstawionych powyżej i koryguję błędne z góry założenia, co do prezentacji technik nagraniowych. Technika nagraniowa i jej różne oblicza, to przede wszystkim ustawienia mikrofonów i skorzystałbym z płyt, które tę technikę idealnie ukazują. Prezentacja kilku zupełnie oddalonych od siebie i odmiennych stylów i gatunków muzycznych, dodatkowo zrealizowanych na żywo i w studio, zupełnie o niczym nie mówi i za chiny nie mogę zrozumieć, że Ty tego nie rozumiesz. Zarówno w przeszłości jak i dziś, nagrywać trza umieć i się znać... a przede wszystkim, trza słyszeć - mówiąc o profesjonalnym podejściu do tematu, powiedziałbym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś chociaż, że mówimy o różnych rzeczach? ;-) Ja, osoba, która na prezentacji była, stwierdziłem jedynie, że takie były założenia pana prowadzącego prezentację i że różnice w realizacjach tych płyt było słychać. Ty natomiast autorytarnie próbujesz mnie przekonać, że pan wybrał złe płyty - o tym powinieneś dyskutować z nim, a nie ze mną :) Jak go przekonasz to kto wie, może za rok zrobi lepszą prezentację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zauważyłem i zgadzam się z Tobą. Nie ciągnijmy i nie rozbierajmy już tego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega organizator, czemu się nie pochwali?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega organizator, czemu się nie pochwali?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedaz plyt gramofonowych w UK wzrasta lawinowo,wedlug danych Charts Company sprzedaz plyt winylowych wzrosla w ostatnim roku az dwukrotnie i jest najwyzsza od 2003r.- do sprzedazy ponad pol miliona plyt analogowych na Wyspach przyczynili sie fani zespolow Daft Punk,Arctic Monkeys,oraz artysty Davida Bowiego,plyty winylowe stanowia obecnie 0,8 proc. w UK w 2007 roku bylo to tylko 0,1 proc. tak ze panowie kupowac gramofony!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.