Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 09-10.11.2013


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

tak, bylem rok temu i graly DD66000,jak graly?swietnie!to byl drugi dzwiek wystawy,mam zdjecie w tym pokoju, mojej osoby na tle tych odlotowych kolumn,nie masz czego sie wstydzic( Alton11) reprezentujesz firme super,oby wszyscy prowadzacy swoje watki mieli taka wiedze jak ty i prowadzili tez te watki w tak profesjonalny sposob, to nie szukalbym swoich kolumn przez dwa lata ha ha.

 

Widocznie Mirek zdjęcia przy tych kolumnach są na topie ;-) sam zobacz ekipę Audio Stylu przy Everest'ach DD66000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widać tam również kolumny Sonus Faber Aida, których w Audio Stylu słuchał thomassek – o czym pisze w poście #85

post-28079-0-62548000-1382857978_thumb.jpg

post-28079-0-56237000-1382858023_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, mam pytanie. Czy obecność Kena Ishiwaty jest pewna? Mam kawał drogi z Bydgoszczy do Wawy, ale dla zobaczenia go na żywo chyba byłbym w stanie pojechać.

 

Dotałem potwierdzenie z Horna, że w przyjeździe Kena nic się nie zmieniło.

 

Właśnie. Czy będzie jakieś ciekawe no nonsense hi fi, dla którego warto by się było wybrać na wystawę czy tylko sprzęt dla szejków?

 

Głównie będzie to mid-fi. Na wystawie jest ponad 100 pomieszczeń ... ekstremalny hi-end tylko może w 30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amare Musica - najlepszy przykład na to, że wspaniałe urządzenia hi-fi powstają także w Polsce !

 

Sala 507, Sobieski.

 

tn4c.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądam przewodnik po wystawie i faktycznie jest tego sporo. Na pewno warto się wybrać. To tylko ten wątek wywołał we mnie mylne wrażenie, ponieważ jest w nim prezentowany prawie wyłącznie ekstremalny hi end.

podajcie ta strone gdzie jest przewodnik po wystawie AS!!!!w tym roku nie przyjade, ale w nastepnym bede na 100%,w maju 2014 wybieram sie do Monachium na wystawe ,moze ktos z kolegow tez bedzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, czy ktoś z pomorza (dokładnie Koszalin) będzie jechał na audio show?

Ekipa mi się wykruszyła, samochód na złomie, a wycieczka PKP to będzie istny koszmar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

narescie zobaczycie te kolumny,w tamtym roku nie bylo ich,tak ze prosze posluchajcie i zdajcie relacje jak te kolumny graja!!!

 

widze dla mojego wzm na lampy 300B ARDENTO SOLO!!!

 

ale to wzm tak sie nazywa!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotel Golden Tulip***:

 

Pokój jednoosobowy ze śniadaniem 280,00pln brutto

Pokój dwuosobowy ze śniadaniem 320,00pln brutto

 

Hotel Campanile**:

 

Pokój jednoosobowy ze śniadaniem 250,00pln brutto

Pokój dwuosobowy ze śniadaniem 285,00pln brutto

 

Hotel Premier Classe*:

 

Pokój jednoosobowy ze śniadaniem 175,00pln brutto

Pokój dwuosobowy ze śniadaniem 195,00pln brutto

 

 

Doba 10-12.11.11.2013

 

Hotel Golden Tulip***:

 

Pokój jednoosobowy ze śniadaniem 340,00pln brutto

Pokój dwuosobowy ze śniadaniem 380,00pln brutto

 

Hotel Campanile**:

 

Pokój jednoosobowy ze śniadaniem 290,00pln brutto

Pokój dwuosobowy ze śniadaniem 325,00pln brutto

 

Hotel Premier Classe*:

 

Pokój jednoosobowy ze śniadaniem 270,00pln brutto

Pokój dwuosobowy ze śniadaniem 290,00pln brutto

 

 

Przepraszam Elberoth ale czy nie mógłbyś dać klubowiczom lepszej porady.

 

Np. żeby skorzystać z popularnych portali hotelowych. Po wpisach widzę (chyba że coś przeoczyłem) że chyba panuje małe rozeznanie wśród klubowiczów jak zabukować tanio hotel. Powyższe ceny to jakiś kosmos dla klientów z ulicy.

A przecież wystarczy skorzystać z któregoś z wielu dostępnych portali hotelowych. Nie chcę robić kryptoreklamy ale to co znalazłem dostępnego 5 minut temu na noc 9-10/11. Ceny za dwie osoby. Skupiłem się tylko na hotelach 5* z "kosmicznymi cenami" , za wyjątkiem Sobiesiego.

Sobieski - 271 złotych brutto dla 2 osób ze śniadaniem

Westin - 272 złotych

Sheraton - 289 złotych

Hilton - 324 plz

Bristol - 431 plz (wczoraj było jeszcze po 321 plz)

Mariott - 311 plz

 

Właśnie sobie zabukowałem pokoik na dwie noce dla 2 osób ze śniadaniem, w Sobieskim za 520 plz

 

A propos Sobieskiego na nawet na dole strony forum wali po oczach reklama za 62 euro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wystawie będzie grała nowsze, większa wersja Ardento. A ocenianie brzmienia w warunkach wystawowych jest... mocno problematyczne.

akurat mi bardzo odpowiada sluchanie w takich pokojach wystawowych,dlaczego?bo do zludzenia przypominaja pokoje w naszych domach,nie widze problemu,jak cos nie gra dobrze to odpowiedz mamy,co innego zly dobor komponetow do toru ale w pokojach nie widze cos zlego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mi bardzo odpowiada sluchanie w takich pokojach wystawowych,dlaczego?bo do zludzenia przypominaja pokoje w naszych domach,nie widze problemu,jak cos nie gra dobrze to odpowiedz mamy,co innego zly dobor komponetow do toru ale w pokojach nie widze cos zlego.

U mnie nie za często w pokoju gnieździ się naraz 20-30 osób ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj linka gdzie można zarezerwować pokój w Sobieskim za 271 zł ... chętnie skorzystam.

 

otel.com - nawet jeszcze taniej

olotels.com - 272

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś taniego też będzie w pokoju 715 w Sobieskim MingDa + Studio 16 Hz

 

Jak tak patrze na te hiendy to aż mnie kusi za rok pokazać:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chińczyk za 100 tyś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku będziemy mieli prawdziwe zatrzęsienie premier nowych urządzeń i nowych marek. Jedną z nich będzie pokaz kolumn duńskiej firmy Raidho. To bardzo fajne kolumny - gdybym nie miał Magico, to obok Rockportów i Wilsonów były by to kolumny na samym szczycie konstrukcji wartych posłuchania.

 

Prezentację w towarzystwie elektroniki Jeffa Rowlanda poprowadzi sam właściciel tej duńskiej marki - Pan Lars Kristensen.

 

svgm.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka dni temu byłem pewny, ze pojadę na Audio Show, ale niestety mam służbowy wyjazd i nie będzie mnie przez tydzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronach Soundstage znalazłem fajne zdjęcie pokazujące różnicę wielkości Vividów G1 i G3 ... bez punktu odniesienia, obie konstrukcje wyglądają na identyczne.

 

Te mniejsze widziałem w zeszłym tygodniu na Waliców, te większe będą na Audio Show:

 

IMG_2579-1816-800-534-90-wm-right_bottom-100-ssnwatermark2png.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas może nadmienić kilka słów o tegorocznych seminariach.

 

Zeszłoroczne prelekcje Pana Waldemara Malewicza dot. sztuki ustawiania gramofonów podczas Audio Show 2012 cieszyły się duża popularnością i spotkały z ciepłym przyjęciem.Temat jest bardzo szeroki, a wykład trwał tylko godzinę, nie dziwi więc, że jednym komentarzy powtarzającym się po prelekcji było - fajnie, ale szkoda, że tak krótko.

 

W tym roku szykujemy więc powtórkę :)

 

bjil.jpg

 

wk14.jpg

 

Mamy do dyspozycji zupełnie oddzielną salę na parterze Hotelu Sobieski i ... praktycznie nieograniczoną ilość czasu - nikt nas z sali nie będzie wyganiał. Myślę więc, że spotkanie, przewidziane na 1h, spokojnie przeciągnie się do 2h.

 

W zależności od zainteresowania, planujemy zrobić 3 lub nawet 4 sesje wykładu:

 

Sobota 9.11.2013 - 13:00 oraz 16:00

Niedziela 10.11.2013 - 14:00 (do potwierdzenia przez prelegenta) oraz 17:00

 

Hotel Sobieski, Sala Wilanów III (przy samym wejściu do hotelu, obok sal Wilanów I i II - to zupełnie nowa sala, dlatego nie ma jej jeszcze na mapie na naszej stronie www - niebawem zostanie to poprawione; do tej pory w pomieszczeniu tym był Business Center)

 

Agenda na tegoroczną prezentację wygląda następująco:

 

- 1/3 czasu przypomnienie teoretyczne (w skrócie zeszłoroczne seminaria - patrz poniżej)

- 2/3 czasu - praktyczne ustawianie gramofonu z wykorzystaniem wszystkich dostępnych narzędzi w tym WallyTools, mikroskopu Zaissa oraz cyfrowego oscyloskopu, w tym pomiary Stylus Rake Angle (kąt nachylenia igły) oraz Vertical Tracking Angle - wszystko z czynnym udziałem uczestników.

 

ejbf.jpg

 

5vye.jpg

 

Program Seminarium

 

Technika i sztuka w procesie regulacji i optymalizacji gramofonu, ramion i wkładek.

 

1. Wstęp do podstawowych parametrów

- Nacisk Igły – VTF

- Geometria Horyzontalna - w poziomie

- Geometria Vertykalna - VTA, SRA

- Skating, Antiskating

- Azymut – Przesłuch kanałowy

- Obroty Talerza

 

2. Podstawowe narzędzia do ustawiania

- WallyScale – Waga Cyfrowa

- WallyTractor , i inne Szablony

- Wally VTA szablon

- WallySkater

 

3. Kompletna procedura montowania ramienia i wkładki

 

- Dane Techniczne Ramion - Długość Efektywna, Masa Efektywna , Overhang , etc.

- Dane Techniczne Wkładek – Nacisk Nominalny , Podatność , Napięcie wyjściowe

- demonstracja praktyczna a udziałem uczestników Seminarium

 

4 . Dyskusja - Pytania i Odpowiedzi

 

Seminarium prowadzone przez

Wally (Waldek) Malewicz - MS MechEng

Minneapolis USA

www.wamengineering.com

 

********************************************

 

Niezależnie od wykładów Pana Malewicza, o gramofonach będzie także opowiadał Pan Waldemar Łuczkoś z firmy Mediam (dystrybutor marki Ortofon a także konstruktor gramofonu Divaldi). Spotkania odbędą się w sali 601 hotelu Sobieski, w sobotę i niedzielę (dokładna godzina do potwierdzenia).

 

9dfeb0f709b2c5dbf8c556e4f5109c83,0,57.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś dodać ceny urzadzeń Wally MALLEWICZA...........tzn.tych do ustawiania gramofonu?......jesli posiadasz takowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wally ostatnim razem powiedział, że ceny są... nie dla Polaków ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś informacje na temat kolumn Vienna Acoustics i ich nowej serii Liszt? Będą?

 

Na Tokyo Audio Show grały (w zasadzie to jeszcze pewnie grają) The Music z Dartzeelem + Beethoven Baby Grand SE z zestawem Primare Pre32/A34.2/BD32. Chętnie bym posłuchał, bo akurat szukam czegoś nowego do moich Vienn ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku szykujemy więc powtórkę :)

 

Świetnie, bo w zeszłym roku się nie dostałem. Jakie będą zasady wstępu? Wcześniejsze zapisy? Wolałbym się np. wcześniej zapisać, niż stać pod salą i potem się okaże, że jest komplet. Tak zapisujemy się na pasującą nam godzinę i problem z głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka dni temu byłem pewny, ze pojadę na Audio Show, ale niestety mam służbowy wyjazd i nie będzie mnie przez tydzień.

Łączymy się z Tobą w "bulu"*

 

* to tak po prezydencku;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mi bardzo odpowiada sluchanie w takich pokojach wystawowych,dlaczego?bo do zludzenia przypominaja pokoje w naszych domach,nie widze problemu,jak cos nie gra dobrze to odpowiedz mamy,co innego zly dobor komponetow do toru ale w pokojach nie widze cos zlego.

 

Mirek tutaj się z tobą zgadzam, sprzęt w takich warunkach powinien przynajmniej zainteresować!!! Jesli tego nie robi to najczęściej jest to spowodowane albo złą konfiguracją wystawiającego?! lub faktycznymi "zaletami" sprętu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek tutaj się z tobą zgadzam, sprzęt w takich warunkach powinien przynajmniej zainteresować!!! Jesli tego nie robi to najczęściej jest to spowodowane albo złą konfiguracją wystawiającego?! lub faktycznymi "zaletami" sprętu

Lata temu,chyba byly to jedne z pierwszych wystaw AS, latalem po pokojach i odsluchiwalem kolumny,wszedlem do jednego z nich i tam byla prezentacja sprzetu Luxmana z kolumnami( Audio Vektor M1SIG) tak to gralo ze zaden sprzet na tej wystawie nie gral lepiej,zamowilem te kolumny,byly na tamte czasy bardzo drogie,byl to najlepszy zakup w moim zyciu, bylem najszczesliwszy na swiecie, tak mi graly super,tak ze nikt niech nie mowi ze nie ma dobrych warunkow w pokojach hotelowych,oczywiscie nie dla bardzo duzych kolumn, ktore ktos chce zademonstrowac w pokoju 20m2 to" popelina"!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu,chyba byly to jedne z pierwszych wystaw AS, latalem po pokojach i odsluchiwalem kolumny,wszedlem do jednego z nich i tam byla prezentacja sprzetu Luxmana z kolumnami( Audio Vektor M1SIG) tak to gralo ze zaden sprzet na tej wystawie nie gral lepiej,zamowilem te kolumny,byly na tamte czasy bardzo drogie,byl to najlepszy zakup w moim zyciu, bylem najszczesliwszy na swiecie, tak mi graly super,tak ze nikt niech nie mowi ze nie ma dobrych warunkow w pokojach hotelowych,oczywiscie nie dla bardzo duzych kolumn, ktore ktos chce zademonstrowac w pokoju 20m2 to" popelina"!!!!

 

No ale przecież w takim Bristolu to tych metrów można trochę znaleźć. Kiedyś zdziwiło mnie za to upychanie w dużej sali Bristolu kolumn pod tylną ścianę i nie były to kolumny z szerokim frontem którym czasem to służy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież w takim Bristolu to tych metrów można trochę znaleźć. Kiedyś zdziwiło mnie za to upychanie w dużej sali Bristolu kolumn pod tylną ścianę i nie były to kolumny z szerokim frontem którym czasem to służy.

W tamtym roku podczas odsluchow na AS sluchalem w pokoju Avalonow bardzo drogich i bylo zle,w tym samym pokoju graly kolumny Harbeth M40.1 i bylo wspaniale!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

W jednym z pierwszych postów wspominałeś, że odbędą się seminaria na temat PC Audio. Czy masz już może jakieś bliższe informacje na temat gdzie i o której oraz, czy żeby się na nie dostać należy się gdzieś wcześniej zapisać?

 

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.