Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 09-10.11.2013


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie najbardziej spektakularny dźwięk wystawy, to Rockport, MacIntosh i Transparent.

Efekt był połączeniem jakości komponentów oraz umiejętności starych wyjadaczy z hifi clubu stworzenia dźwięku wystawowego, tj. spektakularnego. To też trzeba umieć.

 

W Sobieskim zjawiskowo zagrało Audio Tekne.

Podobało mi się również w pokoju Lampizatora.

 

W Golden Tulipie przypadł mi do gustu system z Głośnikami Cessaro.

 

Rozczarowania:

Systemy w których grały super-duper przetworniki - Zeta Zero z Vivaldim oraz ARC Ref 750 z MSB.

To dla mnie kolejny dowód, że pogoń za super rozdzielczością i sterylizacją brzmienia jest ślepą uliczką audio.

Kolumny Wilson Audio - nie moja bajka.

 

Wydaje mi się, że na ten moment wyleczyłem się z kina 4k. Ta cztery razy wyższa rozdzielczość czemuś powinna służyć. W obu prezentacjach z tego 4k niewiele wynikało. Sama zaś technologia obrazu projektorów Sony dawała słabą dynamikę obrazu, przynajmniej w porównaniu do dobrej klasy DLP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie byl to drugi dzwiek Tulipa- imponowala dynamika , transparencja i kontur, brakowala nieco wypelnienia , czuc bylo wielki potencjal. Wyglad kolumn w kontekscie ich wysokiej ceny ( ok 70 k euro ) malo atrakcyjny.

 

Marslo -> ich wygląd, tzn wykończenie może być zupełnie inne - szef firmy opowiadał, że na Azję robią niemal indywidualne projekty wykończenia, bo tam każdy właściciel chce mieć kolumny inne niż wszystkie ;-) Więc jak się zdecydujesz i będziesz chciał, bo ja wiem, fioletowe na wysoki połysk to też Ci zrobią :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na ten moment wyleczyłem się z kina 4k. Ta cztery razy wyższa rozdzielczość czemuś powinna służyć. W obu prezentacjach z tego 4k niewiele wynikało. Sama zaś technologia obrazu projektorów Sony dawała słabą dynamikę obrazu, przynajmniej w porównaniu do dobrej klasy DLP.

 

Kiepsko było z tymi obrazami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Z czym grały tak chwalone w swojej klasie monitory pylon? Do jakiej elektroniki były podpięte?

Wzmacniacz to starszy dzielony Miusikal Fidelity. Grało to całkiem fajnie, najlepsza prezentacja za niewielką stosunkowo kasę. Umówiłem się już na test kolumn (1490 zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie, które czytałem tutaj, na temat systemu Jadisa są podzielone. Myślę, że są one bardzo mocno zdeterminowane preferencjami danej osoby, co do sposobu prezentacji muzyki.

 

W Tulipie Jadis zagrał po przeciwnej stronie skali niż Zeta Zero. Zeta dla mnie to było granie jak z dobrego, starego hifi. Tak jak byś w latach 90-tych wsiadł do Golfa III GT z szyberdachem, odpalił kaseciaka Pioneera to byś dostał podobną estetykę brzmienia (z zachowaniem wszelkich proporcji).

Jadis zagrał bardzo analogowo, nasyconą barwą, gładko i spokojnie. Może za spokojnie. Gdybym miał się do czegoś przyczepić, to poszukałbym lamp sterujących, które dałyby ciut więcej pazura. Tak ciut w stronę Zeta Zero :-)

 

I50 i Accordo były tylko na ekspozycji stałej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockport Atria + McIntosh + Transparent w hifi club - posluchac koniecznie w Bristolu.

Rowniez warto - Dynaudio Evidence Platinum z Ayonem i okablowaniem Acrolinka.

 

Zgadzam się, to dla mnie także najlepsze dwa systemy z wystawy. Może jest w tym trochę faworyzacji wyższej średnicy z okolicy 3kHz, ale nie jestem pewien, ponieważ często jest to zakres wycofany w kolumnach.

W Bristolu ogólnie mógłbym siedzieć cały dzień.

 

W Tulipie tylko Jadis, ale grało cicho, małym rozmiarem, trzeba było się schylać w dół żeby lepiej słyszeć i tylko fortepian w kółko, WTF.

 

W Sobieskim ciekawie mi zagrało na Reymio, audio physic, ATC, Lampizator, MBL, może coś jeszcze

Także AK100+Denon AH-D600 w MP3 store stworzyły mi super duet.

 

TAD not this time. Pogrubiające kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwszy dźwięk wystawy to sala Moniuszko Audiofastu i Wilson Audio Alexia ze źrółem CD i sala Magnolia i Jadis. Wielki dźwięk. Co prawda akurat nie słuchałem tam metalu i rocka ale dla całej innej muzyki to jest to. I jeszcze kilka innych uwag: jak kilka lat temu w wielu pokojach był dźwięk tylko z gramofonu a rok temu wydawało się, że zacznie dominować dźwięk z plików to teraz nastąpił powrót CD. Praktycznie prawie wszędzie był CD i można było poprosić o odsłuch swojej płyty. Aczkolwiek zaskoczyło mnie, że tak mało zwiedzających przychodziło ze swoimi płytami. Kiedyś jak dawałem swoją płytę do odsłuchu to byłem 4 lub 5 w kolejce a teraz najczęściej leciały płyty wystawców i na prośbę o włączenie mojej płyty właściwie prawie natychmiast jej słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza ekipa chciałaby podziękować za tegoroczne AS ;) Było bardzo miło jak co roku, frekwencja dopisała i jak co roku mamy kilkadziesiąt więcej wpisów do naszej księgi pamiątkowej , która jest dowodem na to że nasz projekt idzie w dobrą stronę! ;) Dziękujemy naszym partnerom , Michałowi Gogulskiemu, Przemkowi Psikucie i Mieczysławowi Stoch za świętną prezentację w sobotę!

 

p.s możemy się również pochwalić że graliśmy wczoraj chyba najdłużej ;) ludzie nie chcieli opuścić naszej sali do ok. 19:20. Niebawem na naszym facebooku i stronie internetowej ukaże się spora fotorelacja z naszej prezentacji!

 

pozdrawiamy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-52116-0-96750400-1384166481_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko było z tymi obrazami.

dokładnie, zwłaszcza, że żaden z materiałów nie był w prawdziwym 4K,a prezentacje odbywały się na ekranach biznesowych, a nie specjalizowanych do kd.

Dla porównania, w którejś z salek, dużo lepsze wrażenie robił projektor FHD JVC wyświetlając Batmana.

 

o to to, dokładnie, zapomniałem nazwy, ale to były one. Cena się zgadza. Najciekawsze, że wyglądają jak produkt lifestylowy a la B-O, nie są duże, ale grają dojrzałym dużym dźwiękiem.

Cenę niestety też mają dojrzałą :/ Zastanawia mnie duże barwowe podobieństwo do Raidho i nie wiem czy nie był to efekt specyficznego grania klasy D wzmaków je napędzających (Auralic / Primare przy Raidho ).

 

Poison

 

Te biale monitory z pokoju Jplay'a to Kaiser Acoustics , model Chiara , ok 15 tys euro . Graly z eletkronika Auralic , tylko pliki ze serwera Jplay i z firmowym trnaportem.

Jak wczesniej pisalem byl to dla mnie drugi dzwiek Sobieskiego, a najlepszy na wystawie pod wzgledem cena/jakosc.

 

 

Ktos pytal o model Lyndgorf Steinway - bylem na prezentacji wszedlem zudmiony wielkoscia i potega dzwieku z drobnych monitorkow. Kompletny system za ok 75 k pln z 2 subami, eletronika i korektorem akustyki. Jako kino domowe - rewelacja, do stereo za te pieniadze mozna bylo znalezc lepszy dzwiek.

Generalnie system dla ludzi , ktorzy chce miec stereo i kino w jednym i sa poczatkujacymi audifilami z kasa.

Taki lepszy B&O, za to z adufiofilska klasa.

 

J.Jerry- te czerwone tuby z Tulipa to byly Cessaro z eletronika Soulution i Accoustics Arts , gramiak chyba od Brinkmana.

Dla mnie byl to drugi dzwiek Tulipa- imponowala dynamika , transparencja i kontur, brakowala nieco wypelnienia , czuc bylo wielki potencjal. Wyglad kolumn w kontekscie ich wysokiej ceny ( ok 70 k euro ) malo atrakcyjny.

 

Moim zdaniem Jadis + Ktema graly gorzej, niz w ubieglym roku monitory z integra Jadis i z pewnoscia nie byl to dzwiek wystawy.

JBL + Marc Levinson oraz Zeta Zero - pierwsze dwa miejsca w grupie dzwieku estradowego. To nie to czego szukaja audiofile, choc jak widac sa tacy , ktorym to odpowiadalo. Pan Tomasz Rogula jak zwykle bardzo mily.

 

Kolekcja niemieckich decków:

Ładne :) Dla samego designu chciałym mieć któryś z nich :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tylko lub az w Sobieskim, i w mojej opinii najlepiej grający gramofon to ZONTEK, rewelacja !

Drugi pokój który miło wspomniam to JAG, super dziwęk , relaksujący po wielu bardziej lub mniej udanych odsłuchach. W JAG mógłbym siedzieć całe wieki, tak mnie to zrelaksowało.

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonił do mnie mój serdeczny kumpel który był zachwycony prezentacją Mcintosha na AS

cieszę się.....bo dla tej firmy dałby się pokrajać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo -> ich wygląd, tzn wykończenie może być zupełnie inne - szef firmy opowiadał, że na Azję robią niemal indywidualne projekty wykończenia, bo tam każdy właściciel chce mieć kolumny inne niż wszystkie ;-) Więc jak się zdecydujesz i będziesz chciał, bo ja wiem, fioletowe na wysoki połysk to też Ci zrobią :-)

 

Ucialem sobie pogawedek z b. milym przedstawicielem producenta, pokazal mi dokladnie ich systemy regulacji fazowej, opowiadal o kapeluszach z kompozytu szklano-carbonowego , ktore waza 70 kg sztuka. A takze o mozliwosci rozbudowy systemu.Jednak to co razilo , to wiszace kable miedzy sekcjami, niezborna bryla i roznorodnosc materialowa - taki design'erski misz-masz.

Za te kase powinni najac porzadnych projektantow , mnie filetowe kapelusze nie kreca:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje za odwiedzenie naszego pokoju .

 

Fajnie było spotkać i porozmawiać z forumowiczami

 

zapraszamy za rok :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Amare Musica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonił do mnie mój serdeczny kumpel który był zachwycony prezentacją Mcintosha na AS

cieszę się.....bo dla tej firmy dałby się pokrajać:)

 

Oprocz Rockportow w Bristolu, Maki napedzaly i to z sukcesem szwajcarskie kolumny Boenicke Audio , model W10. Imo najlepsza prezentacja Tulipa , malo kto zwrocil na nia uwage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprocz Rockportow w Bristolu, Maki napedzaly i to z sukcesem szwajcarskie kolumny Boenicke Audio , model W10. Imo najlepsza prezentacja Tulipa , malo kto zwrocil na nia uwage.

 

Mam takie samo zdanie. Boenicke były genialne. Szkoda tylko, że tak drogie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA PLUS:

Audio Tekne - przywrócił moją dawno utraconą wiarę w lampę.

TAD - nienajgorzej choć pokój za mały

Jeff Rowland + monitorki - bardzo ładnie

Focal z Exposure - nareszcie jako tako

RCM - bardzo przyzwoity dźwięk choć kolumny to wąskie gardło, rok temu znacznie lepiej

 

W kategorii minusów można by napisać że reszta ale skupię się na jednej rzeczy, która wqrwia mnie nieziemsko.

Reglamentacja dostępu w Bristolu do odsłuchów. W ślad pajaców z Hifi Clubu poszedł niestety w tym roku dystrybutor Dynaudio (Eter?) - pogratulować pomysłu. Duuuży żal. W HiFi Clubie - jesteś o 13:20 proponują wstęp o 15:30. A sal odsłuchowych W Bristolu na palcach jednej ręki. Hifi Club ogłaszam mistrzem świata w zniechęcaniu potencjalnych klientów. Jakby w Monachium czy Berlinie tak traktowano klientów to dawno poszliby z torbami. U nas zyskują na wątpliwej elitarności.

 

Arrakis to byłby dźwięk wystawy gdyby dać amplifikację 601 lub 1.2 Kw. Brak kontroli basu słyszalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Milimetr

 

"Jadis zagrał bardzo analogowo, nasyconą barwą, gładko i spokojnie. Może za spokojnie." -> To typowa estetyka lampwego nasyconego brzmienia. Zgadzam się, tak samo odebrałem ten zestaw. Gra to przyjemnie, dostojnie audiofilko, można rzec dojrzale. Jednak nie jest to do końca neutralny prawdziwy dzwięk jak na płycie - jest to dzwięk "audiofilski". Wychodzi to na szybkiej muzyce z elementami perkusyjnymi, blachami, dynamicznymi bębnami. Brakuje wtedy realizmu uderzenia w prawdziwy werbel, różnicowania nagrań itp. Nie mówie, że to wada - zwyczajnie inna konepcja brzmienia dla innego odbiorcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem Sobieskim i Golden tulip, ogólnie było sporo lepiej niż w poprzednim roku. W każdym pokoju z jakimś potencjałem zostawałem przynajmniej 20min.

 

Najlepsze brzmienia wystawy:

 

kolumny Franco z elktroniką Jadis

kolumny Rockporty z elektroniką McIntosh

kolumny Magico z elektroniką MBL

system Reymio

 

Najgorsze prezentacje:

(a zważyszy na cene po prostu rozczarowania)

 

JBL + Marc Levinson

kolumny Focal z elektroniką Exposure

system TAD

system Zeta Zero

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie grało jeszcze u Szemisa, choć dużo słabiej niż w zeszłym roku.

 

Zeta zero to najlepszy dowcip jaki słyszałem od bardzo dawna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie, które czytałem tutaj, na temat systemu Jadisa są podzielone. Myślę, że są one bardzo mocno zdeterminowane preferencjami danej osoby, co do sposobu prezentacji muzyki.

 

W Tulipie Jadis zagrał po przeciwnej stronie skali niż Zeta Zero. Zeta dla mnie to było granie jak z dobrego, starego hifi. Tak jak byś w latach 90-tych wsiadł do Golfa III GT z szyberdachem, odpalił kaseciaka Pioneera to byś dostał podobną estetykę brzmienia (z zachowaniem wszelkich proporcji).

Jadis zagrał bardzo analogowo, nasyconą barwą, gładko i spokojnie. Może za spokojnie. Gdybym miał się do czegoś przyczepić, to poszukałbym lamp sterujących, które dałyby ciut więcej pazura. Tak ciut w stronę Zeta Zero :-)

 

I50 i Accordo były tylko na ekspozycji stałej.

Za spokojnie bo Jadis słabo ciagnie Ktemy i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta estetyka fantastycznie sprawdza się przy klasyce. Kameralistyka wypada wręcz czarująco. Większe składy też. Jadisa da się zmusić do dynamicznego grania i do grania rockowego. Wymaga to trochę pracy. Warunkiem są szybkie i skuteczne kolumny, transparentne kable i lampy z dobrze kontrolowanym basem.

 

Słyszałem Ktemy z JA80, JA200, SE845 i dla porównania z Gryphonem Antileonem.

Jadis nie ma żadnego problemu z wysterowaniem Ktemy. Wrażenia jakie odniosłeś muszą wynikać z jakiegoś innego czynnika niż wydajność prądowa wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle dobrze się bawiłem na wystawie. Uwielbiam ten klimat ! To jakby wycieczka po haremie ;-)

Można się nacieszyć obecnością wielce pożądanego piękna zamkniętego w martwych przedmiotach, które jednak mają duszę ;-)

 

W sumie więcej systemów mnie rozczarowało niż zachwyciło ...

Magico - przejrzyście, zajebiście ale czy nie za ostro ?

Vivid - to samo co wyżej

TAD - to samo co wyżej

MBL - to samo co wyżej ale ta przestrzeń i wykop ! Nie do powtórzenia. Wokale .. hmm przemilczę.

JBL - za mało przejrzyście, wokale brudne

Sonus Faber Aida - poprawnie ale za co płacić tyle kasy ?

Focale - jakiś idiota zestawił świetne kolumny z przeciętną elektroniką - wielka krzywda dla kolumn

Systemy na Wilsonie - politycznie poprawnie ale ... jakoś bez emocji

Ancient Audio - coś wielkiemu konstruktorowi rzuciło się na umysł ... najpierw ten projekt z kartami SD teraz komputerowe monitorki ... zrobiłby porządnego DACa i miałby spokój.

Lampizator - ok ale nie lubię tub.

Zeta zero - wszyscy audiofile niby marzą o graniu live a krytykuję te kolumny ... dziwne ... do pomieszczeń 100m2 ;-) czyli nie dla nas/mas

Audio Tekne - rozczarowanie, dziwne zestawienie

kolumny Franco z elktroniką Jadis - w ogóle nie zagrały, mało dynamicznie i brudne wokale, fuj

system Reymio - klasa sama w sobie choć jak dla mnie kolumny za małe

Martin Logan - bez szału

Magnepan - to jest mój dźwięk ! choć jak zwykle szczupło na basie.

Boenicke - świetny dźwięk, trochę drogawo ...

Ardento - świetny, gładki, analogowy dźwięk, wokale pierwsza klasa, choć dla mnie zbyt miło

 

A co mnie zachwyciło:

 

lime ears - słuchawki trójdrożne custom - rewelacja !!!! Dojrzały, pełny dźwięk. Produkt idealny. Niezwykle sympatyczny konstruktor.

kolumny, które w nazwie mają Basso - 4 szerokopasmowce + wstęga w obudowie otwartej. Za 9500 rewelacja.

nadruki na płótnie przedstawiające muzyków w sali Mytek. Piękne !

 

Do ciekawostek należała prezentacja AbysSound - Panowie puszczali raz analog raz plik 24bit z Lumina. Dźwięk z Lumina bardziej mi się podobał ...

Same kolumny zbyt krzykliwe.

 

Już czekam na Audioshow 2014 ! ;-)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boenicke grały fantastycznie mimo, że z Macami ;-)

 

Czuć było że klasa jest. Gdyby maca zmienił na coś innego mogło by być lepiej ale i tak najfajniejsza prezentacja w tym hotelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.