Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 09-10.11.2013


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Co to się w tym roku stało że "muł" McIntosh, którym to sobie wiele osób gębę wycierało został dźwiękiem wystawy?

Miała być konfrontacja z Martonem i jak wypadł czarny koń.

o MSB to nawet szkoda pisać, jak ktoś słuchał u siebie to wie jazgot i szarość bez barwy. O wyglądzie nawet nie wspomnę bo większą tandetę za takie pieniadze to ze świeczką szukać.

Jak się okazuje jest jeszcze duża część osób słyszących i doceniających barwne granie bez urywania łba i boleści zębów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop .

 

Może wcale nie jest winny .

 

CO roku chcę szybciej wyjść niż wszedłem do pokoju pewnej Polskiej firmy gdzie brodaty Pan prowadzi prezentację co utwierdza mnie że to nie jest dźwięk dla mnie ale dla tych którzy kupują ich kolumny oraz słuchają z uwielbieniem , ludzie mają różne gusta i dobrze nie chciałbym żyć w świecie gdzie wszystkie laski miały by być takie same tylko dlatego że 70 % orzekło by że ideałem jest Lara Croft czy jak jej tam było :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plasko, bezbarwnie, bez emocji, bez barw basu i gory, to co uslyszalem to bylo bardzo dziwne. Kolega z ktorym bylem mowil to samo a sluchal tego 2 razy. To bardzo dziwne ze tak zagral ML i JBL, Bardzo - cos tam bylo mocno nie tak

 

Jesli chodzi o prezentacje MBL-a to dzwiek byl znieksztalcony czesto niekontrolowany a wokale drapioco szarawe, wielka orkiestra ktora zagrala to byl pokaz poprostu ze ktos to konfigurowal nie ma sprawnych chyba uszu, przeciez ta orkiestra zagrala w sposob mocno ograniczony, nie bylo to ostre ale drapiace szare i suche. Mysle ze to byla wina za malych wzmakow do tych kolumn, bo slyszalem juz MBL-a i mi sie podobalo, ale tym razem porazka dla Audio systemu i DUZA kompromitacja!

 

 

Dziwne to co piszesz bo nijak sie to ma z 90% wypowiedzi forumowiczów na temat tej prezentacji ,są bardzo pochlebne ,poprosiłem cie o dokładny opis bo chciałem porównac z moimi odczuciami ,miałem możliwość posłuchania tego systemu dzien przed wystawą ,ale jak widać każdy preferuje co innego i ma inny gust

 

1.szeroko

2.duże nasycenie dzwięku

3.bas pełna kontrola

4.góra bardzo naturalna ,bez kolorowania

 

Jednym słowem wielka klasa i kultura grania ,taka jaką lubie :-)

 

siedziałem 1,5h i cieżko mi było wyjść z pokoju ,no ale tu potwierdza się to co napisałem wyżej ,oczywiście nie neguje twoich spostrzeżeń na temat tego systemu ale w mojej opini sa one bardzo krzywdzące ,ale tak to już jest w tym świecie Hi-endu :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ten który pytałem JBL/ML

To naprawde dziwne tym bardziej ze kolega muzyk stwierdzil to samo...ale moze w innym czasie gral ten system inaczej...ja sluchalem w niedziele a kolega w sobote i w niedziele. Dla nas wyjatkowo plaski bez wyrazu dzwiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawde dziwne tym bardziej ze kolega muzyk stwierdzil to samo...ale moze w innym czasie gral ten system inaczej...ja sluchalem w niedziele a kolega w sobote i w niedziele. Dla nas wyjatkowo plaski bez wyrazu dzwiek

 

Ja w piątek, było nas 4 osoby ,włączaliśmy na przemian rózną muze i za kazdym razem była klasa ,w sobote i niedziele nie byłem ...może faktycznie cisnienie było inne? :-)

na jakim instrumencie gra kolega muzyk? nie czasem na perkusji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakim instrumencie gra kolega muzyk? nie czasem na perkusji ?

Fortepian. To czlowiek mocno wyrobiony muzycznie, moze sie ujawni na forum i potwierdzi spostrzezenia osobiscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Nie wiem skąd takie wrażenie - frekwencja była najwyższa od 5 lat<br />

 

No to gratulacje się naleza:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich wrażeń z AS2013 to niestety byłem tylko w niedzielę i zdążyłem praktycznie przemknąć przez pokoje Sobieskiego :( Bardzo żałuję, że nie dotarłem do hotelu Bristol i nie posłuchałem rockportów na macach i dynaudio z ayonem.

W każdym razie to co zrobiło na mnie wrażenie w sobieskim to (kolejność bez znaczenia):

- AudioTekne

- Reimyo

- TAD

- ATC (nowe scm11 + elektronika ATC)

- całkiem fajnie grały Magnepany z Pliniusem - dużo lepiej niż ML

- Zingali

 

Jeżeli chodzi o budżetowe granie to to trudno nie wspomnieć o Pylonach wspomaganych dzielonym musicalem i kolumnach Studia 16 Hertz Canto One z lampą Mingda

 

Małe koszmarki/porażki/rozczarowania:

- Sonus Faber Aida - spodziewałem się fajerwerków a było nudno i bez życia :(

- Koszmar nr 1 to Focale i Expo - załamka totalna - ktoś kto żyje z audio powinien wiedzieć, że ten konfig nie ma szans :(

- Audio Physic Avantera - kolejna zepsuta prezentacja - buczący bas i nosowy wokal :(

- Tutaj może kogoś zaskoczę ale ... Amare Musica + Bodnar Audio - przyznaję byłem tam chwilę i nie miałem szczęścia do puszczanego repertuaru ale ten zestaw zupełnie radził sobie np. z Daft Punkiem puszczanym w co drugim pokoju na okrągło (nie żebym nie lubił ;) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dźwięk wystawy i duże zaskoczenie to elektronika nowej - starej firmy Onix z litewskimi kolumnami Audio Solutions.

Barwa, drive, gładkość, zero zamulenia i wydziwiania - chyba jedyny system który potrafił zagrać dość głośno i krew nie leciała z uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o MSB to nawet szkoda pisać, jak ktoś słuchał u siebie to wie jazgot i szarość bez barwy.

Sluchalem w tym roku w innym zestawieniu i zagral calkiem dobrze nawet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dźwięk wystawy i duże zaskoczenie to elektronika nowej - starej firmy Onix z litewskimi kolumnami Audio Solutions.

Barwa, drive, gładkość, zero zamulenia i wydziwiania - chyba jedyny system który potrafił zagrać dość głośno i krew nie leciała z uszu.

Osobiście mi tutaj również się podobało , mój przyjaciel który juz wcześniej interesował się Audio Solutionami rozczarował się nimi , ale ja obstaję przy swoim.

Ja nie wiem jak ustosunkować się od głoszonych wypowiedzi , zagrało , nie zagrało , podobało się lub rozczarowało a mówi się o tych samych urządzeniach . Czym to jest uwarunkowane ? nastrojem zwiedzającego , wilgotnościa powietrza , rodzajem prezentowanej muzyki . Jak jest coś dobre to powinno być zawsze dobre , ale czy wszyscy to tak odbiorą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym to jest uwarunkowane ? nastrojem zwiedzającego , wilgotnościa powietrza , rodzajem prezentowanej muzyki . Jak jest coś dobre to powinno być zawsze dobre , ale czy wszyscy to tak odbiorą ?

Wystarczy raz przyjść jak w pokoju jest 20 osób, a innym razem gdy są trzy. Za pierwszym razem stoi się zwykle wciśniętym w kąt przy drzwiach, za drugim można wybrać optymalne miejsce odsłuchowe - różnice w tym, co się usłyszy są ogromne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy raz przyjść jak w pokoju jest 20 osób, a innym razem gdy są trzy. Za pierwszym razem stoi się zwykle wciśniętym w kąt przy drzwiach, za drugim można wybrać optymalne miejsce odsłuchowe - różnice w tym, co się usłyszy są ogromne.

 

Poza tym wszystkie oceny są subiektywne i preferencje są różne - nie wiem nad czym tu dywagować :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i za mało porządnego rocka etc. na całej wystawie. W pokojach, gdzie grano taką muzykę, tam nie można się było dopchać, a rekordy chyba biły te, gdzie grała Metallica itp. Ale nie ma co ukrywać, Metallica lub podobne granie potrafi zniszczyć legendę wielu drogich klocków, więc wystawcy pewnie boją się zapodawać taką muzykę w obawie o porażkę. I straszno i smutno : )

 

Czegoś podobnego doświadczyłem z pokoju Harmonix-a. Mianowicie trzech młodzieńców poprosiło by puszczono ich płytę - "Męskie granie". Wybrali kawałek "Toxicity" zespołu System of a down. Po pierwszych dźwiękach wyszła część zwiedzających wyszła (miłośników klasyki, która to "leciała wcześniej"). Ogólnie sprzęt Reimio + kolumny Brawo! wyłożył się jak długi przed tym kawałkiem. Brakowało "kopa" i energii jaką niesie ten kawałek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myśl reguły nie znam się, to się wypowiem:

 

Z tych drogich systemów podobało mi się bardzo:

MBL + Magico - idąc od parteru Sobieskiego to był pierwszy pokój w którym nareszcie mi zagrało i to jeszcze jak (nie licząc Avantgardów piętro niżej)

Reimyo - zaledwie pokój obok, krystalicznie, muzykalnie - już rozumiem przesłanie członków klubu tego systemu na forum...

Avantgarde - zachwycało realizmem jak w ubiegłym roku.

Raidho Acoustics monitory + Jeff Rowland, niesamowita przestrzeń, wciągająco.

Lampizator + tuby (jaka firma?) - tam chyba najdłużej przesiedziałem, inność tego brzmienia po prostu zachęcała do słuchania, cholera coś jest w tych tubach:)

Auralic + Kaiser Acoustic - za niesamowity detal i wyrazistość!

Wilsony + AR oba systemy - dla mnie to jest ten dźwięk, rok czekania żeby znów to usłyszeć. Spokój i swoboda z jaką płynie dźwięk z klocków AR, wspaniale!

co tam jeszcze:

lampa KBL Sound z kolumnami S..(nie umiem odczytać) Acoustics

Aviq + Densen

Onix + Audio Solutions

Akkus + AR

Dynki + Ayon hmm, zaprosili, puścili na odwal się trzy kawałki i do widzenia :/ ale brzmienie się podobało.

Graj-End też mnie na dłuższą chwilę zatrzymał podobnie jak Zeta Zero - bardzo pozytywnie.

 

Z tłumu przyzwoitego HIFI zauważyłem natomiast:

Naim Uniti + PMC

Pylon Audio - już mnie zachwycały rok temu.

Sounddeco - jak wyżej.

 

A poza tym tak sobie:

Focale + Exposure, nie wiem, mnie to nie porwało.

SF Aida - coś jak przeciętna fotografia, zobaczyć i odejść dalej...

Dynki + Heed - ta elektronika nie radziła sobie z tymi kolumnami, momentami z natłoku informacji na średnicy to się wszystko lepiło w brudną masę dźwięku.

Creek + Epos, świetnie, tylko że dwukrotnie droższy CDek wymaga równie dobrego wzmacniacza, zamiast najtańszego z oferty i to było słychać

 

i sobie zacytuję

Dzwiek wysoce niepoprawny na wystawie to moim zdaniem numer jeden system Levinsona z JBL-em - szarosc dnia tak bym to ujal.

idealne wprost określenie, kompletnie nieangażujący dźwięk z tego płynął, co to się porobiło?

 

Szkoda, że nie załapałem się na "cebulki" MBLa w tym roku oraz na Mcintosha, za rok do nadrobienia :)

 

Zauważyłem, że było jakby mniej tych plikowych "świecidełek", jabłuszek, tabletów w porównaniu z ubiegłym rokiem, odtwarzacz CD jednak dominował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz CD ma jedną niezaprzeczalną zaletę podczas wystawy - można puścić płyty odwiedzających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej było wziąć pliki na iPodzie / iPadzie itp., niż tachać CDs. Można byłoby włączyć co leży na sumieniu, tzn. dysku : ) Hardcoreowcy noszą natomiast ze sobą na odsłuchy winyle : ).

 

Mnie tam akurat cieszyła większa ilość CD-playerów (widoczna, fakt), bo lubię ten format. Inną tendencją zdaje się będzie, po ocknięciu się producentów, porzuceniu CDeków i rzuceniu się na promowanie odtw. strumieniowych, produkcja hybryd odtwarzających i CD i pliki, z droższych vide Audio Research.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich wrażeń z AS2013 to niestety byłem tylko w niedzielę i zdążyłem praktycznie przemknąć przez pokoje Sobieskiego :( Bardzo żałuję, że nie dotarłem do hotelu Bristol i nie posłuchałem rockportów na macach i dynaudio z ayonem.

W każdym razie to co zrobiło na mnie wrażenie w sobieskim to (kolejność bez znaczenia):

- AudioTekne

- Reimyo

- TAD

- ATC (nowe scm11 + elektronika ATC)

- całkiem fajnie grały Magnepany z Pliniusem - dużo lepiej niż ML

- Zingali

 

Jeżeli chodzi o budżetowe granie to to trudno nie wspomnieć o Pylonach wspomaganych dzielonym musicalem i kolumnach Studia 16 Hertz Canto One z lampą Mingda

 

Małe koszmarki/porażki/rozczarowania:

- Sonus Faber Aida - spodziewałem się fajerwerków a było nudno i bez życia :(

- Koszmar nr 1 to Focale i Expo - załamka totalna - ktoś kto żyje z audio powinien wiedzieć, że ten konfig nie ma szans :(

- Audio Physic Avantera - kolejna zepsuta prezentacja - buczący bas i nosowy wokal :(

- Tutaj może kogoś zaskoczę ale ... Amare Musica + Bodnar Audio - przyznaję byłem tam chwilę i nie miałem szczęścia do puszczanego repertuaru ale ten zestaw zupełnie radził sobie np. z Daft Punkiem puszczanym w co drugim pokoju na okrągło (nie żebym nie lubił ;) )

To skoro byłes tylko chwilę w pokoju Amare Musica to czemu wyrażasz opinie , że był to mały koszmar??- przez to że nie mogłes puścic swojego utworu? że wg Ciebie system nie poradził sobie z jednym utworem ? ja byłem w tym pokoju ok 50 min, słuchałem kilkanaście utworów swoich i innych i uważam że monobloki Amarae z pre + Bodnar zagrało całkiem ok a nawet bardzo ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro byłes tylko chwilę w pokoju Amare Musica to czemu wyrażasz opinie , że był to mały koszmar??- przez to że nie mogłes puścic swojego utworu? że wg Ciebie system nie poradził sobie z jednym utworem ? ja byłem w tym pokoju ok 50 min, słuchałem kilkanaście utworów swoich i innych i uważam że monobloki Amarae z pre + Bodnar zagrało całkiem ok a nawet bardzo ok

Tego pokoju nie zaliczyłbym do małego koszmaru ale małego rozczarowania bo wchodziłem tam ze sporymi oczekiwaniami. To fakt - byłem kwadrans siedziałem w 1 i 2 rzędzie i nie puściłem żadnego ze swoich utworów. Jednak przez kwadrans repertuar, który leciał najwidoczniej zupełnie nie pasował do systemu bo ten nie radził sobie przede wszystkim z prezentacją szybkiego i niskiego basu. Z tego względu, że słucham bardzo różnej muzyki i interesuje mnie bardziej uniwersalna prezentacja IMO nie było sensu żebym spędzał więcej czasu w tym pokoju. Z resztą wcześniej napisałem, że są to moje odczucia (subiektywne z resztą) a nie opinia albo recenzja - tyle w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym badz razie mowienie ze z plikow gra technicznie czy tez ostrawo nie ma w tym wypadku tutaj zadnego zastosowania.

 

 

Masz rację grało mułowato czyli kołderka przykryła nalot cyfry

 

Dla mnie drugi rok z rzędu najlepiej grał TAD (pomimo gorszej końcówki w tym roku).

 

W tym hotelu tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik sonusfaber@ dnia 12.11.2013 - 14:12 napisał

Dla mnie drugi rok z rzędu najlepiej grał TAD (pomimo gorszej końcówki w tym roku).

 

W tym hotelu tak.

 

Również uważam, że była to jedna z ciekawszych prezentacji w Sobieskim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wielu z Maków był dźwięk wystawy? Podchodziłem kilka razy do tego pokoju i nijak tam nie mogłem usłyszeć Hiendowego grania. Podkreślone niektore ostrości, poważne problemy z barwa i wyglądem w nagranie, dla mnie dobre hifi + hiendowy wygląd, ale na pewno nie dźwięk zbliżony do muzyki na żywo. Wybaczcie ale pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią o dobrym dźwięku z tego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chciał to wklejam Ardento, co do gry to oczekiwania były wyższe ale wiadomo:

1

8irk.jpg

 

2.

aznh.jpg

 

Zgodzę si e z GT w 100%. HiFi nie Hiend. Ale z takich klocków lub podobnych można w domu próbować 'coś sklecić' :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wielu z Maków był dźwięk wystawy? Podchodziłem kilka razy do tego pokoju i nijak tam nie mogłem usłyszeć Hiendowego grania. Podkreślone niektore ostrości, poważne problemy z barwa i wyglądem w nagranie, dla mnie dobre hifi + hiendowy wygląd, ale na pewno nie dźwięk zbliżony do muzyki na żywo. Wybaczcie ale pozwolę sobie nie zgodzić się z opinią o dobrym dźwięku z tego systemu.

 

Mysle , ze Twoja opinia wynika z faktu, ze masz jeden wzorzec hiendowego dzwieku - swój wlasny. A moim zdaniem rozne drogi prowadza do uzyskania wrazenia pelni i naturalności oraz emocji, wywolywanych przez muzyke. Zgodnie z celnym motto Audio Tekne , muzyka należy do sfery kultury , a sprzet audio do sfery cywilizacji.

Tak jak roznia się najlepszej klasy samochody , czy inne produkty bedace wytworem techniki, tak roznia się również najlepsze sprzęty audio.

Klasa prenzentacji na obu Makach , tj zarówno z Rockportami , jak i Boenicke była imo bardzo wysoka. Jednak dźwięk byl bardzo odmienny od tego , co oferowalo np Audio Tekne , czy Dynaudio z Ayonami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chciał to wklejam Ardento, co do gry to oczekiwania były wyższe ale wiadomo:

1

8irk.jpg

 

2.

aznh.jpg

 

Zgodzę si e z GT w 100%. HiFi nie Hiend. Ale z takich klocków lub podobnych można w domu próbować 'coś sklecić' :)

bardziej pasuje tu fajny gramofon do tego toru,az dwa wzmacniacze lampowe 300B byly potrzebne do napedzenia kolumn Ardento????moze ktos mnie poprawi!bo tak wyglada ze zdjec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał tylko "zwykły" SET na 300B. Drugi wzmak to dwa w jednym - 300B na średnicę i górę, a dół napędza EL34 - to konstrukcja dla tych, którzy z 300B nie są do końca zadowoleni z basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle , ze Twoja opinia wynika z faktu, ze masz jeden wzorzec hiendowego dzwieku - swój wlasny. A moim zdaniem rozne drogi prowadza do uzyskania wrazenia pelni i naturalności oraz emocji, wywolywanych przez muzyke. Zgodnie z celnym motto Audio Tekne , muzyka należy do sfery kultury , a sprzet audio do sfery cywilizacji.

Tak jak roznia się najlepszej klasy samochody , czy inne produkty bedace wytworem techniki, tak roznia się również najlepsze sprzęty audio.

Klasa prenzentacji na obu Makach , tj zarówno z Rockportami , jak i Boenicke była imo bardzo wysoka. Jednak dźwięk byl bardzo odmienny od tego , co oferowalo np Audio Tekne , czy Dynaudio z Ayonami.

 

Masz rację, że droga do audiofilskiego absolutu nie jest jedna, ale ..... muszę zgodzić sie z GT, że w przypadku prezentacji Maka i Rockportów zachwyty sporej części piszących tu ludzi są dla mnie zupełnie niezrozumiałe. To w jaki sposób zabrzmiał Jarret to według mnie żenada - bez przestrzeni bez powietrza bez różnych smaczków, które w tym nagraniu powinny być, selektywność tego zestawu jest na poziomie marketowym. Chciałbym być dobrze zrozumiany, nie twierdze, że Rockporty to złe głośniki, nie twiedze , że te monobloki Mack to ewolucyjna pomyłka , ale to jak one potraktowały Jarreta to nie jest moja droga do idealnego dźwięku....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.