Skocz do zawartości
IGNORED

Pogorszenie dźwięku w Windows 7, względem Windows Vista


Corleone

Rekomendowane odpowiedzi

Dla testów zainstalowałem wczoraj Viśte SP2 64bit aby porównać do Win7 SP1 64bit którego ostatnio używałem. Obok Xonara STX mam dokładnie taką kartę jak OP tylko z normalnymi op-ampami a nie domyślnymi. I imho na Viście ona gra inaczej, odrazu czuć jakby więcej ciszy pomiędzy dźwiękami, zupełnie inna scena, separacja instrumentów i power basu.

 

Posprawdzam jeszcze dokładnie wersje sterowników i inne ustawienia aczkolwiek pewnie wynik będzie taki sam na korzyść 'nieudanej' Visty która na Xonarze też wydawała mi się zawsze lepiej grać od Win7/8...

Trzeba by pomierzyć THD, SNR itp. - jak jest różnica, to w ten czas będzie sens szukania problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, ostatnio miałem trochę mniej czasu na odwiedzanie wątku, dlatego teraz, kiedy wszedłem na forum czekała na mnie miła niespodzianka. Cieszę się, że dyskusja trwa i że ktoś faktycznie potwierdził moje spostrzeżenia. Nie siedzę za bardzo w tej tematyce, dlatego chętnie będę się przyglądał rozwojowi tej dyskusji, może przy okazji sam się czegoś nauczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zaobserwowałem identyczne objawy przy przesiadce z Visty na Windows 7 na mojej leciwej Audigy 2 ZS Gold.

Obecnie mam 2 systemy, XP i Win7, różnica w jakości dźwięku między nimi to jest w zasadzie przepaść.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem Xonara STX, ale nie wiem czy jest sens kupować cokolwiek pod Windows 7

Jestem ciekaw jak wygląda sprawa dźwięku w Windows 8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

skoro w Win7 mam resampling - koło się zamyka.

vista też ma... u ciebie to nie wina systemu tylko wyboru odtwarzacza który w stosunku do visty jest drastycznie zmieniony.

 

Co do vista gra pięknie win7 to dno a już wogle mega przepaści ... litości błagam....zainstalujcie linuxa albo jakąś taśmę matkę typu jplay/jriver nawet jak zagra tak samo to placebo zrobi resztę.

 

rozumiem różnice XP vs vista / 7 bo tam są drastyczne zmiany, w win8 też jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z jplay czy bez?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no oczywiście z, i z kompletem jcat :D

 

serio pytam czy ktoś porównywał, ja między win 7 i win 8 nie słyszę różnicy, powoli z pomocą kolegi zabieram się do linuxa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie bo linux, w połączeniu z tym o czym nie mogę napisać bo mnie zbanują, niszczy wszystko inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma być wojna czy pyskówa po co mam pisac ? jeśli zagra lepiej to będę się cieszył i zostawię ... na razie co ściągnę dustrybucję to nie działa, XBMC nie poszedł bo kompa do muzyki mam na Atomie 2800, AP linux na linux mint postanowiłem zainstalować na komputerze do pomiarów, ale pech tam z kolei jest AMDx64 i też nie poszło. Na jeden wieczór mam dość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

Nie będzie bo linux, w połączeniu z tym o czym nie mogę napisać bo mnie zbanują, niszczy wszystko inne.

mi nie napiszesz :> no ej... to zapodaj na pw

 

jak ma być wojna czy pyskówa po co mam pisac ? jeśli zagra lepiej to będę się cieszył i zostawię ...

tu niestety wiele tematów = wojna, a ja chciałbym poznać jakieś inne opinie... sam się też do tematu przymierzam (myślę że jeszcze 3 miesiące) ale porównanie będzie dość trudne bo nowe pomieszczenie (nie dostosowane akustycznie), nowe elementy w torze i dość długa przerwa w słuchaniu czegokolwiek. Mimo wszystko zaczynam od linuksa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.