Skocz do zawartości
IGNORED

"Na twardo" vs. "na miękko" - sposoby ustawiania kolumn


Milimetr

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ banita, przed chwila zarzucileś mi wpisy o treści " czy ja to napisałem?" Albo że "nic takiego nie napisałem". I teraz ty robisz to samo? Oczom nie wierzę! Hipokryta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly normalnie nóż się w kieszeni otwiera na Twoje rozumowanie. Kuźwa chyba już jaśniej nie mogę więc jeszcze raz.

Pytanie: czy to ja napisałem nie tyczy się moich wpisów. To była forma pytania w kontekście tego co napisał piano.

Pytając go: Czy to ja napisałem ??..odpowiedź była mi doskonale znana.

Tu hipokryzja nie ma nic do rzeczy więc się nie czepiaj dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - po co nam niepotrzebne kłótnie.

 

Może podzielę się moim sposobem na zabezpieczanie kolumn przed przewróceniem. Dotyczy to zarówno stawiania ich na podstawkach jak i na podłodze.

Odkryłem że kolumny bardzo dobrze trzymają się (jak przyspawane...) po postawieniu ich na takiej gumowej siateczce jaką można kupić w sklepach motoryzacyjnych i która służy do położenia jej na kokpicie samochodu i położenia na niej drobnych przedmiotów, telefonu komórkowego itp. Coś tam bredzą o nano-cząsteczkach, ale to chyba tylko taki marketing. W każdym razie kolumny postawione na takiej siateczce ani drgną. Koszt - 3 zł / szt.

Nie zastanawiałem się czy to na twardo czy na miękko - raczej na miękko .

Różnic w brzmieniu ... nie sprawdzałem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justas32

 

Pomysł ciekawy, ale mało kto stawia kolumny podłogowe bezpośrednio na podłodze bez kolców. Dla monitorów, fajne rozwiązanie. Sam pamiętam moje Sonus Faber Electa Amator II na oryginalnych podstawkach. Nie miałem na początku śrub mocujących podstawki do kolumn i o mały włos przy sprzątaniu mieszkania a była by katastrofa. Przy takim patencie pewnie było by ok, ale zawsze połączenie „na stałe” daje większe bezpieczeństwo.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to jest. Do czegoś jeszcze;-)...czy jednak dostosowana do tweetera ??.

Odnoszę wrażenie, że chcesz na siłę do czegoś się przyczepić.

Ja akurat jestem estetą( przepraszam za OT) i przywiązuję wagę do wnętrz, wystroju itp.

Każdy mebel zamawiam/kupuje z uwzględnieniem własnych preferencji/ estetyki i strony praktycznej.

Jak już pisałem, sofę zamawiam, bo jest mi potrzebna do życia, a muzyka jest ważną jego składową.

Zatem, mebel będzie dostosowany do "życia" i do muzyki.Jedno i drugie w tym kontekście sobie wzajemnie nie przeszkadza i nie wyklucza.

Zatem, nie bardzo rozumiem czepialstwa w tym temacie.

Piano, a co zrobisz jak już będziesz miał sofę (na zamówienie) odpowiednio dostosowaną, a za jakiś zmienisz obecne kolumny na inne ??.

 

Gdy będę chciał zmienić kolumny, to wówczas będę się martwił.To nie problem(chciałbym mieć tylko takie:))

Ps.Dla mnie zmiana nóżek czy ich wysokości, to żaden problem choćby z uwagi na powiązanie z tą branżą, więc mogę sobie zmieniać nawet na różowe o kształcie męskiego penisa.

 

Megan,

 

Nie zajmuje wyższych miejsc, niż rząd 4-ty(PFB), więc nie wiem co słyszą ci na wyższych rzędach.Po za tym, każdy słyszy inaczej i przypominam, że mam kolumny kierunkowe:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano może i się czepiam, ale odnoszę wrażenie że zabawa w audio przybiera różne formy "zboczenia". Tak jak nie rozumiem kupowania przewodów za większe pieniądze niż np. kolumny tak nie bardzo rozumiem celowość kupowania sofy pod kątem wysokości tweeterów.

Ale ok, każdy ma swoje zboczenia i nic mi do tego, a Ty mi wytłumaczyłeś w jaki sposób muzyka potrafi ludzi zadowalać ;-)

Natomiast co do koncertów to Ci z pierwszych rzędów jak i Ci kilkanaście za nimi potrafią się kapitalnie bawić co miałem okazję zaobserwować wczorajszego wieczoru i na pewno każdy słyszał inaczej jak słusznie byłeś uprzejmy wspomnieć.

Wracając do tematu...to poczytam o kolejnych doświadczeniach ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli chodzi o temat i pojęcie...to przepraszam po czym sądzisz że nie mam pojęcia?. Proszę o konstruktywną odpowiedź.

 

oczywiście - zgadzanmy się co do pewnych poprawności. Natomiast rzeczywistość wygląda tak różnie... - i to miałem na myśli pisząc że nie masz pojęcia - ja też nie mam, bo wszystko jst inne - jak nałoży się na to ewidentne nieprawidłowości, o których pisałeś (zagracenie) - sytuacja jest nie do "uśrednienienia" w ocenie / opisie. Czasem ktoś fascynuje się czymś, a potem się okazuje, że nie dostrzega wielu ważniejszych problemów w swoim systemie. Bywa... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milimetr, wziąłeś na odsłuchy podkładki Harmonixa ? Opisz wrazenia czy kolumny zagrały lepiej i o ile lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś stawiał podłogowe kolumny na Ceramic Disc - Franc Audio?

Zapytaj Sly'a, on lubi ten brand.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to dobry stuff jest :)

Wersja Classic pod sprzętem sprawdza się doskonale. Teraz myślę o Slim pod kolumny.

Jedyna przewaga Harmonixa [ albo właśnie przedewszystkim ] to ta że podkładki częściowo robione są z drewna egzotycznego.Wiadomo że drewno jest najlepszym

przewodnikiem dżwięku in +.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Elb pisał że...amelinium?... :-)

 

masza, używam Franc, pod kolumny i jest super. Ale te normalne wysokości 4 cm bez dekielka a z dziurką na górze w którą wchodzi czubek kolca.

Poprawa głównie w basie, a poza tym łatwiej wytrzeć kurz spod kolumn. Ale zmiany w basie wyraźne na plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A ktoś stawiał podłogowe kolumny na Ceramic Disc - Franc Audio?

U mnie stoją od jakiegoś czasu (slim disc),

Polecam.

 

A Elb pisał że...amelinium?... :-)

Sylwek nie poznaję ciebie od jakiegoś czasu.

Złośliwa bestyjka się zrobiłeś....... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładek Harmonixa nie próbowałem - nie mam na tyle łatwiego dostępu do nich by wziąć je na odsłuch.

 

Pod sprzętem stosuję niemiecki Copulere Audio Artdificial Coral i sprawdzają się bardzo dobrze.

Pod kolumny jeszcze szukam optymalnego rozwiązania.

 

Być może za jakiś czas będę mógł się tu pochwalić czymś specjalnym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień będę testował miedziane PAB pod kolumny.Chyba bardziej z ciekawości niż potrzeby.

Na platformy PAB się skuszę, co do miedziaków - zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień będę testował miedziane PAB pod kolumny.Chyba bardziej z ciekawości niż potrzeby.

Na platformy PAB się skuszę, co do miedziaków - zobaczymy.

A nie lepiej zamast miedzianych podkładek PAB usypać 6 stożków z groszowych miedziaków i postawić na tym kolumny ?

Piano , będzie na pewno grało podobnie ale taniej i oryginalnie. Muszę opatentować ten pomysł he,he.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

używam Franc, pod kolumny i jest super. Ale te normalne wysokości 4 cm bez dekielka a z dziurką na górze w którą wchodzi czubek kolca.

Poprawa głównie w basie, a poza tym łatwiej wytrzeć kurz spod kolumn. Ale zmiany w basie wyraźne na plus.

U mnie stoją od jakiegoś czasu (slim disc),

Polecam.

 

Szkoda, że średnich nie ma :)

To chyba wezmę slimy bo i pudła "nieco" :) mniejsze od Waszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

To chyba wezmę slimy bo i pudła "nieco" :) mniejsze od Waszych.

Ja używam slim-ów również pod sprzętami z wyjątkiem żródła ( bo ma swój system tłumienia drgań).

Tak więc są one uniwersalne i mi osobiście również wizualnie pasują.

Spróbuj samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładek Harmonixa nie próbowałem - nie mam na tyle łatwiego dostępu do nich by wziąć je na odsłuch.

 

Pod sprzętem stosuję niemiecki Copulere Audio Artdificial Coral i sprawdzają się bardzo dobrze.

Pod kolumny jeszcze szukam optymalnego rozwiązania.

 

Być może za jakiś czas będę mógł się tu pochwalić czymś specjalnym...

 

Nie słyszałem nic lepszego niż Harmonix Rf-999mt mk2,stosuję pod kolumnami,i nie tylko,na drugim miejscu stawiam Finite Elemente.

Gdyby nie to,że słucham dużo,to bym Ci wypożyczył :),ale może nadarzy się jeszcze okazja.

Zdjęcie nie moje :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drewniane skrzyneczki Harmonixa zapewne w wysokiej cenie można zastąpić sklejonymi deskami z drzewa egzotycznego o grubości 15 mm plecami do siebie a pózniej

pociętymi na odpowiednie prostokąty czy kwadraty. Najlepiej do tego nadaje się jatoba lub popularny merbau ewentualnie z drewna którego produkuje Harmonix. W/w propozycja sprawdziła się w moim systemie w 100% pod Quadami 57 + dyski Harmonixa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.