Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie głośniki do Onkyo TX-NR626


Aro121279

Rekomendowane odpowiedzi

Szwagier chce kupić to Onkyo TX-NR 626 i znalazł już te głośniki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Co o tym myślicie?

 

 

Ja kupiłem Onkyo tx-nr 809 i Canton Chrono 509.2DC... i już wiem (po fakcie) że kupiłem za mocne kolumny dla tego ampli, nie chcę żeby szwagier popełnił ten sam błąd co ja...

 

Proszę o jakieś propozycję, chodzi o cały komplet głośników... fronty podłogowe, centralny i tył, najlepiej żeby dobrze grały z Onkyo i były ładne:) (Jasne, albo białe) max cena to 4 tyś zł(1000 euro)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wybór kolumn zależy od wielu czynników. Przede wszystkim podaj proszę wielkość pomieszczenia odsłuchowego, wykorzystanie systemu (muzyka, filmy, koncerty), preferencje brzmieniowe.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Onkyo tx-nr 809 i Canton Chrono 509.2DC... i już wiem (po fakcie) że kupiłem za mocne kolumny dla tego ampli

Mała uwaga, nie można kupić kolumn za mocnych, co najwyżej za słaby wzmacniacz żeby je odpowiednio ruszył, jeśli mają niską efektywność :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pomieszczenie to około 20m, system ma być wykorzystany głównie do filmów, muzyka z radia internetowego czasem jakieś mp3....

 

 

Malikali, masz rację, przepraszam za nie odpowiednie sformułowanie wypowiedzi.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na niemieckich stronach to podłogowe mają 120 W w RMS-ie , 87dB , pasmo 45Hz-20000Hz , sub z 125W w RMS ze wzmakiem klasy D z 250mm membraną , satelitki 50 W RMS , 84 dB , pasmo 70 Hz-20 kHz , centralny 100W w RMS-ie , pasmo 90 Hz-20 kHz , 89 dB , impedancja wszystkich 4-8 ohm , kolumny oparte na 16-to cm-owych niskotonowcach lub/i średnioniskotonowcach i 25 mm wysokotonowcu a zalecana minimalna moc wzmaka to 20-30 W więc nie ma co się martwic , że ten Onkyo 626 ich nie ruszy tylko czy obsłuży impedancję 4 ohmy ale z tego co napisali na tylnej ściance 626 obsłuży 4-16 ohm więc nie ma problemu . Najważniejsze czy podejdzie mu ich brzmienie podczas słuchania swojej muzy i tutaj jak zaznaczył Q21 a ja dodam , że najlepiej byłoby ich posłuchac przed zakupem jak każdych innych.

Twoje Cantony są sporo mocniejsze i z większymi przetwornikami i minimalnie wiekszą skutecznością , moc ampli podawana jest z wysterowanym jednym kanałem ( podłączoną jedną kolumną ) podczas gdy po podłączeniu każdej następnej spada by przy podłączonych 5-7-iu spaśc nawet do granicy 50-ciu W na kanał , przy stereo nie powinno byc na tyle dużego spadku byś nie mógł wysterowac tych Cantonów swoim Onkyo 809 , przecież to mocna maszyna , powinna miec ok 100W na kanał wiec nie wiem skąd takie stwierdzenie , że popełniłeś błąd , ale skoro Ci nie bardzo odpowiada to musi coś w tym byc .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem to Onkyo 626 powinno sobie dać spokojnie radę z tymi kolumnami... Dziękuje Panie Adku.

 

A co do moich Canton to wszystko z nimi jest ok, dźwięk mi się podoba, ale 809 ma za mało mocy:) obie membrany od głośników niskotonowych w każdej kolumnie po dwie... prawie w ogóle nie drgają...(podłączone w Bi-Amping) i dla tego już od dłuższego czasu rozważam zakup wzmacniacza Stereo...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jakieś propozycję, chodzi o cały komplet głośników... fronty podłogowe, centralny i tył, najlepiej żeby dobrze grały z Onkyo i były ładne:) (Jasne, albo białe) max cena to 4 tyś zł(1000 euro)

Przejrzyj testy kolumn tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Zwróć szczególną uwagę na przebieg charakterystyki impedancji. Do takiego Onkyo z serii 600 jak wymieniłeś wyżej dobrałbym kolumny, które nie schodzą poniżej 4ohm (najlepiej >5ohm) w żadnym odcinku pasma. Oczywiście inne dane też muszą kolegę satysfakcjonować. To oczywiście tylko moje zdanie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.