Skocz do zawartości
IGNORED

budżetowe słuchawki do muzyki KOSS UR55 Superlux HD330


rob4u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialem zapytac osob, ktore siedza w temacie o zdanie odnoscie budrzetowych słuchawek do sluchania muzyki w domu przez wzmacniacz z we sluchawkowym ale i bezposrednio z laptopa do 200zl. Sledzac watki na forum moznyby wywnioskowac, ze z w miare poprawna srednica powinny zagrac KOSS UR55, ktore ponoc brzmia lepiej niz UR40, chociaz nie beda tak wygodne jak UR40 bo maja gabkowe pady, ktore tez pewnie sa mniej trwale. Innymi typami sa Superlux HD330, HD660 lub HD662. Z tego co wyczytalem za AKG czy Sennheisera tej klasy trzeba dac drugie tyle. Jak wyglada trwalosc sluchawek Superlux w tych cenach - chodzi mi nie tylko o glosniki ale o przewód, ktory najczescie pada w slabych sluchawkach. KOSS UR55 posiada Flex-Cord z wyściełany pałąk z metalowym wzmocnieniem, wiec napewno bedzie dosc trwaly a jak to sie ma w Superluxach? Muzyka jakiej slucham to glownie classic rock, wokale, sporadycznie muszyka powazna. Bede wdzieczny za podpowiedz specjalistow!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz brać pod uwagę też niskobudżetowo Superluxy HD 681.Ja mam je od 2 lat.Niestety nie mogłem ich porównywać z innymi w tym przedziale cenowym ale po przeczytaniu postów,tematów i ich recenzji ani chwili się nie zastanawiałem i jestem z nich bardzo zadowolony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za podpowiedz!

 

Pomyśl nad słuchawkami Takstar HI2050. Bardzo muzykalne słuchawki, do wokali i spokojniejszego rocka jak znalazł.

 

Powiedz, jak długo uzywasz słuchawek Takstar HI2050 i gdzie mozna je kupic, bo obecnie na allegro nie widze? Czy miales mozliwosc porownania ich z KOSS, Superlux czy Beyerdynamic?

 

Czytalem, ze niektorzy twierdza, iz Takstar HI-2050 dorownuje 3-4x drozszym modelom Beyerdynamic - czy to mozliwe?

Spotkalem sie natomiast z opiniami, iz niektorzy do wokalu bardziej polecaja Superlux HD330 od Takstar HI-2050 aczkolwiek podejrzewam, ze to kwestia indywidualnych upodoban.

 

Jeśli Koss to model Porta Pro (lepsze niż UR55).

 

Mozna wiedziec, czym uzasadniasz sowja wypowiedz? miales mozliwosc odsluchu na obu modelach? czy Porta Pro nie sa mniejsza bardziej przenosna konstrukcja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano · Ukryte przez cir, 14 Października 2013 - Brak powodu
Ukryte przez cir, 14 Października 2013 - Brak powodu

Rob4u. Proponuję kupić do systemu słownik języka polskiego- budżetowe słuchawki grają lepiej niż "budrzetowe" pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez cir, 14 Października 2013 - Brak powodu
Ukryte przez cir, 14 Października 2013 - Brak powodu

...budżetowe słuchawki grają lepiej niż "budrzetowe" pzdr

 

Dziekuje za uwage! Z pewnoscia masz racje, ale jak sie mieszkalo kilka lat na obczyznie i na codzien obcowało z innym jezykiem, to potem wychodza takie dziwne krzaki, za ktore potem trzeba sie wstadzic. Ponadto laptop z ktorego kożystam posiada "obce oprogramowanie" i nie ma polskiej klawiatury. Przepraszam wszystkich urażonych.

 

Czy istnieje możliwosc poprawy tegoż błedu w tytule niniejszego tematu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez cir, 14 Października 2013 - Brak powodu
Ukryte przez cir, 14 Października 2013 - Brak powodu

Orientujesz sie moze, czy istnieje możliwosc poprawy tegoż błedu w tytule niniejszego tematu? np. u moderatora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Takstary są w Polsce do dostania z drugiej ręki, ale co za problem ściągnąć je z zagranicy. A naprawdę warto za tą cenę. Pomijając jakość dźwięku, są przyzwoicie zrobione i bardzo wygodne. Kilkugodzinne odsłuchy nie powodują dyskomfortu. Niestety nie porównywałem ich do innych słuchawek, byłem na tyle zadowolony z zakupu, że temat słuchawek został wyczerpany, tym bardziej, że one są jako alternatywne źródło, jeżeli siedzę dłużej przy komputerze.

 

Warto poczytać komentarze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takstary są w Polsce do dostania z drugiej ręki, ale co za problem ściągnąć je z zagranicy.

 

A można wiedziec, gdzie Ty kupowaleś? w amazon.co.uk czy na ebay.com bezposrednio z Chin? Masz sprawdzonego sprzedawce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem osobiście, ale zamówienie było robione poprzez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@remi23: dzieki Twoj typ i linka do sprzedawcy :-)

 

@belami: czy Koss Porta Pro ze wzgledu na swoja konstrukcje nie beda mialy gorszej sceny niz UR40 czy UR55? Ps. widze, ze masz niezle zrodlo Meridiana :-)

 

Znalazlem w miedzyczasie test Takstara na stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy ktos inny moglby podzielic sie jeszcze swoimi doswiadczeniami z KOSS Porta Pro, UR40 czy UR55 albo Superlux HD330/HD660, HD668/HD669 czy HD681 lub Takstar HI-2050?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam KPP i superluxy HD-330 i 668B.

Kosy to mała konstrukcja portable o charakterze brzmienia niezbyt neutralnym, ze się tak wyrażę - wielu ludziom się podoba - idealny sprzęt portable - bardzo wygodne - fajnie grają ze wszelkiego rodzaju telefonami i przenośnymi grajkami.

Superluxy 668b - o najbardziej chyba płaskiej charakterystyce - dźwięk niemęczący - dobrze się nadają do długich odsłuchów w domu - duże słuchawki dość wygodne - minus za pady - są do kitu, bo obleczone czymś skóropodobnym, plus za cenę :)

Superluxy 330 - dźwięk dość spektakularny, podbite lekko skraje pasma - może się podobać - mnie przypominają brzmienie CAL! ale są bardziej detaliczne, i bas mają lepiej kontrolowany od CAL!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superluxy 668b - ... - minus za pady - są do kitu, bo obleczone czymś skóropodobnym

 

@mi_sza: dziekuje za podzielenie sie Twoimi spostrzezeniami! Powiedz, czy Superluxy HD-330 sa wygodniejsze (maja lepsze pady) od 668b? Czytalem, ze niektorzy stosuja wlasnie 668b, ze wzgledu na ich neutralny charakter, o ktorym piszesz, jako sluchawki monitorowe w mniejszych studiach. Miałes mozliwosc ich porównania z KOSS UR55 albo Takstarem HI-2050, ktore jak pisze "remi23" są rewelacyjnie wygodne?

 

Może ktoś inny podzieli sie, tak jap "remi23" swoimi propozycjami słuchawek? zachecam do dzielenia sie swoimi doświadczeniami :-)

 

Czy orientujecie sie, jak wyglada żywotność tych słuchawek "no-name"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Superluxy HD-660(zamknięta wersja HD-330), jakość wykonania nie powala, ale AKG w tej cenie też szału nie robi. Kabel zwinięty w spiralę nie jest zbyt wygodny, ale się nie plącze. Co do brzmienia, to nie mogę nic zarzucić, no może za mało "fanu"(jak kto lubi). Teraz gdyby nie musiał to nie kupowałbym zamkniętych, przyzwyczajony jestem do kolumn i nie mogę się oswoić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, czy Superluxy HD-330 sa wygodniejsze (maja lepsze pady) od 668b

 

668b są wygodniejsze, 330 pady maja z takiego samego materiału co 668b, ale spoko, ja swoich używam do słuchania w drodze do i z pracy :) jak jest ciepło, lub jak szybko muszę się pieszo przemieścić wtedy odczuwam dyskomfort, w domu powinno być ok. Jak pisał kolega lost wykonanie pozostawia sporo do życzenia ale stosunek jakość dźwięku cena jest bardzo dobry.

Niestety nie miałem możliwości porównać superluxów ani z UR55 ani z Takstarem, miałem kiedyś przez tydzień senki HD600 i powiem, że superluxy nie mają się czego wstydzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mi_sza & lost: dziekuje Wam za podzielenie sie swoimi uwagami!

 

Teraz gdyby nie musiał to nie kupowałbym zamkniętych, przyzwyczajony jestem do kolumn i nie mogę się oswoić.

 

Czyli jesli ktos jest przyzwyczajony do kolumn to powinien zdecydowac sie raczej na słuchawki pół-otwarte jak Superlux 668b lub HD-330 albo otwarte jak Koss UR40/55. Z tego co sprawdzalem, to Superlux 669 to zamknieta wersja 668b wiec raczej odpada.

 

@lost: dziekuje, ze zwrociles na to uwage, bo pewnie juz z 20lat nie "sluchalem" muzyki w sluchawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z Was Panowie, a może i Panie zabiarą głos, miał możliowość testowania ponoć wygodniejszego modelu Superlux HD681 EVO BK (2 pady: welurowe i skóropodobne lepszej jakości) po dokonaniu tuningu opisanego w ponizszym artykule?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekaw jestem, czy po takim tuningu są w stanie dorownać modelowi 668b lub co najmniej HD-330?

 

Czy znajdzie sie jeszcze ktoś, kto ma doświedczenie z Koss UR40 i UR55 oraz dosc ciekawie wygladajacym Takstarem HI-2050?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączan sie do pytania rob4u dot. odsłuchu Superlux HD681 EVO

 

Co do:

Ciekaw jestem, czy po takim tuningu są w stanie dorownać modelowi 668b lub co najmniej HD-330?

to czytając fora raczej zakodowałem sobie że 681 to najwyższy i najlepiej brzmiący zestaw superlux'a jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czytając fora raczej zakodowałem sobie że 681 to najwyższy i najlepiej brzmiący zestaw superlux'a jeśli się mylę to mnie poprawcie.

 

no niestety tak nie jest gdyz najbardziej neutralnie brzmiacym modelem Superluxa, ktory mozna przyjac za sluchawki monitorowe, czyli przekazujace dzwiek bez "dodaktow" w zadnym kierunku jest 668b (ok.150,- pln), aczkolwiek wszystko zalezy od preferencji sluchowych konkretnego sluchacza. Jesli lubisz nie przeklamany dzwiek to powinny byc dobre 668b (wymagane dobre zrodlo nagrania, o co nie jest wbrew pozorom tak łatwo), jesli lubisz wzmocnione zarowno pasmo basu jak i tonow wysokich to zalecany jest model HD-330 (ok.150,- pln) no chyba, ze dysponujesz mniejszym budżetem (ok.100,- pln) to proponowane sa 681. Nie pamietam, jaki model porownywalny z 668b mial tylko wzmocniony bas. Trzeba zaznaczyc, ze wymienione tu modele to sluchawki połotwarte, czyli nie całkowicie izolujace od otoczenia. 669 to model zamkniety 668b, HD-660 to zamknieta wersja HD-330 a 662 to bodajze zamknieta wersja 661 (te sluchawki maja lepsza izolacje od otoczenia ale nie kazdy tak lubi, zalezy tez czy słuchasz muzyki w zamknietym pomieszczeniu czy na zewnatrz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiałem zaznaczyc, ze do słabszej jakosci i skompresowanych nagran MP3 moga okazac sie rzeczywiscie lepsze Superluxy 681 (połotwarte) lub 682 (zamkniete), gdyz te sluchawki nie oddadza faktycznego słabego dzwieku z jego brakami, tak jak to zrobi model 668b ale zamaskuja jego niedoskonałosci dodajac troche glebokiego basu i tonow wysokich.

 

Z tego co zauwazylem, wystepuja tez 3 wersje modelu HD682: 662, 662F oraz 662B i pod ponizszym linkiem znajduja sie ich charaterystyki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Natomiast ciekawa i wygodniejsza wersja Superluxa jest stosunkowo nowy model HD681 EVO BK, ktory w oryginale jest przyciemniony i rowniez nadaje sie do słabszej jakosci i skompresowanych nagran, ale ma podobno dosc spore mozliwosci łatwego tuningu opisanego miedzy innymi w artykule:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja jednak kupiłem 681, mimo że źródło to flac niejednokrotnie 24/196 a ustawienia to Yamaszkowy Pure direct, czyli bez podbić.

Dużo za dużo wysokich - wręcz nie do wytrzymania.

Szybkie rozebranie boczków (jest gdzieś w sieci pdf) i wlutowanie równoległe kondensatora bipolarnego 2uF do każdego z kanałów.

Po takim przerobieniu - (koszt około 1 zł), czas jakieś 10 min spokojnie mogę je polecić - da się już słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.