Jump to content
IGNORED

Jak podkręcić obroty w magnetofonie Pioneer CT-S420?


nicrem76

Recommended Posts

Guest G.Mark

(Konto usunięte)

Posiadam ten magnetofon i zauważyłem, ze ma zbyt wolne obroty przy odtwarzaniu kaset. Czy da się to domowym sposobem wyregulować?

 

Da się. Odmierzony odcinek nagranej taśmy, np. odpowiadający długością 20 sekundom przy prędkości nominalnej magnetofonu i stoper.

Odtwarzamy, mierzymy czas i regulujemy prędkość przesuwu taśmy tak, aby odtwarzanie wymierzonego odcinka trwało prawie dokładnie 20s.

 

GM

Link to comment
Share on other sites

Guest G.Mark

(Konto usunięte)

Bardzo przepraszam, że zapomniałem o wskazaniu umiejscowienia elementu regulacyjnego oraz jego nazwaniu.

Tym elementem regulacyjnym jest potencjometr montażowy, umieszczony wewnątrz obudowy silnika napędzającego wałek przesuwu taśmy.

Regulacji dokonuje się poprzez otwór umieszczony na tylnej płaszczyźnie obudowy silnika, przy pomocy wkrętaka o szerokości ostrza ok. 1,5mm.

Ostrze wkrętaka powinno mieć założoną koszulkę izolacyjną, aby uniknąć zwarć środkowego styku potencjometru montażowego z obudową silnika połączoną z masą.

Na rysunku poniżej pokazany jest sposób wkładania wkrętaka w otwór dostępowy potencjometru.

 

post-3254-0-29729600-1381853765_thumb.jpg

 

Gwoli dodatkowych wyjaśnień.

Silnik napędzający wałek przesuwu taśmy, to ten element w kształcie walca wewnątrz magnetofonu, który jest połączony czarnym paskiem gumowym z dużym kołem w kolorze srebrnym.

 

GM

Link to comment
Share on other sites

Guest G.Mark

(Konto usunięte)

Bardzo się cieszę, że udało mi się kogoś rozbawić do rozpuku. Nie było to moim zamiarem. Bardzo przepraszam, że mój opis był powodem głośnego rechotu.

 

GM

Link to comment
Share on other sites

dobra, rozśmieszę jeszcze może kogoś, bo nie mogę "wymacać" w silniku potęncjometra montażowego, za cholerkę nie mogę trafić wkrętakiem..

Jeśli masz śrubokręt zegarmistrzowski płaski o szer ok. 2mm, to taki będzie najlepszy. Nie zapomnij zaizolować końcówkę śrubokręta taśmą izolacyjną lub zwykłą jeśli nie masz izolacyjnej. Czy silnik w tym decku ma wbudowany stabilizator obrotów ? Czasem zdarza się, że silnik nie ma wbudowanego stabilizatora obrotów. Jest on gdzieś na zewnątrz, ale mimo to w deklu silnika znajduje się otwór na śrubokręt, który w tym przypadku jest zupełnie nie potrzebny. Dlatego na próżno nie raz można szukać pr-ki wciskając śrubkokręt w taki otworek :-))
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.