Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio BX2 - na standy czy upgrade do BX5?


william

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie dodatkowe zalety (oprócz basu) mają kolumny BX5 nad BX2?

Mam BX2 i mam obiekcje co do ich umiejscowienia - bezpośrednio na szafce rtv.

Chciałbym trochę poeksperymentować bo nie jestem do końca zadowolony z dźwięku - natarczywy, trochę męczący - jeżeli dobrze rozumiem co to "środek" to jest on bardzo wyeksponowany.

W głowie mam dwie możliwości dla BX2 - standy lub kolce plus podstawka granitowa.

Przy kolcach i podstawce utrzymam obecne rozstawienie - 200 cm między kolumnami - przy standach byłoby to około 260 cm i około 250 cm do "siedzenia".

Koszty kolców i podstawki są relatywnie tanie a przy standach zacząłem myśleć o BX5 - koszt praktycznie ten sam.

Czy warto zmieniać BX2 na BX5? Jakie są wasze opinie?

(Yamaha A-S700, BD-A1020, Chord Rumour 2, eGreat M33A)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto pchać się w produkty tej firmy (zwłaszcza niskobudżetowe) jak słyszę seria BX to na myśl przychodzi mi tylko jedno jazgot... lepiej zmień na coś całkiem innego np. Dynaudio, albo Usher. Jakiej muzyki słuchasz ? budżet na nowe kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Dynaudio od razu by musiał wymienić wzmacniacz :)

Generalnie jeśli brzmienie nie bardzo się podoba (przy BX5 przybędzie po prostu basu) to lepiej zmienić na zupełnie inne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ustawienie, standy oczywiście pomogą, jednak nie licz na jakieś ogromne zmiany. Prawdopodobnie dużą rolę odgrywa także "żywa" akustyka, która dodatkowo wzmaga charakterystykę systemu. Połączenie sprzętu Yamaha z Monitor Audio Bx jest często stosowane, dające dźwięk otwarty, dynamiczny, przestrzenny ale także jasny, w pewnych sytuacjach agresywny.

W Twojej sytuacji bardziej pomyślałbym nad zmianą kolumn na modele o charakterystyce łagodnej, ocieplonej. Przyjrzyj się przykładowo marce Indiana Line (http://www.q21.pl/category/kolumny/1/short/name/asc/129). Jeśli możesz przeznaczyć trochę wyższy budżet, bardzo dobrym rozwiązaniem byłyby kolumny Xavian Delizia (http://www.q21.pl/xavian-delizia.html) lub Tannoy Mercury V4i (http://www.q21.pl/tannoy-mercury-v4i.html).

 

Przed ewentualnym zakupem jednak koniecznie namawiam na odsłuchy, jeśli masz taką możliwość serdecznie zapraszam do naszego salonu. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.