Jump to content
IGNORED

Zabezpieczenie wkładki (DC na wejściu preampa) ?

Benpe

Recommended Posts

Witam,

Czy znacie jakieś układy chroniące wkładkę przed pojawieniem się napięcia na wejściu preampa ?

Chodzi mi o przypadki, w których awaria lampy, tranzystora albo wzmacniacza operacyjnego skutkuje zasileniem wkładki napięciem (zwykle stałym) zagrażającym cewce.

Mamy takie układy dla głośników i słuchawek, ale wkładki nie są tańsze, a nie chronione.

Poszperałem chwilę w sieci, wiele nie znalazłem, jakieś opisy typu "lampa podała 50V na wkładkę" powodują mój niepokój.

Może coś sami wymyślimy ?

Na początek dlaczego nie dwie diody prostownicze, połączone równolegle, przeciwsobne, o prądzie przewodzenia np 5A ?

Powinny zgasić wszystko powyżej 600mV (najlepiej zamontowane na gniazdach RCA w gramofonie).

Liczę, 600mV, rezystancja cewki np. 30Ohm, to 20mA, moc będzie 12mW, pewnie cewka wytrzyma...

Ale czy takie diody nie szumią ?

(temat powstał gdyż pmcomp chce abym mój preamp podłączył do kolibra)

A skąd napięcie stałe ma się pojawić na wejściu preampa? To musiałaby być chyba jakaś totalna awaria pre? Czy to jest w ogóle mozliwe w warunkach domowych, wykluczam uderzenie pioruna bo tutaj cewka to się usmazy przez powietrze.

Zaczynam się bac Twojej nowej konstrukcji ... a tak mi sie podobała!

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Nie chodzi o to co ja robię, czytałem nieco na na

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i zrodził się mój niepokój.

Co do awarii w warunkach domowych to znam kogoś kto dwa wzmacniacze podłączył przewodami głośnikowymi w ramach testów zestawów głośnikowych.

Poza tym, mając sprzęt ze sklepu nie masz gwarancji wpływu preampa na wkładkę, tylko uszkodzenie preampa podlega naprawie/wymianie/ewentualnie zwrot $.

A skąd napięcie stałe na wyjściach wzmacniaczy ? Skoro nie ma to nie powinno być układów ochrony kolumn i słuchawek...

Guest vasa

(Konto usunięte)

Zawsze można na wejściu zapiąć trafa separujące.

Żadne DC* nie przelezie !

DC- Dziura Czarna.

A jakaś szybka dioda Schotkiego? Zakładam, że cały sygnał muzyczny przeniesie w jedną stronę. A w drugą przy małym prądzie zablokuje, przy duzym struktura pójdzie w diabły i się zrobi albo zwarcie albo rozwarcie.

Pozdro

Co do awarii w warunkach domowych to znam kogoś kto dwa wzmacniacze podłączył przewodami głośnikowymi w ramach testów zestawów głośnikowych.

To było w celach edukacyjnych.

pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.