Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam Alpha 5 modyfikacje


nikischlicki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

posiadam wzmacniacz Arcam Alpha 5 oraz kolumny podłogowe Dali 104. Jestem z tego zestawu zadowolony, ale brakuje mi trochę potęgi dźwięku. Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś modyfikację w celu podkreślenia niskich dźwięków i dodania całości trochę mocy? Głównie podczas słuchania rocka odczuwam czasami niedosyt, zwłaszcza przy nowszych wydaniach płyt.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2,5 drożnych Dali brakuje Ci mięska:)? Chłopie, pokombinuj z ustawieniem kolumn (daj je bliżej ścian), szkoda grzebać we wzmaku, a zapewne trzeba by było władować w to trochę kasy korzystając z metody prób i błędów. Jak dużo masz pomieszczenie, że brakuje CI tego basu? Arcam i dali to sprawdzone forumowe połączenie. Moc dodasz sobie zmieniając wzmacniacz na "mocniejszy:) Z jakim CD to połączyłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 2,5 drożnych Dali brakuje Ci mięska:)? Chłopie, pokombinuj z ustawieniem kolumn (daj je bliżej ścian), szkoda grzebać we wzmaku, a zapewne trzeba by było władować w to trochę kasy korzystając z metody prób i błędów. Jak dużo masz pomieszczenie, że brakuje CI tego basu? Arcam i dali to sprawdzone forumowe połączenie. Moc dodasz sobie zmieniając wzmacniacz na "mocniejszy:) Z jakim CD to połączyłeś?

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Pomieszczenie to dość spory, nieprostokątny pokój o wysokości 3,5m w kamienicy. CD mam kiepski bo JVC XL-V221 i poszukuję innego, ale odtwarzając z MacBooka Pro pliki FLAC lub płyty, również bas w rocku mógłby być potężniejszy. Miałem nadzieję na jakieś sprawdzone tutoriale, ale skoro to bardziej skomplikowana procedura może po prostu wymienię CD na nisko grającego. Możesz coś polecić do 300zł, mimo że to bardzo skromna sumka i będzie to off-topic? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobre kolumny i kiepski wzmacniacz. Zamiast go tuningować, sprzedaj go i za te pieniądze kup inny. W tym tygodniu był na allegro Arcam Alpha 8 za 500 zł, Arcam Alpha 7R za 450 zł, Rotel 970 za 500 zł . Nie ma sensu męczyć dalej Alphy 5 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat jest bardzo podobny i nawet pcb całej serii identyczne, tylko parę dodatkowych układów i niektóre elementy odrobinę lepsze, ale faktem jest że trudno w tych arcamach coś poprawić i łatwiej coś zepsuć w brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD do 300zł?

MARANTZ CD-40, CD-50. TDA1541 :) chociaż wciąż bas będzie raczej tłem ale w swojej klasie cenowej to fajne CDki mające świetne predyspozycje tuningowe:)

Popróbuj inne wzmacniacze, jeśli masz jakichś wyposażonych w sprzęt audio kolegów w miarę blisko, jeśli się upierasz przy swoim arcamie, dokup CDka z tych o których wspomniałem.

Ten MACBOOK to jakieś porządne urządzenie, że sugerujesz się flacami z niego puszczanymi:)? Podaj mniej więcej metraż tego pomieszczenia, wrzuć schemat jak ustawiłeś sprzęt, napisz czy brakuje Ci kick basu czy niskich zejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę powiedzieć, że trochę mnie zaskoczyła negatywna opinia Alphy 5 w tym poście. Zakupiłem ją do 104ek m.i. ze względu na wskazówki z tego forum. Wiadomo, że to w dzisiejszych czasach raczej niskobudżetowy sprzęt dla początkujących, ale nie pomyślałbym że jest aż tak źle jak koledzy piszą.

 

Ja cudów nie oczekuję od tej klasy cenowej, jedynie chciałem wiedzieć czy coś da się zrobić ze wzmacniaczem oraz na co ewentualnie musiałbym wymienić CD.

 

Będę się rozglądał za tym Marantzem z nadzieją, że wtedy będzie lepiej. Kupię też inne kable głośnikowe, bo obecnie są bardzo małego przekroju.

 

Co do mojego laptopa, to zawsze miałem wrażenie że firma z jabłuszkiem montuje przyzwoite układy audio w swoich urządzeniach, przynajmniej w iPodach tak było. A wspomniałem jedynie dla przykładu, bo to jakby nie patrzeć zupełnie inne źródło dźwięku no i jakieś 30 lat młodsze.

 

Pokój chyba ma ok. 20m, kolumny ok. 30cm od ściany nieprostopadle do niej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny bardzo blisko ściany, a BS z tyłu powinieneś mieć wręcz problemy z nadmiarem basu (podbicia dudnienia). Zagospodaruj trochę czasu i poprzesuwaj te kolumny po pokoju. Z ekstra kablami daj sobie "siana" (to naprawdę są niuanse....) 2,5mm^2 wystarczy w 100% (kup procaba 2,5 jest niedrogi i bardzo przyzwoicie zbudowany, solidna izolacja i żyły skręcane względem siebie). Jeszcze odnośnie ustawienia, zauważyłem, że w mojej konfiguracji basisko gra lepiej gdy kolumny ustawione są na dłuższej ścianie. Pamiętaj, że każde kolumny potrzebują trochę przestrzeni, nie bój się je odstawić na np 70 cm od ściany tylnej i po ok 50-100 cm od bocznych, fronty skieruj lekko do środka (na słuchacza) powinno to jako-tako zniwelować niechciane odbicia.

Moja propozycja odnośnie wzmaka sugerowała tylko, że ten aracam może mieć za mało mocy do pokazania możliwości tych dalek, więc jeśli masz okazję pożycz od kogoś coś innego, wtedy określisz czy to wina wzmaka i czy warto sobie tym zawracać głowę.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za obszerne odpowiedzi!

 

Jeśli chodzi o kable, to mam bardzo cieńkie (podobne do tych, jakie np. od Sony się dostaje w zestawie z KD).

Kolumny są zwrócone w kierunku słuchacza i próbowałem już różne odległości od ściany. Myślę, że przy wymianie na CD typu podane przez Ciebie Marantz nie tylko będę zyskał na ewentualnym podbiciu basów, ale także na ogólnej jakości i precyzji, prawda?

 

Co do mocy, to podczas odtwarzania z komputera przy większej głośności i zwiększonym basie w EQ programu naprawdę ten zestaw ma potęgę. Brakuje mi tego natomiast przy standardowych ustawieniach no i przede wszystkim przy CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd za wiele nie zmieni to beda kosmetyczne zmiany cos jakbys bladynke na czarno przefarbowal

W tym arcamie co masz w srodku hula wiatr a damping factor to 17 -nie sadzilem ze istnieja wzmacniacze z nizszym niz 30

Amplitunery kd potrafa miec ok 50

Dlatego tak slabo bas kontroluje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, musisz zrozumieć pewną kwestię. Każdy w miarę niezłej jakości wzmacniacz stereo dąży do wzmocnienia równomiernie całego przenoszonego pasma, podpinając taki wzmacniacz pod korektor z dźwiękówki komputera czy standardowy korektor (czy nawet używając pokręteł bas i treble) podbijasz pewne pasna o określoną ilość dB, dlatego odnosi się wrażenie, że jest ich więcej (grają "głośniej" względem reszty pasma). Wiele osób niestety za sprawą naszych pięknych, rodzimych sprzętów została przyzwyczajona do brzmienia UNITR i Tonsilów, gdzie unitry pozwalały na zabawę pokrętłami o +/- 10dB (a czasem i więcej:)), i na tej podstawie wyrabiają sobie opinie o basie czy wysokich tonach:) Gdy dorobią się i przesiadają się wreszcie na w miarę liniowo brzmiące komponenty pojawiają się braki i narzekania:). Nie sugeruj się zatem proszę brzmieniem po użyciu EQ, bo takie EQ może zrobić jak to nazwałeś "potęgę" nawet ze starej miniwieży panasonicza czy zestawu 2.1 creativa.

Powtarzam się, jeśli masz okazję posłuchaj w swoim zestawieniu innego wzmaka, lub skonfrontuj swoje wymagania w najbliższym salonie audio na jakimś tanim zestawie podobnej klasy jak Twój, posłuchaj jak brzmią sprzety stereo, określisz wtedy czego szukasz. Najlepiej byłoby gdybyś miał możliwość wypożyczenia wzmaka do siebie, bądź też pożyczenia go na współne odsłuchy od znajomego na parę wieczorów.

CD zdecydowanie poprawi Ci jakość odsłuchów, pojawi się więcej dźwięków i szczegółów w każdym paśmie. Poprawy ogólnego kopniaka też możesz się spodziewać ale to raczej jego jakości a nie ilości:)

Wiem, że to łatwo powiedzieć szczególnie gdy samemu się nie płaci za te eksperymenty, ale warto próbować i słuchać:) Jeśli masz jakąś swoją płytotekę to w CD warto zainwestować.

Zestawy kina domowego zwykle zaopatrują swoje komponenty w kabelki 0,75 d0 1 mm, przesiadka na 2,5mm miedzi ofc to dobry pomysł i w sumie "konieczność".

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę się rozglądał za tym Marantzem z nadzieją, że wtedy będzie lepiej. Kupię też inne kable głośnikowe, bo obecnie są bardzo małego przekroju.

 

Nie kieruj się marką tylko konkretnym modelem. Marantz miał mnóstwo słabych, budżetowych modeli. Sama marka nie zapewni Ci dobrego dźwięku.

Przyzwoite kable kup. Ale nie łudź się że będą jakieś duże różnice - to jeszcze nie ta klasa sprzętu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przyzwyczaj się do słuchania bez korekcji, porównaj brzmienie z kompa bez korekcji z brzmieniem odtwarzacza cd, koniecznie na tych samych nagraniach.Pozycz może jakiś lepszy odtwarzacz od znajomych i posłuchaj, dopiero wtedy decyduj o kupnie, może kompaktu a może i wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

haj-fajowo jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w okolicy sklepu audio gdzie w spokojnej atmosferze można posłuchać różnych wzmacniaczy. Zabierz ze sobą swoje kolumny, parę ulubionych płyt i koniecznie zeszyt i długopis. Proponuję wybrać 3 wzmacniacze do odsłuchu i koniecznie robić notatki (pamięć jest zawodna). Niech podłączą ci porządnego CD. Gwarantuję , że każdy wzmacniacz zagra inaczej (czasami trudno ocenić który gra lepiej). Wybierz tego, który najbardziej ci odpowiada. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady. To, że software'owy EQ nie jest dobrym rozwiązaniem to wiem. Zapomniałem wspomnieć, że gdy odtwarzam płyty winylowe nie brakuje mi owej "potęgi". Mam paskowy Technics z wkładką Ortofona. Będę oczywiście polować na podane w poście modele CD Marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chłopie! Skoro lubisz analogowe dźwięki, to poluj na marantz CD40, CD50, lub cd60. Ewentualnie jeszcze wersje z 2ką na końcu, które wyposażone są w TDA1541 (koniecznie!). Będziesz miał fajne analogowe brzmienie, które po pełnym lampowym tuningu gra podobno jak milion dolcow (tak słyszałem od panów lampowych-majstrów). Sam póki co w moim nie grzebałem, charakter jego brzmienia mi odpowiada:) No i ten niezawodny napęd i słynny laser!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zacna cena, tylko nie wiem o co chodzi z tą akumulacją ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam marantza CD40, też kupiłem za jakieś dwie stówy razem z pilotem, jestem bardzo zadowolony, za takie pieniądze ciężko dostać coś lepszego. Chciałem tuningować, nawet kupiłem elementy, ale brzmienie tak mi się podoba że chyba nic nie będę ruszał, tylko odkurzyłem, gra u mnie już drugi rok.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem, że CD-40, 50 oraz 60 mają mniej więcej to samo wnętrze i dwa ostatnie mają dodane wyjście cyfrowe?

 

Jestem teraz w Niemczech i na Ebayu się głównie rozglądam. Czekam na zakończenie dwóch licytacji na CD40, ale CD40ek nie ma wiele i chciałbym wiedzieć, czy są jeszcze jakieś alternatywy u innych firm(Denon, Technics bo jest więcej ofert), albo u samego Marantza. Ma ktoś może jakąś rozpiskę, czym się dane serie cechowały, bo widzę że są jeszcze modele typu CD-43,46 itp. To są niższe czy wyższe modele, czy po prostu nowsze? Jeśli natomiast stwierdzicie, że CD-40/50/60 pobije konkurencję w w tym przedziale cenowym, to wolę poczekać.

 

Lubię winyle i dlatego też chciałbym, żeby CD miał ciepły dźwięk w jazzie, bluesie, rocku, ale oczywiście z precyzją i czystością cyfrowego nośnika. Nie chcę już takiego "bałaganu" jaki tworzył ten mój JVC, gdy włączyłem płytkę np. AC/DC czy Black Sabbath :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD46 jest modelem opartym na innym przetworniku. Ja wolę TDA1541, słuchałem jednego i drugiego.

Poczytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sugdena na tych kostkach.

Analogowo ale reszta toru musi byc wysokiej jakości(chyba).

Ceniony cd z lat 90-dziesiątych.

Dla mnie szybko się znudził.

Wolę mojego N po tuningu.Ma ciepełko i życie w sobie.

To było zaspane brzdąkadło.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lepszy sprzęt to nie ilość basu i sopranu.

Bas jest potężny tylko jezeli jest tak zapisany na płycie.

Jak go tam nie ma to go nie ma.

Ale jego jakość to inna historia(w dobrze zrealizowanych nagraniach).

Wtedy warczy z taką potęgą że....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem Marantz CD-40 w aukcji za 20€+przesyłka. Myślę, że za taką cenę nie można dużo zrobić źle.

@kopik99: dobrze o tym wiem, ale jednak do tej pory brakowało mi czegoś. Niedługo pewnie przyjdzie CD to napiszę, jak się sprawuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień tą zabawke na jakąs dobrą Integre z lat 80/90 to zobaczysz co kolumny potrafia, slyszalem 505 i 104 kiedys z Sony 670ES to bas czuc bylo na ciele w odleglosci 4m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po kilku przesłuchanych utworach z Marantza CD-40 oraz "wyzerowanym" Arcamie - jestem zachwycony :)

Jak dla mnie kolosalna różnica! Jest mięsko, jest przejrzyście i po prostu mnie się podoba. Zauwazyłem też, że głośniki w kolumnach bardziej pracują, podobnie jak podczas słuchania winyli. Tego nie było z JVCkiem.

 

Dziękuję wszystkim za porady, teraz następnym krokiem będzie rozstanie się z Arcamem i zakup czegoś co jakościowo bardziej pasuje do reszty.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakich części ten wzmak ma zbudowany zasilacz, ale w moim wzmaku po wymianie badziewnego mostka prostowniczego bas nabrał konturów, jest wyraźniejszy co nie znaczy że jest go więcej, i to słychać nawet przy cischym słuchaniu. na pełnej mocy przestał się gubić, nie ma znaczenia czy głośno czy cicho, gra tak samo dynamicznie i wyraźnie. Może warto się temu przyjżeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

haj-fajowo jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.