Skocz do zawartości
IGNORED

Rega czy Clearaudio i co do tego ? pomocy :)


Lukasz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mam spory dylemat więc chciałbym prosić o poradę szanowne grono.

 

Sprawa wygląda następująco:

 

w chwili obecnej posiadam amplituner Yamaha RX-V340RDS z kolumnami Eltax i phono stage RiAudio PH-1

 

na początek chciałbym kupić gramofon i tu waham się między trzema modelami:

- Rega Rp 3

- Rega Rp 6

- Clearaudio Concept

 

chciałbym żeby to był sprzęt solidny i prosty w obyciu dla takiego laika jak ja - w związku z tym odpuściłem używane Thorensy np. 166 czy 318

 

oczywiście mam świadomość czekającej mnie wymiany reszty toru (nie musi być ona natychmiastowa) zważywszy na mój aktualny budżet - tj. 7k

 

 

doradźcie mi proszę, który z gramofonów będzie dla mnie wystarczający i będzie służył przez co najmniej 5 lat, a także zgra się dobrze z wzmacniaczem i kolumnami ... i tu kolejny problem, co wybrać

 

wzmacniacz może być używany - chciałbym wydać na niego ok. 1500 zł (jakiś Cambridge ?) no i oczywiście kolumny (marzą mi się B&W, ale nie będę się upierał :)

 

jak pisałem nie muszę wszystkiego zmieniać od razu, doradźcie proszę na czym się skupić najpierw (moim zdaniem kolumny)

 

Za wszelkie rady, sugestie i pomysły będę bardzo wdzięczny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clearaudio podoba mi się bardziej, ale w przypadku to magnesowe zawieszenie ramienia nie do końca mnie przekonuje - w sensie awaryjności i późniejszej kalibracji po zmianie wkładki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clearaudio gra bardziej górą pasma, Rega jest trochę równiejsza, bardziej stawia na dociążenie brzmienia. Zależy to jednak od wkładki i reszty toru, są to urządzenia podobnej klasy.

W przypadku gramofonu Rega proponuję świetne polączenie RP6 z wkładką Exact (http://q21.pl/rega-rp6-exact.html), ewentualnie modeli limitowany Rega RP40 Anniversary Edition (http://q21.pl/rega-rp40-anniversary-edition.html). To tańsze, ale równie ciekawe rozwiązanie.

Kwestia pozostałych kompinentów - a może spróbować złożyć cały system Rega? To moim zdaniem świetne połączenie - Rega Brio-R oraz np. RS3.

Więcej szczegółów i konkretnych propozycji nie jestem w stanie przedstawić, gdyż nie podałeś wymaganych informacji, przede wszystkim jak duze jest pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy poszczególnych rozwiązań. Mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko można przetestowac.

 

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

W budżecie do 7kPLN masz nowego Pro-Jecta 6 Perspex i możesz go kupić z przyzwoitą wkładką w cenie gramofonu (np. Goldring Eroica lub Sumiko Blue Point No. 2 - wysokonapięciowa wkładka MC).

Pytanie czy odpowiada Ci jego design, czyli akrylowa podstawa, magnetyczne zawieszenie subchassis oraz karbonowe lekkie ramię. Ale najwazniejsze to posłuchać, najlepiej z własnymi klockami. Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

 

Potem wymienisz sobie Yamahę, kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21pokój w którym będę słuchał muzyki ma jakieś 20m2 - słucham głównie metalu, ale tez stoner rocka, rocka, trochę klasyki

 

 

@kangie pro-jecta odpuszczam - miałem Debuta III i szukam teraz czegoś innego, poza tym za te 7k chciałbym kupić przynajmniej gramofon i kolumny, albo gramofon i wzmacniacz

 

jak to jest z resztą roku dla Rega ? ciężko ją spasować z komponentami nieregowskimi ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego problemu ze spasowaniem sprzętu Rega z innymi komponentami.

 

Biorąc pod uwagę pomieszczenie i preferencje, podtrzymuję całą konfigurację Rega, moim zdanie będzie to najlepsze rozwiązanie. Można ewentualnie spróbować posłuchać systemu na wzmacniaczu Exposure 1010 (http://q21.pl/exposure-1010-amp.html) lub sprawdzonym i niedrogim NAD C326 BEE (http://q21.pl/nad-c326-bee.html) lub lepszym C356 BEE (http://q21.pl/nad-c356-bee.html).

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, na miejscu będziemy w stanie zaproponować dziesiątki ciekawych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym się do Was wybrał, naprawdę - ale to kawał drogi ode mnie :/

 

co do całego systemu Regi to chętnie, ale w tym wypadku w grę wchodzi sprzęt tylko nowy

 

nie wiem, czy nie lepiej postawić na coś używanego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

jak to jest z resztą roku dla Rega ? ciężko ją spasować z komponentami nieregowskimi ??

 

Musisz o czymś wiedzieć.

Gramofony Rega nie są lubiane na tym forum.

Raczej wiele ciepłego o nich tutaj nie przeczytasz.

I zupełnie nie wiadomo dlaczego tak jest.

 

Lepiej abyś zdecydował samodzielnie, po wcześniejszym odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

Musisz o czymś wiedzieć.

Gramofony Rega nie są lubiane na tym forum.

Raczej wiele ciepłego o nich tutaj nie przeczytasz.

I zupełnie nie wiadomo dlaczego tak jest.

 

Lepiej abyś zdecydował samodzielnie, po wcześniejszym odsłuchu.

 

W kontekście Regi o tym czy i dlaczego warto byłoby mieć regulację VTA i azymutu w sporo powiedziano w TYM TEMACIE

też byłbym z PJ 5.1

bądź clearaudio o którym mowa

...albo za wiadomo czym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Rega nie jest gramofonem dla maniaków ustawiających gramofon za pomocą oscyloskopu i wyspecjalizowanego oprogramowania.

Jest pomyślana jako pewien system (częściowo) zamknięty, pozwalający zacnie zagrać praktycznie od wypakowania go z pudełka..

Jeżeli natomiast ktoś cierpi na niekończąca manię sprawdzania, poprawiania, ustawiania, tuningowania swojego gramofonu to Rega nie jest dla niego.

 

BTW. Po wielu latach zaczynam coraz bardziej szanować brytyjskie audio spod znaku takich firm jak Naim, Linn, Creek czy Rega.

Takie audio, które nie do końca jest kompatybilne z resztą świata a ścieżka rozwoju systemu jest znana od zakupu pierwszego urządzenia, gdzie przyrost jakości wynikającej z wymiany klocka jest przewidywalny a nie stanowi funkcji przypadku.

I taka jest także Rega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość absolute magnitude

(Konto usunięte)

Po wielu latach zaczynam coraz bardziej szanować brytyjskie audio spod znaku takich firm jak Naim, Linn, Creek czy Rega.

 

Dla mnie Meridian jest takim "smaczkiem".

W sumie niegłupi pomysł z tym braniem tego który się podoba, aczkolwiek mała sumka do wydania to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

A więc Exact: http://www.whathifi.com/review/rega-exact ma pewne wady. Powiedzmy, że chcesz odmienić brzmienie, ale różne wkładki mają różne wymiary, a te z lepszym szlifem wymagają kompletu regulacji bo może się okazać, że na Redze będą cięły winyl. Czyli rodzisz się i umierasz z Regą i wkładką Rega.

 

Głupia zmiana maty wymagałaby prozaicznej możliwości regulacji VTA! A co z eksperymentowaniem, gdy chcesz położyć powiedzmy na matę filcową, akrylową? Ja tak sobie zrobiłem, mam bardziej błyszczącą górę jak na macie z gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Po wielu latach zaczynam coraz bardziej szanować brytyjskie audio spod znaku takich firm jak Naim, Linn, Creek czy Rega.

Takie audio, które nie do końca jest kompatybilne z resztą świata a ścieżka rozwoju systemu jest znana od zakupu pierwszego urządzenia, gdzie przyrost jakości wynikającej z wymiany klocka jest przewidywalny a nie stanowi funkcji przypadku.

To samo zauważam od jakiegoś czasu.

To są systemy dla ludzi pozbawionych nerwicy natręctw.

One są dla ludzi bez zwichniętej psychiki, ceniących sobie słuchania muzyki w dobrej jakości na dobrym sprzęcie.

Coraz bardziej mi sie ten kierunek podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Powiedzmy, że chcesz odmienić brzmienie, ale różne wkładki mają różne wymiary, a te z lepszym szlifem wymagają kompletu regulacji bo może się okazać, że na Redze będą cięły winyl. Czyli rodzisz się i umierasz z Regą i wkładką Rega.

 

Czemu nie, skoro system sensowny?

BTW. Wkładki Ortofon serii 2M są kompatybilne z ramieniem Rega.

Instalacja nie wymaga użycia nawet żadnego szablonu.

 

Głupia zmiana maty wymagałaby prozaicznej możliwości regulacji VTA! A co z eksperymentowaniem, gdy chcesz położyć powiedzmy na matę filcową, akrylową? Ja tak sobie zrobiłem, mam bardziej błyszczącą górę jak na macie z gumy.

 

Ciekawe, bo mój P5 ma fabryczną regulacje VTA.

Mata, którą mam całkowicie mi wystarcza. A gdy mi się znudzi mogę ją zmienić i zamiast czarnej używać czerwonej, zółtej, fioletowej lub niebieskiej ; )

 

BTW. Skoro przywiązujesz taką wagę do maty, to widać system masz niestabilny.

Przerabiałem ten temat, więc to wiem.

 

Coraz bardziej mi sie ten kierunek podoba.

 

Mnie też i dlatego mam zamiar w ciągu roku przejść całkowicie na system Naima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

To, że twój ma, ma niewielkie znaczenie z punktu widzenia nabywcy RP3 lub RP6. Miło, że Rega na pułapie 7 tys daje możliwość regulacji VTA.

Mój system jest bardzo niestabilny. Wszystko stoi na jednej nodze, w bardzo delikatnej równowadze. wystarczy, że kot przebiegnie i wszystko robi jeb!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Mój system jest bardzo niestabilny. Wszystko stoi na jednej nodze, w bardzo delikatnej równowadze. wystarczy, że kot przebiegnie i wszystko robi jeb!

Czekaj, czekaj... Jak to niestabilny i kot i jeb?

Co konkretnie się rozwala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Mnie też i dlatego mam zamiar w ciągu roku przejść całkowicie na system Naima.

W tym roku dokonałem trzech zmian w konfiguracji.

Jedna bardzo udana bo wymiana monobloków na najwyższy model tej samej firmy.

Dwie następne to zakup hajendowego (przynajmniej firma na to wskazuje) preampa i (do niedawna uznawanego jako jeden z najlepsiejszych) odtwarzacza plików.

Jedno i drugie w moim zgranym już zestawieniu wypadło na tyle blado, że powróciłem z uśmiechem do poprzedniej, sprawdzonej konfiguracji. I powiedziałem sobie dość. Teraz tylko ewentualne upgready firmowe. Nic więcej. W końcu zacząłem cieszyć się muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Zdarza się, ze Regę kupi człowiek z natręctwami. Do nich kierowane są takie strony jak ta: http://lpturntables.blogspot.com/2011/06/serrated-3-point-vta-spacer-for-rega.html

 

Na pewno P5 ma VTA? Bo na stronie też kombinują podkładki dystansowe dla ponoć wyjątkowo wrażliwej wkładki Dynavector Karat 17D

http://lpturntables.blogspot.com/2012/03/truly-magic.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Zdarza się, ze Regę kupi człowiek z natręctwami. Do nich kierowane są takie strony jak ta: http://lpturntables.blogspot.com/2011/06/serrated-3-point-vta-spacer-for-rega.html

 

Myślę, że te natręctwa są niczym w porównaniu z niektórymi wpisami w tym wątku:

http://www.audiostereo.pl/gramofon-ad-fontes-czy-wart-swojej-ceny_93206.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Mój system jest bardzo niestabilny. Wszystko stoi na jednej nodze, w bardzo delikatnej równowadze. wystarczy, że kot przebiegnie i wszystko robi jeb!

 

Widać nie wiesz w czym rzecz.

Niestabilny to taki system, który jest podatny na każde, nawet najmniejsze zmiany w jego konfiguracji, przy czym efekt tych zmian jest nieproporcjonalnie duży w stosunku do ich istotności dla samego systemu. . .

W takim systemie jak na talerzu słychać takie rzeczy jak maty gramofonowe, nóżki, śrubki mocujące wkładkę, kable zasilające, podkładki pod druty, myszki na kolumny, gniazdka elektryczne etc, etc.

 

Na pewno są wolni od toczenia sobie podkładek dystansowych.

A propos- to świetna alternatywa dla RP6.

 

A ustawianie wkładki przy pomocy oscyloskopu to niby nie jest chore?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.