Skocz do zawartości
IGNORED

ASUS Xonar Essence One - OP-AMPY jak je kupić i gdzie je w okolicach Warszawy można wymienić?


pszufe

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

zaopatrzyłem się w DACa ASUS XONAR ESSENCE ONE, gra to strasznie fajnie (porównywałem z moim Rotel RCD-02) ale po kilkunastu godzinach odsłuchów stwierdziłem, że grałoby jeszcze fajniej gdyby generowało więcej niskich a mniej wysokich tonów.

 

Jak pewnie wszystkim wiadomo tym urządzeniu podobno łatwo można wymieniać tzw. wzmacniacze operacyjne.

Wg opisów na stronie ASUS(a)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

aby moim gustom stało się zadość powinienem kupić: TI–OPA2132 oraz TI–NE5532.

[Jeśli jednak uważacie, że jest coś innego lepszego tam do wstawienia - to chętnie zdam się Wasze na opinie, gdyż mam dużo pozytywnych doświadczeń z rekomendacjami udzielanymi na tym forum.]

 

Znalazłem na audiostereo informację, że ktoś poleca sklep

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - gdy wpisałem do wyszukiwarki sklepu takie nazwy to znalazło te op-ampy ale z literkami na końcu - czy takie op-ampy z dodatkową literką na końcu są dobre - a jeśli tak to z którą literką? a może powinienem szukać innego sklepu?

 

Drugie pytanie jest natury praktycznej. Czy moglibyście polecić kogoś w okolicach Warszawy mógłbym mnie ktoś to wymienić i nie obdarłby mnie przy tym ze skóry? Zdarzyło mi się kiedyś wymieniać procesor na płycie głównej PCta - ale obawiam się, że wyciągając te scalaki z podstawek trzeba mieć dużo więcej zręczności i boję że sobie popsuję swoją nową fajną zabawkę audio :-)

 

Serdecznie pozdrawiam,

pszufe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że układy są w obudowach PDIP8 czyli ośmionóżkowych klasycznych.

W przypadku OPA2132 w grę wchodzą te z literkami P i PA na końcu. Z tego co widzę 2132P mają odrobinę lepsze parametry niż te PA (tak w przybliżeniu mówiąc bez wchodzenia w szczegóły).

 

Zapytaj o cenę jednych i drugich, jak różnica będzie mała bierz te z P na końcu, jak duża to te PA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie jest to specjalne trudne ale jak się boisz to faktycznie dobre podejście że nie tykasz się tematu.

Kto ?

Nie wiem :)

Poszukaj kogoś na allegro kto sprzedaje takie :) może jak do niego podjedziesz to ci przełoży :) ale musisz pytać

Ale może znajdziesz jakaś dobrą duszę która zrobi ci to free :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi! - nawet zgłosiła się an priv osoba, która pomoże mi wymienić i pokaże wymieniać aby nie popsuć urządzenia :-)

 

Sprawdziłem też, że OPA2132P są dość drogie - TI kosztują około 47PLN/szt, a potrzeba 4 sztuki. Czy może ktoś wstawiał coś takiego i wie ze to faktycznie "zadziała" i zwiększy masę niskich tonów? Byc może powinienem zadać takie pytanie w sekcji PC Audio, bo tu pewnie wszyscy sami skręcają swoje DACi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musi być koniecznie z literką P to na allegro obecnie można kupić po 9,9zł w SO8, ale bez problemu można kupić adaptery po 1zł. Razem nie przekroczy 60zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar.El,

Dzięki za informację - znalazłem bez problemu aukcję o której piszesz.

znalazłem na Allegro coś co się nazywa "Adapter przejściówka SO8 - DIP8 , SOIC8 - DIL8 V2", ale po pierwsze nie wiem czy to właśnie to, a po drugie rozumiem, że wymaga to posiadanie umiejętności lutowania? Po drugie czy takie przejściówki nie powodują, że to gorzej gra (nie znam się więc się pytam :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.