Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki TV 42" FullHD do 1500 zl


Reaper

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki z obecnie sprzedawanych, wprowadzonych w tym roku na rynek telewizorów 42" byłby dobrym wyborem w cenie do 1500 zł?

 

Zależy mi na FullHD i dobrze by było jakby była powłoka antyrefleksowa.

 

Nie jestem wielkim fanem telewizji ale jakis koncercik czy film to sobie od czasu do czasu oglądam więc więcej nie przeznaczę.

Nie zależy mi też na dodatkach typu pu lan, smarttv, itp.

 

Bardziej stawiam na jakość obrazu.

 

Do tej pory mam Panasonica CRT ale to juz wiekowy telewizor.

 

Myślałem o plazmie Panasonica TX-P42X60 ze względu na dobre opinie odnośnie obrazu ale niestety to jest tylko HD Ready i oglądając BLU-RAY będzie słabo, a na plazmę FullHD niestety mnie nie stać

 

]Może coś z obecnych modeli firm Sharp, Panasonic lub Toshiba jest godne uwagi w tym przedziale cenowym. Firmy Lg i Samsung mnie nie interesują.

 

Telewizje oglądam przez kablówkę czyli bedę wykorzystywał wbudowany w telewizor dekoder DVB-C.

 

Czy kupując LCD lub LED muszę zwracac uwagę aby był 100Hz, czy to tylko chwyt marketingowy, a różnica nie jest dla ludzkiego oka widoczna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Reaper

 

A jak myślisz - kto dostarcza panele dla preferowanych przez ciebie marek telewizorów? A do dobrego tv 42" to musisz dołożyć jeszcze z 1000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polu bitwy zostały dwa Panasoniki: TX-L42U5E FullHD na matrycy IPS ale tylko 50HZ i Panasonic plazma P42X60 Hd Ready. No i jeszcze rozpatruję Blaupunkta 40" model122L-GB-5B FullHd 100Hz ale nigdzie nie ma o nim ani słowa. Na tą chwile najbadziej skłaniam się do tej plazmy P42X60. Bo chyba lepiej kupic tanią plazme, która i tak zagra lepiej niż w tej samej cenie lub nawet droższy LCD czy LED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X60 nie dosyć że jest HD ready i brak filtra na ekranie to jeszcze ma gorszą czerń.

Bardzo ważnym aspektem dobrego obrazu jest czerń która jest gorszej jakości w modelu X.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce aby mu telewizor tylko grał i pokazywał filmy niech kupi Panasonica X60, ale jeśli zależy mu na jakości i jest w stanie dołożyć więcej, zdecydowanie polecam model S60.

 

LCD Panasonica bym sobie darował, po co odsyłać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie, to nie jest mocna strona Panasonica. Jeżeli ktoś lubi obraz LCD proponowałbym inne marki, np.Sony, Toshiba czy samsung, ale tylko te wyższe i najdroższe modele. Panasonic ogarnął temat pdp, w LCD nie ma już takich sukcesów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko Panasoniki od serii ET w górę wyróżniają się płynnością obrazu, chociaż w pomiarach wypadają fatalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak dla kolegi spodobają się "upłynnione " filmy na LCD LED za 1500 :) Ja u swojej sąsiadki "próbowałem" obejrzeć Quantum of Solace i początkowa scena pościgu Bonda po autostradzie wyglądała tak jakby ktoś przyśpieszał obraz po wyłączeniu upłynniacza z kolei spadała rozdzielczość , TV to Samsung z serii D chyba 7000 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko Panasoniki od serii ET w górę wyróżniają się płynnością obrazu, chociaż w pomiarach wypadają fatalnie.

Dlatego z Panasa tylko plazmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."próbowałem" obejrzeć Quantum of Solace i początkowa scena pościgu Bonda po autostradzie wyglądała tak jakby ktoś przyśpieszał obraz po wyłączeniu upłynniacza z kolei spadała rozdzielczość , TV to Samsung z serii D chyba 7000 ...

 

I właśnie zachodzi tutaj takie zagadnienie, co jest dla kogo jest lepsze, np szybsza matryca (np Sony W6 albo panasonic E6 które są na matrycach VA) bez poprawiacza płynności która ma lepszą rozdzielczosć w ruchu czy wolniejsza która ma gorszą rozdzielczość w ruchu wraz z nie najlepszym poprawiaczem płynności ruchu (np tańsze samsungi itp) czy też nie najszybsza matryca ale z dobrym upłynniaczem ruchu np Sony W8 a np Panasonica ET60 (który jest zresztą w pociągającej cenie) na takiej samej matrycy co W8 Maciej bardzo mocno krytykował za bardzo złą (a tak przynajmniej można było to odczytać z jego testu) pracę upłynniacza tj że linie obrazu zachodzą na siebie i że są artefakty. Najlepiej jest oczywiście jak szybka matryca współdziała z dobrym upłyniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest oczywiście jak szybka matryca współdziała z dobrym upłyniaczem.

Przejrzyj zagraniczne testy gdzie mierzą rozdzielczość ruchomą i będziesz miał wszystko na tacy. Jest niejedna taka stronka. Po wyłączeniu procesorów ruchu zawsze będziesz miał wolną matrycę w okolicy 300-350 linii na 1080, o jakich różnicach tutaj mówimy ? Bardzo wolna - ociupinkę szybsza, nie żadna wolna - szybka matryca. To że matryca umożliwia wyświetlanie np 200hz, jak to na jakimś modelu wyłapał Maciek, nie oznacza że ta matryca jest szybka ! Dopiero po włączeniu skoczy ta ostrość w ruchu na dużo lepszą i tutaj dopiero nabiera sensu ta walka o ilość hercy itd.

A jeśli chodzi o 1500zł, to na dobre 42' nie ma szans. Kupi się co najwyżej kiepski LCD z szeregiem wad, typu nierówne podświetlenie, beznadziejny kontrast, bez żadnych systemów ruchu. Nie wiem czy bym nie wolał już tego X60, przynajmniej obraz jednolity, z dobrym kontrastem i naturalnie wyglądający. Wadą jest nieco niższa ostrość, będzie widoczne przy odległości poniżej 2m, no i druga sprawa - ekran odbijający światło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że matryca umożliwia wyświetlanie np 200hz, jak to na jakimś modelu wyłapał Maciek, nie oznacza że ta matryca jest szybka ! Dopiero po włączeniu skoczy ta ostrość w ruchu na dużo lepszą i tutaj dopiero nabiera sensu ta walka o ilość hercy itd.

 

Maciej pisał że matryca VA (Sony W9) bez załączonych procesorów ruchu smuży minimalnie a matryca IPS (Sony W8) też przy wyłączonych procesorach smuży mocno. I teraz bardzo chciałbym zobaczyć bezpośrednie porównanie Sony W8 z załączonym procesorem ruchu vs Sony W9 lub W6 bez załączonego poprawiacza ruchu. Tj gdzie obraz w ruchu będzie bardziej detaliczny, pewnie będzie tak że na W8 będzie nieco mniej szarpać i będzie minimalnie płynniej ale za to za lekką mgiełką/smugą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Sony z serii 9 ale jest z serii 8 i kupa innych.

Przejrzyj wyniki testów, są też na matrycach IPS.

Wszystkie od 250 do 300 linii... To są żadne różnice, dla porównania plazma ma 900, LCD po włączeniu procesorów mają minimum 2x tyle linii ile standardowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (przy teście wybranego modelu, na końcu, z rozwijanej listy wybierz "Pregled testova").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Macieja o W8 :

 

''

W tym roku jednak producent po raz pierwszy zastosował matrycę IPS, która charakteryzuje się dłuższym czasem reakcji, a co za tym idzie większym smużeniem. Czy uda się nad tym zapanować?

No, niestety, nie do końca... W ubiegłym roku moim trybem działania Motionflow był "wyraźny". Dawał niezwykle ostry obraz, praktycznie pozbawiony smużenia. W tym roku smużenia też nie ma, ale pojawia się wyraźne rozdwojenie obiektów. Niestety, pulsujące podświetlenie zapala się w momentach, gdy na matrycy są jeszcze pozostałości po poprzedniej klatce obrazu. Na teście rozdzielczości, który w tym roku będę robił w sposób jednolity, rozróżnialne są wszystkie linie (>972 linii), ale kontury są wyraźnie rozdwojone. W tej sytuacji lepiej już zostawić tryb standardowy. W nim ostrość wynosi 349 linii. To dosyć marny wynik jak na TV Sony, ale niezły na tle IPS'owej konkurencji. Wprawne oko łatwo dostrzeże smużenie, ale takie odwzorowanie ruchu można zaakceptować. Widać nawet technologia Sony cudów nie jest w stanie dokonać, gdy styka się z wolną matrycą.

 

Gorzej jednak z ostrością, płynny ruch trochę smuży...''

 

''>W805 smuży mocno jak wyłączy się motionflow, bo ma matrycę IPS. Przy grach MF ma tylko opcje impuls, przez którą input lag się trochę wydłuży, ale smużenie powinno zniknąć.

 

>W905, Smuży lekko, jak każdy LCD bez (włączonego) systemu poprawiania ruchu

 

Smużenie wynika m.in. z czasu reakcji matrycy i ma bezpośrednie przełożenie na rozdzielczość obrazu w ruchu. To jest mierzone w tym teście, wyniki masz podane w jednostkach linii (TVL). Nie ma lepszego testu na smużenie jak to, ale wymagane jest też uzupełnienie słowne, bo np. Tryb wyraźny i w góre daje wiekszą rozdzielczość, ale tak rozdwaja obraz że się specjalnie nie nadaje do użytku.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Czyli Maciej napisał że upłynniony obraz w W8 nadal trochę smuży (ale tryb wyraźny co poprawia rozdzielczość rozdwaja obraz) a bez upłynniacza smuży mocno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardzie nieprecyzyjne stwierdzenia. Smuży mocno, smuży lekko ? Chyba nie do końca.

Podałem wyniki testów z danymi, masz skalę porównawczą więc łatwo to sobie przełożyć na właściwą ocenę. Dla ułatwienia dodam, że do pełni szczęścia powinieneś mieć 1080 linii, to teraz sobie wyobraź.

IPSy z testów na stronce, gdzie podałem link, mają ok 250 linii a normalne LCD ok 300 linii, skoro smuży lekko obraz z włączonymi upłynniaczami to oznacza że ma minimum te 500-600 linii, zatem jaka może być różnica między 250 a 300 linii ? Raczej symboliczna. Nie ma też takiej możliwości, aby 500-600 linii smużyło w tak samo lekkim stopniu jak 300 linii, a 250 linii w IPS nagle smużyło mocno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniższym poście zapytałem Macieja tak :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A czy jest jakakolwiek realna podstawa aby twierdzić że W8 ma wyraźną przewagę w płynności i jakości odtwarzania ruchu nad W6 ?, bo tdx przekonuje że jest znaczna różnica.

 

Maciej odpowiedział:

 

Sądzę, że jest wręcz przeciwnie, aczkolwiek nie miałem jeszcze okazji przetestować W6. Jest to jednak TV na matrycy MVA. W805 ma matrycę IPS i jest ona dosyć wolna przez co smuży, lub, przy użyciu pulsującego podświetlenia szatkuje obraz. Opisałem to szerzej w teście:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I jeszcze jednen cytat z mojego pytania do Macieja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ano właśnie, jak na forum kikiego powiedziałem że widziałem w sony center test na płynność obrazu i W4 wyrażnie smużył przy szybkim ruchu a w W6 i W8 chodziły mniej więcej podobnie, to mnie tam zakrzyczano twierdząc że W6 nie ma prawa oddawać płynności ruchu jak W8 ze względu na gorszą matrycę i interpolację ;) .

 

Maciej odpowiedział:

 

''Płynności, czy ostrości? Bo to dwie różne rzeczy. W8 ma dobry system poprawy płynności, ale słabą ostrość (widoczność detali w ruchu) ze względu na matrycę IPS z długim czasem reakcji.

 

I jeszcze jeden cytat z Macieja:

 

''Im lepsza płynność tym obraz wydaje się ostrzejszy. Im lepsza ostrość tym, z kolei, wydaje się mniej płynny, ponieważ rozmycie jest naturalną cechą szybkiego ruchu, a gdy widzimy niewiele klatek bardzo ostro (np. 24 klatki na sony przy włączeniu MF w tryb impuls) wtedy wrażenie skokowości obrazu jeszcze bardziej się wzmacnia. ''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPS = Panasonic, przynajmniej w tym roku. No więc?

 

IPS = cokolwiek byle IPS ;), od Sony po Samsungi, LG, Philips, Sharp i chińszczyzna też miewa IPS

tylko żeby kupić taki z IPS, bo nawet Sony czy Samsung potrafi wpakować złą matrycę TN

 

jedna rzecz istotna każdy telewizor 3D LCD z okularami aktywnymi jest do kosza, bo jest na TN

(jedynie pasywne/polaryzacyjne mogą (nie muszą) mieć IPS)

 

==========================

Edit:

 

przeczytałem kawałek recenzji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jakiś dureń to pisze, myli panele xVA z TN, pisze jakieś bzdury o 972liniach i 349 ?

ten serwis to jakiś lepszy jest ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) <- a tu to już zupełna masakra i pomieszanie wszystkiego

a tabelka to absolutny szczyt oraz komenty o kątach i ironiach 50Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze odnośnie tej wypowiedzi Macieja :

 

''Przecież W805 w trybie impuls nie smuży prawie wcale, tylko zostawia ze 2 - 3 kontury za sobą w skrajnych przypadkach.''

 

Z powyższej wypowiedzi można odnieść wrażenie że softem (może to błędnie sugerować że typowym systemem poprawy płynności) można załatwić sprawę sprzętową tj smużenie wynikające z konstrukcji matrycy, jednak z tego co wiem to softwerowy tryb impuls jest akurat takim wyjątkowym specyficznym trybem w którym nawet wolniejsza matryca ma znacznie dogodniejszy tryb w którym jest się w stanie wyrobić bez utraty rozdzielczości w ruchu, ale jest to kosztem migotania.

 

W przypadku każdych innych trybów poprawy płynności matryca która smuży mocno przy szybkim ruchu nadal będzie smużyć tak samo, jednak obraz w tej smudze a właściwie za tą mgłą smugi będzie mniej skokowy czyli jest to takie upłynnianie w rozmazaniu, a na szybszej matrycy (np W6 ) bez załączonego systemu poprawy płynności, przy szybkim ruchu szybki ruch jest oddany ostro i wyraźnie aczkolwiek z ledwie zauważalnymm skokiem/drganiem np tak jak w modelu W6 i z minimalnym smużeniem, a w przypadku W9 już nie będzie tego mikro skoku przy szybkim ruchu.

 

A w przypadku trybu impuls i szybkiej matrycy smużenia nie będzie już wcale a na wolniejszej prawie wcale.

 

I tak by to wszystko według mnie wyglądało, ale jeśli się mylę to oczywiście proszę o sprostowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku trybu impuls i szybkiej matrycy smużenia nie będzie już wcale a na wolniejszej prawie wcale.

Dalej nie rozumiesz, że różnice w szybkościach matryc są pomijalne. Tryb impuls to obróbka obrazu, steruje tym procesor i ma podane pewne parametry. Jeśli jedna matryca smuży mniej (wyraźnie mniej) to nie dlatego że matryca jest wyraźnie szybsza, tylko ten tryb impuls pracuje na innych parametrach (np przy większej częstotliwości).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Dalej nie rozumiesz, że różnice w szybkościach matryc są pomijalne..

 

To dlaczego Maciej określił smużenie matrycy VA jako minimalne a IPS jako mocne ?, na portalu HD.GR też pisali że np Sony R4 chociaż jest na VA to jego matryca zauważalnie smuży przy szybkim ruchu a W6 tylko w tzw pikach tj przy ekstremalnie szybkich ruchach. Ja też widziałem różnicę (dosyć wyraźną) między R4 a W6, tak że może i w pomiarze różnica jest mikra a człowiek to jednak spokojnie widzi, czyli co uważasz że Maciej opowiada totalne farmazony...i sam nie wie co widzi ?.

 

EDIT:

 

Dobra usystematyzuję dokładniej tą sprawę tak jak ja to widzę:

 

Płynność obrazu w ruchu :

 

Standard rejestracji materiałów jest taki że mniej lub bardziej widzialne jest mikroskokowe oddanie ruchu,

dla idealnego oddania ruchu trzebaby rejestrować nieco więcej klatek, sprawę połowicznie załatwiają systemy interpolacji wstawiające dodatkowe klatki co redukuje mikroskokowe oddanie ruchu, są przy tym pewne artefakty itp w zależności od danego rozwiązania interpolatora. I tu mamy powyżej właśnie poruszoną kwestję tzw płynnego oddania ruchu.

 

Rozdzielczość i ostrość obrazu przy szybkim ruchu:

 

Następna kwestia to tzw ostrość i rozdzielczość przy szybkim ruchu, i to już jest domena matrycy bo jak matryca smuży to znaczy że się w tym momencie nie wyrabia i traci zdolność do oddania rozdzielczości przy szybkim ruchu co powoduje krótkotrwałe efekty w postaci zamglenia/rozmazywania obrazu.

 

Z powyższego jak dla mnie wynika że np do sportu lepiej mieć szybszą matrycę nawet bez interpolacji bo co prawda obraz będzie taki jak jest zarejestrowany oryginalnie (tj bez redukcji mikroskokowości) ale za to będzie wyrazisty i rozdzielczy przy szybkich ruchach a nie rozmazany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, gość klasyfikuje matryce S-PVA jako takie co mają najgorsze kąty w tabelce tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

o IPS pisze że smuży i że xVA są lepsze pod tym względem ???

i cała (totalnie bzdurna) teoria dorobiona o jakiejś ostrości w ruchu (to zupełnie nie tak działa)

 

co prawda pisze co widzi, tylko nie wie dlaczego widzi co widzi, i nie ma pojęcia jak to działa,

technicznie kot wywrócony do góry ogonem czy jak o się mówi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego Maciej określił smużenie matrycy VA jako minimalne a IPS jako mocne ?

Tego nie wiem, może to widział, ale to nie oznacza że było to spowodowane szybkością matrycy. Przeglądałeś testy spod linka jakie podawałem ? Masz dziesiątki modeli, IPS, xVA, na różnych matrycach, wszystkie jak jeden mąż około 300 linii (niektóre 250), to malutka różnica i wszystkie smużą mocno, matryca wolna bo wynik testu jest jednoznaczny. Ja dodam że plazma jest szybka ale 900 linii ideałem nie jest, a tu niby na 300 liniach chcesz mieć szybką matrycę ? ;) A potem nagłe załamanie i przy 250 liniach robi się wolna ? :)

To przecież nawet nie brzmi logicznie.

 

A może jest tak, że niektóre modele nowych LCD mają pewną obróbkę ruchu zaimplementowaną bez możliwości wyłączenia ? Coś wklejałeś zdaje się ostatnio nt temat (lub ktoś inny).

 

Z powyższego jak dla mnie wynika że np do sportu lepiej mieć szybszą matrycę nawet bez interpolacji bo co prawda obraz będzie taki jak jest zarejestrowany oryginalnie (tj bez redukcji mikroskokowości) ale za to będzie wyrazisty i rozdzielczy przy szybkich ruchach a nie rozmazany.

Raczej trudno spotkać model z interpolacją (wstawianie klatek - głównie płynność), który nie ma backlight scanning (to głównie odpowiada za ostrość w ruchu). Czasem pojawiają się modele z samym backlight scanning a bez interpolacji, na odwrót to ja nie kojarzę żadnego modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinieneś też zainteresować się Philipsem 3008 lub 4008, jest to telewizor LEDowy, ale całkiem dobrze oddaje obraz. Najlepiej wypada jeśli chodzi o równomierność podświetlenia. Jest też wyposażony w głośniki, które grają lepiej niż u innych marek, dla mnie akurat to ostatnie jest dość istotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....A może jest tak, że niektóre modele nowych LCD mają pewną obróbkę ruchu zaimplementowaną bez możliwości wyłączenia ? Coś wklejałeś zdaje się ostatnio nt temat (lub ktoś inny)...

 

Podawałem już kiedyś linka do info że Angielski przedstawiciel Sony napisał do forumowicza z angielskiego forum że kontaktował się z wydziałem technicznym w Tokyo i Sony mu napisało że w modelu W6 zachodzą pewne zautomatyzowane procesy poprawy ruchu, czyli jeżeli jest to prawdą to może to być jakieś rozwiązanie niestandartowe i Sony niekoniecznie musi być zainteresowane w dokładniejszym wyjaśnianiu na czym to polega. Oczywiście jeżeli ten Angielski przedstawiciel nie blefował.

 

Tak czy inaczej jak ktoś chce, to sam sobie może zobaczyć np w saturnie czy i jaką zobaczy różnice np do W8, tylko dobrze by było powiedzieć sprzedawcy żeby ustawił na modelu W8 w motionflow tryb standardowy bo jak pisał Maciej tryb wyraźny dobrze działa ale w modelu W9 a w W8 rozdwaja kontury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.