Skocz do zawartości
IGNORED

zielony w temacie prosi o rade - wzmacniacz + kolumny do 8k


Michal_51743

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, i przede wszystkim z gory dziekuje za panstwa czas.

 

Jestem troche zielony w temacie sprzetu hi-fi, ostatni szperam na forach itd. ale od tego czuje sie tylko coraz bardziej zielony. Muzyka jest dla mnie BARDZO wazna, i postanowilem ze wreszcie nadszedl czas na dobry sprzet. Zaczne od tego ze mieszkam raczej na odludziu, i nie jestem mobilny, wiec skoncentruje sie na sprzecie dostepnym w mojej okolicy (wies w Danii). Po roznych konsultacjach mam na oku taki sprzet:

 

CAMBRIDGE AUDIO Azur 651a + DacMagic Plus

Dali Zensor 7 / Cerwin-Vega xls-12

 

W przyszlym tygodniu zamierzam umowic sie na odsluchy w lokalnym sklepie (hifiklubben.dk), ale najpierw chcialem sie rozeznac czy takie polaczenie ma sens (czy te komponenty w miare pasuja do siebie). Zalezy mi na kilku rzeczach, wiec zwrcam sie z prosba o opinie:

 

- sprzet musi byc nowy z gwarancja. Moj maksymalny pulap to 8k (wraz z kablami), ale smialo moge wydac mniej, bo jest to moj pierwszy sprzet, i prawdopodobnie nie ostatni :)

- slucham naprawde kazdego rodzaju muzyki, moze z wyjatkiem techno

- zalezy mi bardzo zeby dzwiek byl bardzo przejzysty, zeby dalo sie latwo odseparowac od siebie poszczegolne instrumenty, nawet kiedy gra ich 12 naraz

- czasami lubie sluchac glosno (do najblizszego sasiada mam 800m)

 

Pokoj w ktorym bede sluchal ma 30m2, kolumny beda ok. 3,5 metra ode mnie, i 2-5m od siebie nawzajem.

Chcialem zaznaczyc ze naprawde sie na tym nie znam, ale tez naprawde doceniam dzwiek wysokiej jakosci. Wiekszosc mojej biblioteki to mp3 320kb, lub FLAC (50/50). Plyt i radia nie slucham wogole.

 

Sprzet wybralem kierujac sie lokalna dostepnoscia i moim budzetem. Jestem bardzo otwarty na porady i alternatywy.

 

Serdecznie dziekuje za pomoc, i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz artykuł o tym azurku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cerwiny sobie odpuść to taki amerykanski odpowiednik naszych altusow, duża moc, dużo góry i dużo basu (trochę dyskoteka;)) Dali będą lepszym wyborem, rozumiem, że nie masz okazji posłuchać tego zestawu co? Unikaj jasno grających kolumn. Akurat tego CA nie słyszałem, ale te z którymi miałem do czynienia to były dosyć jasne klocki.

Najlepiej będzie jeśli zapytasz w zakładce KLUBY (Klub Cambbridge Audio) z jakimi kolumienkami zagra Ci to fajnie w takim metrażu, albo czekaj aż, któryś "sprzedawca z branży" zaraz będzie chciał Ci wcisnąć to co leży na sklepie:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy poradzi co innego

Ja majac wolne 8 kzl kupilbym za to kolumny

I albo se na nie patrzyl zbierajac sie na zakup docelowego wzmacniacza lub kupil uzywany tani

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ciężko mi dać konkretną odpowiedź, mogę Ci dać kilka rad:

1. Na początek w ogóle nie przejmuj się okablowaniem - w tym budżecie i w pierwszym, nie do końca świadomie kupowanym sprzęcie raczej to nie ma sensu.

2. Firma Cerwin Vega nadaje się tylko do wioskowego łupania na festynie, jak masz możliwość posłuchania to nie zaszkodzi posłuchać ale je od razu bym odpuścił.

3."ale śmiało mogę wydac mniej, bo jest to moj pierwszy sprzet, i prawdopodobnie nie ostatni :)" - to podejście jest całkiem sensowne, zwłaszcza, że kolumny kosztują chyba ok 2000zł, 6000 na resztę systemu to będzie za dużo do takich kolumn.

4. Większość mojej biblioteki to mp3 320kb - MP3 i inwestowanie w sprzęt nie ma sensu. Tylko FLACi, żeby to miało sens. Może też kiedyś przekonasz się do płyt ;-)

5. Sprzet wybralem kierujac sie lokalna dostepnoscia i moim budzetem. Jestem bardzo otwarty na porady i alternatywy. - pomyśl nad sprzętem używanym, niektóre można kupić za 50% a są w stnie idelalnym, jeden właściciel, kartony, czasem jeszcze na gwarancji. Możesz kupić dwa sprzęty nowe, a próbować kupić używane kolumny - stosunkowo łatwo sprawdzić ich stan techniczny.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi, wszystkie bardzo pomocne.

 

mam pare dalszych pytan,

 

- cerwin-wega odpada, ale "na sklepie" u siebie na wsi mam jeszcze B&W DM684 i DALI Ikon 5 mk2. Czy jest sens wydac wiecej pieniedzy i siegnac nieco wyzej? Nie chcial bym niepotrzebnie pozbywac sie nadmiaru funduszy, jesli nie ma to za bardzo sensu ( w sensie laik nie uslyszy roznicy).

- czy jest jakis stosunek ceny kolumny(2)/wzmacniacz zeby zestaw trzymal sie kupy, czyli byl na mniej wiecej tym samym poziomie? 50/50? 40/60? CZy jak Pawlace sugeruje kolumny za majatek + tani wzmacniacz??

- Plastik piszesz ze kolumny kosztuja z 2000 (!). U mnie 1600 za sztuke! Jest az taka roznica w cenie miedzy krajami? Moze najtaniej jakis import z polski/niemiec?

- czy do takich zestawow ma sens sub-woofer?

 

wszystkich wyzej wymienionych zestawow mam mozliwosc odsluchu, ale wolalbym zeby to byly 2-4 opcje a nie 16, wiec robie troche rozeznania i redukcje zanim sie tam wybiore.

 

jeszcze raz dziekuje za rady i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Biorąc pod uwagę Twoje pomieszczenie oraz uniwersalnośc systemu, możesz pozostać przy elektronice Cambridge Audio, chociaż moim zdaniem warto takze posłuchać inne wzmacniacz np. NAD C356BEE, Exposure 2010 S2 czy Roksan Kandy K2 Integrated.

W kwestii kolumn Dali Zensor 7 to dobra opcja, posłuchaj jednak jeszcze Momitor Audio Bx6. Jeśli byłbyś w Polsce, na pewno namawiałbym na posłuchanie kolumn Audio Academy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze sa kolumny to z nich wydobywa sie dzwiek

Dobre zostana z toba na dlugo

Majac 8 tys kupisz przyzwoite nowe

Roznica pomiedzy takimi za 2-3 kzl a tymi za okolice 10 kzl nie jest mala czy subtelna a wstrzasajaca

Cos jak maluch i porshe-oba to 2 osobowe coupe z silnikiem za tylna osia

Nie mowie zebys kupil do nich nowy tani wzmak

Ale na poczatku tani uzywany znanej marki-posluchasz bedziesz wiedzial w ktora strone isc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś B&W 684 w sumie to były dość dobre kolumny grające żywym dźwiękiem, ale bez ostrej góry mimo to przy tych 8tyś(powiedzmy że wydasz 5tyś na kolumny z budżetu) możesz szukać kolumn dużo wyższej klasy na rynku wtórnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywane za te pieniadze to propozycja dla zaawansowanych i osluchanych

 

Sluchalem do2006 roku na b&w 704--i myslalem- nigdy wiecej metalowej kopulki

I tak tkwilem w tym przekonaniu do czasu poznania kef r700

W tym zakresie ceny to jak dla mnie rewelacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

"dzieki za odpowiedzi, wszystkie bardzo pomocne.

 

mam pare dalszych pytan,"

 

-" cerwin-wega odpada, ale "na sklepie" u siebie na wsi mam jeszcze B&W DM684 i DALI Ikon 5 mk2. Czy jest sens wydac wiecej pieniedzy i siegnac nieco wyzej? Nie chcial bym niepotrzebnie pozbywac sie nadmiaru funduszy, jesli nie ma to za bardzo sensu ( w sensie laik nie uslyszy roznicy)." wg mnie jednak jest sens.

 

- "czy jest jakis stosunek ceny kolumny(2)/wzmacniacz zeby zestaw trzymal sie kupy, czyli byl na mniej wiecej tym samym poziomie? 50/50? 40/60? CZy jak Pawlace sugeruje kolumny za majatek + tani wzmacniacz??" Nie ma takiego stosunku. Ale na Twoim miejscu wydałbym te pieniądze tak: 4000zł kolumny 3000zł 1000zł DAC.

- "Plastik piszesz ze kolumny kosztuja z 2000 (!). U mnie 1600 za sztuke! Jest az taka roznica w cenie miedzy krajami? Moze najtaniej jakis import z polski/niemiec?"

 

mój błąd, po prostu wrzuciłem w google i ceny mi wyskoczyły od 1500 do 3000, uśredniłem to i napisałem 2000zł. Nie sprawdzałem czy chodzi i jedną kolumnę czy o dwie.

-" czy do takich zestawow ma sens sub-woofer?"

Nie. Chyba że potrzebujesz dodatkowo do filmów. Z subem są same kłopoty, taniej i lepiej wychodzi kupić od razu większe kolumny niż pakować się w zabawy z subem.

 

wszystkich wyzej wymienionych zestawow mam mozliwosc odsluchu, ale wolalbym zeby to byly 2-4 opcje a nie 16, wiec robie troche rozeznania i redukcje zanim sie tam wybiore.

 

{jeszcze raz dziekuje za rady i pozdrawiam"

 

 

I jeszcze jedno, traktuj zestaw kolumny-wzmacniacz jako jeden element. Ponieważ dopasowanie tych elementów jest kluczową sprawą, trzeba dopasaować zarówno ich charakter grania, jaki wydajność wzmacniacza. Jakie konkretnie modele, to już nie jestem w stanie Ci pomóc, bo to nie moja bajka, mine intersują głównie lampiaki, a sprzęty DIY i używki.

----------------------------------------------------------------

 

Pawelace12

 

"Najwazniejsze sa kolumny to z nich wydobywa sie dzwiek

Dobre zostana z toba na dlugo

Majac 8 tys kupisz przyzwoite nowe

Roznica pomiedzy takimi za 2-3 kzl a tymi za okolice 10 kzl nie jest mala czy subtelna a wstrzasajaca

Cos jak maluch i porshe-oba to 2 osobowe coupe z silnikiem za tylna osia"

 

Trudno mi się zgodzić z tym, że to kolumny kształtują dźwięk i są najważniejsze. Podłączysz b.dobre kolumny za kilka tyś. do wzmacniacza za tysiąc i daca-zabawki za 200zł i to zagra?? Solidny wzmacniacz ktory napędzi jakiekolwiek kolumny sensownie, to wydatek 2000-3000zł minimum. Z kolei podłaczanie Stereo za 8kzł do dziurki w laptopie czy jakiejś innej zabawki nie ma wogóle sensu, przecież wykorzystasz wtedy system może w 25%. Więc musi być jakiś DAC przynajmniej za tysiaka. Dlatego ja proponwałem Ci właśnie taki układ 4000/3000/1000zł. Mając takie połączenie powinieneś w miarę równomiernie wykorzystać potencjał każdego elementu, zdecydwoanie najsłabszym ogniwem byłoby wtedy źródło, ale to źródło najłatwiej wymienić, a po jego zmianie jakośc systemu by dramtycznie wzrosła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu będzie konkretnie.

 

Wejdź sobie na tę stronę i znajdź ogłoszenia w dotyczące kolumn z Danii:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podjedź sobie do tego gościa z Nørresundby i posłuchaj jego systemu, a jak będzie Ci się podobało, to bierz kolumny (Opera Grande Mezzo). Za tę cenę to nie jest jakaś ogromna rewelacja, ale jakby się po kilku miesiącach okazało, że to jednak nie to, to sprzedasz je za niewiele niższą cenę. To nie są kolumny do ostrego łojenia, ale z drugiej strony to bezpieczny punkt wyjścia do zbudowania rozsądnego zestawu w ramach założonego budżetu.

 

Znajdź sobie na tym forum dyskusje o DAC w okolicach 400-500 EUR i kup nowy, choćby przez internet.

 

Zostanie Ci jeszcze jakieś 600-700 EUR na wzmacniacz. Jeśli jednak jesteś choć trochę mobilny i możesz wykorzystać cały budżet, to znajdź sobie jeszcze na podanej przeze mnie stronie używany wzmacniacz zintegrowany Creek Destiny (800 EUR) w okolicach Bremy, wynegocjuj mały rabat i masz praktycznie cały system. Jeśli ten Creek Destiny gra tak jak jego starszy i tańszy kuzyn 5350SE, to jest to wzór przejrzystości w tej cenie. A w zestawieniu z plastycznie grającymi głośnikami Seasa to powinno naprawdę zagrać.

 

No, potrzeba Ci będzie jeszcze kabli, które ewentualnie możesz wtedy kupić sobie w hifiklubben (na razie skup się na tym, aby były odpowiedniej długości i tyle).

 

Paradoksalnie kupując używane rzeczy ryzykujesz mniejsze straty w razie ewentualnej odsprzedaży niż gdybyś swoje zakupy robił w salonie audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.