Jump to content
IGNORED

Potrzebna wiedza


kaka96f16

Recommended Posts

Witam!

Od dłuższego czasu zbieram informacje na temat audio. Przyszedł czas na zakup stereo do domciu. Myślałem co by nie kupić:

-Harman Kardon hk980

-2x STX F-360n

Za ten zestaw zapłaciłbym ~2300 zł. To są moje granice budżetu. Niestety przeszukiwając internet znalazłem amplituner jakim jest Denon AVR-1713, Ampituner ten daje większe możliwości (5.1 bardzo kusi). Do zestawu z Denonem dokupiłbym jakoś po świętach subwoofer. Teraz kilka pytań, Denon udźwignie te kolumny stx'a? Jaka będzie jakoś dźwięku? Karman Kardon zadowolił mnie jakością dźwięku na odsłuchu, niestety nie mam możliwości odsłuchania AVR-1713. Warto dokładać 200 zł(taka jest różnica miedzy hk 980 a AVR-1713)?

 

Zestaw musi być nowy, wiem że używany sprzęt byłby lepszy w tym budżecie. Muzyka wielogatunkowa począwszy od disco, kończąc na metalu. Pokój o metrażu 30 m2 będzie miejscem odsłuchowym.

Bardzo proszę o wypowiedzenie się w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Nie porównuj wzmacniacza stereo do amplitunera kina domowego w zbliżonych cenach. Wytłumaczę Ci obrazowo, jak kiedyś mnie wytłumaczył mądry człowiek.

Gdy masz kupić buty i masz 500 zł i dwie nogi. Kupisz fajne buty, wygodne, eleganckie i markowe. A teraz wyobraź sobie, że za te 500 zł masz kupić buty, ale masz 5 nóg. No to już nie będzie tak świetnie. Ze wzmacniaczem i amplitunerem 5.1 jest podobnie. Wzmacniacz ma obsłużyć 2 kanały. Amplituner kina domowego obsługuje 5 kanałów. Oprócz tego jakieś bajery, dekodery dźwięku przestrzennego, radio itp. To żeby grał w podobnej jakości w stereo, to musi kosztować kilkakrotnie drożej. Ja zrezygnowałem z kina domowego na rzecz stereo.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, jak już wspominałem sprzęt musi być nowy. Jakieś zastrzeżenia co do zestawu Harman Kardon hk 980 +2x stx F-360n?

Co byście wymienili lub też co polecacie? Skusiłbym się na tonsil altus 300 ale niestety nie ten budżet, może w przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.