Skocz do zawartości
IGNORED

Sennheiser HD 598, czy warto?


Lu4Ke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To, że 598 są dwa razy droższe od 518, to nie znaczy że będą dwa razy lepiej grać. A w ogóle co to znaczy dwa razy lepiej.......

Może tego oczekiwałeś.....

Jak się jeszcze dobrze dogrzeją ( z 200 godzin) to zauważysz jeszcze więcej plusów w porównaniu do 515.

Nie wiem jak gra ten asus, ale myślę że dedykowany wzmacniacz podniósłby poziom brzmienia jeszcze bardziej.

 

Po miesiącu, dwu, nie wrócisz już do 515.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maxglow

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

no wkoncu moge cos napisac po wygrzaniu....

 

oczywiscie wygrzewanie duzo daje, po pierwszym podlaczeniu sluchawek myslalem ze sie rozplacze, graly o wiele, wiele slabiej niz moje stare

 

teraz jak jest z 598?

 

graja podobnie wrecz prawie tak samo jak 515, ciesze sie, ze nie gorzej :)

 

tyle w temacie... jednym slowy szkoda kasy na drozsze modele bo roznica ledwo wyczuwalna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam te słuchawki i tę kartę i muszę powiedzieć, że odczułem różnicę dopiero po zainstalowaniu dobrego odtwarzacza (foobar2000) i sterowników ASIO. Różnica kolosalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew777

Jak ten Twoj foobar z asio ma sie do tego co tu pisza?

 

www.foobar2000.org/components/view/foo_out_asio

 

@Lu4Ke

Nie oznacza, ze inni roznic nie wyczuja. To kolosalnie rozne modele. Co ciekawe 'wygrzewanie' dalo wedlug ciebie duze efekty. Co jak co, ale traca to myszka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się Panie kolego. Miałem ostatnio dwa razy w domu HD 598 na odsłuch porównawczym z moimi słuchawkami. Powiem tyle, że są to świetne szybkie, szczegółowe żywe słuchawki. Grają dość zadziornie bankowo sprawdzą się w gierkach jak i poważniejszych odsłuchach. Chyba mają trochę tendencję to sybilantów czyli na wokalach czasem coś zaświerszczy ;) ale niektórzy to lubią, a inni kochają. Nie bardzo zgodzę się też z czytanymi recenzjami, że bas w nich skromny. Na moim zestawie sterełkowym nie wyobrażam sobie żeby mnie po głowie coś mocniej waliło przy muzyce. mają bas trochę podciągnięty do góry i rozciągnięty. Efektem czego może nie tak super rozdzielczy, czy selektywny, ale dzięki temu bardzo j i częsciejj go 'widać" Kumpel-właściciel te słuchawki podłącza do wszystkiego co się tylko da . Do taniego DACA, do dziurki amplitunera, do wzmacniacza mojego, swojego. To skuteczne słuchawki50 om wiec zagrają przynajmniej wysoce przyzwoicie ze wszystkim. Za 699zł bo za tyle je można kupić nie znajdziesz raczej takiej klasy sprzętu.

boje sie jednego ze jak kupie te hd 598, to takie mp3 w jakosci 192kbps beda gorzej grane niz na moich starych senkach hd 515, a to dlatego ze suchawki z wyzszej pulki pokaza te niedogodnosci z empetrojki z niskim bitrate,

juz nie wspominajac o hd 650

tak mi sie wydaje, chyba ze sie myle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo warto poczytać przed zakupem o mitach i innych tematach związanych ze słuchawkami. Zapomniałem dopisać że kumpel podłącza HD598 do jakiejś karty zintegrowanej dźwiękowej kupionej z 6-7 lat wstecz na płycie ASUSA za nie drogie pieniądze. Chwali, że gra przyzwoicie, a chłop się grzebie w audio ze 20 lat już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

WITAM,

 

troche juz mam te senki HD 598 i pora na zmiane :) graja bardzo dobrze z karta muzyczna Asus XONAR Essence ST ale mi sie znudzily, zastanawiam sie nad jakimis uzywanymi do 500zl aby bylo wiecej bassu i czuc je na glowie tz. aby mi troche wibrowaly na glowie :) lubie takie doznania jak slucham muzy, niestety na senkach tego nie czulem chyba, ze podglosnilem baaaardzo glosno ale wtedy leb urywa i mozna ogluchnac

 

jakies propozycje? bass najwazniejszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

kupilem audio technica a990z, lupalo tak bassem, ze az je sprzedalem po 3 miesiacach gdyz byly to sluchawki zamkniete i nie moglem sie do nich przyzwyczaic, ucho sie pocilo, scenerii bylo malo,

nastepnie mam teraz audio technica ad900x , fajnie bylo na poczatku ale teraz po 9 miesiacach brzmia jakos prostolinijnie, bez wyrazu, wszystko jak by na jedno kopyto,

jutro przyjda mi uzywane stare dobre senki hd 598, porownamy z ad900x i poczciwymi hd 515 :) zobaczymy co z tego bedzie,

a jak sie wqwie to kupie zaraz hd 660s albo hd 800 :) tylko do mp3 to raczej glupota hihi

 

mialem tez wzmak lampowy jakis za 600zl ale z niezawodna karta muzyczna asus xonar st gowno za przeproszeniem roznicy bylo :) wiec wzmaka oddalem

 

te hd 598 to chyba dlatego znow kupilem bo sa mega wygodne i zajebiscie mi sie podobaja ale jak je porownam z ad900x to pewnie tak szybko jak je kupilem tak szybko je znow sprzedam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lu4Ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad900x to moim zdaniem wyjątkowo złe słuchawki z tragicznie brzmiącymi wysokimi tonami. Myślę, że te 598 szybko wyleczą cię z ath. Choć te sennheisery to raczej ciepło i kojąco grające słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HD 599-tak wygodnych słuchawek w życiu nie miałem. Można w nich siedzieć 4 godziny i zapomnieć, że się je ma.

Jak Audiotechnika to ath-1000z. Przed świętami były do kupienia A1000Z za 1800-1900. Naprawdę już przyzwoite brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam z tej serii słuchawki moje to HD 595, bardzo dobre wygodne i zrobione z dobrych materiałów. 

Po podłączeniu do DACka albo dobrej karty muzycznej w komputerze będziesz zachwycony jeśli wcześniej nie grałeś na podobnych klasie słuchawek. Oczywiście są lepsze, ale to już dużo wyższa półka cenowa. Jak znajdziesz w przystępnej cenie to nie zastanawiałbym się. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no porownywalem wkoncu te hd 598 z ad900x i jednak audio technika brzmia lepiej,  pelniej i potezniej,

co do hd 515 i hd 598 co pisalem kilka lat temu w tym topiku, jest jednak roznica na korzysc oczywiscie hd 598 moze nie tak ogromna jak moglem sie wtedy tego spodziewac biorac pod uwage cene, ale jest :) moze wtedy za slabo je wtedy wygrzalem i nie czulem tego potencjalu...

co do wygody to senki chyba nie maja konkurencji,

ad900x od hd 598 to raczej wyzsza klasa , biorac pod uwage cene i obie bardzo dobre marki specjalizujace sie w sluchawach to te ad900x to mogly by pewnie konkurowac z hd 660s, z ciekawosci moze kiedys kupie i porownam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lu4Ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dwie kompletnie różne szkoły brzmienia. Jeśli chcesz podobnego brzmienia z Sennheisera to trzeba szukać słuchawek z 6 na początku, czyli cyferką zarezerwowaną dla faktycznie słuchawek audiofilskich

https://sklep.rms.pl/sennheiser-hd-600-hd600-sluchawki-przewodowe

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że Sennheisery nie wartają swojej ceny. Kupowanie HD5xx mija się z celem kiedy za te same pieniądze Beyerdynamic ma do zaoferowania serię DT w różnych wersjach impedancji z podziałem na wersję profesjonalne i domowe. Na dodatek są zrobione dużo lepiej i z lepszych materiałów. Skóra, metalowe pałąki, mocny plastik i produkują w Niemczech. I takie granie w Sennkach jest dopiero za 1200 zł w HD600. Inne firmy też proponują wg mnie lepsze opcje choćby AKG. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.08.2018 o 16:07, Lu4Ke napisał:

Graja bardzo dobrze z karta muzyczna Asus XONAR Essence ST ale mi sie znudzily, zastanawiam sie nad jakimis uzywanymi do 500zl aby bylo wiecej bassu i czuc je na glowie tz. aby mi troche wibrowaly na glowie ?

jakies propozycje? bass najwazniejszy ?

Spróbuj Ultrasone Pro 900i,  może używane wyszukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.