Skocz do zawartości
IGNORED

Zmarł Piotr Orawski - wybitny dziennikarz muzyczny


Jarula

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dotarła do nas bardzo smutna i wielce niespodziewana wiadomość - zmarł w wieku 51 lat Piotr Orawski. Wybitny dziennikarz muzyczny i propagator muzyki klasycznej na antenach Polskiego Radia. Twórca wspaniałych Lekcji muzyki.

O muzyce potrafił tak pięknie mówić i pisać. To On zwrócił moją uwagę na Ars Subtilior, Bouzignac`a czy Gesualdo. Dziękuję mu za to.

Panie Piotrze proszę do nas mówić i pisać dalej z tego lepszego świata, gdzie ma Pan dostęp do wszystkich kompozytorów, wszystkich nut i nagrań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znałem go osobiście. Wielka wiedza i ogromne osłuchanie. Lubił Austriackiego dyrygenta Harnoncourta. Jeszcze wczoraj koleżanka rozmawiała z nim o książce, którą chciał wydać i poprosił ją o sprawdzenie. Dziś dzwonię do niej i zastaję ją podczas pracy nad wspomnianą książką i mówię o śmierci Piotra - nie może uwierzyć, przecież wczoraj rozmawialiśmy razem ale rzeczywiście wyglądał i czuł się bardzo źle.

Dziś słucha Bacha i Mozarta w najczystszej formie i rozmawia z nimi jak to z tym wykonawstwem jest naprawdę. On już wie my nadal wierzymy, że nasze płyty HIP przybliżają nas do tej prawdy.

Wielka szkoda dla Polskiej Muzyki Dawnej i dla melomanów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj znalazłem chwilę czasu żeby popatrzeć w necie gdzie można kupić jego najnowszy 4 tom Lekcji muzyki. A dziś rano w samochodzie słyszę, że zmarł. Szok. Był mniej więcej moim rówieśnikiem. Wydawałoby się, że 51 lat to nie czas na umieranie. Strasznie smutna wiadomość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem, ale znałem nazwisko i zamierzałem poznać co za nim stoi. Znalazłem w siatce prawie 1000 jego lekcji muzyki z radia, 30 GB wyloądowało w chwilę, lepiej późno i tak, niż wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.