Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do pioneer vsx-923


luke4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wielka prosba o porade co moze dobrze zagrac z Pioneerem VSX-923.

Pokoj narazie 14m2, potem bedzie 20m2.

Waham sie pomiedzy monitorami,a wolnostojacymi.

Na upartego mam tyly i centralny od Jamo.

zapewne bede probowal szukac sklepu ktory pozwoli mi na przyjazd z ampli ale porady z tego forum tez byly dla mnie zawsze cenne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Podaj przede wszystki, jakie będzie wykorzystanie systemu. Jeśli przede wszystkim kino domowe, przyjrzyj się kompletnym systemom 5.0, natomiast jeśli duży nacisk kładziesz na muzykę, dokup tylko dobre fronty.

Napisz więcej szczegółów, m.in. jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie oraz w jakim budżecie chciałbyś się zmieścić.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź Q21.

 

Co do przeznaczenia - 60% muzyka , 40 % kino.

Wiem że w tym przypadku może lepszy byłby inny amplituner ale wstyd przyznać - wybrałem z uwagi na funkcje.

Gatunki muzyki - spokojne , akustyczne wręcz kawałki, ale lubię bardzo bas i głębokie brzmienie.

Do tej pory miałem/mam ZG40c eksportową wersję, ale czasy jej świetności minęły, średni i wysokotonowy nie grają już czysto, a renowacja kolumn które ani nie są podłogowe ani podstawkowe nie bardzo mi się opłaca. Ciężko dla nich znaleźć miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegóły,

w takim razie zdecydowanie zwróciłbym uwagę na system kolumn Indiana Line serii Nota. Są to kolumny grające raczej miękko, ciepło z dobrym, nisko schodzącym basem. W połączeniu z amplitunerem Pioneer będzie to naprawdę zgrany duet. Zestaw takim poza kinem, pokaże przyzwoitą klasę dźwięku podczas odsłuchów muzyki.

Można kupić same fronty Indiana Line Nota 550 (http://q21.pl/indiana-line-nota-550.html) i korzystać z pozostałych kolumn Jamo, ja jednak namawiam na zakup całego zestawu Indiana Line Nota 555 (http://q21.pl/indiana-line-nota-555.html), dzięki temu uzyskamy spójny, naprawdę dobry dźwięki.

 

Jeśli jest taka możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to dodam jeszcze, że warto przyjrzeć się kolumnom Monitor Audio BX5 - trochę ponad budżet ale warto. Tyły i centralny masz już, więc można na początku doinwestować kolumny frontowe, potem centralny.

Alternatywnie Focal ale tu musimy liczyć się z wydatkiem około 3000zł.

 

Oczywiście również zapraszamy do nas ze swoim sprzętem - w tej chwili na półce mamy jeszcze VSX922

 

Co do kwestii monitory czy podłogówki, to w tym przedziale lepsze efekty uzyskamy zdecydowanie przy kolumnach podłogowych, tym bardziej przy odsłuchu muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwestii monitory czy podłogówki, to w tym przedziale lepsze efekty uzyskamy zdecydowanie przy kolumnach podłogowych, tym bardziej przy odsłuchu muzyki

Zawsze podstawkowe będą miały lepszej jakości dźwięk od podłogowych w tej samej cenie. Jedynie kwestia słabszego basu/niższej mocy, z mniejszej obudowy.

Przykładowo w cenie podłogówek Monitor Audio MR czy BX mamy podstawkowe serii RX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje. Na pewno je przemyślę. Kwestia dojazdu - do rozważenia - gdyby się opłacało to czemu nie.

Dziś po pracy zrobiłem mały przegląd lokalnego rynku. Głównie wzrokowo, bo wiadomo żeby sprawdzić na swoim sprzęcie trzeba więcej czasu i warunków do tego.

 

Wizualnie , pod względem jakości i sposobu wykonania itp bardzo spodobały mi się Dali Zensor i Monitor audio z serii Rx.

Sub REL T5 też robi wrażenie. Jak to wszystko gra jeszcze nie wiem. No i naciąga to budżet znacznie , ale może warto dołożyc?

W markecie zestawiają wyższe modele ampli Pioneera z JAMO S606. Ciężko nie zauważyć że to swoisty bestseller. Nawet ilość opinii w internecie jest spora. Faktycznie są coś warte?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie , pod względem jakości i sposobu wykonania itp bardzo spodobały mi się Dali Zensor i Monitor audio z serii Rx.

Sub REL T5 też robi wrażenie. Jak to wszystko gra jeszcze nie wiem. No i naciąga to budżet znacznie , ale może warto dołożyc?

A zamierzasz wymienić amplituner ? Bo do tego Pioneera to nie warto podpinać RX. Nawet Dali Zensor wydają się trochę na wyrost. To tak jakbyś wsadził silnik Wartburga do Audi A8, pojedzie, ale coś nie daje mu szansy rozwinąć większej prędkości.

Oczywiście, im lepsze kolumny tym coraz lepiej zagra ale to będzie przyrost niewielki, nieadekwatny do zwiększonego wydatku, mając taką kulę u nogę w postaci tego amplitunera.

 

W markecie zestawiają wyższe modele ampli Pioneera z JAMO S606. Ciężko nie zauważyć że to swoisty bestseller. Nawet ilość opinii w internecie jest spora. Faktycznie są coś warte?

Myślisz, że zestawiają z takiego powodu, że to świetnie gra ze sobą ? :)

Tam nikt nigdy tego nie słuchał razem, nie dopasowywał pod kątem brzmienia.

Wystawili na wystawę, podłączyli, coś tam sobie gra. Tyle mogą o tym powiedzieć :)

Jamo s606 to brzmienie jazgotliwe, płytkie (nie licząc przewalonego, powolnego basu, który to tuszuje).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero go kupiłem :) musi sie zamortyzować , chyba że będzie mnie wkurzał i zareaguje emocjonalnie.

Szukam złotego środka (wiem , banalne:) i każdy tak mówi).

Tego się obawiałem w JAMO S606.

A Wharfedale Diamond 10.7 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diamond 10.7 mają bardzo slabą gore. Choć fajny basik.

Zamiast obu konstrukcji aleternatywą moga być Wharfedale Obsidian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podstawkowe będą miały lepszej jakości dźwięk od podłogowych w tej samej cenie. Jedynie kwestia słabszego basu/niższej mocy, z mniejszej obudowy.

Przykładowo w cenie podłogówek Monitor Audio MR czy BX mamy podstawkowe serii RX.

 

Zgadza się, ale do tego pomieszczenia i ewentualnej rozbudowy do systemu 5.0 ja zalecał bym podłogówki.

Wszystko zależy co się bardziej będzie podobało brzmieniowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małżeńskich rozmowach wyklarowało się całkowicie kryterium koloru. Kolumny muszą być białe :)

 

Wybór ograniczył mi się do Monitor Audio Rx6 lub Dali Zensor 7.

Wiem , wiem - amplituner - trudno , prędzej czy później i tak go zmienię bo się zestarzeje. A kolumny zostaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo to dwie różne kolumny. Napewno jeśli chodzi o muzykę Monitor Audio Rx6 zagra o klasę wyżej.

Zensor to praktycznie najniższa linnia Dali.

Obawiam się tylko, że przy tym amplitunerze który ma bardzo"jasny" charakter brzmienia,

wysokie tony w Monitor Audio mogą kuć w uszy.

Zensory mają kopułkę tekstylną więc powinny ograniczyć trochę to zjawisko.

Jednakże skoro mówisz, że o kolumnach myślisz bardziej przyszłościwo to ja na Twoim miejscu bez wachania,

brałbym z tych dwóch Monitor Audio Rx6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.