Jump to content
IGNORED

Rozdzielenie sygnału pre-amp w linn classik Music


Staszek_s

Recommended Posts

Witam, czy wg Was istnieje możliwość podpięcia się z urządzeniem posiadającym WY-WE RCA pomiędzy preamp (tu jest wyjście - gniazda nr 11 i końcówkę mocy - tu jest problem - w tym urządzeniu? W załączeniu schemat tylnej ścianki. Gniazda oznaczone jako line-aut (nr 12) opisane jest jako "umożliwia podłączenie analogowego urządzenia nagrywającego" - nie wiem dokładnie o co chodzi, ale jak rozumiem to też wyjście z przedwzmacniacza? PozdrawiamStaszek.

Link to comment
Share on other sites

Z Linn'a możesz wyjść gniazdami oznaczonymi:

11 - na końcówkę mocy (jest tutaj regulacja poziomu głośności z Classika)

12 - na zewnętrzny przedwzmacniacz (bez regulacji głośności!)

 

Jeśli chcesz zamiast tego skorzystać z wewnętrznego wzmacniacza mocy w Classiku, wtedy wpinasz się kablami RCA pod jedno z dwóch wejść audio. Z tego co pamiętam poziom 0 dB uzyskujemy przy poziomie głośności 80/100. Wtedy Classik nie reguluje poziomem głośności tylko zewnętrzny przedwzmacniacz/odtwarzacz lub cokolwiek innego podłączymy.

 

Uwaga!

 

Włączenie wtedy jednego z wewnętrznych źródeł (CD, DAC, radio, wejścia analogowe inne niż regulowane zewnętrznie itp.) może spowodować uszkodzenie kolumn zbyt wysokim poziomem głośności. Najlepiej wszystko poza tym jednym wejściem dla przedwzmacniacza należy odłączyć.

Link to comment
Share on other sites

Ja chciałbym skorzystać i z przedwzmacniacza linn, i z jego końcówki mocy, tylko wpiąć pomiędzy nie dodatkowy, aktywny filtr (opcja do posiadanych kolumn B&W). Czyli nadal korzystam z pre linna, z jego wewnętrznych źródeł, a pomiędzy sygnał wyjściowy z wewnętrznego preampa linna a wewnętrzną końcówkę mocy linna wpinam ten filtr. Jest to możliwe? Dziękuję za dotychczasowe wyjaśnienia.

Link to comment
Share on other sites

Podrążę jeszcze temat, tym razem w załączeniu instrukcja podłączania tego filtra. Wychodzi na to, że alternatywnie można skorzystać z pętli magnetofonowej, o ile wzmacniacz ją ma. Mój nie ma... Czy stosując któreś z wyjść z preampa - 11 lub 12 ze schematu i wejście 13 to będzie tożsame z tą pętlą?

Link to comment
Share on other sites

Niestety z tego co widzę, jedynym rozwiązaniem mogłoby być zastosowanie zewnętrznej końcówki mocy. Rozumiem, że tak jak w instrukcji filtra napisano masz bardzo duży pokój w którym grają kolumny?

Link to comment
Share on other sites

Dotyczy podstawkowych 805, a pokój, hmmm, zależy jak na to spojrzeć. Krótsza ściana 4,60m, dłuższa pewnie z 7m, przechodzące w otwarty przedpokój, a jest jeszcze wnęka kuchenna. Ale kolumny stoją powiedzmy w kwadracie 4,60 na 5.

 

Zastanowię się wobec tego nad koncówką linna lub zmianą firmy, oczywiście najpierw sprawdzę u kolegi, który ma takie same kolumny, czy ten filtr rzeczywiście coś zmienia.

 

Dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.