Skocz do zawartości
IGNORED

CD NAD C515BEE - uszkodzony napęd


kissinger

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W 2008 roku kupiłem sobie zestaw NAD. NIestety ostatnio po 5 latach naprawdę umiarkowanego używania (kilka płyt tygodniowo a w okresie jak się rodziły dzieciaki, to i kilka tygodni stał czasami nieużywany) siadł napęd.

Objaw jest taki, że po włożeniu płyty wyskakuje po chwili komunikat "disc error". Postanowiłem rozkręcić obudowę i odpalić i okazało się, że napęd ledwo ruszy płytę i staje, albo w ogóle się nie ruszy. Jak pomogłem płycie i popchnąłem ją trochę to się rozkręciła i kręciła się już normalnie. Potem sprzęt skręciłem i udało się kilka płyt odpalić bez niczego...a dzisiaj znowu to samo. Tak że generalnie coś z napędem.

 

A moje pytanie jest takie:

czy jest w Poznaniu jakiś serwis naprawiający takie sprzęty?

czy jest w ogóle możliwość wymiany napędu?

co w ogóle mam najlepiej zrobić w takiej sytuacji??

 

będe wdzięczny za wszelkie rady bo jestem załamany.

Generalnie doszedłem do wniosku, że nie warto ładować kasy w sprzęt skoro i tak jest szajsowaty. Wydane ponad 4 tys. (wiem że dla niektórych kwota śmieszna :-)) i kupa.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworz to jeszcze raz. wysuń tackę. odłącz od prądu. zajrzyj z boku w napęd, powinno być widać laser. Weź patyczek taki do ucha, suchy. zagnij końcówkę pod kątem. Spróbuj dostać się do soczewki lasera, delikatnie po niej tym wacikiem poszuraj. Jeżeli jesteś w stanie rozebrać napęd tak, aby laser mieć na wierzchu lub przesunąć głowicę na zewnątrz czyli do tyłu urządzenia, możesz to zrobić dokładniej. Po przetarciu soczewki włącz i sprawdź. Powinno działać bez problemu. Nie bój się, cała głowica kosztuje kilkadziesiąt pln. Jak możesz pstryknij kilka fotek pod różnymi kątami, powiem dokładnie co zrobić masz.

Nie panikuj, Nad to nie jest tam specjalnie jakieś niewiadomo co, playerek jak każdy inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z Harmanem.Jedna z zębatek napędu, prawdopodobnie ta na samym dole napędu jest lużna i nie zazębia się z kolejną zębatką. Spowodowane jest to tym że taka mała okrągła podkładka zaciskowa obsuneła się albo całkowicie spadła z trzpienia na którym kręci się ta zębatka. Na tym trzpieniu jest rowek w którym powinna się znajdować. Niektórzy mają z tym problem nawet w nowych napędach, które niedbale montują w chinach. Miałem juz kupić nowy napęd, ale postanowiłem bliżej mu się przyjrzeć na szczęście. Mam nadzieję że u Ciebie ten sam problem to zaoszczędzisz trochę kasy i nerwów. Oczywiście laser możesz przeczyścić, ale z Twojego opisu wynika że kiedy popychałeś płytkę do zaczynał startować tak więc najprawdopodobniej to jest przyczyną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za rady :-)

Dzisiaj po południu zanim szarańcza wróci z przedszkola to szybko rozkręcę i jeszcze raz poszperam.

>shittzu

Tu nie chodzi, że playerek jak każdy inny, tylko trochę się podłamałem, że po słabym używaniu tak szybko poległ, i czy w ogóle jest możliwość naprawy.

 

pozdrawiam Was serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi, że playerek jak każdy inny, tylko trochę się podłamałem, że po słabym używaniu tak szybko poległ

Ja miałem jeszcze gorzej bo nowy player i już na samym początku problemy. W razie jakichkolwiek trudności pisz śmiało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam naprawę u nich:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Z ciekawości spytam kissinger... Miałeś ten sprzęt od nowości?

 

>Gimza

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam ale nie zaglądałem dłużej na forum.

Tak mam sprzęt od nowości. Ale okres gwarancyjny już dawno minął. Sprzęt kupiłem w 2008 roku.

 

Niestety nie wiem nadal co się dzieje. Było parę dni ok, a ostatnio jak włączyłem CD, to znowu "disc error".

 

Próbowałem iść za radą meganerta, ale ja tam nic nie widzę jak rozkręcę, a boję się bardziej rozkręcać, żeby zupełnie nie rozsypać tych zębatek. Ale teraz w sumie sobie myślę, że chyba nie mam nic do stracenia...:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam

Od niedawna jestem właścicielem(używanego) nad-a c515bee z ciekawości zajrzałem do środka szukając lasera kss 213c bo taki właśnie wyczytałem wielokrotnie że jest montowany. Niespodzianka a tam sf-n101p(16pin) jak to możliwe czy wszystkie 515 wychodziły tylko kss ? Przyglądając się budowie oraz mocowania mechanizmu wraz z laserem wynika że jest możliwe zamocowania obu tych laserów tylko co na to elektronika? można je dowolnie wymieniać ?

Za odpowiedzi serdecznie dziękuje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.