Jump to content
IGNORED

CD NAD C515BEE - uszkodzony napęd


kissinger

Recommended Posts

Cześć,

W 2008 roku kupiłem sobie zestaw NAD. NIestety ostatnio po 5 latach naprawdę umiarkowanego używania (kilka płyt tygodniowo a w okresie jak się rodziły dzieciaki, to i kilka tygodni stał czasami nieużywany) siadł napęd.

Objaw jest taki, że po włożeniu płyty wyskakuje po chwili komunikat "disc error". Postanowiłem rozkręcić obudowę i odpalić i okazało się, że napęd ledwo ruszy płytę i staje, albo w ogóle się nie ruszy. Jak pomogłem płycie i popchnąłem ją trochę to się rozkręciła i kręciła się już normalnie. Potem sprzęt skręciłem i udało się kilka płyt odpalić bez niczego...a dzisiaj znowu to samo. Tak że generalnie coś z napędem.

 

A moje pytanie jest takie:

czy jest w Poznaniu jakiś serwis naprawiający takie sprzęty?

czy jest w ogóle możliwość wymiany napędu?

co w ogóle mam najlepiej zrobić w takiej sytuacji??

 

będe wdzięczny za wszelkie rady bo jestem załamany.

Generalnie doszedłem do wniosku, że nie warto ładować kasy w sprzęt skoro i tak jest szajsowaty. Wydane ponad 4 tys. (wiem że dla niektórych kwota śmieszna :-)) i kupa.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

otworz to jeszcze raz. wysuń tackę. odłącz od prądu. zajrzyj z boku w napęd, powinno być widać laser. Weź patyczek taki do ucha, suchy. zagnij końcówkę pod kątem. Spróbuj dostać się do soczewki lasera, delikatnie po niej tym wacikiem poszuraj. Jeżeli jesteś w stanie rozebrać napęd tak, aby laser mieć na wierzchu lub przesunąć głowicę na zewnątrz czyli do tyłu urządzenia, możesz to zrobić dokładniej. Po przetarciu soczewki włącz i sprawdź. Powinno działać bez problemu. Nie bój się, cała głowica kosztuje kilkadziesiąt pln. Jak możesz pstryknij kilka fotek pod różnymi kątami, powiem dokładnie co zrobić masz.

Nie panikuj, Nad to nie jest tam specjalnie jakieś niewiadomo co, playerek jak każdy inny.

Link to comment
Share on other sites

Miałem podobny problem z Harmanem.Jedna z zębatek napędu, prawdopodobnie ta na samym dole napędu jest lużna i nie zazębia się z kolejną zębatką. Spowodowane jest to tym że taka mała okrągła podkładka zaciskowa obsuneła się albo całkowicie spadła z trzpienia na którym kręci się ta zębatka. Na tym trzpieniu jest rowek w którym powinna się znajdować. Niektórzy mają z tym problem nawet w nowych napędach, które niedbale montują w chinach. Miałem juz kupić nowy napęd, ale postanowiłem bliżej mu się przyjrzeć na szczęście. Mam nadzieję że u Ciebie ten sam problem to zaoszczędzisz trochę kasy i nerwów. Oczywiście laser możesz przeczyścić, ale z Twojego opisu wynika że kiedy popychałeś płytkę do zaczynał startować tak więc najprawdopodobniej to jest przyczyną.

Link to comment
Share on other sites

Hej,

Dzięki za rady :-)

Dzisiaj po południu zanim szarańcza wróci z przedszkola to szybko rozkręcę i jeszcze raz poszperam.

>shittzu

Tu nie chodzi, że playerek jak każdy inny, tylko trochę się podłamałem, że po słabym używaniu tak szybko poległ, i czy w ogóle jest możliwość naprawy.

 

pozdrawiam Was serdecznie

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Z ciekawości spytam kissinger... Miałeś ten sprzęt od nowości?

 

>Gimza

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam ale nie zaglądałem dłużej na forum.

Tak mam sprzęt od nowości. Ale okres gwarancyjny już dawno minął. Sprzęt kupiłem w 2008 roku.

 

Niestety nie wiem nadal co się dzieje. Było parę dni ok, a ostatnio jak włączyłem CD, to znowu "disc error".

 

Próbowałem iść za radą meganerta, ale ja tam nic nie widzę jak rozkręcę, a boję się bardziej rozkręcać, żeby zupełnie nie rozsypać tych zębatek. Ale teraz w sumie sobie myślę, że chyba nie mam nic do stracenia...:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam

Od niedawna jestem właścicielem(używanego) nad-a c515bee z ciekawości zajrzałem do środka szukając lasera kss 213c bo taki właśnie wyczytałem wielokrotnie że jest montowany. Niespodzianka a tam sf-n101p(16pin) jak to możliwe czy wszystkie 515 wychodziły tylko kss ? Przyglądając się budowie oraz mocowania mechanizmu wraz z laserem wynika że jest możliwe zamocowania obu tych laserów tylko co na to elektronika? można je dowolnie wymieniać ?

Za odpowiedzi serdecznie dziękuje .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.