Skocz do zawartości
IGNORED

Przedwzmacniacz gramofonowy, jaki?


pawelszuszu

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie potrzebuje porady.

 

Mam u siebie gramiaka Thorensa TD 160. Wcześniej używałem przedwzmacniacza gramofonowego tej samej marki Thorens MM005.

 

Gral nieźle ale jak to zawsze bywa pasuje zrobić Upgrade. Przedwzmacniacz MM005 poszedł do żyda i aktualnie jadę na zintegrowanym phono w Dzielonym Rotelu RC - 990 BX + end RB 980 BX ktory oczywiście gra tak sobie.

 

Potrzebuje porady mianowicie, co kupić, jaki preamp grmofonowy polecacie.

 

 

Pytam sie głownie osób które miały do czynienia z Thorensem MM005 i poszli wyżej.

 

Do ceny max 1500zł głównie używki.

 

Nagłośnienie to Hi-end monitory Tannoy DC8 Definition, dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej szukać w używanych - zaoszczędzisz kilka stówek, a te przedmioty są nieawaryjne. Tu masz np. przyzwoitego PJ -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - jak będziesz miał wyższe wymagania za klika lat to odsprzedasz bez większej straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, pytanie jest tylko czy miałeś doczynienia z MM005 Thorensa?

 

Masz pewność że zagra lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia, ale czytałem sporo o budżetowych przedwzmacniaczach no i wystarczy spojrzeć co jest w środku thorensa -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam pewność, że PJ SE II zagra dobrze (do wkładek MM i tańszych MC, do 1500zł), to ich najbardziej udany model, bo te "lampowe" niekoniecznie. Oczywiście możesz szukać czegoś innego, ja osobiście używam forumowej NUDY, ale ta pojawia się bardzo rzadko w sprzedaży. W przedwzmacniaczach ważne jest zasilanie, niestety w każdym produkcie "firmowym" ze średniej półki cenowej ten element jest lekko zapuszczony, pewnie przez oszczędność. Ale nie powinieneś się zawieść na tym PJ, a odsprzedaż tego modelu jest absolutnie bezproblemowa. Nie wiem czy Yul nie używa/używał tego modelu, możesz się go spytać o szczegóły.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia, ale czytałem sporo o budżetowych przedwzmacniaczach no i wystarczy spojrzeć co jest w środku thorensa -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam pewność, że PJ SE II zagra dobrze (do wkładek MM i tańszych MC, do 1500zł), to ich najbardziej udany model, bo te "lampowe" niekoniecznie. Oczywiście możesz szukać czegoś innego, ja osobiście używam forumowej NUDY, ale ta pojawia się bardzo rzadko w sprzedaży. W przedwzmacniaczach ważne jest zasilanie, niestety w każdym produkcie "firmowym" ze średniej półki cenowej ten element jest lekko zapuszczony, pewnie przez oszczędność. Ale nie powinieneś się zawieść na tym PJ, a odsprzedaż tego modelu jest absolutnie bezproblemowa. Nie wiem czy Yul nie używa/używał tego modelu, możesz się go spytać o szczegóły.

 

pzdr

 

Bardzo Ci dziękuje za porade. Faktycznie w tym MM005 to w środku gówienko jednym słowem jest,

 

zanabęde jutro preampa RHA - 10 rotel michi i coś musze skombinować na połaczenie z gramiakiem

 

obecny przedwzmacniacz rotela RC - 990 bx pojdzie do żyda.

 

 

Zapytam z Twojego polecenia jeszcze Yul.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś cena max 1500 za używane. To nie jest takie proste. Rzeczywiście tak jak "vasa" wspomniał Twoje głośniki zasługują na coś bardziej wyrafinowanego. Dozbieraj więcej pieniędzy. Nie kupuj nic w ciemno. Po co masz wydawać 1500 i za dwa tygodnie po pierwszej euforii być znów rozczarowanym. Znów szukać przedwzmacniacza, analog nie uznaje półśrodków, analog wymaga cierpliwości.

A może zastanów się nad przedwzmacniaczem lampowym. To sa trochę większe pieniądze ale potrafią odwdzięczyć pięknym graniem.

Jeśli masz trochę zdolności manualnych możesz coś sobie skleić z kitów proponowanych na Ebay. Kiedyś coś takiego skleiłem i grało to naprawdę fajnie przynajmniej w zakresie do 5kzł takie przedwzmacniacze mieliśmy do porównania. Koszt około 1500zł.

Jak znajdę linki to wkleję.

Pozdrawiam,

Paweł

 

Tu masz taki komplet tylko ja wymieniłem klika kondensatorów na bardziej "szlachetne" no zasilacz miałem na lampach. Pozostaje tylko "wystrugać" jakąś fajną obudowę. Ja zaadoptowałem ze starego magnetofonu. Wyglądało to mniej więcej tak jak na zdjęciach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-25842-0-48065500-1382601422_thumb.jpg

post-25842-0-27777000-1382601457_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul kupiłem preamplifier Rotel Michi RHA-10 i poszukuje do niego preamp phono.

 

 

 

Twoje kolumny zasługują na porządny sygnał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to prawda. Te Hi-endy potrzebują dobrego wzmocnienia.

 

Dobry znajomy powiedział, że jednak phono preamp jest bardzo ważny w takim zestawieniu.

 

Ten PJ nie głupi, natomiast Ten Lar to polska konstrukcja. Mnie raczej na używkach zależy, ale jeśli gra naprawde dobrze to dlaczego nie.

 

Napisałeś cena max 1500 za używane. To nie jest takie proste. Rzeczywiście tak jak "vasa" wspomniał Twoje głośniki zasługują na coś bardziej wyrafinowanego. Dozbieraj więcej pieniędzy. Nie kupuj nic w ciemno. Po co masz wydawać 1500 i za dwa tygodnie po pierwszej euforii być znów rozczarowanym. Znów szukać przedwzmacniacza, analog nie uznaje półśrodków, analog wymaga cierpliwości.

A może zastanów się nad przedwzmacniaczem lampowym. To sa trochę większe pieniądze ale potrafią odwdzięczyć pięknym graniem.

Jeśli masz trochę zdolności manualnych możesz coś sobie skleić z kitów proponowanych na Ebay. Kiedyś coś takiego skleiłem i grało to naprawdę fajnie przynajmniej w zakresie do 5kzł takie przedwzmacniacze mieliśmy do porównania. Koszt około 1500zł.

Jak znajdę linki to wkleję.

Pozdrawiam,

Paweł

 

Tu masz taki komplet tylko ja wymieniłem klika kondensatorów na bardziej "szlachetne" no zasilacz miałem na lampach. Pozostaje tylko "wystrugać" jakąś fajną obudowę. Ja zaadoptowałem ze starego magnetofonu. Wyglądało to mniej więcej tak jak na zdjęciach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

paweljazz - doradzają mnie też w takim zestawieniu kupić preampa phono lampowca

 

Miałem integre lampową grało to fajnie, aksamitnie, ciepło, ale jakoś tak w lampe nie chce sie narazie pakować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

doradzają mnie też w takim zestawieniu kupić preampa phono lampowca

Technologia lampowa pozwala na zbudowanie lepszego pre niż układy scalone, ale są to już skomplikowane i dość drogie konstrukcje. Nie spotkałem dobrego pre lampowego który zmieści się w podanym budżecie. Najprostsze konstrukcje lampowe zawodzą sonicznie.

Przy ograniczeniu kwotowym które podałeś chyba lepszy będzie preamp na kościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze konstrukcje lampowe zawodzą sonicznie.

Przy ograniczeniu kwotowym które podałeś chyba lepszy będzie preamp na kościach.

 

Zgadza sie.

 

W lampe nie chciałbym pójść. Wystarczy porządny preamp phono na kościach.

 

Szkoda że tak cieżko znaleść Phono pre Rotela z serii Michi, gdyż dziś będe miał preamplifier tej serii i poszukam później końcówke mocy RHB - 10 i byłoby wszystko z jednej kupy.

 

może faktycznie kupie tego Pro Jecta.

 

Jak nie boisz się DIY możesz rozważyć wspomniane pre Nuda - mogę się a takim rozstać - fotki w mojej galerii.

 

później przeglądne foto. Trzoche mam obawy do DIY ...

 

Oczywiście możesz szukać czegoś innego, ja osobiście używam forumowej NUDY, ale ta pojawia się bardzo rzadko w sprzedaży.

No właśnie, już druga osoba mnie poleca to, faktycznie warto? Co to jest ? Kto to robi? Ile za to?

 

Vasa Ty masz u siebie Tannoy Stirling? Cholera zastanawiałem sie nad ich kupnem...To seria prestige

 

 

Poszedłem jednak w DC 8 Definition.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie boisz się DIY możesz rozważyć wspomniane pre Nuda - mogę się a takim rozstać - fotki w mojej galerii.

 

Polecam, miałem, słuchałem. Poza tym wersja benpe jest zrobiona bezkompromisowo jako pełne dual mono w bardzo fajnej obudowie.

I chyba cena jest interesująca.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem Rotela z wyższej serii Michi możesz mieć istotnie kłopoty. Ale jest też takie osobne pre phono Rotela z "normalnej" serii - RQ-970 BX. Miałem to kiedyś w domu do posłuchania, było niby nieźle, ale szczerze mówiąc to jednak nic specjalnego. Duże, puste w środku pudło bez ustawień parametrów elektrycznych wejścia. Niedrogie.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem Rotela z wyższej serii Michi możesz mieć istotnie kłopoty. Ale jest też takie osobne pre phono Rotela z "normalnej" serii - RQ-970 BX. Miałem to kiedyś w domu do posłuchania, było niby nieźle, ale szczerze mówiąc to jednak nic specjalnego. Duże, puste w środku pudło bez ustawień parametrów elektrycznych wejścia. Niedrogie.

Pozdro,

 

To znaczy preamplifier RHA - 10 michi będe miał dziś, końcówki będe szukał, narazie 980 bx będzie grała.

 

Jęśli nie znajde póki co tak zostanie. Kumpel ma preampa phono rotelowskiego, wieczorem podam Ci namiar jaki to model, ale faktycznie to takie pudełeczko lekkie pewnie nic tam nie ma.

 

 

Phono Preampa Michi nawet nie szukam i zastanowie sie nad tym co koledzy mnie tutaj oferują.

 

Polecam, miałem, słuchałem. Poza tym wersja benpe jest zrobiona bezkompromisowo jako pełne dual mono w bardzo fajnej obudowie.

I chyba cena jest interesująca.

 

jaki koszt tej NUDY?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewność, że PJ SE II zagra dobrze (do wkładek MM i tańszych MC, do 1500zł), to ich najbardziej udany model, bo te "lampowe" niekoniecznie

 

A możesz napisać, jak grają Tube Boxy? Czego konkretnie im brakuje w porównaniu z SE II.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem Rotela z wyższej serii Michi możesz mieć istotnie kłopoty. Ale jest też takie osobne pre phono Rotela z "normalnej" serii - RQ-970 BX. Miałem to kiedyś w domu do posłuchania, było niby nieźle, ale szczerze mówiąc to jednak nic specjalnego. Duże, puste w środku pudło bez ustawień parametrów elektrycznych wejścia. Niedrogie.

Pozdro,

Yul

 

Tak, kumpel też ma faktycznie ten preamp 970 BX no jest jaki jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Ja uzywam na codzien pre Pro-Ject Phono Box SE. Do testow pozyczylem pre Nuda. Ta Nuda zjada pre P-J na sniadanie. Slyszalem tez LARa LPS-1. Nie to zebym wspieral rodzima wroclawska konstrukcje, aoe to naprawde dobry preamp z regulacja impedancji i wzmocnienia. Otwiera dzwiek i nadaje mu masy. Jesli lubisz rockowe lojenie, to ta masa bedzie potrzebna. Choc nie powiem, pre Nuda Ahaji tez jest zajefajne. Szkoda, ze ciezko kupic i nie wiem jak z powtarzalnoscia brzmienia. Preamp w analogu to bardzo wazna rzecz. Nie wolno jej bagatelizowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preamp w analogu to bardzo wazna rzecz. Nie wolno jej bagatelizowac

 

nie pierwszy raz już to słyszę...

 

wszystko przemawia za tym żeby pokusić sie na tego pre Nuda. ...

 

 

hmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko przemawia za tym żeby pokusić sie na tego pre Nuda. ...

 

 

Jeżeli ma być na kościach to też szczerze polecam Nudę, miałem ją kiedyś w domu i naprawdę trudno znaleźć coś fajniejszego. Nie wiem jaka cena ale na pewno warto będzie. Tym bardziej że obudowa świetnie wykonana.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być na kościach to też szczerze polecam Nudę, miałem ją kiedyś w domu i naprawdę trudno znaleźć coś fajniejszego. Nie wiem jaka cena ale na pewno warto będzie. Tym bardziej że obudowa świetnie wykonana.

Pozdrawiam,

Paweł

Paweł a jakie klocki sa u Ciebie? Jaki preamplifier, końcówka i nagłośnienie.

 

Dzięki wielkie za oferty, zapomniałem dopisać że zakup przedwzmacniacza planuje dopiero w grudniu gdy dostane w łapska preamplifier Rotel Michi RHA -10

 

Dużo już osób tą Nudę mnie poleca!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a brałeś pod uwagę Lehmann Black-Cube ? Bardzo zacny preamp ,niech koledzy się wypowiedzą.

Pozdrawiam

Jerzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś to już używa na tym forum? PURE VINYL ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe doświadczenie może nam dać takie porównanie ..... właśnie będę testował go używając interfejsu ac/dc Apoge duet 2 usb..

 

Można poczytać ciekawe preampy RIAA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś to już używa na tym forum? PURE VINYL ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe doświadczenie może nam dać takie porównanie ..... właśnie będę testował go używając interfejsu ac/dc Apoge duet 2 usb..

 

Można poczytać ciekawe preampy RIAA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chyba nie doczytałeś, ile założyciel tego wątku planuje wydać na to urządzenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie doczytałeś, ile założyciel tego wątku planuje wydać na to urządzenie :)

 

zgadza sie.

 

nie przeznaczę na pre phono powyżej 10k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szeroko komentowany i wręcz stawiany na piedestale Hi End -owej konstrukcji preamp phono "NUDA " na którego niewątpliwie ja sam mam chrapkę naprawde jest wart "zachodu" ?

 

Czy to nIe jest aby konstrukcja domorosłych elektronikow/elektryków poparta odsłuchami niedoswiadczonych audiofilów oraz handlarzy ?

 

Czy ta zacna konstrukcja spełnia wszelkie wymagania dot. bezpieczeństwa obsługi jakie musi spełnić każda elektroniczna konstrukcja wyprodukowana wg standardów EU?

 

A moze jest to tylko kopia znanej konstrukcji uznanego producenta z wieloletnim doświadczeniem która narusza wszelkie ich patenty i rozwiązania ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sam oceń:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2psu.jpg

nudafront.jpg

FOT_8964_zps703c6389.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Czy szeroko komentowany i wręcz stawiany na piedestale Hi End -owej konstrukcji preamp phono "NUDA " na którego niewątpliwie ja sam mam chrapkę

Preamp NUDA na pewno nie spełnia wymagań stawianych przez EU. Producent nawet nie ma ISO. Konstrukcja cechuje się kompletnym brakiem powtarzalności. Trudno znaleźć dwa egzemplarze w podobnej obudowie. Niektórzy z użytkowników mieli duże kłopoty z pozbyciem się brumów i przydźwięków.

Nie jest to kopia znanej konstrukcji uznanego producenta z wieloletnim doświadczeniem aczkolwiek jest możliwe że uznani producenci z wieloletnim doświadczeniem kopiują lub zaraz kopiować zaczną NUDĘ :)

Reasumując; sugeruję inne, uznane, poparte wieloletnim doświadczeniem konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja cechuje się kompletnym brakiem powtarzalności. .

 

Czyli którą konkretnie wersję należy brac pod uwagę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny set był sprzedawany jako komplet, płytki i elementy (bez opampów), więc tu można mówić o powtarzalności (chyba, że ktoś smarkał lutownicą zamiast robić czyste luty), brak powtarzalności dotyczy raczej obudowy, gniazd i ogólnie wykończenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szeroko komentowany i wręcz stawiany na piedestale Hi End -owej konstrukcji preamp phono "NUDA " na którego niewątpliwie ja sam mam chrapkę naprawde jest wart "zachodu" ?

 

Czy to nIe jest aby konstrukcja domorosłych elektronikow/elektryków poparta odsłuchami niedoswiadczonych audiofilów oraz handlarzy ?

 

Czy ta zacna konstrukcja spełnia wszelkie wymagania dot. bezpieczeństwa obsługi jakie musi spełnić każda elektroniczna konstrukcja wyprodukowana wg standardów EU?

 

A moze jest to tylko kopia znanej konstrukcji uznanego producenta z wieloletnim doświadczeniem która narusza wszelkie ich patenty i rozwiązania ???

 

 

Zbierz kilka projektów gotowych przedwzmacniaczy. Wybierz z nich to co najlepsze i połącz w całość. Metodą prób i błędów spróbuj to jeszcze zestroić i dopasować do własnych upodobań. Jeżeli nie chcesz kopiować gotowców, opracuj własną konstrukcję o poddaj ją publicznej ocenie. Pamiętaj również o zaprojektowaniu płytek w/g własnego, autorskiego pomysłu. Nie zapomnij koniecznie o wymaganiach dotyczących bezpieczeństwa obsługi i standardach EU (a co tam, idź na całość i pamiętaj o standardach światowych). Albo nie idź na łatwiznę i nie kopiuj już gotowych rozwiązań, opracuj własne.

A jak masz dwie lewe ręce, to kup gotowca. Takiego stworzonego w/g standardów ISO np. 9001. I koniecznie z nalepką. Taką CE. Takiego spełniającego wszelkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Zadowolenie z takiego sprzętu - bezcenne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.