Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  5 członków

Block Klub
IGNORED

Klub Blocka


marantz_boy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

W związku z faktem braku na forum klubu miłośników/użytkowników/posiadaczy elektroniki niemieckiej marki Block, pokusiłem się o otwarcie takiego klubu :)

 

Od paru miesięcy jestem posiadaczem zestawu niemieckiej firmy Block, wzmacniacza C-100 oraz odtwarzacza C-100 Advance+.

Gra on z monitorami B&W 685. Kable głośnikowe RealCable 200.

Interkonekt Melodica Purpure Rain.

 

Marka zadebiutowała w 2009 roku z miejsca zdobywając pozytywne opinie oraz recenzje dla serii 100 oraz dużą popularność w Europie Zachodniej.

W Polsce marka nadal egzotyczna, mało znana, stąd mało opinii i informacji w sieci.

 

Zachęcam więc do wyjścia z ukrycia i wyrażenia opinii/recenzji o sprzęcie, jego brzmieniu, wyglądzie, wykonaniu, funkcjonalności, co w nim cieszy, co budzi wątpliwosci...

Fotki oczywiście mile widziane ;)

Edytowane przez marantz_boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam :)

W związku z faktem braku na forum klubu miłośników/użytkowników/posiadaczy elektroniki niemieckiej marki Block, pokusiłem się o otwarcie takiego klubu :)

 

Od paru miesięcy jestem posiadaczem zestawu niemieckiej firmy Block, wzmacniacza C-100 oraz odtwarzacza C-100 Advance+.

Gra on z monitorami B&W 685. Kable głośnikowe RealCable 200.

Interkonekt Melodica Purpure Rain.

 

Zachęcam więc do wyjścia z ukrycia i wyrażenia opinii/recenzji o sprzęcie, jego brzmieniu, wyglądzie, wykonaniu, funkcjonalności, co w nim cieszy, co budzi wątpliwosci...

Fotki oczywiście mile widziane ;)

 

Witam również :-)

Jestem nowy ;-) i to mój pierwszy post, mimo że czytam zacne forum od około roku. Tak sobie dojrzewałem do zakupu audio, czytałem i czytałem a i tak siedząc na odsłuchu w jednym z warszawskich salonów - czułem się głupi jak na początku :-)

Słuchałem Blocka i Cambridga podpiętego do kolumn Monitor Audio MR6 oraz jakichś z aktywnym subem z boku, nie pamiętam nazwy (taka pochylona konstrukcja).

Wybór padł na Blocka z MR6. Kupiłem CD (C-100), wzmak (V-100) i dobrze że zabrałem żonę, to dorzuciła się do tunera FM/wifi (IR-100).

Block moim zdaniem grał bardziej szczegółowo i przejrzyście.

Generalnie jestem oczarowany brzmieniem i odkrywam nowe uroki starych zapomnianych płyt CD na półce. Muzyka jaką słucham to rock, blues, trochę smooth jazzu. Porównanie jakie mam co do sprzętu to mój stary Technics z altusami <wstyd> ;-) oraz lampwy AMC kolegi.

Obecnie oddałem do przeglądu (+wymiana igły) gramofon Duala mojego taty.

Jak go będę miał oraz jak dojdę jak wstawiać fotki to umieszczę. :-)

 

pozdrawiam serdecznie.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wzmacniacz Block V-100 ma, pomimo relatywnie niedużej mocy liniowej, nominalnej (wg niemieckich testów laboratoryjnych ma moc ok. 35 W przy 8 Om oraz ok. 44 W przy 4 Om) sporą moc chwilową, dynamiczną - ok 92 W. Z powodzeniem napędził i kontrolował spore, 4-omowe podłogówki Heco, nie łapiąc zadyszki, cały czas grając z dobra szczegółowością i przestrzenią, mimo że był rozkręcony na 80-90% swojej mocy nominalnej.

Jeśli chodzi o wygląd, wiadomo, jest to kwestia gustu, nie mniej nie można mu odmówić staranności wykonania i wyjątkowej masywności i wytrzymałości obudowy, Także tylna ścianka z solidnymi zaciskami kabli głośnikowych sprawia wrażenie sprzętu z wyższego przedziału cenowego. Całości wrażenia dopełniają masywne, regulowane nóżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 lat później...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.