Skocz do zawartości
IGNORED

Niepożądane rozprzestrzenianie się dźwięku z kolumn podstawkowych. ONKYO D-N10BX + hk6500


prezesaux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. A mianowicie po ustawieniu kolumn na biurku mam problem tzw potocznie "dudnieniem" . Nie wiem co począć kolumny ustawione troszke wyżej jak poziom głowy na biurku. Rozstawienie w pokoju:

 

aif0.png

 

 

Zdjęcie jak wygląda mebel na którym znajduje sie naglosnienie

 

rljj.jpg

 

 

Ten mebel u góry ma szafki.

Podłożyłem pod kolumny gumę taką tłumiącą do samochodu prowizorycznie ok 5cm. Jest nieznaczna poprawa ale nadal są nie porządane dźwięki basu. Rozstawienie mebli i chciałbym pozostawić bez zmian, chyba że znajdą sie naprawdę ciekawe propozycje choć przemyślałem juz sporo w tej kwestii.

 

Sprzęt:

kolumny- ONKYO D-N10BX

wzmacniacz- HarmanKardon HK6500

 

Bardzo denerwuje mnie to, ten ciągnący sie bas. Wiem, że ułożenie kolumn nie jest rewelacyjne, lecz ogranicza mnie mój pokój, który duży nie jest. Probowałem z gąbkami akustycznymi w obrębie sprzętu, lecz to nic nie dało. Dla niewtajemniczonych te kolumny mają bass reflex na froncie ( z przodu). Proszę o pomoc i przemyślane posty.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie znam się na akustyce, ale umieściłeś kolumny "pudełku" w postaci szafki i w efekcie dudni. Myślę, że potrzebują trochę przestrzeni wokół siebie.

Polecam zaznajomić się z tematami działu "Akustyka", tam mądrzejsi ode mnie i doświadczeni ludzie wiele wyjaśniają, z podstaw zagadnienia również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudni, bo:

1) Kolumny stoją na złym podłożu. Takie biurko-szafka to tylko źródło kolejnych, niepożądanych rezonansów.

2) Kolumny są fatalnie ustawione w rogu pokoju. Odsuń je od ścian, ustaw [możliwie] symetrycznie względem ścian pomieszczenia.

3) Podkładki pod kolumny niewiele [nic] nie dadzą. Jeżeli chcesz mieć dobry dźwięk, to musisz inaczej poustawiać meble i głośniki w pokoju. Jeżeli masz gołe ściany, to też nad tym popracuj. Inaczej pozostaje kupno słuchawek. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny same z siebie mają problem z basem. Port jest z przodu, szczelinowy. Mają tendencję do uwypuklenia wyższych rejestrów, źle ustawione tylko efekt pogłębia. Nie spisywałbym ich na straty, mają genialny środek i niezłą górę pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przestawić prawą kolumnę na szafkę po prawej - wtedy miejsce odsłuchowe będziesz miał na łóźku.

Spróbuj prowizorycznie chociaż dociążyć kolumny kładąc na nich książki lub coś ciężkiego. Może trochę pomóc. Dudnienie bierze sie pewnie z tego, że biurko albo wpada w drgania albo działa wręcz jak pudło rezonansowe.

Spróbuj zidentyfikować problem: postaw kolumny na czymś miękkim, np. kocu i zobacz, czy coś się zmienia. Trzeba znaleźć przyczynę by ją zwalczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.