Skocz do zawartości
IGNORED

Fanklub Black Pearl i produktów Ear Stream


PatrykKiermas

Rekomendowane odpowiedzi

Czas najwyższy założyć fanklub polskiej firmy Ear Stream oraz produktów które wychodzą z tej manufaktury. Produkty Pana Michała Wyroby staja się coraz popularniejsze, więc wszystkie rozmowy na ich temat, niech odbywają się w tym dziale. :)

Edytowane przez PatrykKiermas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Synthax

(Konto usunięte)

Słuchałem wnikliwie w swoim systemie Black Pearl rev.C z zasilaniem bateryjnym i Sonic Pearl z zasilaniem sieciowym (u mnie z Furutechem 314Ag). Oba wzmacniacze bardzo przyzwoite. Bardzo dobra równowaga tonalna, świetna dynamika. Bardzo dobra artykulacja dźwięków. Dla mnie zdecydowanie lepiej gra Black Pearl na bateriach. Choć Sonic Pearl jest tak solidnie i pięknie wykonany że nie sposób nie mieć przy nim skojarzeń z hi-endowymi klockami. Trzeba ten wzmacniacz zobaczyć na własne oczy.

Podsumowując bardzo dobre granie. Tranzystorowa ale wcale nie agresywne i nie rozjaśnione. Jest głębia i całościowa ogłada. Choć dla miłośników pogrubionego grania polecałbym coś innego (lampę). Jeśli ktoś zna brzmienie Grahama Slee Ultra Linear Diamond Edition, to Black Pearl dla mnie brzmi nieco podobnie w charakterze lecz wyczuwalnie lepiej i głębiej.

 

Co bardzo ważne w dzisiejszych czasach: świetny kontakt z konstruktorem/właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością zapiszę się, jako posiadacz Black Pearl z zasilaniem sieciowym.

Świetny wzmacniacz, używam go z AKG K701 i w pełni mogę polecić takie połączenie.

Fenomenalne zestawienie do fortepianu!

Ten wzmacniaczyk to jeden z moich najlepszych zakupów ever!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez oplecam zapoznac sie z oferta firmy. Bardzo dobry wzmacniacz sluchawkowy. Wlasciciel firmy, Pan Michal to czlowiek konkretny, otwarty i bardzo pomocny. Jest zarysowana pewna wizja dzwieku dzieki czemu jak komus przypasuje to moze smialo siegac po reszte. Co rowniez bardzo wazne - to polska firma i ja osobiscie wole zdecydowanie kibicowac rodakom i miec pelne wsparcie produktow na miejscu.

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miło mi poinformować, iż powstał pierwszy, prototypowy egzemplarz nowego wzmacniacza słuchawkowego. Myślę, że będzie się po prostu nazywał Black Pearl 2. Mieści się w takich samych obudowach i również przyjmuje pojedyncze napięcie zasilania prądem stałym. Tyle podobieństw, a teraz o różnicach:

- stopień wyjściowy pracuje ze sprzężeniem prądowym, a nie napięciowym jak w BP

- stopień wejściowy jest na op-ampie, który będzie sobie można wymieniać w podstawce :-)

- istnieje opcja zainstalowania potencjometru 50k zamiast 10k, wtedy preferowane będą op-ampy z wejściem JFET

- napięcie zasilania, jeśli tylko włożony op-amp na to pozwoli, będzie można "podkręcać" do 32V DC. W BP 26V to było dopuszczalne maksimum

- czas pracy z baterii będzie porównywalny z BP w przypadku prądożernego op-ampu wejściowego, z innymi dłuższy nawet o 10 godzin

 

Mam już swojego ulubieńca spośród kilku sprawdzonych op-ampów, ale to nie koniec testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj będzie miał pole do popisu użytkownik, bo można włożyć różne op-ampy na stopień wejściowy, włącznie z wyborem takiego, który da niemalże powtórkę dźwięku z BP. Jeszcze nie przebadałem wszystkich, ale jest kilka kostek, które dobrze się wpasowują. Ciekawe jest, że zmiana samego op-ampa daje różnice, jakby to był inny wzmacniacz. Z jednym lekko miodnie, płynnie i przyjemnie - jakby BP z odrobiną nektaru, z innym - obecnie moim ulubionym - dźwięk jest po prostu mocny - nasycony, dynamiczny, dobitny, z konkretnym uderzeniem. Zmiana kostki też wpływa na kształt, rozmiar i położenie sceny. Kandydat na op-amp docelowy montowany fabrycznie bardzo fajnie ja rozpościera w osi przód-tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelangelo,

A czy dyskretny op-amp Bursona nada się?

To są prądożerne elementy o dużych gabarytach i zniekształceniach nieliniowych. Miałem w domu kilka typów parę lat temu. Przewagi soniczne nad układami scalonymi to mrzonki. Szkoda czasu i pieniędzy. Fani brzmienia Bursona mogą nabyć kompletne urządzenia tej manufaktury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z racji nadchodzącego Mikołaja sprzedam po promocyjnej cenie Sonic Pearl białą i czarną w cenie 3990zł. Do wzięcia od ręki na normalnych warunkach zakupu nowego artykułu.

To ja poproszę o promocyjną cenę na kabelek do senków HD600 :P

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha.

Taki news, wczoraj pożyczyłem koledze Moonlighta , żeby sobie odsłuchał swoje HD555.

Dziś usłyszałem, że gra fajnie, ale tym samym przekonał się że ma niezły wzmacniacz słuchawkowy w swojej dziurce od NAD 352 :)))

Ciekawe spostrzeżenie prawda ?

:)))

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sir.jax - czasem dziurka we wzmacniaczu zintegrowanym moze zagrac lepiej albo sie bardziej podobac od nawet renomowanych wzmacniaczy, znam takie przypadki i moze tu koledze sie bardziej podobac dziurka z NADa.

Twierdzisz ze on szuka potwierdzenia swojego sprzetu a Ty szukasz swojego na forum.

Nie ma w tym nic dziwnego i nie trzeba tego obsmiewac , wazne co Tobie sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie owszem się podoba, tyle tylko że nie mam żadnego odniesienia, bo mój sprzęt dziurek nie posiada.

Będzie z pewnością okazja do posłuchania moich HD600 u niego, wtedy będę mógł coś powiedzieć jak sobie radzi z moimi. HD 555 kolegi mają małą impedancję w porównaniu z HD600 stąd też może wynikać, że dziurka sobie radzi z HD 555.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody takich sytuacji bywają różne:

- dźwięk z dziurki rzeczywiście jest dobry, rzadkie ale zdarza się

- taki dźwięk się podoba, szczególnie przy użyciu słuchawek, których dźwięk się podoba

- wzmacniacz nie jest panaceum na wszystko, a jedynie lepiej lub gorzej wzmacnia to, co dostał ze źródła. Czego nie było w dźwięku ze źródła, tego już nie będzie, najwyżej wzmacniacz "przyozdobi" jakoś to, co dostał. Dlatego najwięcej dobre wzmacniacze słuchawkowe zyskują z dobrym źródłem, no i okablowaniem, które przenosi sygnał dźwiękowy do wzmacniacza.

 

Miałem kiedyś HD595, to taka lekko rozwinięta wersja HD555, i też mi się podobał ich dźwięk z dziurki CD bardziej niż ze wzmacniacza słuchawkowego dlatego, że wysoka impedancja wyjściowa dziurki CD mocno podbijała bas. Firma Technics była uprzejma dać wyjście przez rezystory 150 omów. Za jakiś czas zacząłem doceniać przewagi dźwięku z niskiej impedancji wyjściowej wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sir.jax - nie ludz sie - w tym przypadku na HD600 powinno byc jeszcze lepiej.

 

Z tego co pamietam Moonlight z 580/600 gral tak sobie - co innego bedzie z Pearlem.

 

Kwestia upodoban, faktycznie nie ma az tak duzo dziurek z integr dobrych. Niemniej no taka z Cyrusa 8vs2, Nada c352, Rotela 980 jest niezla i moze spokojnie zastepowac sredni wzmacniacz sluchawkowy.

Michal ma racje - we wszystko wchodzi kwestia gustu i czesto bywa ze to podbicie basu sie bardziej podoba a po jakims czasie szuka sie czegos bardziej wyrownanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kopaczmopa

nie chcę się wymądrzać, ale z tego co wiem to dzisiejszy MOONLIGHT barwą i jakością brzmienia nie różni się od BP poza mocą i zasilaniem. Ten sprzed lat może odbiegał bardziej od BP.

 

<Czego nie było w dźwięku ze źródła,

tego już nie będzie, najwyżej wzmacniacz

"przyozdobi" jakoś to, co dostał. Dlatego

najwięcej dobre wzmacniacze słuchawkowe

zyskują z dobrym źródłem, no i okablowaniem, które przenosi sygnał dźwiękowy do

wzmacniacza.>

 

 

Myślę że nie mam złego źródła jest z buforem lampowym, a łącze je ze wzmacniaczem IC Albedo Flat One.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuję się zbytnio, tyle że wiesz jak to jest człowiek czuje trochę niesmak jak się okazuje, że z dziurki też jest super :))))

Ja niestety byłem zdany na wzmak bo dziurek nie mam jak i żadnego balansu i regulacji barwy, żadnych takich udziwnień tylko wybór źródła i regulacja mocy.

A'propos mocy w Moonlight mogłoby jej zdziebko więcej być, bo czasami zdarza się że pokrętło głośności kręcę na 12 tą :))

Poza tym senki jeszcze nie wygrzane.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.