Skocz do zawartości
IGNORED

Fanklub Black Pearl i produktów Ear Stream


PatrykKiermas

Rekomendowane odpowiedzi

Godzina 12 to nie jest problem, w końcu to dopiero pół skali. :) Z HiFimanami HE-6 na BP trzeba się poruszać między 11:30 a 16 i niejeden uznał to połączenie za dobre.

 

Nie przejmowałbym się ocenami za pomocą słuchawek Sennheiser HD555. Dla nich nic więcej nie ma sensu niż tani wzmacniacz np. przenośny lub dziurka w hi-fi.

 

Mam do wzięcia od ręki Moonlighta w kolorze srebrnym nówkę. Cena do negocjacji. No i można sobie popróbować co on pociągnie, a co nie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpraszam się do klubu z Black Pearl i HiFi Man HE-500.Ja na skali to tylko do 12-tej bo szkoda uszu.Pozdrawiam.

Black Pearl mocniejszy od Moonlight,więc przy BP na 12 to faktycznie musi być głośno.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniej o 3dB, bo taka jest różnica wzmocnienia między tymi wzmacniaczami. Natomiast moc maksymalna to granica, od której sygnał zaczyna być zniekształcony wskutek przesterowania. W sensie wartości skutecznych Moonlight pociągnie do 3.5V, a Black Pearl do prawie 8V, co w kwadracie daje czterokrotnie więcej "czystych" watów. Jako ciekawostkę podam, iż potencjometr ustawiony na godzinę 12-tą powoduje, że tylko 1/10 napięcia wejściowego jest wzmacniane. Czyli przy źródle o typowym wyjściu liniowym 2V na wyjściu Moonlighta będzie 2x0.1x4=0.8V, gdzie 4 to wzmocnienie napięciowe wzmacniacza. Czyli do granicy 3.5V jeszcze jest kawałek. Oczywiście mówimy tu o wartościach szczytowych, gdy sygnał muzyczny jest najgłośniejszy. Cicho nagrane płyty dają tyle tylko gdy orkiestra gra forte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem właśnie po wstępnych odsłuchach kabla słuchawkowego Ear stream do Senek HD650, gra to wraz ze specjalnie przygotowanym wzmacniaczem Esspresivo z Feliks Audio i przetwornikiem Hegel HD20. Nad wyraz przyjemny przekaz, który wobec standardowego kabla słuchawkowego Sennhesier'a poprawia każdy element brzmienia. Przestrzeń lekko poszerzona, lokalizacja instrumentów bardziej czytelna, rozdzielczość zdecydowanie wyższa mimo zachowania szczególnego charakteru brzmienia HD650. Bas bardziej utemperowany i głębszy, średnica (szczególnie wokale) namacalna, góra dźwięczniejsza i pełniej wybrzmiewająca, jak na razie krok in plus. Poprzedni kabel wiele skrywa na HD650. Polecam krótki test na Stereo i kolorowo: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/08/kabel-ear-stream-do-suchawek-sennheiser.html który rzeczowo ujmuje wpływ kabla na powyższe słuchawki. Ciekawi mnie dalsza metamorfoza kabla w czasie wygrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ciekawi mnie co zyskam zamieniając Lovely Cube na Black Pearl ..?

Polecam przeczytać ten tekst, choć dotyczy on starszej rewizji Black Pearl, czyli nieco gorzej grającej niż obecna. Jednak bardziej polecam zakup wzmacniacza Headonic, który jest po prostu lepszy dźwiękowo i technicznie, a cenowo to praktycznie przedział Black Pearl. Dodałem wczoraj zakładki na mojej stronie www.

http://earstream.eu/page/103/Headonic+Basic/l

 

http://earstream.eu/page/105/Headonic+GS%2FP/l

 

http://earstream.eu/page/101/Headonic+GS%2FP+Box/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do specyfikacji Headonica dodałem rozróżnienie czasu pracy z op-ampem wejściowym na tranzystorach bipolarnych oraz polowych JFET. Op-amp można wybrać w momencie zamówienia lub wymienić później. Cena obydwu opcji jest taka sama. Fanom lampowego grania na pewno bardziej przypadnie do gustu układ JFET. Potwierdza to jego synergia ze słuchawkami Beyerdynamic T1 i T90. Dotychczas czytane opinie na temat wzmacniacza słuchawkowego Headonic dotyczyły zainstalowanego op-ampa z wejściami BJT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Z okazji przedświątecznego czyszczenia magazynu, do wzięcia od ręki po bardzo atrakcyjnych cenach:

 

Sonic Pearl czarna - 3200zł

Sonic Pearl czarna z przerysowaną górną pokrywą (matowy pasek przez całą długość, szerokość jakieś 2mm) - 3000zł

Interkonekt SunRise 1m XLR para - 1200zł

Interkonekt Signature 1m XLR para ex demo - 800zł

Interkonekt Entry 1m RCA para - 400zł

Sonic Pearl biała bateryjna (2 niezależne baterie 3700mAh w środku) + ładowarka automatyczna na wszystkie napięcia sieci - 4400zł

 

Ponadto można zamówić wzmacniacz Black Pearl wersja podstawowa w kolorze czarnym za 1200zł - dostępne 2 sztuki, zasilacz w komplecie.

 

Na wszystkie wyżej wymienione artykuły jest gwarancja i dowód zakupu (paragon/FV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na tegorocznym Audio Show można się zapoznać z dźwiękiem wzmacniacza słuchawkowego Headonic GS/P Box w pokoju MP3Store. Podłączony został do źródła interkonektami Ear Stream SunRise. Pomysł wypożyczenia pojawił się w ostatniej chwili, stąd dostępny sprzęt jest w takim stanie, jak własność konstruktora, ale brzmieniowo i funkcjonalnie jest w pełni sprawny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co zyskam zamieniając Lovely Cube na Black Pearl ..?

 

Zyskasz ogromną awaryjność.BP psuje się nagminnie.

U mnie popsuł sie 3 razy w ciągu dwóch tygodni a u niektórych jego właścicieli którzy są bardzie wytrwali niż ja psuje sie regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G@bi

(Konto usunięte)

Zyskasz ogromną awaryjność.BP psuje się nagminnie.

U mnie popsuł sie 3 razy w ciągu dwóch tygodni a u niektórych jego właścicieli którzy są bardzie wytrwali niż ja psuje sie regularnie.

Niestety , ale muszę przyznac słusznośc brodaczowi .O odklejaniu dziwnych nóżek już nie wspomnę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tutaj dodać, iż kolega brodacz miał w również w domu model Headonic, zastępujący Black Pearl, i nie zepsuł ani razu. Kwestie brzmieniowe Headonica były dopracowywane przez ostatni rok i jest to progres także brzmieniowy względem BP, a awaryjne części zostały wyeliminowane z projektu.

Nóżki mają nanoszony fabrycznie klej i stanowią komplet z obudową. Ja nie spotkałem w swojej praktyce takiej sytuacji, żeby ta nóżka się sama odkleiła, a nawet trudno je oderwać po przyklejeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.