Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do 4kzl ?


Zome

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zome -> Przemek

(Konto usunięte)

Hej,

Paradigm Monitor 3 to byly moje pierwsze kolumny zakupione jakies 3 lata temu. Nie sa to na pewno kolumny neutralne. Jak na swoja wielkosc to maja one przede wszystkim potezny bas, choc nie jest on wedlug mnie wystarczajaco szybki i twardy. Poza tym srednie tony nie sa silna strona tych kolumn. A decyduje sie na ich zmiane, bo slyszalem lepsze, choc niestety drozsze kolumny... Pora po prostu na upgrade. Jak na swoja cene to uwazam jednak, ze sa to bardzo ciekawe monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas - www.lukas81.prv.pl

(Konto usunięte)

Ostatnio sluchalem Rotela z kolumnami B&W i bylo naprawde ok, gralo muzykalnie, bas byl dosc mocny i ladnie prowadzony, zas wysokie tony byly czyste i co najwqzniejsze nie dominowaly nad reszta. Za 3900 PLN mozesz kupic B&W 603 S3, uwazam ze powinny sobie poradzic z naglosnieniem twojego pokoju. Polecalbym takze posluchac Avance Dana 670 AV za 4000 PLN, mysle ze rowniez moga stworzyc ciekawa konfiguracje z Rotelem. Zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szybki i głęboko schodzący bas to rzeczywiście pasuje do B&W 603. Aczkolwiek w porównawczym odsłuchu Vienna Acoustic Bach za 4100 zł ogólnie wypadły lepiej od Bowersów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Minima Audio Bydgoszcz ul.Gdańska 77 (52)345-60-23

a strona ma ponoć niedługo działać -zmiana oferty.Gdzie oprócz sklepu firmowego można posłuchać nie wiem... ale jak mieszkałem w 3-mieście to mi przysłali za zaliczeniem do odsłuchu na dwa tygodnie...Tylko że już ich nie oddałem - zostały u mnie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek -> Zome

(Konto usunięte)

Witam,

przepraszam za wpis nieco poza tematem,

ale ostrze sobie zeby na Paradigm Monitor 3. Wrazenia z pierwszego odsluchu pozytywne. Mozna zapytac o Twoje odczucia, powód wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BW 603s3 - słuchałem ich z tym rotelem i było super. a ponad to jak jesteś z okolic wawy to jest baaaaardzo dobra okazja: w jankach w euro agd (obok ikei) stoją jamo concert 8 za 2300pln za sztukę - troche to przekroczy twój budżet ale ..... - rozejrzyj sie za tymi monitorkami w prasie - ja ich słuchałem i gdybym miał kasiora to by juz u mnie stały.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epsilony 960 były oferowane za bardzo atrakcyjną cenę na początku roku, coś koło 3300 zł zamiast 4500 zł. Ale jak kiedyś ich słuchałem w Audio Pro, to zdecydowanie bardziej mi się podobały BC Acoustique Tibre. No i BC mają znakomitą efektywność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W cenie do 4kzl polecam zestawy Minima Audio Talisman3.2 . Słuchałem ich wielokrotnie zarówno z lampą (jolida ) jak i z tranzystorami (electrocompanient , CSA8)

Warto posłuchać -szczegółowe, nienachalne dobre stereo i ogólnie pojęta kultura...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam przesluchiwanie kolumn dla swojego CSA8 z zakresu 4-6kpln. w piatek mam pierwsze odsluchy vienna bachy i proac 125. Wiem ze mój wzmacniacz potrzebuje raczej specyficznych kolumn, postaram sie przesluchac jak najwiecej z nich z tego przedziału.

Na liscie moich wstepnych odsłuchów są jeszcze SF Concerto, Audince 72 i Esy.

 

Postaram sie zasilić opinie tychze kolumn w naszym dziale ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To moj pierwszy list na te grupe i mam nadzieje, ze nie ostatni.

Niedawno postanowilem rozstac sie z moim amplitunerem Technicsa i

kupic prawdziwy wzmacniacz. Wybralem Rotela RA-02 i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony. Mam teraz kolumny Paradigm Monitor v3, ale chcialbym zmienic je na jakies wolnostojace kolumny z dobrym, glebokim, szybkim basem no i pewnie o dosc duzej ( >89 dB ) efektywnosci. Oczywiscie liczy sie nie tylko bas...

Kolumny te beda staly w pokoju o powierzchni 22m2. Uwielbiam klimat muzyki Enigmy, Mike'a Oldfielda.

Jakie kolumny podlogowe moglibyscie mi polecic do odsluchania w cenie do ok. 4000 zl ?

 

Pozdrawiam

--

Zome

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Na razie wszyscy mysla, wiec ja sie wtrace. Nie znam sie specjalnie na tej kategorii cenowej, ale czy przypadkiem ESA Ostinato2 nie kosztuje cos podobnie? A nie slyszalem jeszcze nigdy zlej opinii o tych skrzynkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można dostać wyroby Minima Audio ? Ich strona netowa nie działa od dłuzszego czasu i ciężko się zorientować czy ta firma istnieje jeszcze nie mówiąc już o tym co oferuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Audience 72. Rzeczywiście mają skuteczność 86 dB ( wg wykresu nawet 85 ). Zalecane moce wzmacniaczy podawane na internetowej stronie Dynaudio są moim zdaniem zbyt niskie, ale jeśli możesz wypróbuj. Wydajny wzmak powinien je bez problemu napędzić. Mają to co lubisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 42 lat później...

Witam,

To moj pierwszy list na te grupe i mam nadzieje, ze nie ostatni.

Niedawno postanowilem rozstac sie z moim amplitunerem Technicsa i

kupic prawdziwy wzmacniacz. Wybralem Rotela RA-02 i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony. Mam teraz kolumny Paradigm Monitor v3, ale chcialbym zmienic je na jakies wolnostojace kolumny z dobrym, glebokim, szybkim basem no i pewnie o dosc duzej ( >89 dB ) efektywnosci. Oczywiscie liczy sie nie tylko bas...

Kolumny te beda staly w pokoju o powierzchni 22m2. Uwielbiam klimat muzyki Enigmy, Mike'a Oldfielda.

Jakie kolumny podlogowe moglibyscie mi polecic do odsluchania w cenie do ok. 4000 zl ?

 

Pozdrawiam

--

Zome

 

Witam,

 

Dołączam się z własnym, ale nieco zmodyfikowanym pytaniem, z tej samej kategorii:

 

Jakie kolumny do LAMPOWCA w cenie do 3 kPLN ? (no dobra, powiedzmy, że do 4kPLN).

 

Otóż teraz mam bardzo solidnie wykonanego lampowca, własnej produkcji, na bazie zmodyfikowanego Williamsona. Ślicznie gra - na bazie Push Pull EL34 - źródłem jest zlampizowany CD odtwarzacz bazujący na przetworniku TDA1541a. Przetwornik ma istotnie poprawione zasilanie (wyżyłowałem ile tylko elektrownia daje) więc można rzec, wyciągam sporo z tego, co jest do wyciągnięcia z tegoż DAC.

 

Z kabli głośnikowych jestem bardzo zadowolny, robiłem samemu na bazie wyplatanej skrętki komputerowej 24AWG - wedle projektu Chrisa VenHaus'a.

Tych kabli nie zamierzam zamieniać na nic innego. są dobre.

 

Obecnie jako kolumny używam - wstyd przyznać - PRL'owskie tonsil Mildtony - mocno podrasowane (wytłumienie, alu-cewka w basach, gumowe zawieszenie basów, przewymiarowany nosek, ferrofluid tonsilowski typu GDWT ... 5F

 

Na co te kolumny zamienić, aby sensownie wydobyć pełne możliwości tego williamsona zrobionego na bazie traf od Ogonowskiego ?

 

Bas mają super - jego przerost doskonale się komponuje z nieco "chudym" basem wychodzącym ze wzmaka.

Bas jest szybki (dzięki okablowaniu - Chris! wielkie dzięki).

Natomiast "obrazowanie" sceny muzycznej jest po prostu fatalne.

 

Pytanie: Jakie kolumny dadzą mi maksymalną precyzję lokalizacji źródeł na scenie, klarowną średnicę, niekrzykliwe, acz wyraźne wysokie ?

I to wszystko gdzieś pomiędzy 3k a 4k pln ?

 

Pozdrawiam,

zjj_wwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widze ze diyowiec z ciebie wiec zachecam do budowy wlasnych kolumn wg projektu np zapha SR71 lub ZRT z czego ten drugi projekt juz wykracza ponad 4k. A jak nie to, to mamy jeszcze inne projekty z innych stron i

kity z Akustyka.

 

Pozdrawiam

Daniel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widze ze diyowiec z ciebie wiec zachecam do budowy wlasnych kolumn wg projektu np zapha SR71 lub ZRT

Oj ... !

 

No nie wiem.

DIY - tak, ale

Stolarz - nie koniecznie.

Poza tym trochę strach. Kolumny robić metodą "na małpę", nie rozumiejąc w pełni co się robi i nie mając odpowiedniego oprzyrządowania pomiarowego - to chyba się nie uda ?

Czy aby nie zbyt dużo zmiennych, szczegółów wykonania - które źle zrobione - mogą zepsuć efekt końcowy ?

 

Czy nie ryzyko, że utopi się kasę, a efekt mizerny będzie ?

 

Chyba, że gdzieś ktoś takie gotowe "Obudowy" ( prace w drewnie ) na zamówienie robi,

a moja rola "DIY" ogranicza się do wytłumienia watoliną, montażu driverów, zwrotnicy, zacisków, malowanie itp.

 

Jeśli chodzi o pracę w drewnie i zrobienie tego solidnie -

to nie wiem czy dałbym radę zrobić to tak,

żeby "efektu" akustycznego nie zepsuć ?

 

Ktoś ma doświadczenia jakieś w tej kwestii ?

Ot, chociażby: Z jakiego DREWNA ? czym to obrabiać, kleić, itp ?

Grubości ?

 

A jakieś propozycje nie "DIY", lecz "gotowce" z półki w sklepie ?

 

Pozdrawiam,

zjj_wwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Oj ... !

 

No nie wiem.

DIY - tak, ale

Stolarz - nie koniecznie.

Poza tym trochę strach. Kolumny robić metodą "na małpę", nie rozumiejąc w pełni co się robi i nie mając odpowiedniego oprzyrządowania pomiarowego - to chyba się nie uda ?

Czy aby nie zbyt dużo zmiennych, szczegółów wykonania - które źle zrobione - mogą zepsuć efekt końcowy ?

 

Czy nie ryzyko, że utopi się kasę, a efekt mizerny będzie ?

 

Chyba, że gdzieś ktoś takie gotowe "Obudowy" ( prace w drewnie ) na zamówienie robi,

a moja rola "DIY" ogranicza się do wytłumienia watoliną, montażu driverów, zwrotnicy, zacisków, malowanie itp.

 

Jeśli chodzi o pracę w drewnie i zrobienie tego solidnie -

to nie wiem czy dałbym radę zrobić to tak,

żeby "efektu" akustycznego nie zepsuć ?

 

Ktoś ma doświadczenia jakieś w tej kwestii ?

Ot, chociażby: Z jakiego DREWNA ? czym to obrabiać, kleić, itp ?

Grubości ?

 

A jakieś propozycje nie "DIY", lecz "gotowce" z półki w sklepie ?

 

Pozdrawiam,

zjj_wwa

 

Jeśli kusi Cię DIY to zawsze można kupić obudowy bez przetworników - takich dawców kręci się trochę na ebayu. Niemniej to gra w ruletkę, i można po prostu wtopić, bo kupujesz budę, a potem do niej przetworniki. osobiście nie wiem, czy by mi sie chciało...

 

Co do kupna kolumn to podstawowe pytanie: nowe czy używane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używane - to kupowane przez fanatyka od fanatyka.

Musiały by być we wzorowym stanie. Zarówno przetworniki jak również obudowa (bez obtłuczeń, podlewania kwiatków, widocznych rys, bez grafitti, itp).

Wolałbym nowe - ale budżetowo może to być nierealne.

Jeśli jest jakiś "patent" na proste skręcenie budy np. z prefabrykatów przycinanych w Castoramie - to może bym w to poszedł ...

Np. z prefabrykowanych parapetów / blatów kuchennych klejonych sosonowych ?

( coś czuję że to nie jest dobry pomysł ? )

 

z.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwersje PWM>U

Biały Człowiek Mówić Zagadki ....

A tak poważnie - musiałbym sobie ten Twój Pomysł na układzik zobaczyć, mam jeszcze trochę braków po stronie cyfrowej ...

.. a swoją drogą - ten PWM nie będzie powodował migotania ledów - a to czy nie będzie modulowało muzyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.