Skocz do zawartości
IGNORED

Arcade Fire - Reflector


dekoracja

Rekomendowane odpowiedzi

wow jestem pod wrażeniem, trudno coś napisać bo słucham od 40 minut, ale nie było na razie żadnych mielizn. Jakże im posłużył James Murphy! Brzmi to lepiej niż LCD w sumie, posłuchajcie Joan of D'Arc jaki tam jest bas! Myślę, że o tej płycie będzie się dużo pisać i pewnie wygra wiele zestawień w tym roku. Dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

fajny pomysł na premierę, ciekawy film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niespecjalnie... Moim zdaniem z każdą płytą coraz bardziej zaniżają poziom

A kiedyś było tak pięknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem wcześniej link do całej płyty na youtube w temacie Davida Bowiego, ale masz racje dekoracja, że to wydarzenie wymaga osobnego tematu. Płyty wysłuchałem wczoraj z wypiekami na twarzy:) I am speechless...

Mam nadzieje że mr. postman zapuka jutro do mnie z paczuszką:)

 

 

Właśnie się dowiedziałem że 27 listopada Arcade Fire vel The Reflektors zagrają w Blackpool, to jakies 50 mil ode mnie. Odliczam dni.

 

 

Coś niespecjalnie... Moim zdaniem z każdą płytą coraz bardziej zaniżają poziom

A kiedyś było tak pięknie.

 

 

Ech nie mogę się z tym zgodzić, uważam że trzymają poziom i zarówno Funeral urzeka jak i każda kolejna ich płyta. Cenię ich za to że nie grają przez 10 lat tego samego utartego schematu jak niektóre bandy, których płyt nie można odróżnić od siebie. Dla mnie Arcade Fire jest przykładem zespołu progresywnego, który ewoluuje i ciągle szuka nowych ścieżek w muzyce nie zapominając przy tym o genialnych melodiach. Nie wiem skąd oni biorą tyle pomysłów, kazda płyta ma tyle świetnych tematów....

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Reflektor" na Deezer już jest. Słucham - naprawdę, niezła płyta. Zamówiłem podwójny winyl tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-0-63134700-1383083415_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie wyjmuję z odtwarzacza, i za każdym razem odkrywam nowe smaczki. Ostatnio tak miałem chyba po wydaniu albumu Stevena Wilsona Grace for Drowning.

Dziś byłem na Piccadilly, w sklepach płytowych na półkach mienią się różnokolorowym światłem okładki winylowego Reflektora.

Nie mogę doczekać się koncertu..

Pozdrawiam z deszczowego Manchesteru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wyświetla się dostawa LP Reflektor na 7 listopada. Skandal!

 

clark_kent, zazdroszczę koncertu. W PL grupa pewnie nie szybko się pojawi. Ale może Open'er 2014 w Gdyni? Kto wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Posłuchałem sobie "Reflector"... Mam na CD zaś wcześniejsze "The Suburbs" i "Neon Bible", z okazji abonamentu na Spotify przerzuciłem przy okazji pojawienia się "Reflector" jeszcze wcześniejsze: "Funeral" i "EP" i stwierdzam, że im dalej w las tym gorzej. W sensie, że "Reflector" zaczyna być porywajacy gdy się kończy w zasadzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem co znalazłem w sieci.

Jeżeli to jest obecny naj, naj.... , to rock zszedł na psy.

Albo ja się zestarzałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Nie lubicie Indie Rocka?

:)

 

http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114526,14863648,Arcade_Fire_powraca_z_nowa_plyta__I_spelnia_wszystkie.html#BoxKultTxt

Wolę ich wcześniejsze, surowsze brzmienie, ale może trza dać szansę reflektorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest, bidne to

 

Czy ja wiem... Funeral to wspaniała płyta.

Dla niektórych to co prezentują kapele pokroju Dream Theater, Rush, Black Sabath czy Deep Purple to mocno siermiężne granie. Ale przecież o gustach się nie dyskutuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to szło? Do znanego krytyka przyszedł autor z napisaną przez siebie sztuką i prośbą o ocenę. Krytyk po przeczytaniu mówi : " panie! Pana sztuka będzie grana wszędzie! Ludzie zapomną o Szekspirze i innych a TO - będzie grane!!!! Dopiero wtedy...".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem co znalazłem w sieci.

Jeżeli to jest obecny naj, naj.... , to rock zszedł na psy.

Albo ja się zestarzałem :)

 

rety, to i ja proszę o zapisanie do klubu zgredów ;)

 

trójka też promuje, są na fali. Popłuczyny po talking heads.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare dziady się zleciały i tylko tu krytykują. A słuchajcie sobie wciąż na około te Wasze doskonałe kapele z lat 70-tych, 80-tych i wcześniejsze :)

 

Arcade Fire to jest kapitalny zespół, a ich ostatnia płyta bardzo dobra. Takie mam zdanie.

 

Nieprzekonanych to pewnie nie nawróci, ale album zbiera (w przeważającej większości) bardzo pozytywne oceny.

Tu Billboard:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare dziady się zleciały i tylko tu krytykują. A słuchajcie sobie wciąż na około te Wasze doskonałe kapele z lat 70-tych, 80-tych i wcześniejsze :)

 

Arcade Fire to jest kapitalny zespół, a ich ostatnia płyta bardzo dobra. Takie mam zdanie.

 

Nieprzekonanych to pewnie nie nawróci, ale album zbiera (w przeważającej większości) bardzo pozytywne oceny.

Tu Billboard:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pewnie masz rację Fioletowy Przyjacielu :)

Ale i tak wolę np.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuda Panie ... Nuda ... Aż chce się z kina wyjść ... Znaczy się ręka sama wędruje w poszukiwaniu przycisku STOP.

 

Rock zdechł ...

 

I tyle ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację Fioletowy Przyjacielu :)

Ale i tak wolę np.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zajebiste, w sam raz na rozkręcenie imprezy w Ciechocinku :)

 

PS. Bez obrazy. Zawsze lubiłem ten kawałek, ale troszkę się jednak zestarzał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrytykowałem nowy album Stinga, Bowiego, nowe Depeche Mode... ale tutaj potęga!

 

Może za wyjątkiem 5 i 6 kawałka Arcade Fire dokonali wielkiej rzeczy. Też wychowałem się na Floydach, Zeppelinach itd. i jeśli tak ma wyglądać nowy rock to ja jestem za!:) Fantastyczny album, u mnie pozycja medalowa jeśli chodzi o ten rok. Dla mnie ich najlepsze dokonanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

posłuchałem kawałka Reflector. Pseudoartystyczne disco pozbawione melodii. Jesli zapomnieć dokonania rocka od lat 60tych po 90te to moze byłoby to dobre. Tyle że pamiętam lata 90te i obecne beztalencia typu Arcede fire nie dorastaja do piet Radiohead, Blur, Oasis, Nirvany itd

Popłuczyny po talking heads? Nie obrażajcie talking heads. Jestem ciekawy jakie jeszcze miernoty powstaną. Co do Ready to start to motyw muzyczny zerżnięty z Lust for life Popa. Dzieciaki pewnie jednak tego nie zauważyły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuda Panie ... Nuda ... Aż chce się z kina wyjść ... Znaczy się ręka sama wędruje w poszukiwaniu przycisku STOP.

 

Rock zdechł ...

 

I tyle ...

 

Rock jeszcze nie zdechł. Póki jest stara gwardia typu Pearl jam, soundgarden itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock jeszcze nie zdechł. Póki jest stara gwardia typu Pearl jam, soundgarden itp.

 

Akurat to grunge tak właściwie zdechł z 20 lat temu i nie wiedzieć czemu te kapele, zamiast dać sobie spokój, znów męczą ludzi tymi swoimi przebrzmiałymi patentami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów męczą ludzi tymi swoimi przebrzmiałymi patentami.

 

Jesli uważasz że takie Arcade fire to oryginalny, odkrywczy zespół to gratuluję wiedzy. Grunge zdechł, ale wolę posłuchać rockowej piosenki niż pseudowrtystycznego tworu bez jakiegokolwiek wyrazu.

 

Chyba sie powtórzę ale napisze. Pamietam rok 1999 i podsumowanie Tylko Rocka. Najwiekszym rozczarowaniem w tamtym rocku była popularnosc brit popu. Dziś dla mnie największym rozczarowaniem jest brak brit popu. Brak rocka w starym stylu i lansowanie wszelkiego badziewia z nowej rewolucji. Kopiowanie joy division to zadna rewolucja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten cały grunge to już był schyłek rocka.

Takie popłuczyny.

 

Porównując taką Nirvanę czy alice in chains do dzisiejszej rewolucji rockowej jest oczywiste że grunge miał swoją wartość. Nie pisząc już np o My Bloody Valentine którzy naprawdę byli alternatywni i oryginalni. Dzisiejsze experymenty to smiech na sali.

 

Pamietam wywiad z Edge z U2 z 1997 roku. Wypowiadał się na temat ówczesnej alternatywy mówiąc że są nudni jeszcze przed wydaniem singla. To sie tyczy też czasów dzisiejszych. Kiedyś eksperymenty były i mogły byc przystepne. Dziś to raczej wymówka na brak pomysłów/ patrz MGMT którym trafił sie hit singlowy a na drugiej płycie już nagrali "eksperymenty".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli uważasz że takie Arcade fire to oryginalny, odkrywczy zespół to gratuluję wiedzy. Grunge zdechł, ale wolę posłuchać rockowej piosenki niż pseudowrtystycznego tworu bez jakiegokolwiek wyrazu.

 

Chyba sie powtórzę ale napisze. Pamietam rok 1999 i podsumowanie Tylko Rocka. Najwiekszym rozczarowaniem w tamtym rocku była popularnosc brit popu. Dziś dla mnie największym rozczarowaniem jest brak brit popu. Brak rocka w starym stylu i lansowanie wszelkiego badziewia z nowej rewolucji. Kopiowanie joy division to zadna rewolucja

 

Daj spokój z moją wiedzą czy niewiedzą muzyczną. Zresztą nie tak dawno był wątek o grungu na tym forum i w zasadzie wszyscy doszli do wniosku, że grunge to bardziej wymysł marketingowców i dziennikarzy niż gatunek muzyczny.

Podobnie jak brit pop:) Jak już lubisz brzemienie rodem z Manchesteru posłuchaj lepiej Stone Roses, Happy Mondays czy wczesne Charlatans, Oasis przy tym to dopiero popłuczyny:P

 

Porównując taką Nirvanę czy alice in chains do dzisiejszej rewolucji rockowej jest oczywiste że grunge miał swoją wartość. Nie pisząc już np o My Bloody Valentine którzy naprawdę byli alternatywni i oryginalni. Dzisiejsze experymenty to smiech na sali.

 

Nie bardzo rozumiem... Mam nadzieje, że nie chodzi o to , że MBV to też grunge :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie tak dawno był wątek o grungu na tym forum i w zasadzie wszyscy doszli do wniosku, że grunge to bardziej wymysł marketingowców i dziennikarzy niż gatunek muzyczny.

 

 

Dokładniej to TERMIN GRUNGE był wymyslony przez branzę i dziennikarzy. Bo jeśli twierdzisz że zespoły i muzyka zostały "wymyslone" przez dziennikarzy i branżę no to sorry...ale to śmiech na sali jest i tyle. W tamtych czasach były lansowane natapirowane zespoliki pop metalowe, wraz z wybuchem brzmienia seattle sytuacja sie odwróciła. Taki Pearl jam nie potrzebował clipów w MTV by sprzedać miliony egz płyt, co dziś takiemu Arcade fire nie udałoby sie na pewno. To że coś ustalono na tym forum nie staje się faktem od razu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to TERMIN GRUNGE był wymyslony przez branzę i dziennikarzy. Bo jeśli twierdzisz że zespoły i muzyka zostały "wymyslone" przez dziennikarzy i branżę no to sorry...ale to śmiech na sali jest i tyle.

 

Bardzo dziwne wnioski wyciągasz:)

Chodzi mi o to, że niezbyt mądrzy dziennikarze powrzucali przeróżne zespoły do jednego worka z napisem GRUNGE, mimo że same kapele niespecjalnie miały na to ochotę i szlag ich trafiał jak ktoś im mówił, ze grają jakiś grunge.

Poszła też wielka machina marketingowa i promowanie tych modnych ciuchów dla prawdziwego grungowca (między innymi te nieszczęsne koszule).

A tak naprawdę jedynym strojem, który był wspólny dla wszystkich tych kapel były kalesony (ze względu na dość nieprzyjazny klimat w rejonie Seattle)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.