Skocz do zawartości
IGNORED

Jakość przejściówek RCA-XLR


Marek.S

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat, pozbyłem się XLRów NBS MS/II które zawsze były podłączone między pre ML28 i DACa PS Audio NWD, zamiast NBSa wrzuciłem MITa 330 Plus S2 - RCA po stronie DACa i od strony przedwzmacniacza na przejściówkach Neutrika XLR-RCA.

Dźwięk znacznie się pogorszył - bas znikł i scena zrobiła się płaska jak stół :-(

Nie wiem teraz czego to wina, przejściówki czy samego kabla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Przede wszystkim samego standardu połączenia RCA zamiast XLR. MIT 330 nie jest jakimś wybitnie hi-endowym kablem, ale prezentuje przyzwoity poziom, przejściówki Neutrika też nie są najgorsze. Osobiście wolę dźwięk z włoskich przejściówek Pro-El Die Hard, ale to nie jest różnica klasy a raczej preferencji, Pro-El jest złoty, a Neutrik srebrny (przynajmniej takie ja miałem). Połączenie RCA w stosunku do XLR cechuje znacznie mniejsza przestrzenność i dużo uproszczeń, natomiast co do basu, to raczej nie ma wpływu. Więc może kabel MIT nie pasuje do tego systemu, albo po prostu NBS miał go znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomkly, chyba jednak będę musiał zostać przy XLRach.

Resztę systemu mam na samych MITach (330 i 750) więc trochę zdziwiło mnie to jak słaby wypadł 330S2 na przejściówkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Spróbuj podłączyć zbliżony klasą przewód na XLR, zobaczysz różnicę. Nie wiem czy znajdziesz akurat MI 330, bo to rzadkość, ale np nowszego Shotguna. I sam zobaczysz co się stanie. Istnieją systemy (np starsze Accuphase) w których połączenie XLR wnosi niewiele, lub wręcz nic. Ale w większości zdecydowanie słychać różnicę na korzyść XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawę przejściówek należy traktować indywidualnie.chodzi o budowę takiej przejściówki oraz o rozkład na pinach xlr(+ lub hot/2?/).wiem że,któryś z kolegów zamówił taką w Sonus Oliva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny standard to Pin 2 Hot (+) chociaż niektóre sprzęty jak JBL/Urei/Amcron/BSS miały swego czasu Pin 3 Hot.

 

Pożyczyłem od kumpla MI-330 Proline CVT na XLRach, zobaczymy czy to wina tych przejściówek (Neutrik NC*MX)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, a tak z ciekawości - cała ta akcja z przejściówkami tylko po to, żeby mieć cały system okablowany MIT-em, czy był jeszcze jakiś inny cel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.