Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie głośniki pod komputer


Denonek07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam komputer z kartą dźwiękową Creative Z w pokoju +/- 2,5m x 2,5m. Chciałem kupić już głośniki Edifier C3 do tego, ale właśnie wycofali je ze sprzedaży... Teraz nie wiem co mam kupić. Myślałem nad Edifier R2600, ale monitory do takiego małego pokoju wydają mi się trochę śmiesznym pomysłem.

Głośniki do muzyki i filmów - gram na słuchawkach.

Wolałbym coś w systemie 2.1 ze względu na subwoofer, bo gram na gitarze i chciabłym posłuchać z moich głośników basu choć trochę zbliżonego do dźwięku z mojego Fendera ;)

Głośniki będą ustawione na biurku, po obu stronach monitora jakieś 80 - 90 cm odległość od siebie i 100 - 120 cm ode mnie.

Myślałem już na głośnikami typowo komputerowymi (multimedialne), mini-wieży i monitorach do bliskiego odsłuchu, ale sam już nie wiem...

Co byście polecili?

I czy subwoofer ustawiony pod biurkiem to dobry pomysł?

No i oczywiście budżet - chciałem się zmieścić w przedziale 450 - 600zł, alewiem, że to mało i zawsze trochę mogę ponieść, tylko bez przesady ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C3 z tego co wiem niedlugo beda tylko jeszcze podobno nie dotarly, przynajmniej tak mi na PGA powiedzieli...

 

Zakup sobie lepiej R1280T ktory tez bedzie od listopada w sprzedazy. Test znajdziesz na twojepc.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam kolegę z PGA :)

Pytałem w jednym sklepie i powiedzieli, że już nie będą sprzedawać, a na PGA nawet nie pytałem, bo wtedy myślałem, że jeszcze są w sklepach :)

 

Te R1280T wyglądają świetnie, ale nie będzie nic lepszego w moim przedziale cenowym do mojego małego pokoju?

 

Wydaję mi się, że na 2.0 lepszego nic może nie być, bo te mają idealny dla mnie rozmiar, ale może coś 2.1?

Dlaczego nie wybrałbyś zamiast R1280T C3? Subwoofer pod biurkiem to złe rozwiązanie? Czy ogólna jakość dźwięku byłaby gorsza od R1280T?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest taki zestawik Bosse companion V3.? Jest też..

Warto posłuchać.

Sorry za literówkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają całkiem spoko, choć trochę małe. Zakładam, że z plastiku obudowa?

I czy bass reflex z tyłu tak blisko ściany może być?

Nie ma w Polsce za bardzo tych głośników z tego co widzę, więc raczej nie będę miał możliwości odsłuchu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie. Chciałbym kupić nowe głośniki pod komputer do muzyki (od disco polo po metal) na prezent. Chciałbym wydać max 150zł i mniej. Jaki zestaw sprawdziłby się lepiej pod względem jakości brzmienia i głośności: 2.0 czy 2.1?

Znalazłem po jednym zestawie z każdego rodzaju, a dokładnie:

- Genius SP-HF800A

- Modecom MC-MSF15

 

Czy warto któryś z tych brać? Macie jakieś lepsze propozycje?

 

Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czyli tak te glosniki bose nie maja zadnych szans z R1280T zrob sam odsluch i zobaczysz to sie bardzo zdziwisz.

 

Nie rozumiesz jednego nie każdy sobie chce zagracać biurko dużo większymi głośnikami.

R1280T

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose Companion gra bez życia. Jest detal i dynamika, ale barwa tego zestawu męczy, takie ostre, metaliczne granie, nic specjalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinią o Bose Companion nie mogę się zgodzić - mam w domu dwa zestawy (synowie używają) - jeden podpięty bezpośrednio do laptopa, drugi przez iFi iDaca. W obu przypadkach dźwięk jest bardzo fajny, a w drugim wręcz wybitny, jak na cenę obu komponentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnijmy się, że mówimy o tych samych. Ja miałem na myśli modele 2.1, czyli Companiony 3 oraz 5. Obydwa poległy. Natomiast nie słuchałem ich zestawów 2.0. Pewnie iDAC dużo tam wnosi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podepnę się by nie zakładać nowego tematu.

 

Szukam dwóch kolumn do mojego PC.

 

Budżet to 600zł.

 

Muzyka, której słucham to rock, hard rock, metal, heavy metal itd :)

 

Posiadam kartę dźwiękową Creative Labs Sound Blaster Z.

 

Nie posiadam żadnego sprzętu audio po za kartą :/ Jego gromadzenie chciałbym zacząć od kolumn gdyż one dadzą początkowo najlepszy efekt przesiadając się z głośników wbudowanych w monitor.

 

Zależy mi na bardzo dobrej jakości dźwięku w wyżej wymienionych gatunkach muzycznych jak i sporej mocy by sąsiedzi mogli mnie przeklinać :D

 

Zakup wzmacniacza mam w planach lecz dopiero gdy się odkuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MatysB

 

 

przejrzałem własnie co ostatnio wystawiono i prosze okazja gamonie nie kupili;)

pilociki rs4 za 400zł

 

jest jeszcze tez przeswietna oferta na magnat all ribbon 4 za 350 - dwa razy sie nie zdarzy- radziłbym brac bo nie widziałem takiej ceny jeszcze

 

wiecej bajerów na alletanio "nie ma"

sa inne ale juz na alledrogo;)

 

za 600 to bym uderzał w poszukiwniu ribbon 6 i 8 - dosc czesto bywaja

 

polecam tez grundiga monolith 8500 gosc ma za 700 za tyle nie sprzeda - nie ze nie warto bo bardzo warto ale konkurencja - pisz by moze dał za 560 +40 pakunek

 

bb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy pójdą te Grudigi za 700zł. Mówisz o tych z allegro oczywiście?

 

Poczytam o nich gdy wrócę z pracy. Może dogadam się ze sprzedawcą odnośnie ceny i je łyknę :D

 

Jednakże czekam na inne propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym łyknał te magnaty gdyby nie ze juz zakupy porobione i kasy zero na "głupoty"

 

nie przypasza to sprzedasz - cena jest powalajaca

to nie jest normalne

 

przed swietami sie ludzie zagapili :)

 

 

wielkiej roznicy nie uwidzisz pomiedz ribonami 4 a kolejnymi a masz pol ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ribbony mają atrakcyjną cenę lecz jest to handlarz dla tego sobie je odpuszczę.

 

Wolę kupić sprzęt od poprzedniego właściciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedz do bawarii :)

 

kupuj na ebayu

 

w polsce nawet jak kupisz od poprzedniego to on tez kupil od handlarza

 

tu wszystko jest od handlarza - szczerze to ja bym sie bardziej obawiał "od poprzedniego" niz handlarza - handlarz sprzetem audio musi dbac o reputacje - handlarz nie bardzo moze sobie pozwolic na negatywy bo straci robote

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

handlarz sprzetem audio musi dbac o reputacje - handlarz nie bardzo moze sobie pozwolic na negatywy bo straci robote

Może i pozwala sobie. To się tyczy nie tylko audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.