Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz + głośniki (stereo + sub)


Sad3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać i prosić o wybaczenie jeżeli coś napiszę niezgodnie z zasadami tego forum.

 

Rozglądam się za zestawem do filmów i muzyki. Niedawno przeprowadziłem się z domu do bloku więc nie potrzebuje wielkiego bum bo sąsiedzi mnie wyrzucą przez okno ani też zestawu 5.1 czy też 7.1 gdyż nie chce mi się bawić z kablami ;)

Sprzęt jaki chce podłączyć to będzie TV Samsung, AppleTV, konsola PS oraz głośniki 2.1. Niestety nie wiem jaki model urządzenia sprawdzi się do takiej koncepcji, a tym bardziej głośniki. Z tego względu, że nie jestem audiofilem więc nie potrzebuje sprzętu z górnej półki. Jedynie co potrzebuje aby to wszystko zagrało lepiej niż głośniki z TV :)

Jeśli chodzi o wzmacniacz to mam 3 urządzenia na oku:

Pioneer VSX-528-K;

Denon AVR-X1000;

Harman Kardon AVR 151

Wydaje mi się, że do tego co chce podłączyć w zupełności, któryś z tych 3 wzmacniaczy wystarczy. Jeszcze kwestia głośników…chciałbym kupić jakiś niedrogi zestaw stereo 2.0 z niedużym basem, a do tego kupić sub, który nadrobiłby ten bass. Jeśli chodzi o producenta to niestety nie mam zielonego pojęcia co będzie dobrym wyborem dlatego też i tutaj jestem zobligowany aby prosić o Waszą pomoc w wyborze :) Jedyne wymaganie co do głośników to aby były białe :) Znalazłem głośniki 2.0 firmy Magnat ale nie wiem czy jest to dobry wybór. Znalazłem również głośniki frimy Jambo, Deli czy też Canton.

Pokój w którym chciałbym zainstalować cały sprzęt ma jakieś 20-22m^2. Jeśli chodzi o muzykę to słucham dance, r&b…ogólnie klubowa, radiowa

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to jest jakieś 3000zł

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj kierując się tym co Ci się podoba - wszystko co wymieniłeś i tak zagra słabo. Poproś sprzedawcę w supermarkecie o podłączenie 3 par kolumn do odsłuchu i wybierz najlepsze ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj kierując się tym co Ci się podoba - wszystko co wymieniłeś i tak zagra słabo. Poproś sprzedawcę w supermarkecie o podłączenie 3 par kolumn do odsłuchu i wybierz najlepsze ...

Jeśli chodzi o wzmacniacz to skłaniam się ku Pioneer VSX-528-K ze względu na ilość wejść HDMI oraz możliwość podłączenia sub + ewentualnie centralke.

Kwestia głośników, które będą do tego pasować. Otrzymałem również informację, że głośniki Pylon PEARL 20 będą dobrym wyborem.

Co masz na myśli, że zagra słabo ? Tak jak wspomniałem, nie jestem audiofilem, żeby słyszeć na koncercie muzyki klasycznej jak grają skrzypce z 4 rzędu. Chciałbym aby zestaw, na który chce przeznaczyć 3000zł grał dosyć przyjemnie i zdecydowanie lepiej niż głośniki w TV.

Oczywiście nie omieszkam się przejść do jakiegoś sklepu aby zobaczyć jak brzmi sprzęt z różnych półek cenowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.