Skocz do zawartości
IGNORED

Oprogramowanie do poprawy dźwięku?


Wojtek Niemiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że z zakupem DAC'a zamierzam się wstrzymać do następnego roku, a nie zadowala mnie jakość z laptopowej integry (masakra) chciałbym rozwiązać problem softwareowo. Jakie znacie oprogramowanie do poprawy dźwięku?? Nie chodzi mi o instalowanie jakiegoś bajeranckiego odtwarzacza ponieważ nie mam muzyki na dysku. Używam Spotify, Wimpa (obu w wersji darmowej póki co) i okazjonalnie Youtuba.

Dodam, że do głośników podłączałem już inne źródła. Laptopy kolegów czyli jakiś Sony Vaio, jakiś HP i mojego 9-letniego PCta. Każdy z tych komputerów bił na głowę mojego lapka. Mimo, że w każdym zastosowano układy zintegrowane to różnica była kolosalna. Najlepszy był Vaio - grał najczyściej. Z kolei PC pokazał, że moje Solówki mają o wiele większe zasoby basu niż to sobie wyobrażałem. Żeby z moim lapkiem wycisnć tyle basu konieczne jest jego podbicie o 3/4 jednostki (regulacja na głośniku).

 

Mój sprzęt: Packard Bell easynote ts11 (procesor 2*2,2 GHz, 8GB ram, Realtek hd audio, Windows 7) i Microlab Solo6c.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, będę tym który pomoże... Nic z tym nie zrobisz, a takie programy nie istnieją... możesz jedynie dołożyć jakiś DSP który dobrze, mniej dobrze lub całkiem karykaturalnie ukryje ułomność tej integry.Dźwięk musisz "rozmazać" przy użyciu dsp. Jeśli znajdizesz coś co Ci odpowiada, spróbuj z ciekawości ominąć systemowy mixer, lecz przy takiej dźwiękowej nie licz na słyszalną zmianę. Jedynym wyjściem jest nowy dac na usb, ewentualnie wewnętrzna karta skoro masz jeszcze stacjonarny komputer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym wyjściem jest nowy dac na usb, ewentualnie wewnętrzna karta skoro masz jeszcze stacjonarny komputer.

Ze stacjonarnego nie korzystam. Podłączyłem go tylko dla eksperymentu. Dac na usb będzie ale chcę się jeszcze wstrzymać z zakupem. O co chodzi z tym DSP?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do opchnięcia NOS DAC USB DIY na TDA1541 - forumowej konstrukcji (kolegi MSFalcon). Bardzo solidne urządzenie - sekcja zasilająca (dwa trafa, mostek na szybkich diodach) niespotykana w urządzeniach <1000pln. Oddam za 100pln + wysyłka. To JEST rozwiązanie w odróżnieniu od softowych oszukiwaczy. Oczywiście nie gwarantuję, że sygnatura dźwięku taka jaką lubisz - poszukaj opinii na forum.

 

Jest tylko jedno ale - DAC bez obudowy z trafami do montażu powierzchniowego - trzeba wykazać się smykałką majsterkowiczowską i w coś go "oprawić".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest tylko jedno ale - DAC bez obudowy z trafami do montażu powierzchniowego - trzeba wykazać się smykałką majsterkowiczowską i w coś go "oprawić".

 

Zarzuciłbyś fotkę??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie znacie oprogramowanie do poprawy dźwięku??

Możesz popróbować pobawić się parametrycznymi equalizerami. A jak szukasz tanich efektownych filtrów do "poprawy" audio to zwróć uwagę na breakaway audio enchancer, z tym że pamiętaj że ze zintegrowaną kartą dźwiękową nie osiągniesz tak naprawdę nic sensownego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie zaatakują audiophile, możesz spróbować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

miesiąc za free, może przeczekasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki NOS DAC-a - duże wyświetlą się po kliknięciu. Przepraszam za opóźnienie - czynniki zewnętrze weszły do gry.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

e01ce45d9844ff78m.jpg

 

2c53379d2928650am.jpg

 

P.S. Kość DAC-a to oczywiście TDA1543.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki NOS DAC-a - duże wyświetlą się po kliknięciu. Przepraszam za opóźnienie - czynniki zewnętrze weszły do gry.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

e01ce45d9844ff78m.jpg

 

2c53379d2928650am.jpg

 

P.S. Kość DAC-a to oczywiście TDA1543.

 

Chętnie kupię ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupię ja.

To kup ty. Ja nie wiem czy warto bo nie znam się tak na tym i wolałbym najpierw przesłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup ty. Ja nie wiem czy warto bo nie znam się tak na tym i wolałbym najpierw przesłuchać

Wszystko warto kupić zamiast zintegrowanej dźwiękówki, a tymbardziej jak masz sprawdzoną dobrze wykonaną konstrukcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko warto kupić zamiast zintegrowanej dźwiękówki, a tymbardziej jak masz sprawdzoną dobrze wykonaną konstrukcję.

Tyle że DACa i tak kupię, a że się tak nie znam na tych konstrukcjach no to co poradzę. Ps Kostka w tym cudeńku jest 16-bitowa a nie 24. To w niczym nie przeszkadza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup ty. Ja nie wiem czy warto bo nie znam się tak na tym i wolałbym najpierw przesłuchać

 

OK, zatem kolega bonaventura kupuje. Wysyłam dane do wpłaty na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breakaway audio enhancer - masakra. To co nie podobało mi się w mojej karcie zostało dodatkowo uwypuklone. Nie dość że całościowo muzyka brzmi dwa razy ciszej to jeszcze straciła na dynamice. Gdy gitara elektryczna w intro do "Sounds of a playground fading" powinna w pewnym momencie zdrowo ryknąć robi się (uwaga, uwaga) ciszej. Program absolutnie do niczego. Usunąłem po 10 minutach słuchania. Nie wiem czy warto próbować fidelizer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidelizer to zwykła ściema

Zgadzam się z tym. Wypróbowałem to i nie wprowadza żadnych konkretnych zmian, a ja potrzebuję konkretów. Zostaje mi czekać na hajs i wtedy kupię DAC'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jednak zewnętrzne urządzenie.

 

Np. Fiio Olympus możesz wyrwać używane za ok. 200zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dodatkowo masz wzmacniacz słuchawkowy z wygodną regulacją na potencjometrze.

 

Odsprzedasz praktycznie bez straty a będziesz miał lepszy dzwięk niż teraz.

 

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jednak zewnętrzne urządzenie.

 

Np. Fiio Olympus możesz wyrwać używane za ok. 200zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dodatkowo masz wzmacniacz słuchawkowy z wygodną regulacją na potencjometrze.

 

Odsprzedasz praktycznie bez straty a będziesz miał lepszy dzwięk niż teraz.

 

Tomek

No nie wiem mam trochę taką niechęć do firmy fiio. Nie podobają się mi te urządzenia, bo to głownie do słuchawek jest tworzone, a wyjście liniowe to taki jakby dodatek. Sam przełącznik bass on/off kuje mnie w oczy. Dla mnie idealny dac ma tylko wejście usb (ewentualnie zasilanie jeszcze) i dwa wyjścia rca. Nie chcę aby zbędne bajery z których nie będę korzystać zawyżały cenę urządzenia (regulacja głośności, wzmacniacze słuchawkowe, dziesiątki wejść i wyjść). Coś jak hrt music streamer II byłoby idealne ale jest sporo za drogie. Jakby jakiś forumowicz miał na sprzedaż coś w tym stylu tyle że w rozsądnej cenie to bym kupił.

Do tego daca DIY na TDA1543 nie czuję się jakoś przekonany. Jak urządzenie oparte o taki stary przetwornik radzi sobie z plikami o rozdzielczości większej niż 16bit?? Co się dzieje jeżeli słucham sobie muzyki (np ze spotify) i nagle odtworzy mi się inne źródło dźwięku na kompie (np jakaś reklama na wp)? Będzie ją słychać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie. Rozwiązaniem jest użycie asio4all, ale ze spotify to chyba nie zaskoczy (brak wsparcia ze strony programu)... ale zaraz, w siódemce nie masz osobnego suwaka od głośności przeglądarki?

Jeśli Cię to interesuje, to mam na sprzedaż uNostromo v4. Aukcja wisi na allegro, ale jeśli byś był chętny, to mogę ściągnąć i poczekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię to interesuje, to mam na sprzedaż uNostromo v4. Aukcja wisi na allegro, ale jeśli byś był chętny, to mogę ściągnąć i poczekać.

"Uwaga! wejście USB akceptuje pliki dźwiękowe o rozdzielczości max 48kHz." Ten fragment opisu mnie niepokoi. : /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC sprzedany - proszę już nie pisać PW w tej sprawie.

 

Kolego Wojtek Niemiec a kolega to ma taką dużą kolekcję gęstego materiału, że jakość CD mu nie odpowiada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach po zakupie daca mam wykupienie wimpa albo spotify premium. Szkoda byłoby wywalić tyle kasy żeby muzyka nie leciała . No chyba, że to też jeszcze nie jest taka jakość ale wolę nie ryzykować, bo jeszcze będę kupować dwa razy - nie znam się. Nie mam plików na dysku. Słucham tylko ze streama kolego Cooger.

 

Ps. Idzie zmienić nazwę użytkownika czy muszę sobie nowe konto założyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszkę pojechałeś bo o ile mnie pamięć nie myli to Spotify to 44.1/16 i w dodatku skompresowane (OGG bodajże). Premium zmienia tylko bitrate ze 160kbps na 320kbps (a może VBR, trzebaby sprawdzić). Dla spotify nie ma się co napinać z jakimiś wyrafinowanymi sprzętami, dobra integra (nie szumiąca i nie zniekształcająca dżwięku) w zupełności wystarcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przyda ? :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej się nie przyda bo jeśli karta gra jak ściera, to bitperfect tylko do podkreśli (o ile w ogóle będzie zauważalna różnica na tak tanim przetworniku) trzeba zrobić zabieg odwrotny, lub doprowadzić do bp, a następnie zmiękczyć poprzez cyfrowe dsp.proszę przeczytać cały wątek. poza tym wiele osób reportuje że wasapi nie daje porządanego próbkowania (zauważają to osoby które testowały różne pliki, a ich dac mają diode sygnalizującą próbkowanie otrzymanego sygnału wejsciowego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to efekt psychologiczny czy co ale wydaje mi się że asio4all coś poprawił. Chodzi mi o dynamikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.