Jump to content
IGNORED

Czy kable komputerowe dadzą się zastosować audio?

D.O.M.

Recommended Posts

Witam.

Rozebrałem stary kabel łączący monitor z komputerem. W środku znalazłem wiązkę kabli, w tym kilka ekranowanych, takich jak w załączniku.

Wydaje się, że ekran i wiązka wewnętrzna wykonane są z tego samego materiału - drucików w kolorze srebra. Po podrapaniu pokazuje się jakiś czerwony metal, chyba miedź. Wydaje się, że są to druciki cynowane, a może posrebrzane?

Czy ktoś próbował stosować takie ekranowane kable do np. wewnętrznych, sygnałowych połączeń we wzmacniaczu?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Coś mi się we łbie kołacze, że kable do monitora były te lepsze i te gorsze, co można było od razu zaobserwować. Znaczy jakość kabli i ekranowania miała znaczenie. Jeśli to był ten dobry kabel to do krótkich połączeń może się nadać. Można też posłuchać. Zrobić jakiś interkonekt i zobaczyć.

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Dokładnie tak, jak napisał sybic - do krótkich, albo BARDZO krótkich; natomiast ŻADNEGO interkonektu do krótkich bym nie zaliczył.

Wiele godzin zajęło mi przecinanie wewnątrz wzmacniacza komputerowych wiązek i wymiana na miedziany srebrzony solid, tak więc uważam, że kable o takiej budowie degradują dźwięk.

Owszem, parę centymetrów ostatecznie może być, jeśli nie ma nic lepszego pod ręką, a trzeba zastosować połączenia ekranowane, ale raczej do zasilania, a nie toru sygnału.

... i zamiast IV RP jest PRL II

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.