Skocz do zawartości
IGNORED

Czy kable komputerowe dadzą się zastosować audio?


D.O.M.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rozebrałem stary kabel łączący monitor z komputerem. W środku znalazłem wiązkę kabli, w tym kilka ekranowanych, takich jak w załączniku.

Wydaje się, że ekran i wiązka wewnętrzna wykonane są z tego samego materiału - drucików w kolorze srebra. Po podrapaniu pokazuje się jakiś czerwony metal, chyba miedź. Wydaje się, że są to druciki cynowane, a może posrebrzane?

Czy ktoś próbował stosować takie ekranowane kable do np. wewnętrznych, sygnałowych połączeń we wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się we łbie kołacze, że kable do monitora były te lepsze i te gorsze, co można było od razu zaobserwować. Znaczy jakość kabli i ekranowania miała znaczenie. Jeśli to był ten dobry kabel to do krótkich połączeń może się nadać. Można też posłuchać. Zrobić jakiś interkonekt i zobaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak napisał sybic - do krótkich, albo BARDZO krótkich; natomiast ŻADNEGO interkonektu do krótkich bym nie zaliczył.

Wiele godzin zajęło mi przecinanie wewnątrz wzmacniacza komputerowych wiązek i wymiana na miedziany srebrzony solid, tak więc uważam, że kable o takiej budowie degradują dźwięk.

Owszem, parę centymetrów ostatecznie może być, jeśli nie ma nic lepszego pod ręką, a trzeba zastosować połączenia ekranowane, ale raczej do zasilania, a nie toru sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.