Jump to content
IGNORED

Pioneer A-676 i Kenwood KA-990V. Jaki wzmacniacz zagra dźwiękiem "pośrodku" ?


runik2

Recommended Posts

Witam. Aktualnie posiadam dwa wymienione w tytule wzmacniacze. Moje aktualne kolumny to Yamaha NS-500Ma. Kolumny grają neutralnie; z Pioneerem A-676 ciepło i miękko, a z Keenwoodem KA-990V wręcz przeciwnie: bas jest szybki, zwarty, brzmienie jasne. Szukam wzmacniacza, który zagrałby dokładnie dźwiękiem "pośrodku". Wzmacniacz powinien mieć przynajmniej 12-13Kg, bowiem te kolumny potrzebują trochę "prądu" i na mniejszych wzmacniaczach grały słabo. W ramach "małego eksperymentu" podłączyłem jeden kanał stereo do Pioneera, na jedną kolumnę, drugi kanał do Kenwooda, na drugą kolumnę. Zapewne nie jest to "typowe podłączenie" zestawu stereo :) jednak zapewniam was ze dźwięk stereo jest, i .... no właśnie, końcowy efekt "nałożenia się" dźwięków z obu kolumn, bardzo mi się podoba. A może tak zostawić ? Jako wzmacniacz, o który pytam w tytule obstawiałbym np. coś z JVC, ale na pewno są tu osoby, które napiszą coś więcej w tym temat, Dodam tylko, że lubię ten staroświecki przycisk "LOUDNESS", który używam, przy cichym słuchaniu muzyki.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Coś, za kwotę wartości obu moich wzmacniaczy razem, czyli 700-800 PLN. - wartość realna. (Jestem też w rozterce, bowiem okazało się, że dźwięk z obu moich aktualnych wzmacniaczy, które grają jednocześnie razem jest dla mnie, prostu OK.)

Link to comment
Share on other sites

Coś z Sony. Sony TA-F570ES lub 670ES

 

dźwięk naturalny, bas mocny, miękki ale zwarty i krótki, impulsowy, detaliczna średnica i góra, kolumny całkiem niezłe, soniaki dobzre zgrywają się z takimi wynalazkami. Moc ok 90W@8R i 110W@4R prądu dużo, trafo toroid, potężna filtracja której nie spotkasz u konkurencji.

 

570 łącznie 2x 17.600uF

670 łącznie 2x 29.600uF

 

Osobiście mam 570ES i jestem zadowolony, wielkim + jest właśnie naturalność, zgrywają się z większoscią wzmacniaczy, a jeśli sie nie sprawdzi to bez problemu odsprzedasz bo te wzmacniacze szybko sie spzredaja. W przeciwieństwie np do Pioneerów które stoja zawsze na aukcjach w ilosci kilku sztuk.

 

I jeszcze jedno, Soniak nie ma Loudnessu ale zapewniam ze go nie potrzebuje.

570 napędza u mnie kolumny jak w sygnaturze na 2x 6.5'' przetwornikach w closed i bas wypeknia cały 15m2 pokój, w 25m2 tez basu nie brakowalo bez wzgledu na poziom glosnosci

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za dotychczasowe propozycje. Zgadzam się, że proponowane modele (wszystkie o słusznej wadze, dadzą radę tym monitorom). Podstawowy problem to brak funkcji "loudness", w tych modelach. Mieszam w bloku i 90% mojego słuchania to "umiarkowanie - cicho". Z "cięższych" wzmacniaczy Sony dokładnie odsłuchałem i porównałem model TA-F500ES u kolegi; ciepła barwa dźwięku - szukam czegoś z większym wykopem, bardziej szybki zwarty bas.

Przy głośniejszym słuchaniu SonyTA-F500ES jest OK, przy cichym, brak funkcji loudness w tym modelu, to dla mnie trochę porażka. Waga modelu TA-500ES to 11,4 Kg, zaś proponowanego modelu TA-F570ES to 12 Kg, (dane z hifi-wiki.de), dlatego porównałem tu, te modele. Użytkownik Bumpalump, jednak ładnie opisał proponowany dźwięk z modeli TA-F570ES i 670ES. Użytkownik Marek.S o własnych doświadczeniach w odsłuchach wzmacniacza Onkyo 8870 nie napisał nic. Poza tym Onkyo 8870 także nie posiada, przydatnej mi funkcji loudness. (Proszę nie rozpoczynać sporu, o przydatność tej funkcji, zapewne moje zdanie jest nieco subiektywne, lecz wynika, z moich dotychczasowych odsłuchów porównawczych).

Dodam tylko, że kolumny Yamahy NS-500Ma (lekko zmodyfikowana wersja Yamach NS-500M) są mało znane w Polsce, ponieważ niewiele ich rozprowadzono w Europie. (lata 80-te). O wiele bardziej znane i cenione są na rynku USA. Na wielu tamtejszych forach uznano, że są to kolumny tańsze, najbardziej jednak zbliżone brzmieniem do modelu NS-1000M (określono przekaz na 90% dźwięku modelu NS-1000M).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.