Skocz do zawartości
IGNORED

DAC do kompa, tylko USB - Amanero czy WaveIO na wejściu ?


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Oba rozwiązania wydają się ciekawe i mogłyby posłużyć do budowy DACa USB.

Czy macie jakieś doświadczenia co do wyboru któregoś z nich ?

 

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A może warto się pokusić o realizację jakiegoś grupowego projektu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Znalazłem kiedyś taki głos w sprawie:

 

"USB - I2S MODULE

 

I have tested these USB-I2S interfaces and I have found very big differences in the sound:

 

M2Tech module by AckoDAC (Ackodac)

XMOS Wave IO by Lucian (XMOS-based Asynchronous USB to I2S interface, Luckit)

Open Source by Qnktc (Q N K T C)

OEM Combo 384 (Amanero)

 

After 3 tests in 2 different rooms, 3 different systems, with 2 my friends I can affirm that XMOS and Amanero modules are the best.

The Amanero module sounds more open and detailed but also less solid and less smooth of XMOS module.

The XMOS module sometimes seems more confused but it also have a larger image of the acoustic scene.

The Amanero can play also 32bit 384KHz and DSD files (SACD format)."

 

Źródło:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zasadzam na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mnie Amanero byłby super, ale nie za 80 ojro, a wątpię, żebyśmy zebrali 60 sztuk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam obydwu rozwiązań i są bardzo dobre. Z amanero mam jakiś problem, że za pierwszym razem wybierze mi złą częstotliwość próbkowania i trzeszczy, ale daje stop i play od nowa i jest ok. Na windowsie może tego nie być, ale nie wiem, nie próbowałem.

Jakość dźwięku za każdym razem dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czaję się na waveio, obecnie mam hiface, wersja 1, zegar zasilony baterią lifepo4 co znacznie poprawiło brzmienie. Mimo wszystko waveio bardzo dobre opinie zbiera, ma w dodatku opcję zasilenia i z usb i z zewnątrz (np. jeden z forumowiczów zasilał go salasem, 5V ok 350mA jak dobrze pamiętam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Wave IO jest za drogi dla mnie definitywnie, za tę cenę mam zestaw CM6631A, płytka z AK4399, płytka gotowiec z ESS9023, kable i płytka izolatora...I jeszcze zostanie parę groszy na jakieś płyty do zripowania :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak kto woli, wiadomo często pieniądze grają rolę. Mnie hiface kosztował 300zł, za dwie baterie dałem 60zł i łądowarka ok 70zł i mamy ok 430zł... Zdecydowanie wolałbym kupić waveio mimo iż go nie słuchałem a hiface... 300zł wezmę za zestaw i co, stratny jak nic jestem ale czego się nie robi dla zabawy...

 

edit: mam na myśli że jak już coś się kupuje i ma być dobre to kupuje się od razu dobre zamiast potem kombinować bo kombinowanie generuje koszty a efekt i tak nie rośnie do poziomu lepszego urządzonka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem CM6631A jest tylko trochę gorsza od XMOSA, który ponoć jest porównywalny z Amanero. W nowym firmware dla CM jest też masa ustawień własnych. I fakt, pieniądze grają rolę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za "trochę lepsze" rozwiązania lubiący dobry dźwięk płacą grube tysiące, więc może lepiej nie dziadować

na te parę złotych na starcie ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam WaveIO i oferowalem rowniez na tym forum "wypozyczenie" i poslucanie. Niewielu bylo cetnyc, ale Ci, ktorzy poslucali byli pod bardzo duzym wrazeniem jego mozliwosci. Dla zrownowazenia opinii musze dodac, ze jedna osoba w ogole nie uslyszala roznicy wzgledem integra z komputera :)

Koszt z wysylka to jak dobrze pamietam 117 Euro, ale to mozna powiedziec produkt skonczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za "trochę lepsze" rozwiązania lubiący dobry dźwięk płacą grube tysiące, więc może lepiej nie dziadować

na te parę złotych na starcie ? :)

Wave IO jest 2,6 raza droższy, to nie jest dziadowanie, ja nie wydam 1/3 pensji na coś takiego, chcesz mi dorzucić?

Nie chcę z wami się gryźć co warto, a co nie, chcę pokazać alternatywę, w tym wątku możemy i powinniśmy mówić o wszystkich interfejsach tego typu, bądźmy szczerzy, będą coraz popularniejsze. Chętnie sie umówię na porównanie miedzy Amanero/Wave IO/CM6631A i co kto jeszcze wygrzebie, przy fajnej muzyce i jakimś piwku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie - jest tego naprawde mnostwo:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wave IO jest 2,6 raza droższy, to nie jest dziadowanie, ja nie wydam 1/3 pensji na coś takiego, chcesz mi dorzucić?

Nie chcę z wami się gryźć co warto, a co nie, chcę pokazać alternatywę, w tym wątku możemy i powinniśmy mówić o wszystkich interfejsach tego typu, bądźmy szczerzy, będą coraz popularniejsze. Chętnie sie umówię na porównanie miedzy Amanero/Wave IO/CM6631A i co kto jeszcze wygrzebie, przy fajnej muzyce i jakimś piwku ;)

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - chcesz taniej to trochę bez sensu było pytac o waveio w pierwszym poście. Tani i dobry jest hiface, ok 300zł. Ale zauważ że np konwerter 2x droższy może być 3, 4, 5 lub x krotnie lepszy... Stosunek ceny i brzmienia wzrasta nieproporcjonalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audioshow zabieram DACa, gdzie wewnątrz jest zarówno Amanero, jak i WaveIO. Może będzie okazja do jakiś porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - chcesz taniej to trochę bez sensu było pytac o waveio w pierwszym poście. Tani i dobry jest hiface, ok 300zł. Ale zauważ że np konwerter 2x droższy może być 3, 4, 5 lub x krotnie lepszy... Stosunek ceny i brzmienia wzrasta nieproporcjonalnie.

To nie ja pytałem o Wave IO, ani o Amanero ;)

Skusiłbym się na Amanero, ale gdyby uzbierało się te 60 zamówień, inaczej nie dam rady. Wiecie, że ktoś sprzedaje je na znanym portalu aukcyjnym? Z czasem pewnie zaopatrze się w Amanero i Wave, ale dajcie mi zacząć. A co powiecie na to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poczyniłem pewne kroki i oto na moim biurku znalazła się paczka. Termin realizacji przeszedł wszelkie oczekiwania: tydzień. Paczka zamawiana od DIYINHK. Płytki są mniejsze niż mi się wydawało, jedyne czego mogę się czepić, to niedomyta płytka z CM, ale mam izo, więc to nie jest ból.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu konwerter na XMOSie z DIYINHK (wersja S/PDIF w złotej obudowie) jest najgorszy z opisywanych w tym wątku. Brzmienie w stosunku do WaveIO, którego używam, jest mniej czyste, lokalizacja jest mniej namacalna, a w wysokich rejestrach panuje jakiś taki chaos, jakby coś tam szeleściło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie koledzy, że skrobnę co nieco o moim zestawie. Całość jest z www.DIYINHK.com w składzie: CM6331A i ES9023, na złożenie czeka AK4399.

Konfiguracja następująca: z karty CM sygnał po izolatorze, izolator zasilony z stabilizatora z karty DAC, która jest zasilona baterią 9V.

Jeżeli chodzi o granie to jestem zadowolony jak na razie, gra przyjemnie, ma fajną średnicę i wysokie, bas jest dosyć szczupły i przy gęstszych kawałkach zdarza mu się troszeczkę gubić. Dla początkującego jest idealny, można się bawić z filtrami na wyjściu(planuje dać aktywną filtrację, zobaczymy). Chętnie odpowiem na pytania, zapraszam tez na odsłuchy :)

 

EDIT: no i kurna pochwaliłem dzień przed zachodem słońca....

Gra sobie gra, wszystko ładnie pięknie i nagle dźwięk znika, pojawia się wizg i koniec zabawy. Jakieś pomysły co to za cholera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam moduł xmos diyinhk usb->i2s, nie polecam, mam z nim same problemy, większego szajsu nie widziałem ...

Problemy z softem, problemy z sunchro, moduł działa ale pojawiają się dziury w synchro, problemy z rozpoznaniem modułu przez pc, po zainstalowaniu softu, totalna strata czasu i pieniędzy.

Mam tez amanero, ale więcej o nim nie napisze bo nie miałem tak naprawdę okazji go dokładnie przetestować i przeanalizować kwestii jego zasilania, na pierwszy rzut oka wygląda ok, aczkolwiek tez mam pewne wątpliwości.

Niestety nie znajduje ostatnio czasu aby przyjrzeć się tematowi bliżej, być może moje problemy maja jakieś proste rozwiązanie .... tak czy inaczej, dyinhk nie zbiera aplauzu także na diaudio.com ...mądry polak po szkodzie :-).

Na celowniku mam teraz wave, tylko dlatego ze oprócz usb->i2s potrzebuje także dobrego konwertera usb->spdif.

I o ile w tej pierwszej roli widzę amanero, to jako ten drugi uważam ze nie warto pakować się w tanie wątpliwej jakości rozwiązania ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga, porada od serca: jeżeli coś nie działa i już nie wiesz co zrobić. Zapytaj swojego tatę. Padła bateria od DAC-a, więc po szybkim kursie tadaaaaa, działa ;) Zaproszenie nadal aktualne, choć na razie DAC-ek jest bezdomny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam moduł xmos diyinhk usb->i2s,

Jak pisałem ci na PW też go mam i jak go już naprawiłem to nie mam z nim problemów (jak na razie działa normalnie).

Co do mojego egzemplarza to kupiłem go wraz z diyinhk ES9023 na allegro od wisnia5715.

Sprzedawca twierdził że urządzenia są sprawne, ale on ich nie potrafi uruchomić.

Okazało się że nie działały, (sprzedawca nie chciał kasy zwrócić tylko chciał to gdzieś na gwarancji wysyłać, dla mnie oszust) okazało się że gniazda były nieprzylutowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć,

Chciałbym odświeżyć temat konwerterów usb. Jak wypadają aktualnie dostępne na ebayu chińskie konwertery oparte na XMOS w porównaniu do amanero czy waveio. Moze ktoś ma lub testował coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Opinie mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Podbiję pytanie odnośnie porównania Amanero czy WaveIO

 

Ma to być wpięte po I2S ( i tylko do takiej roli zakupiony ) w DAC " Nowa Lampucera Mini" na PCM1798 z Lampami na wyjściu, ma zastąpić używany dotychczas układ Tenor TE7022L. Interesują mnie różnice brzmieniowe, oraz czy warto dopłacać do WaveIO prawie 200zł ( czy brzmieniowo jest to lepszy odbiornik, czy może jest to kwestia samego profilu - jest inny w przekazie, nie lepszy czy gorszy )

Jak z kwestią oprogramowania, poprawności pracy i samego montażu?

 

Pozdrawiam

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

Z Xmosem6 miałem problemy pod W7x4, z Amanero nie.

Amanero ma czysty I2S+MCLK, Wave przeważnie jeszcze optoizolację (także MCLK), wyjście SPDIF.

Jeżeli te dodatki nie są krytyczne to wybrałbym tańsze dzisiaj Amanero.

Dodatkowo jest kilka alternatywnych konfiguracji dla wbudowanego Xilinxa, które moga uprościć podłączenie Amanero.

Ostatnią istotną sprawą dla posiadaczy laptopów jest znacznie mniejsze obciążenie USB w przypadku Amanero, układ pobiera kilkakrotnie mniej niż Xmos6 i nie jest tak wymagający dla kabla USB i portu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C

Ostatnią istotną sprawą dla posiadaczy laptopów jest znacznie mniejsze obciążenie USB w przypadku Amanero, układ pobiera kilkakrotnie mniej niż Xmos6 i nie jest tak wymagający dla kabla USB i portu.

 

Czyli jeżeli u mnie laptop z DAC-em jest połączony 7 metrowym Kablem USB Amanero będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

U mnie Xmos6 przestawał działac na 2 metrowym, on pobiera prawie 0.5A z USB i jest dość czuły na spadek napięcia zasilania - to trzeba sprawdzić organoleptycznie.

Amanero działa nawet na cieniutkim z ładowarki telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie dorobienie osobnego zasilania powinno pomóc u Ciebie. ( tak mi się wydaje, nie znam się na tym od strony technicznej )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.