Skocz do zawartości
IGNORED

DAC do kompa, tylko USB - Amanero czy WaveIO na wejściu ?


BoDeX

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli mam w kompie wyjście spdif to warto bawić się w układy usb na spdif?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

Tak, niektóre SPDIF mają ograniczenia np. do 96kHz a czasem, do ... 48kHz i nie ma wtedy sposobu na 192/24 i wyżej.

Przeważnie nie są specjalnie troskliwie projektowanem nie jest to serce MB - mają grać i to jak najtaniej w produkcji masowej.

Lepiej będzie w przypadku kart dźwiękowych, tam przynajmniej jest porządne zasilanie i zegar.

Ale to indywidualna sprawa płyty głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kontekście jakości sygnału konwerter z usb również wiedzie prym względem spdif z płyty głównej? Wybaczcie pytanie ale parę dni temu wyciągnąłem sygnał z kompa po raz pierwszy i zastanawiam się jak zmaksymalizować ostateczny efekt dźwiękowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kontekście jakości sygnału konwerter z usb również wiedzie prym względem spdif z płyty głównej? Wybaczcie pytanie ale parę dni temu wyciągnąłem sygnał z kompa po raz pierwszy i zastanawiam się jak zmaksymalizować ostateczny efekt dźwiękowy :)

ogólnie to tak,

ale porównanie darmowego spdif (bo płytę już mamy) do kosztu np amanero jest bez sensu bo do kompa musisz dodać 100E aby kupic amanero.

jednakże jak do kosztu kompa dodasz kartę typu EMUnp 1212, lub 0404 to koszty są porównywalne,

 

i tu następuje kolejny etap - jak masz w okolicy tylko jedno źródło to ogólnie jest porównywalnie, ale jak masz kilka źródeł i zastosujesz coś w rodzaju MSS, lub DAC X (czyli DAC z wieloma wejściami SPDIF) to SPDIF wygrywa ponieważ możesz podłączyć kilka źródeł tak jest u mnie).

 

z kolei amanero wygrywa w konkurencji format wejściowy bo obłsuży 32/384 a EMU "tylko" 24/192 (mam tylko jeden taki plik, reszta to 88.2 lub 96)

dalej remis - amanero i EMU przepuszczają DSD - waskim gardłem jest komputer i sam dac - musza to umozliwiać,

 

NIE jest to prawdą, że USB jest lepsze elektrycznie niż SPDIF - to bzdura.

 

acha długość kabla - DAC X przyjmuje i gra na przewodzie 15 metrowym SPDIF , a USB tego nie pociągnie. Oczywiście im przewód krótszy tym lepszy ale nie mniej niz ok 1.5m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

ale porównanie darmowego spdif (bo płytę już mamy)

Nie taki on darmowy, bo sporo płyt (laptopy) ma tylko Toslinka, za śledzia z RCA trzeba dopłacić :)

Ale EMU, nic nie przebije, bo ma także wejście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jest taki, że w kompa raczej nie zrobi się referencyjnego źródła dźwięku.

W moim przypadku wygląda to następująco : mam komputer na płycie intela microitx ma którymś Atomie w obudowie mniejszej niż encyklopedia dlatego nie mam szans zainstalować tam karty na pci-e. Spdif leci do daca po koncentryku z wtykami/gniazdami bnc, potem jest dac pkrecza na akm4396. Źródło jest jedno.

Pytanie w takim wypadku jest taki: to dac lepiej zagra na spdif takim jakie jest, czy po np amanero wstawionym przed dac z pominięciem odbiornika czyli po i2s.

Tak gęstych plików nie mam, zresztą ten akm działa do 192khz.

Czy może lepiej upolować CoCo Edwarda i efekt będzie najlepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poleciał po coaxie a potem resampling i dopiero dac. Plus ewentualnie separacja galwaniczna. Musiałbyś odłączyć w dacu interfejs SPDIF i wkleić miedzy niego a DAC resampler.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC sam sobie ma separację na trafku.

Co miałby ten resampling wnieść?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jest taki, że w kompa raczej nie zrobi się referencyjnego źródła dźwięku.

W moim przypadku wygląda to następująco : mam komputer na płycie intela microitx ma którymś Atomie w obudowie mniejszej niż encyklopedia dlatego nie mam szans zainstalować tam karty na pci-e. Spdif leci do daca po koncentryku z wtykami/gniazdami bnc, potem jest dac pkrecza na akm4396. Źródło jest jedno.

Pytanie w takim wypadku jest taki: to dac lepiej zagra na spdif takim jakie jest, czy po np amanero wstawionym przed dac z pominięciem odbiornika czyli po i2s.

Tak gęstych plików nie mam, zresztą ten akm działa do 192khz.

Czy może lepiej upolować CoCo Edwarda i efekt będzie najlepszy?

 

błagam - uprasza się o zdrowy rozsądek i pomyślunek.

jak nie wstawisz dobrej karty to jesteś skazany na USB ze wszelkimi konsekwencjami.

i nie ma co marudzić, że to czy tamto.

nie ma co sie użalać, że tanio, słabo i be, bo aby było lepiej to musi być nieco drożej.

przecież kupiłes atoma bo najtańszy i najmniejszy i więcej niec nie będzie potrzebne, zamknąłeś drogę rozbudowy. to koniec bez konkretnej zmiany się nie obejdzie.

 

mało wkładasz mało masz.

nie obraź się , ale prosze nie narzekaj na kompka na którego nie wolno narzekac bo to jest najsłabszy maluszek w rodzinie.

 

ale spokojnie kup konwerter TAS od JarekC - ma wersje z wyjściem I2S i inny z SPDIF .

naprawdę jest wybór .

 

i jeszcze jedno - ogólnie w DIY nie jest taniej, ale za podobne pieniądze może być lepiej i ta frajda - sam zrobiłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież kupiłes atoma bo najtańszy i najmniejszy i więcej niec nie będzie potrzebne, zamknąłeś drogę rozbudowy. to koniec bez konkretnej zmiany się nie obejdzie.

 

mało wkładasz mało masz.

nie obraź się , ale prosze nie narzekaj na kompka na którego nie wolno narzekac bo to jest najsłabszy maluszek w rodzinie.

 

 

Nie chciałbym wykraczać poza ramy tematu, ale Waldku, zrobiłem kompa na atomie z kilku przyczyn : pierwsza jest taka, że zużywa to to 14W maksymalnie, dwa, nie ma wiatraka więc nie wydaje dźwięków, a trzecia sprawa to właśnie rozmiar obudowy. Tylko wtedy nie zakładałem, że będzie używany do czegokolwiek innego jak podstawowe funkcje. A teraz się rozleniwiłem i nie chce mi się latać z płytami do CD, dlatego zastanawiam się jak to co jest wykorzystać najlepiej.

Docelowo chcę coś takiego kupić :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale na razie nie mogę sobie na to pozwolić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chciałbym wykraczać poza ramy tematu, ale Waldku, zrobiłem kompa na atomie z kilku przyczyn : pierwsza jest taka, że zużywa to to 14W maksymalnie, dwa, nie ma wiatraka więc nie wydaje dźwięków, a trzecia sprawa to właśnie rozmiar obudowy. Tylko wtedy nie zakładałem, że będzie używany do czegokolwiek innego jak podstawowe funkcje. A teraz się rozleniwiłem i nie chce mi się latać z płytami do CD, dlatego zastanawiam się jak to co jest wykorzystać najlepiej.

Docelowo chcę coś takiego kupić :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale na razie nie mogę sobie na to pozwolić.

Chcesz kupić coś, co możesz zrobić z komputera wcale nie zabijającym kosztem. Pod USB podłączasz konwerter i masz prawie takie samo urządzenie. Trochę mniej wyjść będziesz miał, ale zakładam, że potrzebujesz czegoś co wypluje sygnał spdif do DACa.

 

Naskrobane wirtualnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - zależy na czym ci zależy cena, lub wygląd.

Wg mnie przy twoim kompku nie masz manewru - musi być USB. Droższe tańsze, ale USB. Za USB w zależności od kasy i możliwości -> dac zewnetrzny po SPDIF , lub USB blisko DACa i po I2S, ale ta druga opcja wymaga zachodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzięki, takiej konkretnej odpowiedzi oczekiwałem.

Co nie co już zbudowałem więc z podłączeniem i2s sobie poradzę.

Dac mam projektu pkrecza na AKM4396 z lundahlami 1517 zamiast analogu, zasilany czterema STRami ze źródłem prądu w akumulatorach.

Źródłem był shigaclon projektu marosika, ale ilość szumu wytwarzanego przez napęd sanyo jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Amanero vs Waveio kto porównywał i może opisać różnice w dźwięku? Obecnie slucham na JK Spdif mk3 który jest na tej samej kości xilinx co Amanero. Różnią się kontrolerem USB więc spektakularnych różnic bym się raczej nie spodziewał. Szukam czegoś bezkompromisowego ale raczej w wersji OEM jak powyższe niż gotowy produkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie slucham na JK Spdif mk3 który jest na tej samej kości xilinx co Amanero. Różnią się kontrolerem USB więc spektakularnych różnic bym się raczej nie spodziewał.

 

Z racji, że "ta sama kość xilinx" to układ FPGA, to akurat od opisu sprzętu w środku różnić może się wszystko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Asustor AS-5002T z MPD + Amanero + AD1865 .3lite DAC + Autorskie PRE + Monobloki Ravlus Amplifilo + kolumny Tatami Audio Hudba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zapytał, czy w przypadku Amanero jest skok jakościowy gdy pliki DSD odtwarzamy w foobar gdzie w opcji SACD damy PCM, zamiast DSD. Bo przy DSD rzadko kiedy działa…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mieliście już kiedyś do czynienia z XMOSami takimi jak na zdjęciach ?

W opisie jest , że obsługują 32/384

Jestem ciekaw jak wypadają w porównaniu z Amanero

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15200-0-80945300-1464076395_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić konwerter USB->I2S dla przetworników 16 bitowych oraz dla wm8740/1. Akazuje się że amanero np. dla wm-a nie jest za dobry tj ma za duże zegary co negatywnie wpływa na sygnał, widać na przebiegu prostokątnym spore oscylacje na początku i na końcu np. dla np. 1kHz o tym pisał m.inn. pavouk (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i polecał ustawienie jak najmniejszego mnożnika - on ustawił 128xFS (bo mógł tyla na DIR9001). Amanero ma chyba 512.

 

Dla 16bitowców osiągi amanero też są chyba za duże i nie wiem czy nie zadziała to w jakiś sposób na niekorzyść dla dźwięku.

 

Tutaj opublikowane przez niego przebiegi tam też jest wm8740 który mnie interesuje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem jakiś czas temu Waveio i chciałbym je podłączyć po i2s ale na płytce są dziwne złącza uBNC. Czy w Polsce dostanę gdzieś takie wtyczki z przewodami? Nigdzie nie mogę znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

To są złącza UFL, można kupić przejściówki na SMA i przerobić, lub poszukać zaprawionych kabelków na ebayu (~10PLN).

 

To są złącza UFL, można kupić przejściówki na SMA i przerobić, lub poszukać zaprawionych kabelków na ebayu (~10PLN).

http://www.tme.eu/pl/details/rn-ufl-sma6/moduly-komunikacyjne-rf/microchip-technology/

 

To są złącza UFL, przejściówki SMA/ i zaprawione kabelki sa do kupienia na ebayu

http://www.tme.eu/pl/details/rn-ufl-sma6/moduly-komunikacyjne-rf/microchip-technology/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chodzi o pewność i niezawodność działania pod różnymi systemami operacyjnymi oraz stabilność sterowników to który moduł Amanero czy WaveIO jest lepszy z Waszych doświadczeń lub zebranych informacji ? Czy jest jeszcze jakaś alkternatywa modułu OEM na tę chwilę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie chciałbym wykraczać poza ramy tematu, ale Waldku, zrobiłem kompa na atomie z kilku przyczyn : pierwsza jest taka, że zużywa to to 14W maksymalnie, dwa, nie ma wiatraka więc nie wydaje dźwięków, a trzecia sprawa to właśnie rozmiar obudowy. Tylko wtedy nie zakładałem, że będzie używany do czegokolwiek innego jak podstawowe funkcje.

W takim celu trzeba było kupić Raspberry i do tego kartę Digi+Pro.

Jest tanio, bezgłośnie, pobór prądu nie do pobicia i wymiary również.

A jakość? Nie słyszałem, żeby ktoś kto to ma wymieniał na coś innego:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.