Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer Energy - opinie


kaniutek

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku witam wszystkich i kłaniam się nisko.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pytanie czy ktoś może coś o tym coś powiedzieć? Chce zakupić subwoofer do kina (Yamaha HTR-4065 + Taga TAV-506v2) zastanawiałem się cały czas nad Taga TSW-90v2, brałem pod uwagę też jamo 210. Pojechałem do sklepu gdzie kupowałem kino na odsłuch jamo i tagi, udało mi się posłuchać tylko jamo ponieważ sprzedawca przy podpinaniu kabla to Tagi urwał gniazdo w subwooferze (twierdząc nawet, że to zdarza się nie pierwszy raz, co też mnie trochę martwi jeśli chodzi o jakość). Polecał własnie ten Energy Sub 12, udało mi się go posłuchać i jamo 210. Odczucia jamo grał całkiem fajnie jak na takie maleństwo, bas z Energy był zupełnie inny może nie potężniejszy a głębszy, bardziej donośny jednak przy wyższej głośności jakby trochę ginął (powiem, że nie sprawdziłem pokręteł z tyłu - jak była ustawiona głośność bo przy jamo było na max). Usłyszałem też, że energy będzie szybszy i jeśli chodzi o muzykę dużo lepiej się sprawdzi niż jamo czy taga.

 

Proszę o jakieś opinie i weryfikację tego co wmówił mi sprzedawca. Ja postaram się jeszcze kiedyś tam podjechać (mieszkam w małym mieście i do tego salonu mam spory kawałek więc nie jest to takie proste) i posłuchać go razem z tagą. Może ktoś z forumowiczów ma takie coś w domu i przedstawi swoją opinię. Oczywiście mile widziane też inne propozycje w tych pieniądzach.

 

Pokój 20m2, wykorzystanie 60% muzyka 40% filmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy wymienione przez Ciebie subwoofery to konstrukcje typu bassreflex. Siłą rzeczy będą średnio nadawały się do muzyki.

Tutaj napewno lepiej sprawdziła by się zamknięta obudowa.

Wymienione suby posiadają trzy różne wielkości przetworników Jamo 8", taga 10", energy 12".

Napewno nie będzie tak jak powiedział sprzedawca o energy, gdyż posiada on 30 cm głośnik ciągnięty 75W ciągłej mocy.

W muzyce na bank nie będzie szybszy od jamo i tagi.

Odczucie że bas był głębszy na energy dotyczyło zapewne samej wielkości przetwornika w porównaniu do jamo( wiadomo, że 12" zejdzie niżej niż 8).

Biorąc pod uwagę Twój pokój 20m najbardziej optymalny z tych trzech wydaje mi się subwoofer tagi. Jamo może być trochę za mały a tego energy bym sobie darował. Taga ma trochę mniejszy przetwornik ale posiada mocniejszy wzmacniacz i napewno w muzyce będzie ten sub szybszy. Powinien w Twoim pokoju dać radę.

 

W podobnej cenie do energy możesz dostać teraz subwoofer Koda Harmony sw-5000. Powinna zagrać już lepiej niż Taga.

Ma dość solidne wykonanie(waży już 21kg) Akórat na allegro jest wyprzedaż za ok 600zł gdzie w detalu kosztowała 1399 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca cię wprowadza w błąd ten energy to lipa,kiepsko zbudowany,lipne gniazda to on ma a nie Taga,waga 10 kg,a potężny głośnik.Bierz do kompletu Tagę sporo lepszy i solidniejszy sub a cena barszczowa za 400 pln,nic lepszego nie kupisz,parametry i waga słuszna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jedynym ograniczeniem dla tego subwoofera (oprócz finansowego) jest kolor - musi być czarny, więc Koda sw-5000 odpada. Do kupna tego subwoofera zbieram się już od dłuższego czasu i cały czas obserwuje ceny (i ewentualnie szukam używanego) i co ciekawe jakie 2 miesiące temu Tagę TSW-90v2 na allegro można było kupić nową za 490zl teraz najniższa cena to 680zl, nie wiem z czego to wynika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy wymienione przez Ciebie subwoofery to konstrukcje typu bassreflex. Siłą rzeczy będą średnio nadawały się do muzyki.

 

w takim razie 95% kolumn na rynku nie nadaje się do słuchania muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się posłuchać tylko jamo ponieważ sprzedawca przy podpinaniu kabla to Tagi urwał gniazdo w subwooferze (twierdząc nawet, że to zdarza się nie pierwszy raz, co też mnie trochę martwi jeśli chodzi o jakość)

 

myśle , że to tylko z nieuwagi obsługującego , musiał się jakoś wytłumaczyc ,

 

powiem, że nie sprawdziłem pokręteł z tyłu - jak była ustawiona głośność bo przy jamo było na max)

 

a to błąd , że nie sprawdziłeś potencjometrów , jest tam od częstotliwości odcięcia i głośności , skoro pokrętło Jamo było ustawione na maxa , to gośc prezentujacy Ci te suby nie miał zielonego pojęcia o tym , nie spotkałem jeszcze kogoś , kto by ustawił głośnośc w subie na maxa , nie o to chodzi a świadczy to tylko o kiepskiej jakości suba i jego mizernych możliwościach , skoro masz zamiar jeszcze raz wybrac się tam na odsłuch subów to głośnośc najwyżej do połowy , odciecie ma minimum , rozumie , ze sprawdzałeś je na muzie , skoro wykorzystanie zestawu ma byc w 60% do muzy,sub jest do kina i na filmie sprawdź go/je ,bo przecież filmy też będziesz oglądał , myśle , też , że ten z najwiekszą membrana najbardziej nadawałby się właśnie do kina (choc ma trochę jakby za słaby wzmak )przy dobrym ustawieniu potencjometrów i ustawieniu samego suba , ciężko będzie pogodzic te dwie sprawy - muza/kino jednym subem w tym przedziele cenowym , niestety będziesz musiał pójśc na kompromis , albo lepiej w muzie a gorzej w kinie albo odwrotnie ,

 

Odczucia jamo grał całkiem fajnie jak na takie maleństwo, bas z Energy był zupełnie inny może nie potężniejszy a głębszy, bardziej donośny jednak przy wyższej głośności jakby trochę ginął

 

i tu właśnie zależnie od położenia potencjometru głośności obu subów , jamo grał "fajnie" bo ustawiony był na maxa , i to były szczyty jego możliwości , za to nie wiesz jaka głośnośc była ustawiona w Energy , poza tym nie wiadomo jakie były ustawienia w amplitunerze w menu z którym grały w parze , chyba , że był to wzmacniacz ,

 

Odczucie że bas był głębszy na energy dotyczyło zapewne samej wielkości przetwornika w porównaniu do jamo( wiadomo, że 12" zejdzie niżej niż 8).

 

"jakby trochę ginął" , może właśnie potencjometr odcięcia był ustawiony na najniższą wartosc i tak jak pisze tecnoselfrx , że 12" zejdzie nizej niż 10 czy 8 i dlatego odnosiłes wrażenie , że milknie a on p prostu "zszedł" niżej na basie ,

fakt , tak jak koledzy wyżej piszą , że do muzy jak już to konstrukcja zamknięta a tu w Twoim przypadku jeśli w takim stopniu będzie wykorzystanie to Taga .

A w parze z jakimi kolumnami grały te suby,tak z ciekawości pytam.

 

w takim razie 95% kolumn na rynku nie nadaje się do słuchania muzyki

 

kolumny a sub to dwie różne konstrukcje służace do wydobycia różnych dźwięków wiec nie można tego tak porównywac .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie 95% kolumn na rynku nie nadaje się do słuchania muzyki

Mam nadzieję, że pomyliło Ci się i chodziło o subwoofer. Kolumna a subwoofer to zupełnie co innego.

Ogólnie rzecz biorąc to subwoofery właśnie o konstrukcji zamkniętej najbardziej nadają się do muzyki, głównie chodzi o dużo szybszą odpowiedź, doskonały impuls, charakterystyka amplitudowa, bardzo czysty nie podbarwiony bas, wysoka dolna częstotliwość graniczna. Ale nie ma co się rozwodzić są to rzeczy oczywiste. Taka jest kolej rzeczy. Oczywiście zdażają się oczywiście naprawde dobre konstrukcje bass reflex które mogą lepiej zagrać od zamkniętej ale napewno nie w takich pieniążkach. Ogólnie bassreflex jest nastawiony na robienie dużego bum w kinie:D.

I tak jak napisałem średnio się nada a nie wogóle, ale wiadomo za te pieniądze nie ma co kombinować i oczekiwać cudów.

Tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w parze z jakimi kolumnami grały te suby,tak z ciekawości pytam.

na pewno grały z amplitunerem Onkyo (chyba 414), podpięte tylko 2 i ustawione na small a były to chyba Jamo, ale nie jestem pewien.

 

rozumie , ze sprawdzałeś je na muzie , skoro wykorzystanie zestawu ma byc w 60% do muzy,

tak słuchałem muzyki z mocno wyeksponowanym basem.

 

Generalnie wolę, żeby subwoofer lepiej sprawdzał się w muzyce niż kinie (jeśli chodzi o taki wybór). Kolumny przy kinie grają, wydaje mi się dość dobrze a przy muzyce bas wydaje mi się zbyt płytki, pusty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pomyliło Ci się i chodziło o subwoofer. Kolumna a subwoofer to zupełnie co innego.

Ogólnie rzecz biorąc to subwoofery właśnie o konstrukcji zamkniętej najbardziej nadają się do muzyki, głównie chodzi o dużo szybszą odpowiedź, doskonały impuls, charakterystyka amplitudowa, bardzo czysty nie podbarwiony bas, wysoka dolna częstotliwość graniczna.

 

Możesz rozwinąć powyższą myśl poprzez wykazanie, czym różni się sekcja niskotonowa w kolumnie głośnikowej z bas-refleksem dostrojonym do 30Hz od sekcji niskotonowej w subwooferze z bas-refleksem dostrojonym do tej samej częstotliwości 30 Hz?

Dlaczego sekcja niskotonowa w kolumnie nadaje się wg Ciebie do muzyki a w subie już się nie nadaje?

 

kolumny a sub to dwie różne konstrukcje służace do wydobycia różnych dźwięków wiec nie można tego tak porównywac .

 

skupiamy się tylko na sekcji niskotonowej tej kolumny więc jak najbardziej jest co porównywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć powyższą myśl poprzez wykazanie, czym różni się sekcja niskotonowa w kolumnie głośnikowej z bas-refleksem dostrojonym do 30Hz od sekcji niskotonowej w subwooferze z bas-refleksem dostrojonym do tej samej częstotliwości 30 Hz?

Dlaczego sekcja niskotonowa w kolumnie nadaje się wg Ciebie do muzyki a w subie już się nie nadaje?

 

 

 

skupiamy się tylko na sekcji niskotonowej tej kolumny więc jak najbardziej jest co porównywać.

 

Chodzi poprostu o to, że w większości kolumn które mamy w domu posiadają przetworniki niskotonowe nie większe niż 6 czy 8".

Ze względu na niską efektywnosć zamkniętej konstrukcji względem bassreflexu producenci stosują częściej przy takich przetwornikach to drugie wyjście.

Jednak nie jest to żadną regułą. Występują przypadki użycia obu rodzajów konstrukcji w jednej kolumnie.

Odpowiadając na Twoje pytanie nadal twierdze że sekcja niskotonowa w kolumnie typowej dla kowalskiego a w subwooferze to dwie różne rzeczy.

Oczywiście taka sekcja niskotonowa z bassreflexem w jakiejś high-endowej kolumnie zestrojonej do 30Hz zagra podejrzewam tak jak żaden subwoofer nawet w zamkniętej obudowie.

Każda kolumna strojona jest w ten sposób by zapewnić wyrównane pasmo-niskie,średnie i wysokie tony zachowują równowagę względem siebie.

Dlatego bardzo łatwo jest zepsuć ten efekt kiepskim doborem taniego subwoofera właśnie np. z bassreflexem który będzie wszystko zagłuszał i niszczył tą równowagę, nie nadążał za resztą.

Sekcja niskotonowa w kolumnie a w subwooferze różni się właśnie tym, że w kolumnie strojona jest pod względem zachowania równowagi pomiędzy wszystkimi tonami a subwoofer strojony jest praktycznie sam sobie.Chyba, że jest to jakiś dedykowany sub do konkretnych kolumn, wtedy projektanci próbują zoptymalizować pewnie jego działanie względem tych kolumn. Jednakże, jak wiadomo dobre stereo nie wymaga suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciąż nie wyjaśniłeś, dlaczego (co do zasady) basrefleks w kolumnie nadaje się do muzyki, a w subie już nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciąż nie wyjaśniłeś, dlaczego (co do zasady) basrefleks w kolumnie nadaje się do muzyki, a w subie już nie

Powtarzam jeszcze raz, wcale nie napisałem że subwoofer z bassreflexem wogóle nie nadaje się do muzyki. Napisałem że średnio się nada a przynajmniej w tych pieniądzach o które chodzi założycielowi wątku. Nie ma co nastawiać się tu na cuda. Co do Twojego pytania to bassreflex w kolumnie dlatego bardziej nadaje się do muzyki bo jest strojony względem całej kolumny - zachowania równowagi tonalnej. Poza tym w większości przypadków jak już wspomniałem w kolumnach przetworniki niskotonowe są stosunkowo nieduże i pomimo bassreflexu zachowują odpowiednią szybkość przekazu. A taki już urok że taki typowy średniej półki subwoofer z 12" głośnikiem i bassreflexem zachowuje właściwości lepsze dla kina niż muzyki niż sub o tej cenie w obudowie zamkníętej. Takie przeznaczenie obu technik. Oczywiście napewno można znaleźć dobry drogi sub z bassreflexem który poradzi i w muzyce. Z reguły są to 10 calówki które zachowują jeszcze należytą szybkość oczywiście z odpowiednio mocnym wzmakiem. To tyle z mojej strony, jeśli masz inne zdanie to szanuje to. Masz do tego prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wcale tak, że się z Tobą całkowicie nie zgadzam. Na rynku faktycznie wśród droższych subów dominują konstrukcje zamknięte. Nie jestem tylko pewien, czy aby na pewno jest to podyktowane względami jakości dźwięku. Stosując konstrukcję zamkniętą można zastosować mniejszą obudowę (więc łatwiej o potencjalnego klienta), jednocześnie stosując wydajny głośnik i bardzo mocny wzmacniacz w klasie D można robić różne sztuczki z tzw. equalizacją i tym samym osiągać bardzo niskie zejście basu przy małej obudowie (co byłoby niemożliwe przy b-r).

 

Natomiast co do teorii o lepszych charakterystykach impulsowych obudowy zamkniętej itd. Zawsze gdy próbowałem w posiadanych przeze mnie kolumnach (wolno-stojących czy monitorach) zatkać otwór b-r, subiektywnie pogarszały się: poczucie rytmu, uderzenie, dynamika basu. Nigdy nie miałem wrażenia, że coś się poprawiło. Stąd daleki jestem od stwierdzenia, że obudowa zamknięta jest z definicji lepsza do muzyki. Każdy rodzaj obudowy jest dobry, o ile kompetentny konstruktor umiejętnie wykorzysta zalety danego rozwiązania.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do teorii o lepszych charakterystykach impulsowych obudowy zamkniętej itd. Zawsze gdy próbowałem w posiadanych przeze mnie kolumnach (wolno-stojących czy monitorach) zatkać otwór b-r, subiektywnie pogarszały się: poczucie rytmu, uderzenie, dynamika basu. Nigdy nie miałem wrażenia, że coś się poprawiło.

Ale przecież nie mogło się poprawić bo to były kolumny strojone pod bas refleks :)

OK, czasem dostajemy zatyczki w szczególnych przypadkach problemów z basem, ale to nie zmienia faktu, że ta kolumna była pierwotnie strojona pod bas refleks, gdyby producent robił od razu obudowę zamkniętą miałbyś inny litraż, bardziej odpowiedni.

Zwróć uwagę że w przypadku głośników do subwooferów (np w car audio) masz od razu zrobione przed producenta, gotowe wyliczenia charakterystyk częstotliwości, co do litrażu skrzynki w zależności od jej typu. Są głośniki lepsze/gorsze pod daną obudowę, ale jeśli głośnik nadaje się dobrze do otwartej i zamkniętej, to zawsze zamknięta, w swoim optymalnym litrażu ma lepsze parametry co do opóźnień basu, zejścia, bas refleks daje za to lepszą sprawność, w tym przypadku wyższe SPL w okolicy strojenia bas refleksu.

W przypadku małych głośników (<20cm) nie byłoby zbyt mocnego basu, bez dziurawej obudowy i tego skoku efektywności. W ten sposób można mieć stosunkowo małe kolumny bez większego braku na basie, poza tym mniejszy głośnik ma mniejszą bezwładność, jest szybszy, więc ten gorszy impuls praktycznie jest nieodczuwalny tak jak w subwooferach z dużymi przetwornikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny przy kinie grają, wydaje mi się dość dobrze a przy muzyce bas wydaje mi się zbyt płytki, pusty

 

Pożycz od kogoś wzmacniacz styereo zintegrowany i sprawdź czy będzie odpowiadał CI bas z samych kolumn przy wzmaku stereo , a nie amplitunerze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz od kogoś wzmacniacz styereo zintegrowany i sprawdź czy będzie odpowiadał CI bas z samych kolumn przy wzmaku stereo , a nie amplitunerze .

możliwe, że kolumny przy wzmacniaczu stereo zagrają dużo lepiej, jednak mi dźwięk z 5 głośników lepiej odpowiada. Oczywiście zgodzę się z tym, że w stereo do muzyki pod kilkoma względami jest lepsze (przyjmując oczywiście podobne kwoty). Jednak całkiem niedawno kupiłem mój zestaw i nie chciałbym go zmieniać. Wolałbym uzupełnić pod warunkiem, że to coś poprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: mój wybór padł na tą Tagę TSW-90, jednak okazało się, że nie ma on trybu standby co dla mnie niestety ją wyklucza, nie chce za każdym razem go ręcznie wyłączać. Znalazłem jeszcze STX S-250 n czy może ktoś porównywał go z Tagą? Jest sporo dość dobrych opinie na temat tego subwoofera jednak nie znalazłem porównania go do innych w tej klasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENERGY należy do KLIPSCH. Więc całkiem możliwe, że będzie dynamicznie grał. W końcu to o efekt chodzi a nie ilość watów wyssanych z gniazdka. Konstrukcje Klipscha genialnie przerabiają watty na dB więc moc mocą. Ale czy do muzyki to nie wiadomo. Sam się zastanawiam nad tym ENERGY. Nie słyszałem go ale może być niezły. Miałem ES150P ten to dopiero była żenada :) Nie wiadomo było czy to Sub gra czy krowy zdychają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem w końcu STX S-200n (z opcją zwrotu w razie jakby się okazało, że kicha). Znalazłem w necie sporo dość pochlebnych opinii. Zobaczę jak przyjdzie, postaram się opisać moje wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.