Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner 2000zł


jjack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę kupić amplituner do ok. 2000zł myślałem nad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny to Elac FS207A. Zależy mi na dobrym basie no i szczegółowości dźwięku.Słucham praktycznie wszystkiego od klasyki przez rap po dubstep. Najlepiej jak by były dobrze wyrażone dźwięki pianina. Co nowego polecicie? Najlepiej jak by miał AirPlay chyba że to za duży spadek jakości dźwięku w porównaniu do tego bez airplay no to niech będzie bez. Musi to być amplituner 2.1 lub nawet 7.2 gdyż w grudniu zamierzam sobie sprawić subwoofer i myślę że na subwooferze się nie skończy tzn. kupię do zestawu centralny no i jakies podstawkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Z tego co piszesz, to szukasz amplitunera wielokanałowego. Musisz sobie zdawać sprawę, że w podobnym przedziale cenowym mógłbyś kupić lepszy klasyczny wzmacniacz stereofoniczny, jednak wtedy rezygnujesz z dźwięku wielokanałowego.

Biorąc pod uwagę rozwiązanie wielokanałowe oraz posiadany przez Ciebie zestaw kolumn, moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie amplituner wielokanałowy Yamaha RX-V773 (http://q21.pl/yamaha-rx-v773.html). To urządzenie, grające dynamicznie, przestrzennie i bardzo efektownie, dodatku w pełni wyposażone.

 

Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam na odsłuchy do naszego salonu. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem ten amplituner pod uwagę wcześniej gdy chciałem kupić 2 kolumny Yamaha NS-f700 ale że trafiła się okazja z elacami za 3k para a nie jak normalnie 3k sztuka no to będą elac.

Jeszcze mam pytanie czy jeżeli na filmy nie będę kładł dużego nacisku (sporadycznie), a kolumny będą używane do muzyki to czy warto pchać się w 7.1 czy lepiej zostać przy 2.1 ?

 

 

Jeżeli nie warto, to proszę zaproponuj jakiś amplituner 2.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na połączeniu przez hdmi to bierz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo poluj na yamaha dsp az1 (ale też bez hdmi) - pobije jakością dźwięku masę sprzętów (nawet w stereo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Elacki to nie są zbyt łatwe kolumny do wysterowania, wiec może być ciężko trafic w tej kwocie amplituner, który sobie z nimi poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Elac jest wymagającym głośnikiem. Marantz spowoduje u nich równe granie. Yamaha nieco więcej wysokich tonów.

Jeśli natomaist jak psizesz ma to byćamplituner 2.1 to wział bym pod uwage NAD'a 326 wzmacniacz stereo ktory ma wyjscie na suba!! Zagra najbardziej dynamicznie i rozchula te Elaci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to co Szopen napisałeś o tym nadzie, orientujesz się może czy jest coś takiego jak podstawka czy coś w podobie doczepianie do tego wzmaka żeby można było z iphona muzykę puszczać przez wifi/bluetooth ? I czy jeżeli trafię ze wzmacniaczem to te kolumny zagrają lepiej niż te Yamahy NS-f700 które chciałem kupić? Czy coś z taką charakterystyką jak ten nad tylko że z amplitunerów w tej cenie jest możliwe do wyrwania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że będę kierował się jakością dźwięku a nie jakimiś funkcjami typu upscalling do 4k w yamaszce itd, lepszym wyborem będzie dla mnie wzmacniacz 2.1, nad 326 podoba mi się lecz na niemieckich forach wyczytałem że do tych kolumn pasują także wzmacniacze rotela i cambridge audio, może podacie jakieś modele ? Jedyny wymóg co do tego wzmacniacza oczywiście oprócz dynamicznego i szczegółowego dźwięku to żeby jakimś cudem dało się streamować muzykę z srajfona.

 

Poprzedniego posta nie mogłem edytować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zewnetrzny moduł blutuf tylko musisz poszukać na allegro z wejsciem chinch.Cambridge jest bardziej płaski od Nada bedziesz czul wiecej srednicy. Idac teraz do top hi fi mozesz Elaci sobie porwónać grajace z Rotelem i Nadem wtedy zdecydujesz który z nich jest dla Ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.