Skocz do zawartości
IGNORED

Usługi audio-budowlane – Jaki jest popyt na takie firmy?


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do szanownych kolegów:

 

Jaki według Was jest popyt na rynku na firmy oferujące usługi audio-budowlane w zakresie:

- adaptacji akustycznych pomieszczeń

- montażu systemów audio-wizulanych oraz doradztwo i pomoc w ich zakupie po atrakcyjnych cenach

 

Dokładniej mam na myśli firmy, które projektują, budują i wykonują:

- pokoje i sale kinowe w domach

- pomieszczenia odsłuchowe

- jw. adaptują akustyczno-wizualnie np. salony lub inne pod kino domowe i srzęt audio

a nawet:

- studia nagrań

- sale konferencyjne

 

Ważne, aby taka firma kompleksowo od A do Z się tym zajmowała, czyli:

- projektowała tego typu pomieszczenia we współpracy z klientem i architektami (na etapie budowy domu) oraz projektantami wnętrz (na etapie remontu)

- wykonywała pomiary akustyczne pomieszczenia

- dobierała materiały akustyczno-budowlane i ustrojstwa wpływające na dźwięk

- budowałą w całości takie pomieszczenia

- pomagała w wyborze sprzętu i jego zakupie po atrakcyjnych cenach

- montowała i podłączała sprzęt audio-video

 

 

Jestem zainteresowany tematem, ponieważ właśnie rozpoczynam taką działalność.

 

Z góry dziękuję za rzeczowe wypowiedzi.

 

 

P.S. Z uwagi na szerokość zagadnienia wrzuciłem ten temat na Start, do Hi-End, Kina Domowego i Akustyki.

Jeśli moderatorzy uznają, ze to za dużo, proszę o pozostawienie wątku w Hi-End i Kino Domowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że zapotrzebowanie na takie usługi jest prawie zerowe.

 

Po 1- problem akustyki jest niedoceniany i lekceważony. Ludzie potrafią wydać kupę kasy na sprzęt którym potem grają w słabej akustyce gdzie sprzęt nie jest w pełni wykorzystany. Ale wcale nie są zainteresowani poprawą samej akustyki, a powodów tego jest znów kilka. Większość firm "akustycznych" ma mgliste pojęcie o temacie, jeśli nawet to trzeba wydać sporo kasy na taką adaptację a ta znów zajmuje znaczną część powierzchni użytkowej której nikt nie chce tracić a żony wręcz absolutnie nie zgadzają się na takie zmiany. Próby oszukania akustyki przez tylko częściową jej adaptacje nie dają znów słyszalnej poprawy, więc to też nie jest rozwiązanie.

 

Po 2- coraz mniej osób interesuje się dobrym sprzętem a ci których na taki stać często nie mają czasu na słuchanie i nie zależy im na takim hobby. Są też ci którym zależy i mają czas na muzykę ale nie dysponują środkami na takie inwestycje.

 

Po 3- ludzie mają już urządzone swoje domy i nie chcą nawet słyszeć o rozwalaniu wszystkiego żeby od nowa zrobić to dobrze. Wolą dokupić np procesor akustyki żeby trochę poprawić system ale nie zagracać pokoju ustrojami i nie tracić powierzchni życiowej.

 

Po 4- żyjemy w innych czasach gdzie są inne sposoby spędzania czasu niż siedzenie w domu przed kolumnami. Przypuszczam, że ilość osób zainteresowanych takim tematem będzie systematycznie spadać. Wg mojej wiedzy w Polsce są tylko 2 osoby mające duże pojęcie o akustyce. Reszta ma jakieś tam ogólne pojęcie ale efekty ich prac są co najmniej dyskusyjne. Jedna z takich firm akustycznych zrobiła salon odsłuchowy w pewnym mieście i efekt miał zawalać z nóg a okazało się że sala zabija muzykę i uchodzi za przykład nieudanej adaptacji.

Generalnie żałuje że tak jest bo temat jest mi bliski hobbistycznie ale cieszę się że nie muszę się nim zajmować zawodowo.

 

Po 5- na studia nagrań nie ma co liczyć.Nowych już nie będzie bo nawet te które istnieją ledwo wiążą koniec z końcem.Produkuje się coraz mniej muzyki bo też coraz mniej się jej sprzedaje. Obecnie istniejące studia i tak nie przetrwają w liczbie w jakiej dziś istnieją i część musi się z czasem zwinąć z rynku. A te które zostaną są już urządzone. Sporo muzyki powstaje dziś domowym sumptem przy pomocy komputerów i innych sprzętów łatwych do użycia w domu. Ale ci domowi twórcy nie są zainteresowani nakładami na rzecz poprawy akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany tematem, ponieważ właśnie rozpoczynam taką działalność.

Posłuchaj dobrej rady sly30 i daj sobie spokój zanim zaczniesz inwestować w ten biznes :)

W moim mieście (ok. 100.000 mieszkańców) była jedna taka firma, która po dwóch latach działalności

zajęła się dystrybucją papieru do drukarek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu rozumiem że chcesz robić instalację audio video, napisz w jakim mieście bo to ma największe znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki trochę więcej pozytywizmu.

Dzisiaj czytając informator po AS2013 natknąłem się na:

 

Klinika Dźwięku HOME CINEMA&MORE

Domowym audio/video zajmujemy się od 11 lat, ale doświadczenie zdobywaliśmy już 22 lata temu nagłaśniając samochody. Wykonaliśmy kompleksowo już ponad 3000 (!) domowych instalacji kina domowego, multiroom, zaawansowanego i zintegrowanego sterowania.

Czyli 3000 adaptacji podzielić na 11 lat i jeszcze podzielić na 12 miesięcy daje 22,7 robót na miesiąc. Czyli w miesiącu, w każdy dzień pracujący masz nową robotę do zrobienia. No to chyba w Warszawie nie można odpędzić się od klientów?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym mieście ma malutkie szanse na sukces a w małym wręcz zerowe. Choć może się okazać że w małym mieście gdzie nie ma konkurencji będzie miał jakąś swoją klientelę. Bez próby nie będzie wiedział na 100% ale taka próba może być bardzo kosztowna, bolesna i rozczarowujące.

 

Trudno mi uwierzyć żeby codziennie mieć instalacje ale W-wa to duży rynek a poza tym w poprzednich latach był pewien bum na audio-video i kino domowe. Teraz to umiera, nie ma już prawie wypożyczalni DVD, Blu Raye tanie nie są i sprzedaż raczej kuleje.Widać nawet po ofercie odtwarzaczy BD że kiedyś był większy a teraz tylko niskie modele.Jakby nikomu już nie zależało. Internet wszystko zabija.Zabił muzykę, zabił kino domowe dobrej jakości, zabił wiele innych fajnych i pożytecznych działalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 adaptacji podzielić na 11 lat i jeszcze podzielić na 12 miesięcy daje 22,7 robót na miesiąc.

Znam gościa, który może się pochwalić lepszymi wynikami, tyle że w instalacjach gazowych do aut.

Znam też takiego, który w to wszedł jakieś trzy lata temu i jeszcze nawet nie zaczął zarabiać,

tylko ciągle dokłada do interesu. Obaj z tego samego miasta, ale ten pierwszy zaczynał 10 lat wcześniej.

Poza tym "kompleksowa instalacja" polegająca na wciśnięciu pacjentowi gratów, które mamy akurat w ofercie

i podłączenie tego wszystkiego u niego w domu (a podejrzewam, że mniej więcej o tego typu "instalacje" chodziło)

to chyba nie jest to samo co:

Dokładniej mam na myśli firmy, które projektują, budują i wykonują:

- pokoje i sale kinowe w domach

- pomieszczenia odsłuchowe

- jw. adaptują akustyczno-wizualnie np. salony lub inne pod kino domowe i srzęt audio

a nawet:

- studia nagrań

- sale konferencyjne

 

Ważne, aby taka firma kompleksowo od A do Z się tym zajmowała, czyli:

- projektowała tego typu pomieszczenia we współpracy z klientem i architektami (na etapie budowy domu) oraz projektantami wnętrz (na etapie remontu)

- wykonywała pomiary akustyczne pomieszczenia

- dobierała materiały akustyczno-budowlane i ustrojstwa wpływające na dźwięk

- budowałą w całości takie pomieszczenia

- pomagała w wyborze sprzętu i jego zakupie po atrakcyjnych cenach

- montowała i podłączała sprzęt audio-video

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Miejsce prowadzenia działalności ma znikome znaczenie przy usługach z tego sektora ( ogólnie ujmując budowlanego).

Pomysł na prowadzenie takiej działalności jest w obecnym czasie (kryzys na rynku budowlanym największy po roku 89) jest bardzo ryzykowny.

Powodów jest wiele ale najważniejszy z nich to brak płynności finansowej i dostępu do kredytów i gwarancji dla firm budowlanych.

Ale jest mało firm w Polsce zajmujących się profesjonalnie adaptacjami akustycznymi tzn. nie w domach ale np. w teatrach, filharmoniach, kinach itp.

Zaczynać należy zawsze powoli i bez niepotrzebnych inwestycji , które się nigdy nie zwrócą ale np. połączenie działalności komercyjnej i profesjonalnej daje większe szanse na utrzymanie się na rynku.

Problemem nie jest założenie firmy , bo to potrafi zrobić średnio rozwinięty szympans ale pozyskanie zleceń i OTRZYMANIE ZAPŁATY ZA WYKONANĄ USŁUGĘ.

"Rynek usług budowlanych to dno a pod nim jest jeszcze 5m mułu."

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby totalnie nie pogrążać Twojego pomysłu, to zastanowiłbym się poważnie nad grupą docelową.

Nie masz wejść w shołbizie/światku muzycznym - to studia nagraniowe raczej odpadają. Te mniejsze np z rynku hip-hopu, to same sobie poradzą w temacie, bo tam działają DIYowi pasjonaci. Ich nie stać na konsultacje akustyków z dyplomami, początki są siermiężne.

Zeby uderzyć do najbogatszych, musisz mieć coś ekstra w ofercie, jakąś wartość dodaną, która spowoduje że będą w ogóle myśleć o wybraniu Ciebie, zamiast jednej z ogólnie znanych i zaufanych firm, zajmujących się tematem od lat. W każdej grupie docelowej są takie wartości dodane.

Z drugiej strony, pomyśl, że taki Ancient zaistniał u właściciela Kingstona dość przypadkiem, a przecież faceta było stać na dowolny sprzęt.

 

Stąpasz po cienkim lodzie, ale może dostrzeżesz swoją szansę. Powodzenia.

 

Witam

 

Mam pytanie do szanownych kolegów:

 

Jaki według Was jest popyt na rynku na firmy oferujące usługi audio-budowlane w zakresie:

- adaptacji akustycznych pomieszczeń

- montażu systemów audio-wizulanych oraz doradztwo i pomoc w ich zakupie po atrakcyjnych cenach

 

Dokładniej mam na myśli firmy, które projektują, budują i wykonują:

- pokoje i sale kinowe w domach

- pomieszczenia odsłuchowe

- jw. adaptują akustyczno-wizualnie np. salony lub inne pod kino domowe i srzęt audio

a nawet:

- studia nagrań

- sale konferencyjne

 

Ważne, aby taka firma kompleksowo od A do Z się tym zajmowała, czyli:

- projektowała tego typu pomieszczenia we współpracy z klientem i architektami (na etapie budowy domu) oraz projektantami wnętrz (na etapie remontu)

- wykonywała pomiary akustyczne pomieszczenia

- dobierała materiały akustyczno-budowlane i ustrojstwa wpływające na dźwięk

- budowałą w całości takie pomieszczenia

- pomagała w wyborze sprzętu i jego zakupie po atrakcyjnych cenach

- montowała i podłączała sprzęt audio-video

 

 

Jestem zainteresowany tematem, ponieważ właśnie rozpoczynam taką działalność.

 

Z góry dziękuję za rzeczowe wypowiedzi.

 

 

P.S. Z uwagi na szerokość zagadnienia wrzuciłem ten temat na Start, do Hi-End, Kina Domowego i Akustyki.

Jeśli moderatorzy uznają, ze to za dużo, proszę o pozostawienie wątku w Hi-End i Kino Domowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to jest świetny pomysł ale raczej na dobrze adaptowane akustycznie słuchawki. Rynek jest bardzo duży i mimo wielu firm na prawdę coś niegarbatego ciężko znaleźć!!! Tak że myślę że skala mikro to jest to; no ale gdzie ci się w nim zmieści koparka i spychacz nie wiem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnymi ustrojami można pokusić się o tanie adaptacje i robić wiele małych prostych projektów zarabiając kilkaset złotych, ale za to codziennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30,

parantulla,

 

Dzięki za opinię i proszę o więcej :)

 

Elektropunkt,

 

Jestem z Lublina, ale nie zamierzam ograniczać działalności do tego tylko regionu.

 

Acoustic Lab,

jarek&ania,

p0is0n,

 

Dzięki za wsparcie ;)

 

J.Jerry,

Własnoręcznie wykonanych ustrojów niestety nie mam, ale chętnie poznam nowych, którzy mają.

 

Z działalnością nie zaczynam od 0, tylko trochę zmieniam profil łącząc wieloletnie i różnorodne doświadczenie w branży budowlanej z wieloletnim i szeroko pojętym zainteresowaniem audio.

Nie wziąłem się znikąd, bo:

- przez około 10 lat prowadziłem swoją ekipę remontowo - wykończeniową łącząc to czasem z projektowaniem wnętrz (prostsze, na papierze samodzielnie, bardziej zlożone współpracując z projektantami)

Czyli i narzędzia też mi w dużej części pozostały. Tylko koparki nie, bo ich nie miałem ;)

- 6 ostatnich lat byłem handlowcem u znanych producentów materiałów budowlanych, gdzie dobrze poznałem nie tylko wiele hurtowni materiałów budowlanych z ich właścicielami oraz wykonawców budowlanych z różnych dziedzin, ale także architektów i projektantów / dekoratorów wnętrz niejednokrotnie wraz z ich w miarę zamożnymi klientami.

Z kolei obracając się od kilku lat w branży audio poznałem różnych dystrybutorów sprzętu, kilku DIYowców i kolegę od akustyki.

Było też "kilku' melomanów i miłośników fajnego kina domowego, wśród których trafili się i tacy, którzy mając środki i odrobinę czasu na relaks przy dobrych dżwiękach i w KD, nie mieli nie tylko czasu na samodzielne wykonanie tego typu pomieszczeń lub instalacji, ale nawet na żmudne szukanie informacji na ten temat w necie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lublinie bida - moze lepiej skup sie na wschodnch sasiadach?

w polszy gdzie ludziska ogladaja kazda zlotowke z 3 stron beda chceli to robic po kosztach i na wlasna reke. jaki jest efekt kazdy wie ale co tam. potem audiofile wciskaja ludziom ze maja najlepszy sprzet w galaktyce to ze stoi on w kompletnej porazce akustycznej nikogo nie obchodzi

polacy nie dorosli do zlecania profesjonalnej roboty fachowcom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z konkurencją u Ciebie ale z tego co się orientuje to nie ma za bardzo. Myślę że może Ci się udać. Najważniejsze są Twoje kontakty w budowlance i architekci którzy mogą Ci załatwić sporo roboty, szczególnie architekci (jak będziesz odpalał działkę za każdego klienta chętnie będą Cię polecać). Odpuść sobie ustroje akustyczne i audiofli lub zrób to jako usługę dodatkową bez specjalnego nacisku na to. Podstawa to instalacje multimedialne audio video, multi room i te sprawy, do tego musisz też ogarniać sieci internetowe, serwery łącza itd., teraz wszystko masz powiązane z netem telewizor, kino, nc+, muti room. Projektory, ekrany, sale kinowe, ogólnie całe multimedia to jest przyszłość. Sale konferencyjne to śliski temat, firmy zawsze chcą na przelew a jak przychodzi do płacenia to często są problemy, znam kilku co wtopiło naprawdę duże pieniądze, czasami lepiej nie zarobić niż stracić. Dostęp do towaru też musisz mieć bo bez salonu audio mało który dystrybutor Ci sprzeda ale to idzie załatwić :)

My dla przykładu robimy wszystko co związane z audio video + sieci internetowe + systemy zabezpieczeń (alarmy, monitoring, domofony itp.) Taka kompleksowa usługa pozwala połączyć cały dom w jedną całość. W tym roku zaczęliśmy nagłaśniać także jachty i jest na to rynek i to nie mały. Jak byś miał jakieś kontakty z firmami od inteligentnego domu to też duży plus.

 

w lublinie bida - moze lepiej skup sie na wschodnch sasiadach?

w polszy gdzie ludziska ogladaja kazda zlotowke z 3 stron beda chceli to robic po kosztach i na wlasna reke. jaki jest efekt kazdy wie ale co tam. potem audiofile wciskaja ludziom ze maja najlepszy sprzet w galaktyce to ze stoi on w kompletnej porazce akustycznej nikogo nie obchodzi

polacy nie dorosli do zlecania profesjonalnej roboty fachowcom

 

Też tak kiedyś myślałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz rację dlatego odradzam koledze ten eksperyment.Jest jednak kilka dobrych adaptacji w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wykonasz kilka prac to też jest łatwiej, dużo idzie później z polecenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem wcześniej wykonując remonty i wykończeniówkę. 99% zleceń było z polecenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt masz, umiejętności masz, kontakty masz, wkład finansowy zerowy, jak nie spróbujesz to się nie przekonasz, jak nie wyjdzie to stracisz tylko czas. Mi 8 lat temu jak otwierałem firmę też wszyscy mówili że zbankrutuje a jakoś sobie radzimy. Trzymam kcuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Mi 8 lat temu jak otwierałem firmę też wszyscy mówili że zbankrutuje a jakoś sobie radzimy.

Niestety 8 lat temu to był rok 2005 i szczyt koniunktury, wypłacalne firmy a potem przygotowania do Euro 2012.

Nie można porównywać tamtych lat i sytuacji na rynku do obecnej sytuacji gospodarczej Polski.

Wtedy górował popyt a dzisiaj podaż.

A to niestety generuje spadek cen a co za tym idzie również jakości usług w tym sektorze.

Dlatego obecnie jest nieporównywalnie trudniej zaistnieć firmie na nowym rynku.

Kryzys potrwa jeszcze kilka lat a my wszyscy powinniśmy tylko "modlić się" aby w Polsce nie było powtórki z Hiszpanii choć wszystko na to niestety wskazuje.

 

Ale są też firmy i branże , które dobrze na kryzysie wychodzą i radzą sobie jakoś w tych trudnych czasach.

Próbowanie na własną rękę i rozpaczliwe szukanie drobnych zleceń u projektantów nie przyniesie wymiernych zysków.

Ja raczej próbował bym podczepić się pod większy /e podmiot i zaoferować swoje usługi.

Niestety większe pieniądze są zazwyczaj tam gdzie jest większe ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to trzeba nawiązać kontakty z architektami posiadającymi wiedzę z zakresu akustyki w powiązaniu z architekturą wnętrz , a z tym różnie bywa i liczyć na zlecenia jako podwykonawca.

Możesz otworzyć pracownię świadczącą kompleksowe usługi, ale w grę wchodzi ogromna kasa na oprogramowanie i ludzi umiejących pracować w środowisku oprogramowania akustycznego i.t.p. ;-)) Bo jako BRANŻA, to chcesz to robić w pełni profesjonalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekci posiadający wiedzę z zakresu akustyki?.....hehe.....uśmiałem się na maxa.

To nie jest takie śmieszne ;-) ale na Politechnice Krakowskiej, Gdańskiej..... kształcą się ludzie w zakresie projektowania akustycznego, piszą doktoraty, wygłaszają prelekcje doceniane w innych częściach Europy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wykonasz kilka prac to też jest łatwiej, dużo idzie później z polecenia.

handel jest duzo prostszy niz usluga - zwlaszcza dlugoterminowa. dojazd, logistyka...

sam projekt tez pochlania czas wiec kosztuje. samo wykonanie to juz w sumie pestka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co obserwuję rynek, popyt na tego typu w pełni kompleksowe rozwiązania jest coraz mniejszy, dobrze to zebrał w kupę kolega Sly30. Poza skrajnymi przypadkami raczej mało kto zleca całość wykonawczą 1 firmie od a do z, lub kto inny projektuje, kto inny wykonuje ustroje. Dziś każdy szuka oszczędności, nawet w tak zwariowanym hobby jak audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz kompletował ekipę to mój sąsiad pan Henio tak zwana złota rączka szuka pracy

chcesz czołg? daj mu dwa dni a na podwórku będziesz miał stać T64 chcesz rakietę nie ma problemu

ma zostać architekto-akustykiem daj mu flaszkę i trochę czasu i sprawa załatwiona....powodzenia w interesach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie śmieszne ;-) ale na Politechnice Krakowskiej, Gdańskiej..... kształcą się ludzie w zakresie projektowania akustycznego, piszą doktoraty, wygłaszają prelekcje doceniane w innych częściach Europy.

 

Fajnie to kolega napisał, jak…pobożne życzenia. Nie dam sobie głowy obciąć czy to prawda czy nie.Osobiście bardzo w to wątpię. Mam wśród swoich znajomych wielu architektów w tym bardzo uznanych i o temacie akustyki to oni nawet nie słyszeli…nigdy!!! Nie sądzę by nasze uczelnie produkujące bezrobotnych a nie fachowców nagle zmieniły program nauczania.Bardzo w to wątpię, więc wątpię w te doktoraty i prelekcje z dziedziny akustyki w ramach architektury. Ale jeśli nawet jest kilka takich młodych osób to nim ze studentów staną się fachowcami-praktykami minie 10 lat. A wtedy to zapotrzebowanie na takie usługi będzie zupełnie zerowe. Jestem też ciekaw gdzie i na czym/kim mieliby oni nabrać doświadczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacje akustyczne to zabawa dla ludzi którzy spełniają 2 warunki. 1. Są bogaci. 2. Ich pasją jest audio. Nie jest to więc sektor rynku z nadmiarem klientów. Na Twoim miejscu skupiłbym się na Rosjanach - dla nich jesteśmy atrakcyjni bo z Europy, a jeszcze można się z nami dogadać. Słyszałem że ciągną teraz z Polski do siebie wiele maszyn budowlanych. Może usługi też by pociągnęli. Moja rada - weź szturmem Moskwę (konieczna strona internetowa w ich języku z ładnymi zdjęciami instalacji). Tam cena nie gra takiej roli jak u nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie ma gwarancje że dostanie zapłatę? A jeśli nie dostanie to co zrobi w Moskwie? Poda kogoś do sądu?…. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacje akustyczne to zabawa dla ludzi którzy spełniają 2 warunki. 1. Są bogaci. 2. Ich pasją jest audio. Nie jest to więc sektor rynku z nadmiarem klientów. Na Twoim miejscu skupiłbym się na Rosjanach - dla nich jesteśmy atrakcyjni bo z Europy, a jeszcze można się z nami dogadać. Słyszałem że ciągną teraz z Polski do siebie wiele maszyn budowlanych. Może usługi też by pociągnęli. Moja rada - weź szturmem Moskwę (konieczna strona internetowa w ich języku z ładnymi zdjęciami instalacji). Tam cena nie gra takiej roli jak u nas.

zgadzam sie

to moze brzmi jak scenice fiction ale tam jest wiecej bogatych ludzi "gestem" i jak dotad to my jestesmy dla nich "zachodzem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak będziesz "budował". Jeśli bardzo tanio ale uda się Tobie wmówić klientom, że jest super luksusowo to może być sukces.

Jednym słowem to musi być trochę taki wschodnioeuropejski sztosik jak przy standardowej budowlance, o przepraszam deweloperce:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.