Skocz do zawartości
IGNORED

Usługi audio-budowlane – Jaki jest popyt na takie firmy?


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jakie ma gwarancje że dostanie zapłatę? A jeśli nie dostanie to co zrobi w Moskwie? Poda kogoś do sądu?…. :-)

bez jakiegos ukladu tam bym sie raczej nie pchal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "sprzedaży akustyki" to ciężka sprawa. Chyba najważniejszą sprawą jest tutaj "pokaznie" jej wkładu w dźwięk. Na tym forum i w branży akustyka jak zostało już napisane jest mocno marginalizowania. Niedawno czytałem recenzje paneli chyba avcona gdzie piszący redaktor posiadający bogaty system, piszę że dopiero teraz tą kwestią zajął poważnie. Łatwiej sprzedać świetnie wykonane kolumny niż nieefektowną akustykę. Co do klienteli też może być różnie, zamożni klienci często kupują audio na pokaz, mam kolegę który robił montaże w wielu domach i często bardzo poważne systemy zwłaszcza KD są niepodłączone bądź podłączone niewłaściwie. Bo z jego relacji wynika że często są, skąpi i kina na 10tyś podłączają znajomi elektrycy bądz informatycy.

 

Wracając do sprzedaży akustyki, chyba autor musiałby np. stworzyć swoje pomieszczanie akustyczne zrobione na tip top. I w nim prezentować sprzęt, konfrontując efekt ze standardowym salonem. Może pokazanie różnicy przemówiło za wartością jaka daje akustyka.

 

Co do samych usług montaży, kolega tym się zajmujący twierdzi że jest coraz gorzej. Ostatnio zamiast kin montuje tv na ścianach.

 

Ale mając na uwadze już zaplecze i doświadczenie autora można spróbować. Tylko podstawa to według mnie profesjonalne podejście: kompetencje, wiedza, sprzęt, reklama..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Hehehe.... już widzę jak ktoś zainteresowany wykonaniem akustyki u siebie w domu np. w Gdańsku jedzie obejrzeć ustroje akustyczne np. do Rzeszowa.

Jak ktoś wydaje kupę kasy na nowe mieszkanie/dom nie ma ochoty( ani czasu) jeżdzić po jakichś salonach tylko bierze architekta wnętrz i jemu zleca wszystkie prace.

A jak architekt wnętrz nie ma podwykonawcy od akustyki to niestety taki akustyk przyjeżdża do zleceniodawcy a nie na odwrót.

Więc taki salon pokazowy to totalna bzdura i wywalona kasa w błoto.

Co miałby taki klient w takim salonie oglądać? Ustroje akustyczne?

A kogo to interesuje?

Liczy się efekt końcowy tzn. wykonanie akustyki konkretnego pomieszczenia tak aby klient (i architekt) był zadowolony.

Lepiej za te pieniądze zainwestować w reklamę albo porządny sprzęt budowlany i urządzenia pomiarowe.

Tego typu usługi to typowe usługi "na wyjeżdzie".

Jeszcze nie widziałem aby architekt miał swój salon pokazowy.

Co najwyżej katalogi ze zdjęciami realizacji lub adresy gdzie wykonywał swoje prace.

Ten pomysł z salonem ma takie szanse powodzenia jak sprzedaż lodówek Eskimosom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była kiedyś firma ABC w Poznaniu. Kiedy przygotowywałem się do adaptacji pokoju facet wycenił samo przygotowanie sufitu na 70,000 zł i obraził się kiedy zakwestionowałem tego rodzaju propozycję. Nic dziwnego, że już ich nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rozwojowe są instalacje audio/video na głośnikach podtynkowych !!! ;-)

Nic nie widać a gra. Żony się nie burzą ani estetyka nie cierpi.

Tutaj już trzeba zaprojektować instalację, poprowadzić okablowanie i profesjonalnie zamontować głośniki. I dobrać sprzęt. Najlepiej jeszcze zaprojektować 2 i 3 strefę ...

Laik sobie z tym nie poradzi.

 

I taką kompleksową ofertę rozesłać do wszystkich możliwych architektów i projektantów wnętrz. Oni mogą to zaproponować klientowi podczas projektowania wnętrza. Myślę, że taki kompromisowy system nagłośnienia ma szansę na zaistnienie na rynku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pomijamy tu zaprzepaszczenie idei audiofilizmu ... ;-) na rzecz mądrości rynkowej - "klient nasz Pan".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie o pomieszczeniu extra, tylko na potrzeby firmy. Dla siebie wykonuje extra salon. Jeśli trafia mu się klient organizuje odsłuch u siebie, po czym przenosi sprzęt do salonu klienta, różnica oczywiście jest a klient dostrzega wkład akustyki. Jeśli mu pasuje składa zlecenie, na adaptacje. To oczywiście uproszczenie do każdy pokój jest inny, ale unaocznia sens zakupu adaptacji akustycznej. Co więcej będzie poligonem przed pracą u klientów.

 

Wątpię żeby potencjalny klient bez usłyszenia jak ważna jest akustyka zdecydował się na cokolwiek.

 

Według mnie w przeciwnym razie będzie tak jak napisał Genesis dwa posty wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Wątpię żeby potencjalny klient bez usłyszenia jak ważna jest akustyka zdecydował się na cokolwiek.

 

Według mnie w przeciwnym razie będzie tak jak napisał Genesis dwa posty wyżej.

W opisanym wypadku chodziło zapewne o cenę a nie o brak wiary klienta w skuteczność adaptacji akustycznej w pomieszczeniu docelowym.

Jeżeli ktokolwiek posiada lub interesuje się drogim sprzętem audio to myślę ,że nie trzeba go do tego przekonywać, że akustyka pomieszczenia ma jakiś wpływ na dżwięk.

Problem polega na tym ,że nie wielu masz w Polsce klientów , których stać finansowo na sufit za 70.000 Pln nie mówiąc o kosztach reszty adaptacji?

Polskie społeczeństwo nie należy do bogatych i dlatego trzeba "liczyć siły na zamiary... ".

Można również zastanowić się nad otworzeniem salonu Augusta Helicopter w Wąchocku tylko po co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

whiter1 - porozglądaj się za targami / imprezami w stylu "Dom inteligentny" - porozmawiaj z wystawcami, popytaj i sam oceń rynek. Jednak na chwilę obecną bez znajomości zintegrowanych systemów sterowania światłem, dźwiękiem, instalacją alarmową / monitoringiem za bardzo nie widzę szans na sukces.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależny jaki to zamożny klient audio. Jeśli sukcesywnie dochodził do coraz lepszego sprzętu to jest szansa że akustyka ma dla niego znaczenie. Natomiast jeśli jest nowy w tej dziedzinie moim zdaniem są małe szanse żeby uszczknął cokolwiek z budżetu na sam sprzęt na akustykę.

 

Przekonywać do akustyki trzeba jak najbardziej. Na tym forum w galerii są ustroje, gdzie dobre kolumny stoją przy gołych ścianach. Sam mam znajomych z dobrym sprzętem, gdzie akustyka leży. I zmieniają kolumny, a akustyka ogranicza potencjał tych zmian.

 

Także teza że ktoś kto się interesuje sprzętem zadba o akustykę, jest nie do końca prawdziwa.

 

Jak byśmy zrobili, ankietę ile użytkownicy tego forum, procentowo do całości systemu przeznaczyli na akustykę, mieli byśmy odpowiedz ile znaczy akustyka? I czy dla ludzi się tym zajmujących jest z tego kasa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ,że nie wielu masz w Polsce klientów , których stać finansowo na sufit za 70.000 Pln nie mówiąc o kosztach reszty adaptacji?

No i o to właśnie się rozchodzi. W zasadzie tylko o to.

Gdyby koszt kompleksowej i profesjonalnej adaptacji pomieszczenia oscylował w okolicach 20 tys. na gotowo,

to jeszcze można by się zastanawiać nad takim biznesem, dla jakiejś tam grupy nadzianych zapaleńców,

ale 20tys. to nawet na same materiały nie wystarczy, a to i tak jest dopiero 1/3 wszystkich kosztów.

Po prostu w naszym kraju nie ma klienta na tego typu usługi. Owszem, powiesić plazmę na ścianie

czy schować osiem głośników w suficie, to takich zleceń może trochę być, ale to są groszowe historie

i też nie będzie tego robił codziennie, tylko może jedna chata w tygodniu się trafi za 200-300zł netto i to wszystko.

Przy okazji (budowlanki ogólnie) można sobie dłubać na boku takie sztuki, ale żeby tylko z tego firmę utrzymać

i jeszcze cokolwiek na tym zarabiać, to nie ma nawet cienia szans, bo się człowiek za***ie, a i tak gówno zarobi.

 

Jakiś czas temu miałem podobny dylemat, tyle że z innej branży, a mianowicie kompleksowej renowacji starych aut.

Wszystko ładnie pięknie na papierze. Części można zamówić przez internet, wystarczy mieć mechanika i blacharza...

Ta, jasne że wystarczy, tylko kto mi zapłaci 20-30 tysięcy za odbudowę wraka wartego 2-3 tysiące? Oczywiście, że nikt,

a jak podliczyć wszystkie koszty do kupy i jakiś tam minimalny zarobek, to spokojnie tyle to właśnie wyjdzie.

Teraz weź wywal 150-200 tysięcy na warsztat plus jego wyposażenie i czekaj tatka latka, kiedy to ci się zwróci.

W przyszłym życiu albo jeszcze później :)

 

I to samo będzie z pomysłem kolegi założyciela tematu.

Co innego robić ekstra jakieś tam drobne dłubanki pod tytułem "estetyczne instalacje kina domowego",

a co innego wszystko rzucić i robić tylko "profesjonalne adaptacje akustyczne od A do Z".

Przede wszystkim oprócz dobrych chęci trzeba jeszcze mieć jakąś tam wiedzę i jakieś tam doświadczenie.

No chyba że ma to być coś a`la nasi forumowi akustycy co to jeszcze wczoraj byli zielonymi w temacie leszczami,

a dzisiaj już są profesjonalistami, kasującymi po półtora tysiaka za godzinę łażenia z laptopem pod pachą

i strojenia mądrych min (czyli palenia głupa generalnie) plus drugie półtora za przygotowanie projektu na kolanie,

którego wykonanie pochłonie kolejne 8-10 tysięcy PLN i wniesie dokładnie taką samą poprawę akustyki

jak wstawienie czterech regałów z IKEA (99zł / 1 sztuka) i wypełnienie ich książkami (10zł / 1 metr bieżący)

lub na przykład płytami (które i tak muszą gdzieś stać) wtedy koszt zakupu książek odpada i nie trzeba ich dźwigać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Owszem, powiesić plazmę na ścianie

czy schować osiem głośników w suficie, to takich zleceń może trochę być, ale to są groszowe historie

i też nie będzie tego robił codziennie, tylko może jedna chata w tygodniu się trafi za 200-300zł netto i to wszystko.

To właśnie chcę kolegom wytłumaczyć ale może piszę jakimś niezrozumiałym językiem?

Oczywiście profesjonalne adaptacje akustyczne kin,teatrów czy sal koncertowych w połączeniu np. z dostawą sprzętu nagłaśniającego albo wykonywaniem innych usług np. elektrycznych,ogólnobudowlanych to ma szanse powodzenia ale i tak będzie ciężko o zlecenia bo rynek jest nasycony a ci co na rynku już działają mają swoje układy czy referencje.

Rozumiem ,że na takie usługi to trzeba mieć kapitał bo o kredycie w banku czy gwarancjach kolega (jako firma budowlana) może pomarzyć i tutaj może być problem.

Niestety to nie jest czas na zakładanie firmy w branży budowlanej gdzie firmy budowlane notowane na giełdzie ledwie przędą nie mówiąc już o mniejszych podmiotach.

 

Z drugiej strony oferowanie drobnych instalacji akustycznych w domach też jest trudne do zrealizowania i wygląda nędznie.

Drobne instalacje to potencjalny klient zrobi sobie sam. A co ? ;)

Ew. poprosi o ofertę z podaniem cen i materiałów żeby wiedział gdzie można samemu sobie kupić i przybić gwożdziem w wolnej chwili (kupując oczywiście przez internet z pominięciem kolegi od akustyki).

A podczas rozmowy to nawet herbaty koledze akustykowi nie zaproponują ;)

Czyli cała impreza za tzw. friko czy jak kto woli Bóg zapłać.

Taka jest ogólna mentalność i kombinatorstwo w tym kraju.

I nie jest to wina ludzi tylko systemu tzn. ogólnego ubóstwa społeczeństwa.

Więc "trza sobie jakoś radzić..." ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej prosperują firmy wykonujące roboty byle jak i niezgodnie ze sztuką budowlaną, tu się przyklepie, wygładzi i będzie git. A że się sypnie za parę lat, to zwali się na pracę budynku ;-) bo jak wytłumaczyć, że technologia została dostosowana do kieszeni zleceniodawcy i.t.d. temat rzeka. Sufit za 70 000,- to drugi zrobi za 7000,- a następny może jeszcze taniej......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio,

też trafiłeś - właśnie obmyślam temat głośników podtynkowych Monitor Audio. A jest tego kilka rodzajów, które można fajnie zaadoptować.

klient znajomego właściciela hurtowni budowlanej jest w trakcie budowy domu i chce mieć w miarę fajny dźwięk dookólny (raczej nie półka kolegów z działu KD) bez patrzenia na głośnik i kable podczas oglądania filmów i koncertów.

 

Bardzo cenię wszystkie wypowiedzi i nadal proszę o więcej.

 

W moim pierwszym poście w tym temacie zapomniałem napisać o jeszcze jednej ważnej rzeczy - izolacje akustyczne ścian i stropów :)

 

P.S. Do Moskwy, ani gdzie indziej do wschodnich ( i na razie również zachodnich) sąsiadów się nie wybieram, ale pomysł ciekawy ;)

 

Kazik II

Z tą partaniną w budowlance niestety masz rację, co mnie niezmeirnie boli od lat.

Większość wykonawców (dotyczy to szczególnie przetargów) łapie temat, robi go za niższe pieniądze, i co za tym idzie jakość i liczy się tylko to, żeby wytrzymało 3 lata, bo na tyle dają gwarancję. I takie mamy np. drogi i inne, głównie budżetowe, inwestycje.

 

MIędzy innymi dlatego nigdy nie mierzyłem w "przetargi", tylko wolałem mniejsze, za to pewne zlecenia. Lepiej zarobić mniej, niż stracić lub bujać się po sądach.

Stąd też moja oferta będzie skierowana głównie do klientów prywatnych i wierzę, zę po pewnym czasie z polecenia.

Nigdy nie zastosowałem gorszych materiałów, niż miały być, nie zalegałem z płatnościami ludziom (raczej zawsze zaokrąglałem do góry) i nie kręciłem "lodów". Taki już jestem, niestety ;)

 

No i różnie różni ludzie interpretują pojęcie sukcesu. Ja nie nastawiam się na miliony, czy inne kilkusettysięczne zlecenia.

Być może na początku będę często krył kable i podłączał głośniki czy inne części systemów, trudno - takie bywają początki.

Myślę, ze jeśli będę to robił solidnie i uczciwie, to szybko zaczę łapać większe tematy. Bezpieczne i z polecenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

No właśnie... Niedawno pisałem, że to ma przyszłość! A tu proszę, jest odzew... Należy jeszcze pamiętać, żeby budować z audiofilskich materiałów - cegły, bloczki, zaprawa, kleje, no i woda (przynajmniej z jakichś plejstoceńskich źródeł a może nawet święcona? - jeśli słuchamy dużo muzyki sakralnej...) to dopiero może zapewnić iście audiofilskie doznania... Jeśli te warunki nie będą spełnione, to lepiej nie zaczynać takiej zabawy... Każdy prawdziwy audiofil będzie kwestionował profesjonalizm wykonawczy...

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekci posiadający wiedzę z zakresu akustyki?.....hehe.....uśmiałem się na maxa.

 

Fajnie się tak pośmiać ...hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jeśli chodzi o głośniki podtynkowe to rzućcie okiem na ofertę Amina Technologies Ltd. gdzie znajdziecie "audiofilski" model model AIW750E

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zaadaptować pokoj do muzyki. Kamienica, 3,5 metra wysokości. 25-30 metrow. Salon. Mieszkanie do kapitalnego remontu. Czy przeznaczając powiedzmy 15 tysięcy mozna juz zrobić jakas adaptacje??? Nie mam tu na myśli super pokoju odsłuchowego tylko,tam ma ladnie grac. Może jakieś ustroje. ktoś musi policzyć I powiedzieć jakie materiały i gdzie trzeba użyć. Sprzet juz mam. I wiem mniej wiecej jaki sprzet będę chcial mieć za parę lat.

 

Chcialbym zaadaptować pokoj do muzyki. Kamienica, 3,5 metra wysokości. 25-30 metrow. Salon. Mieszkanie do kapitalnego remontu. Czy przeznaczając powiedzmy 15 tysięcy mozna juz zrobić jakas adaptacje??? Nie mam tu na myśli super pokoju odsłuchowego tylko,tam ma ladnie grac. Może jakieś ustroje. ktoś musi policzyć I powiedzieć jakie materiały i gdzie trzeba użyć. Sprzet juz mam. I wiem mniej wiecej jaki sprzet będę chcial mieć za parę lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy przeznaczając powiedzmy 15 tysięcy mozna juz zrobić jakas adaptacje???

15kzł spokojnie wystarczy na pomiar i dobrą adaptację, a ustroje będą pasowały do wystroju pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie zadam pytanie. Raz jeszcze. Po namyśle trochę je zmodyfikowalem. Ile trzeba wydac???

 

jeżeli jest klient powiedzmy taki jak ja. Mlody ze świadomością akustyczna.

 

zamierzam kupić mieszkanie. Mam juz nawet upatrzone. Mieszkanie będzie do,kapitalnego remontu, byc moze łącznie z pomoże,iem nowych tynków okien i podłóg i wlasnie na takim etapie potrzebuje lekkiej adaptacji. Co dostanę jeżeli będę chciał przeznaczyć 5 10 i 15 tysięcy złotych. Jeżeli będę miał wydac 70 to kupie większe mieszkanie proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że kupując większe mieszkanie uwolnisz się od problemów z akustyką? To jesteś w błędzie. W większym pokoju są co prawda większe możliwości skutecznej adaptacji akustycznej a co za tym idzie można osiągnąć lepsze efekty ale też z racji powierzchni taka adaptacja będzie droższa.

Za 5000zł to możesz dostać rzetelne pomiary i kilka prostych dyfuzorów. Efekt mizerny. Oczywiście lepsze to niż nic ale znów cudów nie oczekuj.

Za 15 000 pewnie można by zrobić niezłą adaptację niedużego pokoju ale nie sądzę, że wraz z remontem tegoż pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem głupi. Mam swiadomosc ze za 15 tys nie zrobie remontu. Wiem ile kosztują materialy praca itp. Po prostu ciągle są dyskusje o,akustyce i domowych sposobach a nikt nigdzie nie napisal jakie są koszty. Poza tym. Ze duże. I czy na etapie projektowania jest taniej.

 

 

bo jeżeli mam kłaść tynk albo gips w każdym razie cos na ścianę to jeżeli ten materia będzie 10 procent droższy to mi to wsio ryba a jak ma kosztować 4razy wiecej to sie będę zastanawiać czy nie przeznaczyć tego na kupno większej ilości płyt albo obrazu.

 

 

moglbym ktoś,zrobić jakiś cennik takich uslug ile co kosztuje. Ja jestem zwolennikiem tego ze dobry design to miejsce przyjazne dla człowieka i ja naprzyklad chcialbym mieć dużo przestrzeni. Pokój to ma byc miejsce życia a nie sterylna komora. Wiec jeżeli ktoś będzie mi kazal wydac 8 tysięcy na cos co poprawi dźwięk o 10 proc to ja wole to wydac na jakieś piekna derwniana polke i polozyc tam książki które zrobia ten sam efekt a będzie to ladniej wygladac.

 

 

jednym slowem kase mozna wydac kazdy chce zarobić i ja to rozumiem. Poprosze jedynie o jakiś tutorial co się robie kiedy ile to kosztuje jakie są etapy. Co znaczy wielki pokoj i maly pokój. Sory za bledy ale pisze z komorki a jestem w sali operacyjnej przy operacji. Sala ma niestety kiepska akustykę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest że duża ilość książek pomaga akustyce pokoju. Zadajesz trudne pytania na które jak przypuszczam nie dostaniesz odpowiedzi.

Jest tak wiele możliwości adaptacji akustycznej, ukrycia ustrojów, materiałów z jakich można je wykonać jak i typów ustrojów że rozpiętość cen będzie bardzo duża. Gdy sam wykonujesz jakieś elementy to wiadomo że jest taniej, gdy zlecasz to komuś będzie drożej z oczywistych względów.

Ale nie każdy potrafi i chce wykonywać takie elementy. Ja nie potrafię i nie chcę.Nie można znać się na wszystkim. A np kolega Imacman potrafi.

Z tego co czytam to wydaje mi się iż uważasz że położenia na ściany czegoś innego niż tynk może dużo zmienić. Otóż nie. Pewnie że zamiast idealnie gładkich ścian lepiej żeby miały jakąś szorstką fakturę ale to nie będzie miało zasadniczego wpływu a jedynie minimalny. Muszą być specjalnie policzone dyfuzory i pułapki basowe. Plusem tego, że pokój przy okazji będzie remontowany jest to, że można to fajnie ukryć i wkomponować w ściany, sufit itd.

Nie będzie to potem widoczne i nie będzie przeszkadzać w funkcjach życiowych pomieszczenia. Ale nie sądzę żeby było to dużo tańsze.Może o tyle że nie będzie trzeba używać droższych ładnych wizualnie i trwalszych laminatów skoro ustroje i tak będą chowane w ścianach, narożnikach itd.

 

Mały pokój do audio to 10-15m2, średni to 16-25m2, 26-35m2 to już całkiem spory pokój a powyżej 35m2 to duży pokój.Tak to widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak mi duzo rozjasniles. Ale uwazam ze w tym momencie powinny sie odezwać tutaj firmy albo akustycy którzy sie tym zajmuja. Powinni określić jakież ramy kosztowe. I nie mówcie ze sie nie da. Bo sie da. Nie wiem czy ktoś sie zorientował ale na stronach internetowych firm audio jeszcze kilka lat temu nie byly podawane ceny urządzeń. Teraz sie to zmienia. Kazdy chce wiedzieć ile musi wydac. Mniej wiecej. Nie chodzi tu o,dokladne koszty ale wlasnie o to co będziemy robić jak itp.

 

 

w medycynie tez trudno jest określić koszty bo z operacji ktora ma kosztować 5 tysięcy euro moze sie zrobić pobyt na intensywnej za 100 tys euro. A jednak koszty są wcześniej podawane ktoś to jest w stanie mniej wiecej policzyć.

 

 

ale znam juz definicje duzego i malego pokoju:):) ja mieszkam w Niemczech i mam mieszkanie 60 metrow i w Polsce to byc moze jest to mieszkanie określane jako normalne dla jednej osoby dla 2 jest juz za male. W Polsce to jest pewnie mieszkanie normalne. Wiec wszystko zależy od punktu siedzenia :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro mieszkasz u Germanów to chyba tam powinieneś szukać firmy akustycznej.Robienie tak daleko dla polskiej firmy znacznie podniesie koszty bo dojdą dojazdy, noclegi ludzi, dowóz ustrojów itd. Nie sądzę by ktoś tobie wycenił bez szczegółowych rysunków pokoju. W ogóle trzeba by zacząć od pomiarów a w tym przypadku trzeba by na nie jechać aż z Polski.To znów podniesie koszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się podać że za np. za 10kzł akustyka poprawi się o 50%, bo jednemu to będzie 10, a drugiemu 110%.

Taka sama gadka była przy próbie podzielenia finalnego brzmienia na poszczególne elementy i ich wpływ na brzmienie (np. kable jednemu to 10% brzmienia finalnego, a innemu to 40%).

Co innego jakby przekładać na kasę parametry akustyczne, np. obniżenie rezonansu w paśmie 30-50Hz o 10dB za 3kzł w ładnej formie, w formie do zasłonięcia 1,8kzł - chociaż to też nie będzie dokładne, bo każda adaptacja jest inna i wymaga innych ustrojów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mieszkanie w Polsce we Wrocławiu.

 

Poza tym jestem patriota i chcę zapłacić polskiej firmie. Tak sie buduje silne państwo. Kazdy Niemiec wybierze niemiecka firmę nawet jak będzie droższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezaloby tez zadac pytanie czy kolego Whiter ma juz jakies doswiadczenia i profesjonalne sukcesy na tym polu. Do tego certyfikaty( teraz w modzie, ze wisza na scianach obramowane niczym obrazy;)).

 

Bez rzetelnej wiedzy sie chyba nie obedzie. Kazde pomieszczenie jest inne, ma inne proporcje, nie zawsze odpowiednie, to nie jest prosta sprawa. A fama szybko sie rozchodzi, dobra czy tez zla. Jak pisal sly30, to raczej ryzykowny temat.

Lepiej sie 10 razy zastanowic, bo porazka moze bolec.

Warto postawic sie na miejscu zamoznego klienta, jakimi kryteriami on by sie kierowal przy wyborze takiej firmy, jezeli nie spelniamy wymogow jakich sami bysmy oczekiwali przy zalozonym budzecie to chyba lepiej dac sobie spokoj.

Co do osob max 2 to chyba nie do konca tak jest, bo sa ludzie ktorzy zajmuja sie akustyka sal koncertowych, kin itp. Ale to juz powazniejsza sprawa.

Osobiscie gdybym szukal takiej firmy dla siebie to szukalbym wlasnie tam.

Z drugiej strony...sa firmy ktore takie instalacje domowe robia i czesto nawet gdy knoca to nadal sa na rynku...mam wrazenie, ze dla wiekszosci nowobagckich wazniejsze bedzie, ze pieknie taka sala wygladala a prawidlowa akustyka bedzie sprawa 2 lub 3 rzedna.

Podsumowujac, temat trudny, ale do odwaznych swiat nalezy... kto nie ryzykuje ten w pudle nie siedzi;)

 

Nawet w norwegii gdzie zamoznych nie brakuje nie widac zbyt wielu audiofili inwestujacych w ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.