Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio RX2- podłaczenie kabli


Maynooth

Rekomendowane odpowiedzi

Jest tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do których gniazd podłączam kable: do tych na dole czy tych na górze?

Czy ta blaszka zaznaczona kolorem żółtym ma zostać czy ją demontuje?

Dla mnie to problem, dla was banał. Dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jest tak:

kolumny.jpg

Do których gniazd podłączam kable: do tych na dole czy tych na górze?

Czy ta blaszka zaznaczona kolorem żółtym ma zostać czy ją demontuje?

Dla mnie to problem, dla was banał. Dzięki za pomoc.

 

1. Blaszka (zworka) zostaje! Rozłączasz tylko w przypadku, kiedy korzystasz z bi-wire (podwójne okablowanie - oddzielnie zasilana sekcja wysoko- oraz niskotonowa).

2. Bez znaczenia, czy podłączysz do górnych, czy do dolnych terminali, chociaż są różne teorie na ten temat. Osobiście częściej spotykałem się z taką, by podłączać raczej do górnych (HF).

 

PS Przecież wystarczy zajrzeć do instrukcji obsługi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać posiadasz zwykłe kable czyli podłączasz bez tzw. bi-ampingu czy bi-wireingu.

Podłączasz do tych górnych gniazd ale brakuje Ci jeszcze drugiej blaszki. Musisz zewrzeć gniazda po prawej stronie.

Po ludzku plus z górnej sekcji wysokotonowej z plusem sekcji niskotonowej i minus sekcji wyskotonowej z minusem sekcji niskotonowej.

Jeśli nie masz drugiej blaszki to możesz zrobic to za pomocą kabla głośnikowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki powinny być jedna na stronę. Również można je z czasem wymienić. Wydaje mi się ze przy tych głościach nie ma co bawić się w bi-wire. Co to za kable zostały użyte przy podłączeniu?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wydaje mi się ze przy tych głościach nie ma co bawić się w bi-wire.

 

Bi-wire/bi-amp, jeśli w ogóle poprawia brzmienie, to przy każdej głośności ;)

 

Co to za kable zostały użyte przy podłączeniu?

 

Chord, a że dość gruby, to obstawiam Carnival SilverScreen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bi-wire/bi-amp, jeśli w ogóle poprawia brzmienie, to przy każdej głośności ;)

...przy tych glosnikach nie poprawia- sprawdzone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jest też szkoła która mówi, że najlepiej jest podłączyć jeden kabel do górnego gniazda, a drugi do dolnego.

 

A jakieś uzasadnienie, bo jak dla mnie, to wtedy jest po prostu nijak - ani dobrze dla HF, ani dla LF - jeśli już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do lektury , w której znajdziesz coś na temat Bi-Ampingu, Bi-wringu itd:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu znajdziesz wszystko na ten temat, jeśli będziesz miał watpliwosci pytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Odsyłam do lektury , w której znajdziesz coś na temat Bi-Ampingu, Bi-wringu itd:

http://www.eioba.pl/a/1jjm/hi-fi-komendium-wiedzy

 

Tu znajdziesz wszystko na ten temat, jeśli będziesz miał watpliwosci pytaj.

 

A ja odsyłam do ponownego przeczytania zarówno mojej wypowiedzi, jak i wpisu, do którego się odniosłem, a ze wszystkich wcześniejszych postów można wyczytać, że bi-wiring został odpuszczony - zabawa "(Bi-) w-ringu" również ;)

Zresztą dam Ci małą podpowiedź: chodzi o krzyżowe połączenie za pomocą jednego kabla - bez żadnego bi-wire oraz bi-amp.

 

Jeśli będziesz miał wątpliwości, pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podłączenie zaleca dyrektor zarządzający Dali Lars Worre przy okazji recenzji kolumn Dali Epicon 6 (Hi-Fi Choice 01/13). Przy takim podłączeniu przeprowadzony jest test kolumn Edwards Audio SP1 (Audio-Video 01/13). Wydaje mi się, że takie podłączenie ma sens. Zamiast dobrej góry i słabszego środka-dołu, lub odwrotnie, mamy przyzwoity cały zakres. Połowa sygnału do każdego z głośników dochodzi z pominięciem zworek. Na marginesie, jeżeli jest to możliwe, można pozbyć się zworek i zastąpić je kawałkami kabla głośnikowego, takie rozwiązanie daje lepsze rezultaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zamiast bardzo dobrej góry i słabego środka-dołu, lub odwrotnie, mamy przyzwoity cały zakres. Połowa sygnału do każdego z głośników dochodzi z pominięciem zworek.

 

I o to właśnie chodzi, że ni w pięć, ni w dziesięć, i dlatego napisałem, że w mojej ocenie to już w ogóle jest "nijak".

Dociera do mnie jeszcze tłumaczenie, że sekcja LF jest "prądożercza" - warto zapewnić jej ten prąd w pierwszej kolejności - lub tłumaczenie wg innej szkoły, że wysokie tony są "delikatne, czułe" i najbardziej podatne na wszelkie zniekształcenia, dlatego sekcja HF winna być zasilana bez "pośredników", ale łączenie na krzyż, to właśnie takie działanie "połowiczne" ;)

 

Nie będę się zresztą kłócił, dla mnie to i tak bez znaczenia w tej chwili, a kiedy miałem możliwość sprawdzania tego, po prostu nie słyszałem różnicy.

Wg mnie bi-wire ma sens tylko i wyłącznie w połączeniu z bi-amp, a przy jednym kablu to wszystko jedno, w które terminale zostanie wetknięty :)

 

Na marginesie, jeżeli jest to możliwe, można pozbyć się zworek i zastąpić je kawałkami kabla głośnikowego, takie rozwiązanie daje najlepsze rezultaty.

 

Bo kawałek kabla głośnikowego rzekomo coś wniesie? I jest lepszy niż fabryczna zworka?

A wystarczy zajrzeć do wnętrza kolumny i zobaczyć, co jest zaraz za terminalem, a wszystko będzie jasne :)

I nic tutaj nie pomoże zworka zrobiona nawet z kabla za 7000,-/m ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem można wydobyć więcej z gratów właśnie przez bi. Ale musi być dobrze okablowana kolumna w zakresie wysokich tonów, czyli np. taśma, lica albo cienki solid. Inaczej możemy sobie gmerać ile chcemy, a różnice będą minimalne. Co do podłączania konwencjonalnego to zależy, o co nam chodzi w dźwięku. Jeśli chcemy otwartości, naturalnej barwy i agresywnego kopa, to trzeba po pierwsze wywalić fabryczne zworki. Połączyć zamiast tego np. cienkim solidem albo np. szpilkami przetykanymi przez żądła zacisków. Po drugie jeśli tego nie zrobimy, to TYLKO do górnych i nie pomogą żadne "koszałki" i bzdury "o wyższości Świąt..." Jak np w bliskim wątku nawet o "drących mordę" elementach biernych toru typu rezystor czy kondensator, bo jak na razie nikt nie przedstawił żadnego mierzalnego parametru zniekształceń sygnału przez takie elementy. Bo "drzeć mordę" to może wzmacniacz albo głośnik, tylko nikt nie chce się przyznać do błędnego zakupu, tylko "leczy" tor zamulającymi dźwięk energetycznej proweniencji elementami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zainteresowanym tematem lekturę recenzji kolumn Dali Epicon 6 w Hi-Fi Choice 01/13.

Jeżeli ktoś nie ma takiej możliwości zacytuję najważniejsze dla tego wątku fragmenty.

"Hi-Fi Choice: Wasze pozłacane zworki wyglądają znakomicie, ale degradują nieco dźwięk. Czy nie moglibyście oferować zworek wykonanych z kabla Cordial?

Lars Worre (dyrektor zarządzający Dali): Jeśli ktoś używa pojedynczego kabla głośnikowego, sugeruję podpięcie jednej żyły, powiedzmy plusa, do górnego gniazda, a drugiego do dolnego gniazda, czyli innymi słowy nie rekomendujemy podłączania obydwu kanałów do dolnych lub górnych gniazd, ale na krzyż. Przy takim podłączeniu zworki, dzięki wykorzystaniu do ich stworzenia odpowiedniego materiału oraz złoceniu, brzmią całkiem dobrze. Nie planujemy produkcji zworek z kabla Cordial, bo klienci, którzy nie będą chcieli łączyć gniazd blaszkami tylko kablami, wybiorą raczej zworki z takiego samego kabla, jakiego używają jako głównego do połączenia kolumn ze wzmacniaczem."

Jason Kennedy (recenzent Hi-Fi Choice): "...Podwójne gniazda akceptują 4mm wtyki bananowe, a dołączone zworki degradują jakość dźwięku. Moim zdaniem te kolumny brzmią zdecydowanie lepiej w połączeniu typu bi-wire. Nie wynika to oczywiście wyłącznie z zastosowania właśnie tych, nie najwyższej klasy zworek, bo całe moje dotychczasowe doświadczenie mówi, że stosowanie zworek w postaci blaszek daje zawsze gorszy efekt, niż gdy gniazda połączy się zworkami wykonanymi z kabla głośnikowego (bądź podłączy się kabel bi-wire)..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Polecam zainteresowanym tematem lekturę recenzji kolumn Dali Epicon 6 w Hi-Fi Choice 01/13.

Jeżeli ktoś nie ma takiej możliwości zacytuję najważniejsze dla tego wątku fragmenty.

"Hi-Fi Choice: Wasze pozłacane zworki wyglądają znakomicie, ale degradują nieco dźwięk. Czy nie moglibyście oferować zworek wykonanych z kabla Cordial?

Lars Worre (dyrektor zarządzający Dali): Jeśli ktoś używa pojedynczego kabla głośnikowego, sugeruję podpięcie jednej żyły, powiedzmy plusa, do górnego gniazda, a drugiego do dolnego gniazda, czyli innymi słowy nie rekomendujemy podłączania obydwu kanałów do dolnych lub górnych gniazd, ale na krzyż. Przy takim podłączeniu zworki, dzięki wykorzystaniu do ich stworzenia odpowiedniego materiału oraz złoceniu, brzmią całkiem dobrze. Nie planujemy produkcji zworek z kabla Cordial, bo klienci, którzy nie będą chcieli łączyć gniazd blaszkami tylko kablami, wybiorą raczej zworki z takiego samego kabla, jakiego używają jako głównego do połączenia kolumn ze wzmacniaczem."

Jason Kennedy (recenzent Hi-Fi Choice): "...Podwójne gniazda akceptują 4mm wtyki bananowe, a dołączone zworki degradują jakość dźwięku. Moim zdaniem te kolumny brzmią zdecydowanie lepiej w połączeniu typu bi-wire. Nie wynika to oczywiście wyłącznie z zastosowania właśnie tych, nie najwyższej klasy zworek, bo całe moje dotychczasowe doświadczenie mówi, że stosowanie zworek w postaci blaszek daje zawsze gorszy efekt, niż gdy gniazda połączy się zworkami wykonanymi z kabla głośnikowego (bądź podłączy się kabel bi-wire)..."

 

Prosiłem o jakieś wytłumaczenie - takie, jak przynajmniej mają zwolennicy podłączania np. do sekcji HF - a nie o cytowanie recenzji, wrażeń z subiektywnego odsłuchu, gości uprawiających już tylko marketing, chyba że faktycznie dla Ciebie prasa audio jest wyrocznią.

To może zacytuj jeszcze Miszcza Pacułę z odsłuchów kabli USB ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.