Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wysoko-tonowego w Esa Continuum na Morel MDT29


Kamil Pawłowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Chciałbym prosić wszystkich zainteresowanych tematem o pomoc, posiadam kolumny Esa Continuum (ss 18w8545 i ss 9500), chce wymienić ss 9500 na morel MDT29 ( zwrotnica: za "+" przyłącza szeregowo kondensator 4.7 uf, za kondensatorem równolegle cewka 0,33 mH drutem o średnicy 0,7 mm, następnie szeregowo rezystor 3,3 om (metalizowany, 5W), następnie równolegle rezystor 10 om (metalizowany, 5W), głośnik podłączony "+" do gałęzi "+" przyłącza)

 

Czy powyższa zwrotnica zgra się z Morel MDT29?

W sieci nie ma takiego projektu, odnalazłem projekt vifa xt18wh + mdt29

 

Proszę o pomoc

K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fusów nikt ci nie wywróży. Trzeba robić pomiar. Dlaczego chcesz wymieniać? Słyszałeś tego morela?

To najniższy model i nie sądzę żeby był lepszy od ss9500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie...

 

Problem w tym, że słuchałem kolumn z mdt29 i bardzo odpowiada mi taka prezentacja, to mój dźwięk.

 

Nie porównywałem ss9500 z "wyższymi" morelami.

 

Pozdrawiam,

K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu rezystor 3,3 oma i kondensator 4,7uF zmienił bym na lepsze , w zależności w którą stronę chcesz zmiany uzyskać .

Tanio nie będzie ale zmiany mogę Cie zaskoczyć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupował wyższy model mdt30. Obecnie nawyzywa się cat 308. Cewka nawijana aluminiowym drutem sześciokątnym. Te kopułki siedzą w Supreme. Podejrzewam że jeżeli podoba ci się mdt29 to tym bardzie będzie ci się podobał cat308.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu rezystor 3,3 oma i kondensator 4,7uF zmienił bym na lepsze , w zależności w którą stronę chcesz zmiany uzyskać .

Tanio nie będzie ale zmiany mogę Cie zaskoczyć .

 

Obecnie posiadam kondensator 4.7 Mundorf supreme, rezystory mundorf, cewka mundorf- drutowa

 

Ja bym kupował wyższy model mdt30. Obecnie nawyzywa się cat 308. Cewka nawijana aluminiowym drutem sześciokątnym. Te kopułki siedzą w Supreme. Podejrzewam że jeżeli podoba ci się mdt29 to tym bardzie będzie ci się podobał cat308.

 

Dziękuję za propozycję!

 

-też tak myślę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezystory mundorf

M-Resist czy zwykły ?

 

Obecnie posiadam kondensator 4.7 Mundorf supreme

Bardzo dobre kondy i wstęp do najlepszych tego typu .

Dużo go stosowałem a obecnie mam Silver Oil który bardziej mi odpowiada od Silver Gold Oil i to jest naprawdę dobre granie .

 

Pytanie - co chcesz zmianami osiągnąć ?

9500 mam mało wyższej góry , tu może się sprawdzić Jantzen Silver .

 

Pamiętaj też że Continuuum są specyficznie zrobione - bardzo duża buda , co w połączeniu z bardzo trudnym do napędzenia 18W8545 daje trudną do napędzenia kolumnę a jej strojenie może dawać takie akurat brzmienie i wymiana tweetera może niewiele dać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-Resist czy zwykły ?

 

 

Bardzo dobre kondy i wstęp do najlepszych tego typu .

Dużo go stosowałem a obecnie mam Silver Oil który bardziej mi odpowiada od Silver Gold Oil i to jest naprawdę dobre granie .

 

Pytanie - co chcesz zmianami osiągnąć ?

9500 mam mało wyższej góry , tu może się sprawdzić Jantzen Silver .

 

Pamiętaj też że Continuuum są specyficznie zrobione - bardzo duża buda , co w połączeniu z bardzo trudnym do napędzenia 18W8545 daje trudną do napędzenia kolumnę a jej strojenie może dawać takie akurat brzmienie i wymiana tweetera może niewiele dać

 

---zwykły, metalizowany Mundorf

 

Pierwszą zmianą w Continuum było zmniejszenie objętości z 30 litów do 20 (tj. do wieńca) teraz strojenie jest na poziomie ok 40 Hz

 

Obecnie kolumny napędzam poczciwy Struss S-2 (95 A w impulsie,wysoki wsp. tłumienia) i jest naprawdę dobrze.

 

Jedyne do czego mam zastrzeżenia to właśnie wspomniana przez Ciebie góra, jest leniwa, jakby zamulona, brak jej koloru blasku… Czytałem o 9500 że to stary, przeciętny głośnik- grający poprawnie, wiec wymyśliłem- zmianę.

 

 

K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czytałem o 9500 że to stary, przeciętny głośnik- grający poprawnie, wiec wymyśliłem- zmianę."

 

Być może masz rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czytałem o 9500 że to stary, przeciętny głośnik- grający poprawnie, wiec wymyśliłem- zmianę."

 

Być może masz rację.

 

Zapytam z czystej ciekawości, jak nazywają się te przecudnej urody monitory?

 

K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na poziomie audiovodoo, ale powiem wprost: większość poprawek czy produkcji dobrych DIY zaleca cienki ( do 0,5 mm średnicy ) solid na całą część wysokotonową w kolumnie; tj od zacisków ( jeśli jest bi ) po sam głośnik. Jeśli nie ma bi wiringu to kable od zacisków do zwrotnicy też cienki solid. Nie wiem, czy trzeba Ci to tłumaczyć, ale przynajmniej spróbuj tego połączenia nawet tylko w jednej kolumnie i porównaj; dopiero jak nie spełni Twoich oczekiwań w zakresie barwy czy otwarcia, dźwięczności góry pasma pomyśl o wymianie na inny. I obyś nie skończył na jakimś blaszaku.

Pamiętaj też, że ten Morel mógł być odsłuchiwany z innymi kablami, sprzętami i mógł wreszcie mieć TYLKO dobre okablowanie w kolumnie. A mam w tym temacie pewne doświadczenie i opad szczęki też zaliczyłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na poziomie audiovodoo, ale powiem wprost: większość poprawek czy produkcji dobrych DIY zaleca cienki ( do 0,5 mm średnicy ) solid na całą część wysokotonową w kolumnie; tj od zacisków ( jeśli jest bi ) po sam głośnik. Jeśli nie ma bi wiringu to kable od zacisków do zwrotnicy też cienki solid. Nie wiem, czy trzeba Ci to tłumaczyć, ale przynajmniej spróbuj tego połączenia nawet tylko w jednej kolumnie i porównaj; dopiero jak nie spełni Twoich oczekiwań w zakresie barwy czy otwarcia, dźwięczności góry pasma pomyśl o wymianie na inny. I obyś nie skończył na jakimś blaszaku.

Pamiętaj też, że ten Morel mógł być odsłuchiwany z innymi kablami, sprzętami i mógł wreszcie mieć TYLKO dobre okablowanie w kolumnie. A mam w tym temacie pewne doświadczenie i opad szczęki też zaliczyłem...

 

Dziękuję za sugestie.

 

Jaki kabel polecasz jakaś nazwa, producent?

Może to być drut z cewki powietrznej śr. 0.7?

 

Nie uznaje blaszaków, tylko jedwab!

 

K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---zwykły, metalizowany Mundorf

Kup M-Resist . Ja się MOCNO zdziwiłem po jego zastosowaniu .

To tylko 100zł a zmiany na poziomie drogiego konda .

 

Pierwszą zmianą w Continuum było zmniejszenie objętości z 30 litów do 20 (tj. do wieńca) teraz strojenie jest na poziomie ok 40 Hz

Przegrodę skośną dałeś ?

Zwrotnica w osobnej komorze ?

Czym wytłumiłeś budę ?

W środku masz Kimbera 4PR ?

 

 

Jedyne do czego mam zastrzeżenia to właśnie wspomniana przez Ciebie góra, jest leniwa, jakby zamulona, brak jej koloru blasku

M-Resist + Jantzen Silver załatwi temat ;)

 

Napisano dziś, 13:41

"Czytałem o 9500 że to stary, przeciętny głośnik- grający poprawnie, wiec wymyśliłem- zmianę."

 

Być może masz rację.

Dolny zakres przetwarzania jest w miarę OK ale im wyżej , tym gorzej .

 

I obyś nie skończył na jakimś blaszaku.

Nie uznaje blaszaków, tylko jedwab!

PRZESTARZAŁY i BŁĘDNY mit powielany na forum .

Też tak myślałem zanim posłuchałem góry z Harpii Amstaff gdzie jest tani metalowy Seas .

Później w zwrotnicy wstawiłem Supreme i kopara opadła jak ten tweeter złoił D3004 6600 Scan Speaka .

Kiedyś podchodziłem do tego Seasa ale sprzęt miałem średni . Teraz z dobrym sprzętem gra bajecznie .

Od tego momentu nie chcę już jedwabiu ale membrany metalowe - na ceramikę się nie rzucę :)

Nie mam mowy o stereotypie metalowych membran .

Obecnie mam Kefy R900 gdzie w torze tweetera dałem mocno przejrzystego Mundorfa M-Resist i Silver Oil .

Nie ma mowy o " metalowych " naleciałościach a szybkość , rozdzielczość czy dynamika są poza możliwościami znanych mi przetworników z miękkimi membranami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup M-Resist . Ja się MOCNO zdziwiłem po jego zastosowaniu .

To tylko 100zł a zmiany na poziomie drogiego konda .

 

 

Przegrodę skośną dałeś ? -Tak

Zwrotnica w osobnej komorze ? -Nie, zwrotnice umieściłem na tylnej ściance.

Czym wytłumiłeś budę ? -Tylna ściana- mata bitumiczna 4mm, boczne ściany filc 2 cm.

W środku masz Kimbera 4PR ? Supra Classic 2.5 mm dół, 1.5 mm góra.

 

 

M-Resist + Jantzen Silver załatwi temat ;) Zamówiłem, napiszę o rezultatach po zmianie.

 

 

Dolny zakres przetwarzania jest w miarę OK ale im wyżej , tym gorzej .

 

 

 

PRZESTARZAŁY i BŁĘDNY mit powielany na forum .

Też tak myślałem zanim posłuchałem góry z Harpii Amstaff gdzie jest tani metalowy Seas .

Później w zwrotnicy wstawiłem Supreme i kopara opadła jak ten tweeter złoił D3004 6600 Scan Speaka .

Kiedyś podchodziłem do tego Seasa ale sprzęt miałem średni . Teraz z dobrym sprzętem gra bajecznie .

Od tego momentu nie chcę już jedwabiu ale membrany metalowe - na ceramikę się nie rzucę :)

Nie mam mowy o stereotypie metalowych membran .

Obecnie mam Kefy R900 gdzie w torze tweetera dałem mocno przejrzystego Mundorfa M-Resist i Silver Oil .

Nie ma mowy o " metalowych " naleciałościach a szybkość , rozdzielczość czy dynamika są poza możliwościami znanych mi przetworników z miękkimi membranami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim spróbujesz np. cienkiej srebrzanki, srebrzonej taśmy czy licy, na początek, dla sprawdzenia, czy o to chodzi zrób to zwykłą miedzią np. z instalacyjnego kabla telefonicznego 2 x 0,5 mm - żeby się zorientować o kierunku poszukiwań to ABSOLUTNIE wystarczy. Moim zdaniem kabel 0,7 jest już zbyt gruby, do tego o podłej gładkości powierzchni pod lakierem, ale spróbować też na początek można.

Jak się okaże, że "otake" zmiany chodziło, będziesz szukał dalej; jeśli nie - "to Cię wzmocni" - jak Stansfielda ;-)

Jeśli parę razy tańszy Seas jest lepszy od SS, nie ma powodu, żeby kabel po 60 gr za metr był gorszy np. od Valhalli ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli parę razy tańszy Seas jest lepszy od SS, nie ma powodu, żeby kabel po 60 gr za metr był gorszy np. od Valhalli ;-)

Trochę Cię poniosło :)

Nie wierzę że za 60gr/metr można kupić kabel z czystej miedzi .

Do tweetera ostatnio daję Kimbera 4TC - po żyle , i się świetnie sprawdza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tak jakoś może zbyt często mam PEWNOŚĆ że zakupy są powodowane próbą polepszenia samopoczucia albo jeszcze inaczej - znudzeniem. A dotyczy to raczej skrzywienia audiofilskiego niż melomanów. Fakt, że czasem czuję się tym skrzywionym pierwszym też. Czy mnie poniosło ? bardzo dobre pytanie. Odpowiedź jest prosta jak parasol. Jako "audioburak" ( specjalnie wybrany termin ) nie muszę mieć ŻADNYCH zahamowań. Decyduje posłuchanie i ocena, choćby miały grać sznurowadła użyte jako struny na banjo. Poza tym, czy to MUSI być czysta miedź - uwierzyłeś w "opowieści dziwnej treści" - może tu masz rację.

Moje ucho nie odróżnia 0,001 od 0,00006 % zanieczyszczeń; może inni tak, ale ja - nie.

Żeby mieć opinię, trzeba zrobić jakieś porównania. Po eksperymentach z linkami ( np. dobry Qued ) licą srebrzoną ( 0,12 mm ) oraz właśnie miedzią ( przemysłową ) solid 0,5 mm stwierdziłem, że jest absolutnie wystarczająca, żeby zapewnić pełnię barwy, agresję, otwarcie dźwięku i naturalność; niemal obecność wykonawcy i to na shitowym szmacianym, budżetowym pierścieniowcu Vifa XT. I zakończyłem poszukiwania już wiele miesięcy temu, skupiając się na słuchaniu muzyki, która nigdy przedtem nie była tak blisko; namacalnie obok. A słucham naprawdę różnych gatunków, bo od sonat i kantat Bacha, kwartetów Haydna czy Mozarta po Return to forever, Grappellego, Billa Evansa, Davisa, po SRVaughana, Prince'a czy Aerosmith, czy starszych Zeppelinów, Doorsów czy Purpli. Jasne, że można różnic nie zauważyć przy mało przejrzystym okablowaniu czy sprzęcie, albo też przeżyć inne rozczarowanie, jeśli graty są agresywne i trzeba je gasić, ale to już zupełnie inny temat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.