Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc - stereo, a może nie?


nwobhm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jestem tu nowy i się nie znam, więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Naszła mnie ochota na zakup jakiegoś porządniejszego sprzętu do domu. Nie pytajcie co miałem do tej pory bo to jest nędza.

 

Liczę na to, że określę swoje wymagania i ktoś z Was pomoże mi w doborze sprzętu.

 

Otóż sprzęt miałby służyć głównie do słuchania radia i muzyki (rock, prog rock, prog metal, heavy metal ale również jazz) 70%, jako podłączony do komputera (muzyka, gry, filmy, etc.) 30%

Chciałbym aby dźwięk z niego dobiegający nawet cicho miał przyjemną głębię i "moc".

 

Początkowo myślałem o amplitunerze stereo + dwie kolumny podłogowe. Później zobaczyłem takie coś jak yamaha RX-V473 - to ma port usb i podłączenie do internetu (radio internetowe - nawet nie wiem jak to działa) i spodobały mi się te opcje.

Wiem, że ampli do KD będzie grał gorzej w stereo, ale czy ja to usłyszę? Poza tym kiedyś może najdzie mnie ochota na KD, to miałbym drogę otwartą... Póki co filmów oglądam mało i zagracenie pokoju 5 kolumnami nie wchodzi w grę.

A może ja nie potrzebuję ampli i dwóch kolumn, tylko jakiś dobry zestaw stereo??

 

Sprzęt będzie stał w pokoju ok. 20m2 i ma być na stałe podłączony do komputera, z którego często będzie grała muzyka (nie, nie mam jakiejś specjalnej karty muzycznej i nie chcę mieć, gram radio z neta, muzykę z kompa, czasem cd - też to komputerowe, nie przewiduję osobnego odtwarzacza cd)

Chciałbym też żeby można było do tego podłączyć pendrive z muzyką i może żeby miał radio internetowe? To ostatnie nie wiem czy jest coś warte. Ale fajnie by było, gdybym nie musiał włączać kompa, żeby sobie włączyć jakąś ulubioną stację radiową, której nie odbiera normalne radio, w tym miejscu gdzie mieszkam.

 

Budżet - najlepiej do 2k pln. Wiem, mało, ale mam inne, równie kosztowne hobby i tam się wyżywam finansowo ;)

Najchętniej widziałbym nowy sprzęt. Nie mam czasu ani ochoty szukać czegoś używanego.

 

Jeśli ktoś mógłby coś podpowiedzieć laikowi - będę wdzięczny.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim określ budżet. Źródło dźwięku? (Cd, komputer, gramofon, magnetofon?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zrodlo to komputer to musisz kupic DAC, wzmacniacz i kolumny. Budzet maly, wiec napisz najlepiej do jakiegos salonu. Tam Ci juz dobiora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim określ budżet.

 

Ekhm...:

Budżet - najlepiej do 2k pln. Wiem, mało, ale

 

Jesli zrodlo to komputer to musisz kupic DAC

 

A co to takiego?

 

napisz najlepiej do jakiegos salonu

 

Który polecisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktoś się pojawi z konkretem, trochę poszperałem i wyszło mi, że najlepszą opcją dla mnie byłby ONKYO TX-8050 lub Yamaha R-N500 + jakieś kolumny do tego. Czyli w 2k się nie zmieszczę :/

No ale... Z tego co wyczytałem, ta Yamaha to jakaś nowość z października 2013r. i może konkurować bezpośrednio (parametrami i ceną) z Onkyo. Być może nawet jest to odpowiedź yamahy na tx-8050. Nie wiem, nie znam się.

A jeśli nowość, to jak myślicie, czy jest szansa, że w niedługim czasie zejdzie trochę z ceny? Mnie się specjalnie nie spieszy, mógłbym poczekać.

Może ktoś z Was ma doświadczenie z którymś z tych amplitunerów? Może ktoś mógłby polecić jakieś kolumny do tego w przystępnej cenie? A może jeszcze jakiś odpowiednik w/w ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując na doświadczeniu, w tej cenie celowałbym WYŁĄCZNIE w sprzęt używany. Ale to tylko moja opinia, którą najpewniej podzieli znakomita większość forumowiczów. Nie warto pchać się w nowy low end, kiedy w tej cenie można mieć coś kilkuletniego z wyższej półki. To tak jak z autami - w proporcjonalnym budżecie możnaby kupić nowego Citroena C1 lub kilkuletnie auto z klasy średniej, lub nawet wyższej. Wybór zależy jednak do kupującego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto pchać się w nowy low end, kiedy w tej cenie można mieć coś kilkuletniego z wyższej półki.

 

A jakieś konkrety? Co spełni moje oczekiwania (posiada funkcje, które wymieniłem)? Czego szukać? Co będzie kilkuletnim sprzętem z wyższej półki, godnym uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest tematów. Jako wzmacniacz mogę polecić Grundig A9000, w innych tematach forumowicze polecali mnóstwo opcji w tym budżecie. Jest nawet dedykowany temat w zakładce, w której temat założyłeś.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż sprzęt miałby służyć głównie do słuchania radia i muzyki (rock, prog rock, prog metal, heavy metal ale również jazz)

 

Nie określiłeś jakie brzmienie preferujesz, więc sądzę, że sam nie wiesz. Przy tych gatunkach muzyki oraz sygnale z radia i komputera musisz uważać, aby nie kupić zbyt jasno grających kolumn bo będzie "krew z uszu". Szczególnie jeśli lubisz posłuchać trochę głośniej (przy cichym słuchaniu zbyt jasny system tak mocno nie przeszkadza) to na prawdę przyłóż się do wyboru sprzętu bo kupując na chybił trafił na podstawie opinii internetowych może Cię spotkać zawód. Osobiście również polecam sprzęt używany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wzmacniacz mogę polecić Grundig A9000

 

Jesteś pewny, że to ma usb i gniazdo ethernet?

 

Jest nawet dedykowany temat w zakładce, w której temat założyłeś.

 

Tak, wiem. Przejrzałem ten wątek, ale nie znalazłem tam rozwiązania dla zadanych przeze mnie kryteriów.

 

Nie określiłeś jakie brzmienie preferujesz, więc sądzę, że sam nie wiesz.

 

I trafnie, zresztą napisałem to w pierwszym poście. Być może wiem, ale nie potrafię tego określić. Na pewno wolę brzmienie ciepłe i kojące, niż twarde i suche. Choć nie wiem czy taka charakterystyka coś wnosi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że to ma usb i gniazdo ethernet?

 

Racja. Dopiero teraz doczytałem, że szukasz amplitunera z USB i sekcją radia Internetowego.

 

Od siebie życzę więc powodzenia w zakupie, oraz wrażeń z "głębi" i mocy przy odsłuchu streamingu z radia Internetowego i Pendrive'a. :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup amplitunera do kina z uwagi na jego bajery to strzał w stopę. Kupisz bajery a zepsujesz dźwięk, różnica jest drastyczna - nikt tutaj nie przesadza. Obojętne czy jesteś audiofilem czy nie - największe różnice dotyczą właśnie dynamiki przekazu, basu, wszystkiego po trochu... Jeśli chcesz koniecznie bajery i ominąć amplituner do kina to zostaje tylko Onkyo 8050, policz ile zostaje teraz na kolumny. Albo zrezygnujesz z bajerów albo nie kupisz nic sensownego, nie ma najmniejszych szans w tym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup amplitunera do kina z uwagi na jego bajery to strzał w stopę. Kupisz bajery a zepsujesz dźwięk, różnica jest drastyczna - nikt tutaj nie przesadza.

 

I tu się trudno nie zgodzić. Szybko więc wyleczyłem się z tematu ampli KD do moich potrzeb i dziękuję Tobie za utwierdzenie mnie w tym przekonaniu :)

 

Jeśli chcesz koniecznie bajery i ominąć amplituner do kina to zostaje tylko Onkyo 8050

 

Ale tutaj już nie do końca, bo od niedawna jest jeszcze Yamaha R-N500. Pytanie tylko jak to się sprawuje. Będę czekał na opinie bardziej niecierpliwych, a we własnym zakresie postaram się też gdzieś tego posłuchać.

 

policz ile zostaje teraz na kolumny

 

Dwatysiącezhakiem, podzielić przez... dwa w pamięci, Liczę i liczę i wychodzi że będzie ampli bez kolumn ;)

Najwyżej dołożę. Muszę się tylko przekonać, że warto. Trzeba poczekać na recenzje yamahy, albo na poświąteczne promocje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba poczekać na recenzje yamahy, albo na poświąteczne promocje ;)

 

I tu kolejna pożyteczna informacja dla Ciebie. Nie bierz pod uwagę recenzji, a przynajmniej nie traktuj jej wiążąco, co najwyżej jako pewną wskazówkę. Szczególnie recenzje tak komercyjnych wyrobów jak yamaha dla ludu są bardzo... sam wiesz... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma się rozumieć, powiedział Prosiaczek ;)

 

Miałem na myśli bardziej recenzje doświadczonych userów, niż dystrybutorów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.