Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer Dali Ikon Sub mk2


tecnoselfrx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powyższy subwoofer podłączony mam pod amplituner onkyo tx-sr875.

Podłączenie pojedyńczym kablem RCA-RCA chinch, wychodzi bezpośrednio z subwoofer pre-out w onkyo

do wejścia lfe-in w subwooferze.

Niby wszystko jest ok gra dobrze. Ciekawi mnie poprostu fakt że przy oglądaniu filmów przy średnim poziomie

głośności ok -20db subwoofer reeaguje dopiero przy ustawieniu pokrętła wzmacniacza od powiedzmy 3/4 w górę.

Stąd moje pytanie czy ten sub tak poprostu ma. Może ktoś też ma tego suba?

Poniżej 3/4 poziomu wzmacniacza na subie głośnik praktycznie wogóle nie reaguje.

Oczywiście wszystkie poziomy wyjściowe w amplitunerze posprawdzałem, nigdzie nie jest przytłumiony, nic dziwnego nie jest

włączone. Poziomy wyjścia na 0db.

Wcześniej miałem podpięty jamo sub 660 i wharfedale spc 12 i przy tej samej konfiguracji było normalnie.

Tam pokrętło na wzmacniaczu subwoofera ustawiałem do maks 1/2.

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystkie poziomy wyjściowe w amplitunerze posprawdzałem, nigdzie nie jest przytłumiony, nic dziwnego nie jest

włączone. Poziomy wyjścia na 0db.

 

, a wiesz co to jest kalibracja ?

, a Ty myślisz , że poziomy wyjściowe na zero to OK ?

 

Ustaw poziom głośności dla suba na 11 , lub 12 godzinę , częstotliwość odcięcia na maksa i skalibruj amplituner za pomocą automatycznej kalibracji tzn. mikrofonu ( poustawia Ci wszystko , takie rzeczy o których nie masz pojęcia , że istnieją ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a wiesz co to jest kalibracja ?

, a Ty myślisz , że poziomy wyjściowe na zero to OK ?

 

Ustaw poziom głośności dla suba na 11 , lub 12 godzinę , częstotliwość odcięcia na maksa i skalibruj amplituner za pomocą automatycznej kalibracji tzn. mikrofonu ( poustawia Ci wszystko , takie rzeczy o których nie masz pojęcia , że istnieją ) .

 

1. Używałem już mikrofonu do autokalibracji, kupiłem go odrazu wraz z amplitunerem. Przeprowadzałem wcześniej autokalibrację ale wydawało mi się ze samemu można lepiej wszystko poustawiać. Przynajmniej w przypadku jamo i wafla.

2. Tak wydaje mi się że poziom wyjściowy dla suba na 0 jest optymalny dla mnie.Wcześniej na jamo i waflu było dobrze. Aczkolwiek tutaj może być inaczej.

 

3. Ok zrobię jak mówisz, zobaczymy czy coś to zmieni.( mam nadzieję że poprostu nie podbije sygnału wyjściowego lfe)

Zaraz się za to zabiore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem podpięty jamo sub 660 i wharfedale spc 12 i przy tej samej konfiguracji było normalnie.

Tam pokrętło na wzmacniaczu subwoofera ustawiałem do maks 1/2.

 

Ten sub ma najprawdopodobniej niższą czułość na wejściu i dlatego są takie rozbieżności. Też miałem podobny problem z moim subwooferem, bo skali w amp mi brakło żeby go wysterować tak jakbym sobie tego życzył:) Rozwiązałem to kablem Y podpinając do L i R w subie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sub ma najprawdopodobniej niższą czułość na wejściu i dlatego są takie rozbieżności. Też miałem podobny problem z moim subwooferem, bo skali w amp mi brakło żeby go wysterować tak jakbym sobie tego życzył:) Rozwiązałem to kablem Y podpinając do L i R w subie.

 

Przeprowadzam właśnie autokalibrację, zobaczymy czy coś to da. Już czuje że coś nie tak po sygnale testowym wydobywanym przez subwoofer.To wogóle jakby nie były niskie tony heh.

Wzmocnienie wziąłem na godz.11.00.

Mam taką przejściówkę hamy RCA-2RCA, jeśli nie pomoże autokalibracja to spróbuje jeszcze raz z podłączeniem Y.

 

Otóż już po kalibracji.

Audyssey ustawił level wszystkich kolumn średnio na -10db.

Subwoofer został na poziomie 0 db. Wzmocnienie jest na godz.11.

Załączyłem film, teraz muszę przy oglądaniu trzymać poziom wzmocnienia amplitunera

na ok. -10db.

Powiedzmy, że poziom niskich tonów jest na akceptowalnym poziomie aczkolwiek szału nie ma.

 

Raczej gdy podepne Y to chyba nic to nie wniesie a amplituner zachowa taki sam stosunek niskich tonów do reszty.

No i trzeba będzie odcięcie ustawić pokrętłem na subwooferze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli skali w amplitunerze dla suba brakuje , to można przeprowadzić następną kalibrację przy ustawieniu pokrętła w subie trochę " na więcej " , a sub przy odpowiednim tłumieniu amplitunera nie będzie buczał .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli skali w amplitunerze dla suba brakuje , to można przeprowadzić następną kalibrację przy ustawieniu pokrętła w subie trochę " na więcej " , a sub przy odpowiednim tłumieniu amplitunera nie będzie buczał .

Nie no właśnie amplituner zostawił poziom wyjścia dla suba na 0. Zjechał z resztą.

 

Teraz jak przeprowadzę kalibrację jeszcze raz nawet przy mocniejszym odkręceniu suba to i tak chyba amplituner ustawi mi odczuwalnie taki sam poziom niskich tonów z suba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a w Onkyo poziom 0 dla suba to maksymalny ? W mojej Yamasze jest także skala plusowa .

Zrób następną kalibrację przy wyższym poziomie pokrętła głośności w subie i pamiętaj częstotliwość w subie na maksa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a w Onkyo poziom 0 dla suba to maksymalny ? W mojej Yamasze jest także skala plusowa .

Zrób następną kalibrację przy wyrzszym poziomie pokrętła głośności w subie i pamiętaj częstotliwość w subie na maksa .

 

Nie właśnie w onkyo 0 to środek. Od -15 do +15.

Zaraz zrobię kalibrację jeszcze raz przy wyższym troche poziomie wzmocnienia.

Odcięcie na subie na maksa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audyssey ustawił level wszystkich kolumn średnio na -10db.

 

Na large , czy na small ?

Gdy zrobisz w ustawieniach poprawkę z Large na Small to sub " będzie głośniejszy " , może tego potrzebujesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że może przy stosunkowo cichym graniu reszty głośników chciałem mieć dużo niskich tonów.

A tak jak kolega wspomniał ten sub może mieć małą czułość wejściową i potrzebuje większego sygnału z ampa na poziomie właśnie tych przynajmniej -10db wzmocnienia na ampie. On ma skalę ogólnej głośności od -75db do około +15

 

Na large , czy na small ?

Gdy zrobisz w ustawieniach poprawkę z Large na Small to sub " będzie głośniejszy " , może tego potrzebujesz ?

 

U mnie w onkyo nie ma właśnie Large czy Small tylko ustawia się albo całe pasmo albo odcięcie poszczególnych kolumn.

Wszystko jest na full opróc surround-70Hz.

 

Wydaje mi się, że może przy stosunkowo cichym graniu reszty głośników chciałem mieć dużo niskich tonów.

A tak jak kolega wspomniał ten sub może mieć małą czułość wejściową i potrzebuje większego sygnału z ampa na poziomie właśnie tych przynajmniej -10db wzmocnienia na ampie. On ma skalę ogólnej głośności od -75db do około +15

 

 

 

U mnie w onkyo nie ma właśnie Large czy Small tylko ustawia się albo całe pasmo albo odcięcie poszczególnych kolumn.

Wszystko jest na full opróc surround-70Hz.

 

Znalazłem jeszcze jakąś opcję DoubleBass ale nie wiem co ona daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że może przy stosunkowo cichym graniu reszty głośników chciałem mieć dużo niskich tonów.

 

Pewnie tak . To wszystko musi iść w parze , cicho ustawione to ciszej słychać niskie tony .

W moim systemie to trzeba podkręcić głośność amplitunera , żeby ze stanu czuwania uruchomił się sub .

 

A tak jak kolega wspomniał ten sub może mieć małą czułość wejściową i potrzebuje większego sygnału z ampa na poziomie właśnie tych przynajmniej -10db wzmocnienia na ampie. On ma skalę ogólnej głośności od -75db do około +15

 

, kiedy kolega raczej miał na myśli poziom wyjściowy amplitunera dla kanału LFE czyli dla suba .

Jednak jak wspomniałem żeby pobudzić suba np. w moim systemie trzeba podkręcić głośność całego systemu ( pokrętło głośności amplitunera ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jakąś opcję DoubleBass ale nie wiem co ona daje.

 

Fronty i subwoofer będą grały całe dolne pasmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jakąś opcję DoubleBass ale nie wiem co ona daje.

 

Tu jest o tym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Skalibruj na godzinę 13 - stą i w ręcznych dla próby odetnij fronty na 80 Herców ( zakładam , że twoje kolumny frontowe nie schodzą poniżej 80 Herców ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej gdy podepne Y to chyba nic to nie wniesie a amplituner zachowa taki sam stosunek niskich tonów do reszty.

Subwoofer zagra głośniej, ale ty masz w amp jeszcze regulacje, więc problemu nie widzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest o tym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Skalibruj na godzinę 13 - stą i w ręcznych dla próby odetnij fronty na 80 Herców ( zakładam , że twoje kolumny frontowe nie schodzą poniżej 80 Herców ) .

 

No to raczej nie mam co włączać tego DoubleBass.

Kolumny frontowe to Wharfedale Diamond 9.6 podłączane przez bi-amping.

Mają dwie dwudziestki ale w miarę efektywnie schodzą gdzieś do 60Hz. Poniżej krzywa ciśnienia db już ostro spada.

 

Ale i tak amp podaje na suba już od 80Hz bo tyle to wartość minimalnego odcięcia jaką można ustawić na ampie.

 

I wreszcie udało się ustawić. Fronty odcięte na 60Hz, levele wyjściowe kolumn zostały na ok.-10db.

Lfe level 0db. Wzmocnienia na subie na godz.12.00.

Teraz przy oglądaniu poziom niskich tonów jest satysfakconujący:)

 

Dziękuje za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to dlaczego kalibracja amplitunera ustawia poziom wciąż wciąż tak samo na zero skoro podgłośniłeś suba o jedną godzinę .

Skorygowałeś poziom wyjścia dla suba w amplitunerze ręcznie np. z - 1 na 0 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie to dlaczego kalibracja amplitunera ustawia poziom wciąż wciąż tak samo na zero skoro podgłośniłeś suba o jedną godzinę .

 

Nie nie, ja ostatnią kalibrację przeprowadzałem jednak na godzinie 11.00.

Ustawiło wtedy na 0db, gdybym ustawił na 12.00 to by się pewnie zmieniło.

Na tą 1/2 skali to samemu sobie przestawiłem z tej 11.00, lubie dużo niskich tonów:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.