Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do Rotel RA-02 i Marantz CD5003


piszcz4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc w dwóch sprawach.

1) posiadam wzmacniacz ROTEL RA-02 oraz odtwarzacz MARANTZ CD5003 połączone IC Tara Labs Prism 300a oraz kolumny Koda AV702F v.2., które chcę wymienić na któreś z niżej wymienionych. Po wielodniowych poszukiwaniach wybór padł na następujące kolumny:

Monitor Audio Bx5,

Audio Academy Phoebe III,

Pylon Audio Topaz 15,

Dali Lektor 6.

Nic mi ogólnie obecnie nie przeszkadza, ale po prostu chcę coś zmienić.

Zamierzam kupić kolumny używane. Budżet to ok 2200 zł. Pokój w którym słucham muzyki ma 12m2. Od zestawu oczekuję naturalności, neutralności, przyjemności w słuchaniu, bez przebarwień lecz ze szczegółami. Muzyka jakiej słucham to głównie rock, jazz i ich pochodne. Chciałbym, żeby w dalszym ciągu były to kolumny podłogowe, dlatego wybrałem kolumny małe i z otworem basowym z przodu. Ze względu na sąsiadów pokrętło głośności rzadko przekracza godzinę 11. Jestem również otwarty na inne propozycje. Moimi faworytami w tym zestawieniu są MA Bx5 oraz AA Phoebe III. W przyszłości będę chciał wymienić wzmacniacz i odtwarzacz na coś z wyższej półki.

Możliwości odsłuchu mam ograniczone dlatego najpierw proszę Was o pomoc.

 

2) w przypadku kompletowania zestawu stereo od podstaw z użyciem tych samych kolumn, które podałem wcześniej, dla pokoju 20m2 w budżecie ok 4500zł jaki by Państwo polecili wzmacniacz i odtwarzacz oraz ewentualnie kable? Sprzęt z rynku wtórnego. Rodzaj muzyki i oczekiwania od zestawu takie same jak wyżej.

 

Z góry Państwu bardzo dziękuję i czekam na podpowiedzi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twojej konfiguracji zdecydowanie polecam Audio Academy. W kwestii całego zestawu pozostawiłbym narazie odtwarzacz i przesłuchał Phoebe ze świetnym wzmacniaczem pracującym w czystej klasie A Xindak PA-M (http://www.q21.pl/xindak-pa-m-integrated-amplifier.html). To połączenie, które moim zdaniem jest optymalne dla Twoich preferencji.

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że autor wątku nie zaglądnął ani razu do Klubu Rotela; a tam o doborze tego sprzętu napisano chyba wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Panie Sittek, zajrzałem do klubu Rotela. Poza Dynaudio nic nie było polecane do wzmacniacza tej firmy, a nie wydaje mi się żeby Rotel zgrywał się tylko z Dynkami, i stąd było moje pytanie do Państwa.

Wątek można uznać za zakończony ponieważ zmieniła mi się koncepcja.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.