Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe - proszę o poradę


ktos11

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Jestem tutaj nowy i witam wszystkich serdecznie.

Chciałbym kupić kino domowe, budżet to max 2500pln za amplituner oraz kolumny 5.0 (subwoofer oraz jakiś blu-ray w przyszłości). Pomieszczenie to pokój o wymiarach około 4,5x4,5m. Odsłuch to muzyka oraz filmy w proporcjach 70/30. Zaznaczam, że nie jestem audiofilem i zdaję sobie sprawę z tego, że w tej cenie fantastycznego zestawu nie złożę, proszę więc o pomoc o wybranie możliwie coś najlepszego w tej cenie.

 

Orientowałem się trochę w sprzęcie na rynku i jeśli chodzi o amplituner to najbliższy jestem wyboru Yamahy RX-V475, ponieważ ma lana (chcę postawić jakiegoś NASa jako źródło lub wykorzystam do tego celu mojego kompa) oraz mam zaufanie do marki - znajomi korzystają ze sprzętu Yamahy i są zadowoleni.

 

Największy problem mam z wyborem kolumn. Żeby zmieścić się w budżecie kolumny mogą kosztować max 1200pln. Waham się pomiędzy:

1. Taga 606 v3

2. Koda av707 v4

3. Jamo s 428 hcs3

 

Jest dużo opinii na temat kolumn Taga oraz Kody natomiast nie znalazłem nic na temat tego modelu Jamo a wydaje się ciekawy - czy ktoś z Was słyszał jak one grają?

Nie upieram się przy tym amplitunerze i tych konkretnych kolumnach jeśli możecie zaproponować coś alternatywnego w zbliżonej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Yamahy RX-V473 (a w zasadzie HTR-4065) i głośniki Taga TAV - 506. Od razu powiem, że jest to moje pierwsze KD za takie pieniądze. Jeśli chodzi o amplituner to nie mam jakiś zastrzeżeń (z drugiej strony nie mam też porównania do innych więc ciężko mieć, ale w ogólnym użytkowaniu jest ok). Co do kolumn to u mnie ustawione w salonie około 20 m, który posiada otwartą przestrzeń łączącą go z kuchnią (15 m). Jeśli chodzi o głośność to w zupełności wystarcza przy głośności powyżej - 10 na amplitunerze ciężko wysiedzieć dłuższy czas w pomieszczeniu. Jakość dźwięku mi się podoba, jedynie co to przy muzyce brakuje mi trochę basu (ale tutaj, że tak powiem lubię mieć go trochę więcej). Więc jeśli nie miałeś nigdy takich głośników (lub lepszych) w domu i jesteś początkujący jak ja to moim zdaniem weź te 606 mają większe głośniki niskotonowe niż te moje i te Jamo więc powinny grać lepiej w tym przedziale dźwiękowym. Ta Koda jest 2 drożna więc moim skromnym zdaniem będzie grała gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie Koda mimo , że jest dwudrożna ma głośniki 16-to cm-owe a reszta kolumn głośniki 14-tki więc nigdzie nie powiedziane , że Koda będzie grała gorzej , zależy na czym komu zależy :) a bas moze niec nawet lepszy ,

606-tki wcale nie mają większych głosników od Twoich kolumn , też mają 14-tki , mam je w domu to wiem , wnękę na niskotonowe mają tak fajnie wyprofilowaną , że daje złudzenie ze głośnik jest większy , grają zależnie od zapodanej muzy , w kd gdy zapuściłem film Burlesque z Sher i Kristiną Aquilerą i w scenie jej wejścia do tytułowego klubu gdy zagrała orkiestra aż nie wierzyłem jakim mocnym i sprężystym basem zagrały , w dance i popie też nie jest źle jak i w rocku , w sumie wszystko zależy od charakteru samej muzy , ktoś ostatnio napisał , że gdy podłączył 606-tki do wzmaka to w salonie ludziom kopara poleciała tak ładnie zagrały , chcę to w najbliższym czasie zweryfikowac . Zobaczymy . Ze wzmakiem kolumny grają całkiem inaczej .O wiele lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

606-tki wcale nie mają większych głosników od Twoich kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

z opisu wynika, że mają większy niż 506

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba , że pisząc mieli na myśli średnicę zewnętrzną kosza , no to z tym mogę się zgodzic , mogą miec ale same membrany mają 14 cm a dla mnie to jest ważniejsze niż średnica kosza . To w takim razie jeśli tak jest podawane to membrany w podawanych 14cm-owych głośnikach są jeszcze mniejsze , to kicha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Yamahy RX-V473 (a w zasadzie HTR-4065) i głośniki Taga TAV - 506. Od razu powiem, że jest to moje pierwsze KD za takie pieniądze. Jeśli chodzi o amplituner to nie mam jakiś zastrzeżeń (z drugiej strony nie mam też porównania do innych więc ciężko mieć, ale w ogólnym użytkowaniu jest ok). Co do kolumn to u mnie ustawione w salonie około 20 m, który posiada otwartą przestrzeń łączącą go z kuchnią (15 m). Jeśli chodzi o głośność to w zupełności wystarcza przy głośności powyżej - 10 na amplitunerze ciężko wysiedzieć dłuższy czas w pomieszczeniu. Jakość dźwięku mi się podoba, jedynie co to przy muzyce brakuje mi trochę basu (ale tutaj, że tak powiem lubię mieć go trochę więcej). Więc jeśli nie miałeś nigdy takich głośników (lub lepszych) w domu i jesteś początkujący jak ja to moim zdaniem weź te 606 mają większe głośniki niskotonowe niż te moje i te Jamo więc powinny grać lepiej w tym przedziale dźwiękowym. Ta Koda jest 2 drożna więc moim skromnym zdaniem będzie grała gorzej.

 

Tego typu porady oczekiwałem. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Kupię więc kolumny Taga 606.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym TAGA 606v3 - To bardzo przyzwoite kolumny w swojej cenie. Lepsze niż np. droższe o 50% Quadral Quintas.

Zobacz jeszcze amplituner ONKYO TX-SR-515

  1. Też ma LAN
  2. HDMI na froncie
  3. 2xHDMI out ( można podłączyć TV + Projektor jak Ci odbije na prawdziwe kino :)
  4. Wygodniejszy pilot i raczej cała obsługa
  5. System ''Audyssey Dynamic EQ'' ( coś jak dawne Loundness w stereo Yamaha dla cichego odsłuchu ) nie wiem czy Yamaha teraz to ma.
  6. Jest mocniejszy.
  7. Chyba można podłączyć za 30zł WiFi od TP-LINKA - więc można uznać, że jest to ampli z WiFI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mógłbyś wziąc Jamo428 jeszcze mniej kosztują a dla początkującego też w zupełności wystarczą mimo , że mają mniejsze głosniki jesli patrzec pod tym względem jak napisał kaniutek , zaoszczędzisz i możesz wziac ciut lepszego ampla ,

a teraz "powiem" tak , jeśli zamówiłeś Tagi 606-tki a nie masz suba to w kinie kicha , przy ogladaniu filmów z lepszej jakości ścieżką dźwiękową nie dawaj za głosno bo Ci "powypluwa" membrany z frontów od głośników basowych to taka rada na przyszłośc albo je uszkodzisz , chyba , że przed słuchaniem ustawisz je na small (małe) to wtedy nie dostaną na tyle niskiego basu , żeby mogły się uszkodzic a takie własnie ustawienie proponowałbym zrobic przed jakimkolwiek słuchaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tagi 606-tki a nie masz suba to w kinie kicha

Tu po części się nie zgodzę. Nie ulega wątpliwości, że bas z subwoofera jest zupełnie innej klasy i tu nie ma dyskusji. Ale Tagi w kinie radzą sobie moim zdaniem całkiem nieźle (tu wspomnę o ustawieniu mojego amplitunera, Bas max MAX i włączone DRC - ładnie steruje basem w zależności od głośności, przy cichym słuchaniu tego basu jest trochę mniej za to przy podkręcaniu głośności nie ma efektu, że gdy jest bardzo głośno bas słychać słabiej). Przy oglądaniu filmów (raczej oglądam jakieś tam HDRipy z dźwiękiem 6 kanałowym) bas da się odczuć w klatce piersiowej i w wibrowaniu kanapy:). Z tymi dużymi ruchami membran się zgodzę, ale chyba nie aż tak by się uszkodziły.

 

Adek45 czy masz w domu tylko ten zestaw z Tagą czy masz/maiłeś też inny lepszy/droższy, chodzi mi czy masz porównanie do sprzętu wyższej klasy i tak po prostu jesteś nie zadowolony z tego co masz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem , że jestem niezadowolony tylko , że to jak grają, jaki jest bas zależy od zapodanej muzyki, i , że mają małe głośniczki basowe , mogłyby spokojnie miec 16-to cm-owe ale membrany jak już , mam jakieś małe porównanie ale w podobnej cenie te mi najbardziej podeszły , ja też lubie mocniejszy i niżej schodzący bas w kolumnach ale gdy je wybierałem nic takiego nie znalazłem , dopiero po zakupie wyszły 806-tki z dwudziestkami basowymi , przypuszczam , że membrana byłaby gdzieś 18-to cm-owa a to już dużo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W parametrach technicznych kolumn zawsze podaje się średnicę kosza, nie samego tłoka z zawieszeniem. Zawsze odchodzi kilka centymetrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mógłbyś wziąc Jamo428 jeszcze mniej kosztują a dla początkującego też w zupełności wystarczą mimo , że mają mniejsze głosniki jesli patrzec pod tym względem jak napisał kaniutek , zaoszczędzisz i możesz wziac ciut lepszego ampla ,

a teraz "powiem" tak , jeśli zamówiłeś Tagi 606-tki a nie masz suba to w kinie kicha , przy ogladaniu filmów z lepszej jakości ścieżką dźwiękową nie dawaj za głosno bo Ci "powypluwa" membrany z frontów od głośników basowych to taka rada na przyszłośc albo je uszkodzisz , chyba , że przed słuchaniem ustawisz je na small (małe) to wtedy nie dostaną na tyle niskiego basu , żeby mogły się uszkodzic a takie własnie ustawienie proponowałbym zrobic przed jakimkolwiek słuchaniem.

 

Co do amplitunera to jestem na 90% przekonany do Yamahy. Ale o kolumnach możemy podyskutować. Jeszcze nic nie zamówiłem. Słyszałeś jak grają te Jamo 428? Nigdzie w okolicy nie mogę ich obejrzeć, a w necie też nie ma o nich żadnych opinii, jakby nikt ich nie kupował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.