Skocz do zawartości
IGNORED

nowy wzmacniacz do pmc twenty 22


dariob135

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam pmc twenty 22, obecnie grają z yamaha as2000, przyszedł czas na zmianę pieca i tu pojawił sie problem co kupić, ponoć najlepiej grają z brystonem ale narazie poza moim zasięgiem,

Mam kilka typów chce je zweryfikować i zorganizować odsluchy, proszę o jakieś nakierowanie

1. Hegel h80

2. Sudgen a 21se

3. Naim supernait2 + zasilanie

4. Cyrus 8dac + zasilanie

5. Musical Fidelity m6i

6. Heed obelisk + zasilanie

A moze jeszcze coś innego budżet około 15000zl im taniej a dobrze tym lepiej, coś by jeszcze do kabelkow zostalo.

Z góry dziękuję za informacje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet około 15000zl im taniej a dobrze tym lepiej

Witam można poszaleć ,ale weź proszę też pod uwagę Naim Nait XS 2 + zasilanie (hi cap2 DR) .Jest tańszy i nie gorszy od Supernaita2 porównywałem obydwa bezpośrednio.Różnica to nie jest przepaść

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z mojego doświadczenia poleciłbym Ci integrę ATC SIA2-150 (http://q21.pl/atc-sia2-150.html), to świetne połączenie z PMC.

 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, Naim, Hegel są także u nas dostępne.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam w polsce, ale jeśli do grudnia nic nie kupie z chęcią sie wyboire, gdzie w polsce macie siedzibe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Pabianic, szczegóły na stronie www.Q21.pl

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja proponuję to nie jest tajemnica. :)))

Proponuję trochę myszkowania po ebayu czy po audiofilskich giełdach internetowych i za 600-650 funtów jest pozamiatane... model SE wcale nie jest tutaj potrzebny a wręcz przeciwnie, znając dosłowność PMC.

Jedno jest pewne - za 15 tys zł to masz superwzmacniacz + superwakacje. :)

No chyba, że koniecznie musisz mieć sprzęt nowy - ale ja bym nie polecał, to nie samochód. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SIA2-150

Wyjątkowo się zgodzę z branżą sprawdzałem to zestawienie z PMC - wybitna stereofonia dynamika mikro makro .Ale Q21 litości cena kosmos.Chyba że można się targować - O S T R O. W UK nowiutki od 2600 funtów

tak pobieżnie tylko przeglądałem oferty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Wyjątkowo się zgodzę z branżą sprawdzałem to zestawienie z PMC - wybitna stereofonia dynamika mikro makro .Ale Q21 litości cena kosmos.Chyba że można się targować - O S T R O. W UK nowiutki od 2600 funtów

tak pobieżnie tylko przeglądałem oferty.

 

Ja wlasnie wszedlem w posiadanie Sia2-150. 1400funtow, zostalo mu pol roku gwarancji, czyli ma juz dobre 5 i pol roku. Z tego tez powodu wysylam go do fabryki na testy czy wszystko ok. Porownywalem z moim caspianem m2 i roskan ma troszke wiecej dolnego basu pewnego zakresu, jakby mala dziura byla. Sluchac to na takich utworach jak Boogie Street, Cohena na poczatku. Technik ATC powiedzil mi ze kondensatory zalecaja wymieniac po 10latach i jedynie jak ktos ciagle wlaczal i wylaczal wzmacniacz mogl przyspieszyc ten proces. No nic, dobrze ze sprawdza. Aaa i chcialem zwrocic uwage na jedna rzecz o ktorej nikt nie pisze (informacja od technika ATC). Czasem pilot mi leniwie dzialal i nie wiedzialem czemu, wymiana baterii nie pomagala. Okazuje sie ze jak masz plazme w domu i nawet jak jest stanby to wysyla duzo IR sygnalu, a przynajmniej takie tlumaczenie uslyszalem. Ale faktycznie, po odlaczeniu TV od zasilania, pilot dziala bez zarzutu. Wzmak ten jako nowy 6 lat temu kosztowal cos kolo 2400funtow, teraz kolo 3000 i w tej cenie takie cos to troche porazka. No ale to mala firma i nie kupuje sie tego sprzetu dla pilota.

Wracajac jeszcze do cen, troche dowodow na wplyw recenzji na ceny:

 

Cena gdy kolumny ATC SCM40 weszly na rynek http://www.whathifi.com/review/atc-scm40

Cena teraz http://www.harrowaudiohifi.co.uk/atc-scm-40-speakers-6

 

Cena po premierze ATC Sia2-150 http://www.whathifi.com/review/atc-sia-2-150

Cena teraz http://www.fidelitysoundandvision.co.uk/atc-sia2-150-stereo-integrated-amplifier-1672-p.asp?gclid=COr78KTEiL4CFYQfwwodNyMACg

 

Cena nowosci, Meridiana Directora rok temu http://www.whathifi.com/review/meridian-director

Cena teraz po recenzjach na 4 gwiazdki http://www.sevenoakssoundandvision.co.uk/p/meridian-directoroptical-coax-usb-dac

 

Co do cen PCM ta sama historia. Latwo to przesledzic uzywajac whathifi jako w miare wczesny wyznacznik ceny, recenzje sa dosc szybko tam. W angly 5 gwiazdek i ceny BUM nagle ida w gore. Wszyscy przyznaja ze ta gazeta to dobry sposob na promowanie angielskich marek na swiecie.

 

Aha i tylko dodam ze Sia2 wypada lepiej niz Caspian m2. Oczywiscie potrzebuje jeszcze czasu zeby niuansy wylapac ale to co sie rzuca w oczy to dynamika, precyzja i kontrola. Wokale kobiece sa 'wieszke', faceci natomiat minimalnie stracili chrypke mysle. ATC ma szersza scene. Roksan jest minimalnie bardziej muzyczny, mniej transparentny. U mnie ma troszke wiecej basu w jednym zakresie ale jak pisalem wyzej to bedzie sprawdzone, jako ze technik powiedzial ,ze powinno byc liniowo jak cholera i z tego co on wie to roksan ma taka sama taktyke. Moj roksan ma dopiero dwa latka. Generalnie preferuje Sia2, ale nie widze tam roznicy takich pieniedzy. Wydaje mi sie ze oryginalna cena Sia to jest to co powinna ona kosztowac. Mozliwe ze w duzym pomieszczeniu i lepszych kolumnach (moje RX6 tez czekaja na wymiane) duzo wiecej da sie wylapac. Aha. Jeszcze glosnosc. Kontrola ATC przy glosniejszym graniu jest niesamowita, Roksan przy pewnym poziomie traci kontrole i troche muzyka sie rozlazi. Widac to przy takim nagraniu jak Imagine Dragons - Radioactive. Kontrola bassu i spolnosc ATC niesamowita. Sasiedzi tylko chyba juz mnie nienawidza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian m2 I atc sia to inny pułap cenowy i inna klasa .

Ja polecam posluchac pmc z caspianem m2 ,sudgeden a21 lub calyxem cti .Ten ostatni akurat mam ale w innej konfiguracji ale dużo słuchałem z polaczeniem z pmc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Caspian m2 I atc sia to inny pułap cenowy i inna klasa .

Ja polecam posluchac pmc z caspianem m2 ,sudgeden a21 lub calyxem cti .Ten ostatni akurat mam ale w innej konfiguracji ale dużo słuchałem z polaczeniem z pmc

 

Caspian m2 i atc jak pisalem wyzej to teraz inny pulap cenowy. Roksan i ATC ustalily ceny odpowiednio na starcie (w funtach) 1650 oraz 2379. I cos czuje ze firmy wiedza jak wycenic sprzet, reszta to recenzje i popyt, wtedy cena rosnie. Przepasc cenowa jest dzis (1800 i 3000).

A teraz tylko napisze co odkrylem dzis wieczorem bawiac sie i testujac.

Moje zrodlo jest dosc kiepskie. Pliki Flac i DAC Meridian Director, ktory jest slusznie opisywany jako precyzyjny, klarowny, ale ma dosc malo barwy, skupia sie na pukaniu nut a nie na muzykalnosci.

Uzywajac go w kombinacji z caspianem m2 dzialalo to w miare ok, bo roksan jest bardzo muzykalny.

Laczac ATC Sia2 z meridianem cos mi nie pasowalo caly czas. Troche za jasno, troche dziury w dolu troche sztywno. Noga nie chciala latac w rytm muzyki poprostu. Skupialem sie na wyszukiwaniu co jest nie tak a nie sluchaniu muzyki... Mysle ze ATC Sia2 bedac bardzo szczerym wzmacniaczem, wzmocnil rowno i liniow to co oferuje moj biedny DAC.

 

Natomiast kolejny eksperyment powalil mnie na kolana i wycisnal z RX6 chyba wszystko co mozna bylo wycisnac.

Zrodlo jak wczesniej. Roksan caspian m2 posluzyl jako preamp, i wyjsciem na kolejne wzmacniacze wrzucilem sygnal normalnie na ATC Sia2. Efekt? Zaczelo to w koncu grac slicznie. Usiadlem przygotowany na walke i wychwytywanie co gra lepiej a co gorzej... a po 5min noga mi latala w rytm i poprostu sluchalem muzyki. Zrodlo Meridiana zostalo umuzykalnione przez Caspiana i wrzucone w pieknej formie do ATC. Lepiej chyba RX6 nie moga grac. Bas wywazony, kontrolowany, wokale czyste, barwne, bez seplenienia, poprostu tak jak powinno byc. Naturalnie po 15 sek odczuwasz ze cala muzyka ma spolnosc i jest ulozona jak nalezy. Takze wniosek prosty. SIA bardzo dobry szczery wzmacniacz ale widac musi miec podane cieple myzykalne zrodlo (przynajmniej w kombinacji z RX6). Sprawdzilem pozniej jeszcze czy nie glupije jak gra sam roksan i sama Sia. I roksan skakal sobie ladnie muzykalnie, ale nie bylo takiej dynamiki i czystosci jak w polaczeniu z ATC. Sama Sia z meridianem - tragedia, wzmocila poprostu szczerze i mocno to wszystko co w tym DACu jest tak i nie tak :)

Czyli caspian bedzie tolerowal zimniejsze zrodlo, Sia nie (no chyba ze ktos jest eskimosem i lubi).

 

Mam nadzieje ze ma to rece i nogi.

 

Aha i teraz co mam zrobic? Moglbym zostawic caspiana i meridiana. Albo wymienic je na jakiego Mytka z DSD moze. O kulmnach myslalem cos z Neat, moze uzywane Elite SX (jako ze mam pokoj 3.6x4.5). Dobrze bylo by pojezdzic i posluchac pewnie ale weekendow malo.

 

Chyba sie w watek wcisnalem z tymi opowiesciami, za co przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sia2 i mam caspiana, dla mnie atc był kompletnie bez emocji, silacz bez charakteru i tak jak napisano z dziurą w dolnym zakresie, wolę caspiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w stopce,od kiedy mam atc scm11 to tylko wzmacniaczami macham,zrodlo SM6. Na poczatku zrobil na mnie wrazenie bo dzwiek byl naprawde otwarty,swobodny ale kompletny brak zaangazowania,pisalem juz wczesniej ze dla mnie analityczne scm11 i rowny sia150 to niestety nuda. Monitory atc lepiej zagraly z Caspianem w moim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

heh, a ja system mialem zaczac polepszac od SIA...

Caspian sprawil mi wiele radosci ale moje braterstwo z ADAM A7X pokazlo ze brakuje mu troche dynamiki i nie angazuje mnie emocjonalnie w muzyke jak te male kolumienki... Gra bradzo ladnie, muzykalnie, ale jak sluchajac Agains All Odds Colinsa, troche trace zainteresowanie. Natomiast adam sprawia ze czuje to co chce artysta z siebie wyrzucic - a o to chodzi w muzyce przeciez. Aby dziala na emocje a nie tylko na uszy.

 

Czytalem ze Sia gra dobrze z wszystkimi kolumnami... heh ok, szkoda tylko nikt nie pisze o tym ze trzeba podac mu bardzo cieply kotlet inaczej bedzie plul zimnymi kluskami po calym pokoju.

 

Nie wiem czy moze u Ciebie nie ma tego samego problemu co u mnie. Moze CAS gra podobnie do Meridiana, troche zaprecyzyjnie, bez wiekszej barwy i Caspian zabarwia sygnal z tych DACow. Ale nie slyszalem nigdy jak gra Magic. Chetnie przetestowal bym Mytek'a 192 , szczegolnie ze ma napisane z tylu ladnie Made in Poland. I czemu jest tak malo sprzetu hifi z naszego kraju? W uk trzepia to w hangarach jakis i testuja na sluch, do tego dobra angielska prasa i caly swiat kupuje. Jeden anglik mi tlumaczyl ze sie dziwi czemu taki popyt jest, ze porownywal do japonskiego sprzetu i wszystko wykoane slicznie i dokladnie, a sprzety angielskie niektore.... no ale to historia na inny dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kulmnach myslalem cos z Neat, moze uzywane Elite SX

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mozesz troche zaoszczedzic. Mialem zwykle Elite i ze wzmacniaczem Exposure noga sama chodzila :) Do pokoju 15-20m2 w sam raz.

 

Gdzie mieszkasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Elo lucky. Mam nawet konto na pinkfish, dzieki. Pamietam ze pytanie ostre wala przy loginie zeby sprawdzic czy znasz sie na muzyce :) Aktualnie poludnie londynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam na odsluch, powiesz mi co sadzisz i czy moje wnioski sa sensowne :)

 

dlaczego nie,mozna cos zaplanowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.